Keresés

Részletes keresés

Makkoscipo Creative Commons License 2017.07.23 0 0 445
Rumcice Creative Commons License 2017.07.15 0 0 444

Kár, hogy takarásban van. Mondjuk akármi is ez, meglepően lassan mozog, tehát sima villám vagy meteor biztosan nem lehet.

Előzmény: Influence Device (443)
Influence Device Creative Commons License 2017.07.01 0 0 443
Mungo Creative Commons License 2017.07.01 0 0 442

Minek képzeli magàt a professzor ur...

Valószínűleg egy felkészült tudósnak, aki nem igazán szeretné áltudományos halandzsára pazarolni az idejét.
Szerinted mit kellett volna tennie?
Ha egy tudományos fórumon beszélünk valamiről, akkor az a minimum, hogy egy ilyen kérdésre vágjuk a választ és nem csak nyeherészünk...

Előzmény: Stnach (441)
Stnach Creative Commons License 2017.07.01 0 0 441

Minek képzeli magàt a professzor ur hogy csak ugy teljesen nyilvànvalo céllal "vizsgàztatja" Egely-t?

Előzmény: Bétaverzson (439)
Rumcice Creative Commons License 2017.07.01 0 0 440

El Nino, hőségrekordok, tövestől dőlnek ki a fák az ismétlődő viharokban, jégesők, villámok, gömbvillámok. Nagyon bízom az el Nino-ban, ha idén nem lesz gömbvillám, akkor sose.

Bétaverzson Creative Commons License 2017.03.04 0 0 439

Hajdanán meghívtak előadást tartani az ELTE-re egy állítólagos  gömbvillám-szakértőt - Egely Györgyöt. Amikor Egely bejelentette, hogy a gömbvillámok a negyedik térdimenzióból szoktak érkezni, egy professzor megkérdezte: -  Fel tudná írni nekünk a négydimenziós elektrodinamika egyenletét?

Nemleges választ kapván a professzor felállt, majd tüntetőleg távozott ...

XtraP Creative Commons License 2017.03.03 0 0 438

Vagy itt van például ez:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9013867&la=49446866

Eltelt több mint tíz év, értékelhető hozzászólás nélkül.

Kozmológia tehát nem létezik.

Vagy tévedek, persze.

Előzmény: Rumcice (437)
Rumcice Creative Commons License 2017.03.03 0 0 437

Na szóval, ismét eltelt egy év, értékelhető gömbvillám kép vagy videó nélkül. Lássátok feleim szümtükkel: gömbvillám nem létezik.

pk1 Creative Commons License 2016.06.13 0 0 436

Miben?

Hogy zivataros, hogy nem létezik, vagy hogy kijelenti? :o)

Előzmény: Fat old Sun (435)
Fat old Sun Creative Commons License 2016.06.13 0 0 435

Aztán lehet, hogy jó nagyot tévedsz.

Előzmény: Rumcice (434)
Rumcice Creative Commons License 2016.06.12 0 0 434

Zivataros egy 2016 köszöntött ránk, még több okostelefon, még több táblagép, idén már biztosan meglesz a fényképes/videós bizonyíték a gömbvillám létezéséről!

De ha idén se, szilveszterkor hivatalosan is kihirdetem, hogy nem létezik gömbvillám.

Mungo Creative Commons License 2015.08.06 0 0 433

...akkor viszont az a furcsa, hogy nem tolonganak itt a többszörös gömbvillám-észlelők.

Ennek több oka is lehet.

1, Nem az indexen fórumozgatnak

2, A látványt és a tapasztalatot valami Egely féle ezoterikus közösségben terjesztik.

3, Nem beszélnek róla, mert félnek, hogy hülyének fogják nézni őket.

Előzmény: pk1 (432)
pk1 Creative Commons License 2015.08.06 0 0 432

"Aki hiszi, aki nem, én eddig életem során (44 év) 2x is láttam gömbvillámot."

Miért ne hinném? Ha ezer emberből egy lát gömbvillámot (tényleges arányt nem ismerek, ez tűnik hihetőnek), akkor millióból egy kétszer is (és nagy valószínűséggel megírja itt), milliárdból egy háromszor is.

Egyes kutatók szerint húszból egy ember lát gömbvillámot élete során, ha ez Magyaroszágra is igaz, akkor viszont az a furcsa, hogy nem tolonganak itt a többszörös gömbvillám-észlelők.

Előzmény: Palcsikov (423)
Rumcice Creative Commons License 2015.08.05 0 0 431

Üdv újaknak és régieknek!

Micsoda fejlemények, színképelemzés, izzó szilícium.

Ennek ellent mond, hogy akkor sokkal gyakoribb kellene legyen a gömbvillám, hiszen talaj, háztetők, kő, beton, tégla, homok, cserép, ez mind-mind szilícium, és közvetlen villámcsapásnál gömbvillámoknak kellene mindenfelé pattogniuk.

Előzmény: mmormota (430)
mmormota Creative Commons License 2015.07.02 0 0 430

Elolvastam az egész cikket: http://physics.aps.org/articles/v7/5

Azt írja, egyik lehetséges (de nem bizonyított) magyarázat, hogy a normál villám felizzítja a talajt, az izzó anyagban a szén redukálja a szilícium-oxidot szilíciumra, amely a levegőbe kerülve lassan elég, és az égéshő tartja fenn az izzást. 

mmormota Creative Commons License 2015.07.02 0 0 429

Itt nem említik hogy felrobbant volna, a képeken az látszik hogy egy többé-kevésbé állandó szakasz után lassan kisebb lesz és elhalványul. Talán valami paramétere van amitől függ hogy mi lesz a sorsa.

A színkép szerint a talajból származó elemek izzásának a fénye. Nem világos, mi tartja össze az izzó plazmát.

Előzmény: Yorg365 (425)
mmormota Creative Commons License 2015.07.02 0 0 428

Nem ment gyorsan, 1-2 percig látható volt, majd felrobbant.

Milyen a robbanás, megnő rövid időre az átmérője? Vagy fényesebb is lesz?

A hangját nem lehetett hallani

Akkor nem lehetett hangos közelről sem, 1000m-ről csendes helyen egy tapsot is jól lehet hallani. Esetleg lehet hogy a hang késése miatt nem feltétlenül kapcsolja össze a megfigyelő a villanást a hangjával. Pl. egyszer láttam egy rakéta robbanását 7km-ről, mikor 20mp-cel később meghallottam a hangját az első gondolatom az volt hogy még egyet lőttek... :-)  

mmormota Creative Commons License 2015.07.02 0 0 427

2-3cm-es narancsos fényű gömb jelenet meg a TV antennája, és a drót találkozásánál

A TV ezt túlélte? 

mmormota Creative Commons License 2015.07.02 0 0 426

Kösz, nem tudtam hogy van már ilyen is.

Előzmény: Yorg365 (425)
Yorg365 Creative Commons License 2015.06.30 0 0 425
Előzmény: mmormota (424)
mmormota Creative Commons License 2015.06.30 0 0 424

Remélhetőleg előbb-utóbb felveszi valaki egy mobillal, akkor valamivel többet lehet kideríteni róla.

Palcsikov Creative Commons License 2015.06.30 0 0 423

Sziasztok!

Aki hiszi, aki nem, én eddig életem során (44 év) 2x is láttam gömbvillámot.

1. Kb. 8 éves voltam, a tesóm 11. Otthon a közös szobánkban egy kis képernyős TV állt az asztalon, aminek az antennája egy 1.5m hosszú dróttal a radiátor csőhöz volt kötve (a jobb vétel miatt). Villanyoltás után pár perccel egy 2-3cm-es narancsos fényű gömb jelenet meg a TV antennája, és a drót találkozásánál, majd lassan a radiátor cső felé kúszott, és mikor elérte a radiátort, roppant hangos csattanással eltűnt. 

2. Két éve, a török tengerparton, éjfél körül ücsörögtünk a szobához tartozó teraszon (abszolút józanon), és kelet felől, nyugati irányban, kb. a víz és a homok vonalában, kb. 50-80m magasan, egy szintén narancsos színű, szerintem 2-3m átmérőjű gömb ment a levegőbe. Nem ment gyorsan, 1-2 percig látható volt, majd felrobbant. A hangját nem lehetett hallani, igaz, kb. 800-1000m távolságra, mikor eltűnt. Tökéletesen csillagos éjszaka volt, felhő a környéken sem. 

A nejemmel sokat gondolkodtunk rajta, hogy mi lehetett az. Én mondjuk meteorra is gondoltam, de ahhoz túl lassú volt (nem ment többel, mint 40km/h), és ha egy olyan felrobban ebben a magasságban, másnapra tuti nagyobb híre lett volna.

Szóval,  számunkra nem kérdés, hogy létezik-e. Inkább csak abban reménykedem, hogy kiderül, mi az. 

Rumcice Creative Commons License 2015.04.06 -1 0 422

Üdv néktek gömbvillám kutatók!

Tegnap megdördült az ég mifelénk, lehet élesíteni a kamerákat! A 2015-ös év nem múlhat el anélkül, hogy ne kapja végre valaki lencsevégre azt a fránya gömbvillámot!

Persze nagyon félős egy lény a gömbvillám, minden irányban van neki szeme, és ha embert vagy kamerát lát, akkor rögtön inkább elő se jön. Ez is azt bizonyítja, hogy létezik.

Rumcice Creative Commons License 2014.09.15 0 0 421

Én meg a vas miatt egyből fémgyűjtőkre gondoltam. Más meg gömbvillámra. Nem vagyunk egyformák, na.

Előzmény: mmormota (420)
mmormota Creative Commons License 2014.09.15 0 0 420

Miért pont gömbvillám? A magyarázat normális esetben azt jelentené, hogy azonosítanak olyan nyomokat, amik jellemzőek a kiváltó okra. Mik ezek a nyomok? Egyáltalán, melyek a gömbvillám tulajdonságai? Szokott az köveket szétdobálni? (vandálok pl. szoktak)

Nincsenek égésnyomok -> nem villám. Ennek a következtetésnek van valami értelme. 

Nincsenek égésnyomok -> nem villám -> akkor biztos gömbvillám. Ez így szerintem sík hülyeség, mert miért kellene egyáltalán villámnak lennie? Egyik nem értett dolgot magyarázni a másik nem értett dologgal, az jellemző a buta ember logikájára.

Az hogy a vas alkatrészeket kapcsolatba hozták, annak legalább van valami értelme. Bár annak se teljesen, mert honnét lehet tudni, hogy érdekli-e a gömbvillámot a vas? Ebben valami olyan logika van, hogy a gömbvillámot nem ismerjük ugyan, de mégiscsak villám, azt meg érdekli, így biztos ezt is, ha nem is éget...

Viszont a képen látszik egy vaskerítés, ami köszöni jól van. Az elég sajátos lenne ha azt mondja a gömbvillám: rühellem a vassal megerősített köveket, feldöntöm mindet, de vaskerítések nem érdekelnek. 

Ez ez egész szerintem az Ufómagazin logikája.

Előzmény: Rumcice (419)
Rumcice Creative Commons License 2014.09.15 0 0 419

Olvasói fotókon mutatja be a Heol.hu , hogy 6-7 síremléket és a közeli kápolnát is megrongálta a gömbvillám szeptember elején. A hozzátartozókat megdöbbentette a látvány, először szándékos sírrongálásra gyanakodtak, mert villámcsapásra utaló elszenesedett részeket nem találtak – írja a lap.

Végül arra jutottak, hogy valószínűleg gömbvillám okozhatta a károkat. Erre utal az is, hogy csak azok a síremlékek mentek tönkre, amiket vaspántokkal rögzítettek, a műkőből készülteknek nem esett baja.

Gömbvillám tarolta le a temetőt

Halomra törte a síremlékeket Feldebrőn, a kápolnát is megrongálta, kártérítést nem fizet senki. Tovább »

forrás: Index.hu

Rumcice Creative Commons License 2014.01.21 0 0 418

Épp jöttem volna, hogy mit csináltak a kínaiak. :)

Már 2007. óta itt vagyok a topicban, és várom a képeket és videokat a gömbvillámról.

Előzmény: Makkoscipo (417)
Makkoscipo Creative Commons License 2014.01.21 0 0 417

Ismét közelebb vagyunk a gömbvillám titkához:

Véletlenül lefilmezték a gömbvillámot

Most először sikerült ez természetes környezetben. A kutatók arra is rájöttek, hogyan keletkezik. Tovább »

forrás: Index.hu

kockagolyo Creative Commons License 2014.01.02 0 0 416

Milyen messze volt tőled a tükörkép, mikor (dátum és idő), és milyen irányban?

Előzmény: tere (413)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!