Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Oszi 6 órája Creative Commons License 10657

Nem tudom, hogy melyiket "érdemes" választani, vagy hogy van-e nagy különsbég köztünk.

Mindenesetre a magam részéröl a folyószámlám a Nordea-nál van, a megtakarított pénzem pedig a HoistSpar-nál.

(A Nordea ugyanis teljes körü banki szolgáltatást nyújt, de nem fizet kamatot. A Hoistspar viszonylag rendes kamatot de, de náluk csak berakni lehet a pénzt, meg kivenni - ök pontosan erre valók.)

A telefonelöfizetésem pedig Tele2.

Előzmény: Lecsó bá (10656)
Lecsó bá 26 órája Creative Commons License 10656

Köszönöm mindenkinek az értékes és gyors hozzászólásokat. Azt hiszem Arlanda lesz a megoldás mivel két kisgyermekünkkel megyünk, ezért fontos a gyors és egyszerű megközelítése a célállomásnak... A linkeket megnéztük és már tervezgetünk...

Lehet még kérdésem?

Például melyik bankot ill. mobiltársaságot érdemes választani?

Ki melyiket ajánlja?

Minden szubjektív vélemény érdekel...

Köszönöm előre is

Oszi 1 napja Creative Commons License 10655

Katrineholmon keresztül két és fél óra alatt oda lehet érni tömegközlekedéssel.

OK, átszállással, de a stockholmi kerülö is átszállást jelent.

skoning 1 napja Creative Commons License 10654

Mint az elöttem szóló irta a legegyszerübb Skavstaból Stocholmon át Örebróba utazni.

Itt a két link, a buszjárat illetve vonat, idök, árak és itt meg is rendelheted. Sprórolsz minimum egy kévéravalót.

http://www.flygbussarna.se/en/skavsta

http://www.sj.se/start/startpage/index.form?l=en

Előzmény: Lecsó bá (10652)
HejaBajen 1 napja Creative Commons License 10653

Az utvonaltervezö valoszinüleg igazat mondott, es nincs közvetlen jarat, csak 2-3 atszallasos. Lehetöseg meg beutazni Stockholmba (pl. a Flygbussarna busszal) es onnan mar gyakran jarnak vonatok Örebro-ba.

Vagy ha meg nem vettetek meg a repülöjegyet, erdemes meggondolni, hogy inkabb a Norwegian-nel utazzatok, es akkor az Arlanda-ra erkeztek majd.

Előzmény: Lecsó bá (10652)
Lecsó bá 1 napja Creative Commons License 10652

Sziasztok! A családdal jövő év elején költözünk ki Örebro-ba. Tudnátok segíteni, hogy mivel érdemes utazni Örebro-ba Skavstáról?(tömegközlekedés) Úgy hallottam, hogy Arlandáról van közvetlen vonat de Skavstáról Örebro-ba csak olyan buszjáratokat láttam amik nem mennek közvetlenül a városba csak 3-4 átszállással... Amikor először mentünk akkor kocsit béreltek nekünk azzal két óra alatt ott voltunk. Rengeteg kérdésem lenne még de most egyenlőre ez az egyik első lépés ami fontos..

Előre is köszönöm

Tack

Gombóc XVII. Artúr 4 napja Creative Commons License 10651

A svédek viszont a más nézőpont kapcsán azonnal "kulturella skilnader"-röl kezdenek el beszélni és nem ismerik be, hogy esetleg a másik félnek igaza van, ha az mást mond mint ők.

Amúgy az teljesen egyértelmű, hogy a kívülálló sokszor sokkal objektívebb mint az, aki benne "van" a dolgokban. 

Előzmény: HajraMTKhajra (10649)
HajraMTKhajra 4 napja Creative Commons License 10650

Jol megfogtad a lenyeget...;)

Vajon milyen ordogi titok lappang emogott...?:D

Előzmény: 3E (10633)
HajraMTKhajra 4 napja Creative Commons License 10649

Nemreeg elcsiptem valamelyik magyar csatornan egy beszelgetest Meszaros Martaval, aki arrol beszelt, hogy ugymond kivulrol erkezve mennyire jobban latja az ember egy masik orszag problemait, nincs roghoz kotve ami a valasztott politikai hitvallast illeti, mindent annak lat, ami...nagyon igaza volt...

Furcsa dolog ez a szelsoseggel...nehez meghuzni a hatart, raadasul a mindenkori politika kelloen probal gondoskodni arrol, hogy kit-mit gondoljak szelsosegesnek...az SD biztosan nem az...

Előzmény: Gombóc XVII. Artúr (10631)
b170 4 napja Creative Commons License 10648

A svéd ugy általába nem rasiszta, már maga a szo "rasiszta" nem paszol ide, de a svédpolitikus meg a ujságok mamár mindenkire használja bárki is  legyen az, ha a SDre szavaz vagy bevándorlást kritizálja,  ugyhogy már senkit nemérdekel, 13% választotta

Nagy a kultura karambol a muszlim és a europai között

Előzmény: likkatill (10647)
likkatill 6 napja Creative Commons License 10647

Csak pár hirtelen támadt gondolat, hogy engem is meg lehessen dobálni kővel.... :)

Az SD nem rasszista párt (szerintem a svédek nem is tudnák  megmondani a szó jelentését). Érdekelt ezért kicsit beleolvastam a programjukba. Én inkább nacionalistának nevezném őket. Végülis nem uszítanak senki ellen, egyszerűen azt mondják, hogy nem kéne ide ennyi bevándorló, hanem a saját hazájukban kellene segíteni őket.

Hogy-hogynem, mindenkiről a választások előtt kerülnek elő addig soha nem látott képek, filmek stb. Ez mindenhol így van.

A menekültek nagy része muszlim államokból érkezik. De miért ide? Rengeteg gazdag ország van, ahová mehetnének, ahol a saját vallásuk és életfelfogásuk venné körül őket.

De hány olyan hírt hallani, hogy Kuwait, az Emirátusok, Oman vagy a többi közel-keleti állam befogadná őket?

Európától követelik!!!!! hogy segítse őket. Lakással, pénzzel, mecsettel.

Gombóc XVII. Artúr okt. 15. Creative Commons License 10646

Hát mondjuk arról valószínűleg nem sok újság írt, hogy a jelenlegi kormányfő (akinek még diplomája sincsen) úgy ment a "miljöbil"-ekről beszélni Göteborgba, hogy egy benzinzabáló, amerikai gyártmányú kisbuszban ült.

Amikor pedig az e miatti kritikákra válaszolt, akkor azt mondta, hogy azt a stábja választotta ki.

Jó kis stábja lehet. (És akkor a magyar közmondást már nem is idézem, hogy mitől is büdösödik a hal...)

Előzmény: HejaBajen (10645)
HejaBajen okt. 15. Creative Commons License 10645

Azert azt tegyük hozza hogy az SD-nek nyilvanvalo szelsöseges multja van, illetve a valasztasok elötti utolso napokig a politikusaik szelsöseges (privat) dolgaival volt tele a sajto. Emiatt erthetö hogy sokak szamara ellenszenvesek, illetve az is hogy "csipöböl" lerasszistazzak öket.

Az mas kerdes hogy a partprogramjukban fontos temakat feszegetnek.

Gombóc XVII. Artúr okt. 14. Creative Commons License 10644

Mármint az SD-t teszi egyre szimpatikusabbá.

Előzmény: Gombóc XVII. Artúr (10643)
Gombóc XVII. Artúr okt. 14. Creative Commons License 10643

A legenda szerint a strucc is a homokba dugja a fejét, mert azt gondolja, hogy amit nem lát az nincs is.

A legtöbb párt is azt gondolja, hogy ha egy gondról nem beszélnek, akkor az nincs is...

Még azt sem tudják felmérni, hogy azzal a mit az SD-vel művelnek, sok ember szemében egyre szimpatikusabbá teszi őket.

Előzmény: b170 (10642)
b170 okt. 13. Creative Commons License 10642

Ez egy infrasruktura probléma, ami idövel megrosszab lesz mivel a bevándorlás nemcsökken, (Irak Szomalia Sziria stb) ha egy SD politikus megszolal egyböl le rasisztázzák,

Előzmény: HejaBajen (10640)
machoki5 okt. 13. Creative Commons License 10641

Tisztelt Felhasznál!

Anyanyelvi szinten beszélek svédül, Stockholmban nőttem fel. Több éves oktatói tapasztalatom van. Ha a helyes kiejtél érdekel, nyugodtan keress fel engem! Elérhetőségem: noel.daniel.vig@gmail.com

Üdv,

Noel

Előzmény: Magyar-Svéd srác (32) (10637)
HejaBajen okt. 12. Creative Commons License 10640

En ugy erzem egyre többet elöjön a sajtoban is a menekülaradat problemaja, es az is hogy nem lehet egyszerüen csak keresztülnezni az SD-n. Ez a cikk pl tegnapi:

http://www.expressen.se/nyheter/jag-angrar-att-jag-akte-till-sverige/

Előzmény: Gombóc XVII. Artúr (10639)
Gombóc XVII. Artúr okt. 11. Creative Commons License 10639

Ahhoz ész is kéne...

Előzmény: b170 (10638)
b170 okt. 10. Creative Commons License 10638

Elöb utob muszáj lesz szoba állni velük, mivel a költségek milliárdokba kerülnek

Magyar-Svéd srác (32) okt. 10. Creative Commons License 10637

Sziasztok! Egy svéd nyelvtanárt keresek Budapesten. Nem vagyok kezdő. Üdv. Béla

skoning okt. 9. Creative Commons License 10636

Welcome to the club Oszi!

Előzmény: Oszi (10635)
Oszi okt. 9. Creative Commons License 10635

Az Indexen ez az erösen téves információt tartalmazó cikk jelent ma meg:

Így háborúznak a svédek a bankjaik ellen

Sehogy. Inkább szigorúan szabályoznak: csak a lakás felére lehet majd hitelt felvenni. Tovább »

forrás: Index.hu

Írtam nekik gyorsan egy e-mailt, elmagyarázva a valós helyzetet, linket is küldve egy DN-cikkre, hogy leellenözrizhessék, hogy igazat mondok.

Semmi reakció. Semmi köszönöm, vagy megkaptuk. A cikket sem javították ki.

Pedig azóta a forrásuk, ahonnan a téves információ jött, már korrigálta a saját cikkét, de az Index nem.

Így akarjon az ember segíteni az újságíróknak...

calyxcalamander okt. 5. Creative Commons License 10634

:)))

Előzmény: 3E (10633)
3E okt. 5. Creative Commons License 10633

hu

6 eve elsz ott es meg mindig SFI-re jarsz?

Előzmény: HajraMTKhajra (10630)
ggg333 okt. 4. Creative Commons License 10632

Igen es igazandibol erre faragtak ra, mert az SD-nek egyetlen markans temaja van amit meg is lovagol rendesen.  Ha mondjuk a korabbi kormanypartok el mereszkedtek volna ezekre a vizekre netalantan be is ismertek volna , hogy a bevandorlaspolitikaban  reszben vagy teljesen hibaztak ki is huztak volna a SD meregfogat. Az SD maradt volna 6-8 szazalekon es lehet hogy meg kormanyvaltas sem lett volna.

Gombóc XVII. Artúr okt. 3. Creative Commons License 10631

Na majd mindjárt megkapod  magadét, te SD rajongó!

Itt nem szabad kimondani az ilyen problémákat, mert (szerintük) amiről nem beszélünk, az nincs is!!! 

Én például semmiféle szélsőséggel nem szimpatizálok, akár balról, akár jobbról jön, 

de azt gondolom, hogy nagyon rövidlátó gondolkodás az amit az SD-vel csinál a többi párt.

Tetszik-nem tetszik, ez a párt jelenleg a harmadik legerősebb párt amely 731 ezer szavazatot kapott,

tehát nem lehet őket figyelmen kívül hagyni.

Lehet velük vitatkozni, lehet őket kritizálni, de egyszerűen azt kijelenteni, hogy "bezártuk a kaput az SD

előtt és nem beszélünk velük", az nagyon rövidlátó politika.

Előzmény: HajraMTKhajra (10630)
HajraMTKhajra okt. 2. Creative Commons License 10630

6 eve elek itt es egyre kevesbe ertem...

Egyszeruen erthetetlen, hogy miert assak a sajat sirjukat...

Ilyen eszement dolgot, mint ez a megatalkodott menekult transferalas...?!?

A ket nagy part szepen kezenfogva sodorja totalis valsagba a sajat orszagat...

Az iskolakban sokszor moslek az etel, az oktatas szinvonala remek, minden evben emelkedik a felanalfabetan vegzosok szama,  az egeszsegugyet tudjatok, keptelenek kezelni a szerb maffiat, a 80-as evekben eltapsolt nyugdijkassza azota is ures, stb, stb, stb...

Az ideszallitott menekultekbol viszont nincs hiany, es amennyi embert idehoznak, na, pontosan annyival emelkedik abban az evben a munkanelkuliek szama...

Tudom, nagy szavak, de ez siman hazaarulas...

Egyebkent nagyon kedvelem az osztalytarsaimat az SFI-n, igen nagy szazalekban ertelmes, dolgozni akaro emberkek, csak munka nincs, igy hat szepen megszokjak, hogy itt igy KELL elni...

Nagyon nagy bajok lesznek, a tarsadalmi szolidalitas is kihaloban van (nincs mar az a fene nagy egyenlosdi), az EU-s capak is lenyelik majd amit a kinaiak meghagytak...

Azonnal leallitani a menekult aradatot, kilepni az EU-bol, szigoritani a torvenyeken, ki lehessen utasitani barkit, aki keptelen beilleszkedni, legyen az akar elso v masodik generacios "sved", amilyen konnyen kapta, ugy el is lehessen venni tole az allampolgarsagot...kemeny szavak, picit szegyenkezem is miattuk, de ideje lenne tenni valamit...

A problemak ellenere meeg mindig fenyevekre vannak a svedek a, lassan az 50-es evekbe visszasullyedo Magyarorszagtol...

harsalaura szept. 19. Creative Commons License 10629

Köszönöm! Amugy ez a topik annyira nem pörög :(

Előzmény: Your_Europe (10628)
Your_Europe szept. 17. Creative Commons License 10628

Kedves Laura!

Az Európa Önökért honlapon is tájékozódni tudsz az európai uniós munkavállalással és az ahhoz szükséges szakmai képesítésekkel kapcsolatban. Remélem, segít!

http://europa.eu/youreurope/citizens/work/work-abroad/declaration-on-professional-qualifications/index_hu.htm

Előzmény: harsalaura (10625)