Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Bpory007 Creative Commons License 25 órája 0 0 47325

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis tapasztalatot. 1.9-es Multipla váltókar gázadásnál és motorféknél előre-hátra mozog. Minden motor/váltótartó gumibak új.

Tapasztal valaki ilyet? Próbáltam átfutni az eddigi hozzászólásokat, de sajnos egy óra után még a 10 százalékán se jutottam túl, feladtam.

Köszönöm, lehet privátban is. 

baler731001@gmail.com

bombahoppa Creative Commons License 3 napja 0 0 47324

Három éve volt a turné, két év múlva lesz a következő, van/volt szállás is útközben, beszélünk is olaszul, csak nem foglaltunk, és nem mindig találtunk, kaland is, élmény is ... és garantált koránkelés :)

Általában fix útvonal nélkül megyünk általában, és nem tudjuk, mikor hova vetődünk, a végcél volt adott (foglalva a szállás 3 napra) és útközben egy szállás 2 napra, minden más esetleges.

Előzmény: JRevai (47322)
JRevai Creative Commons License 3 napja 0 0 47323

Ősszel, ha megnyugszanak a dolgok (kész lesz a tetőtér) és felállítom a csápost, esetleg megpróbálhatjuk a cserét.

Bár tartok tőle inkább az ízlésünk tér el, nem a rugó :)

Én azt szeretném, ha a tökhintó hintósan ringatna... sajnálom szegénykét a sok ütés miatt, amit az út mér rá.

Előzmény: egyperegy (47319)
JRevai Creative Commons License 3 napja 0 0 47322

Ez igen!

Nekünk nagy kedvencünk Olaszország - de ez itt ezen a fórumon nyilván nem meglepő ;)

(mondjuk a kocsiban éjszakázást nem irígylem - le sem merem írni mennyi volt a kempingben a bungalló... szinte ingyen, ha kell az eláerhetőség, szívesen megadom)

Érdekes volt, hogy alig láttam régi autót, KIVÉVE! régi Panda (többnyire 4x4) és Multipla! Teljesen beleillettünk az utcaképbe :)

Előzmény: bombahoppa (47320)
meibez6 Creative Commons License 3 napja 0 0 47321

A diódasort nem biztos, hogy itt is kellett volna, de aztán azt is cserélte - ezt mondta.

Azt mondta még, hogy a klímakopresszoromat kellene cserélni (gatya hangja van) (megy még amúgy, de gondolom a köv. nyaraláson fog megállni :D )

Meg a kumplungot is cserélni kéne: tudjátok, "1esben beremegős". Menni megy, de szerinte szétbúrja idővel a váltót, féltengelyt is stb.

Korábban egyességre jutottunk többekkel, hogy a tárcsa egyenetlen kopása miatt remeg a cucc, de az meg a lendkerék egyenetlensége miatt van. Azt cserélni drága, de felköszörülni érdemes lehet.

Előzmény: bombahoppa (47315)
bombahoppa Creative Commons License 4 napja 0 0 47320

ez a kép is Rómában készült, 3 gyerekkel utazva, 2 hét alatt 3x a kocsiban éjszakázva :)

akkor csak 15 éves volt még a hintó :)

Előzmény: JRevai (47318)
egyperegy Creative Commons License 4 napja 0 0 47319

Én is idén cseréltem, cikkszám szerint dieselhez vettem a rugót, gólyalábat és mégis pár cm-el magasabb. Ugyan puhább a rugózása, de ez mégse nyerte el a tetszésemet, én jobban szerettem, amikor alacsonyabb és stabilabb volt (bár ezeken az utakon biztos jobb). A hátsó nekem is hátravan, már egy hónapja törött rugóval járkálok, megvettem a cuccokat, de mindenki nyaral. Még megvárom milyen lesz az új hátsókkal és cserélhetünk....

Előzmény: JRevai (47318)
JRevai Creative Commons License 4 napja 0 0 47318

Az enyém is JTD - és úgy néz ki kb. mint a tiéd.

Most, hogy eltört az első rugója, benzinesét szerettem volna bele, mert ezt nagyon keménynek tartom.

A szerelő (mert egyenlőre nem tudtam én kicserélni hely és idő hiányában) viszont rábeszélt egy garnitúra új rugóra.

Ami jó drága volt, viszont ugyanolyan xar.

Csak a tudat, hogy nem törött...

Igazából még nem adtam fel, szerintem gyártatni fogok hozzá egyedieket. Csak most a hátsó híd a soros. (ööö, így furcsa, hogy leírtam, de végül is így is igaz :) :D )

Szóval, ha van valakinek tapasztalata lágyabb rúgózással és / vagy erősített futómű elemekkel, az jöhet!!!

(Igazából nagyon gondolkodtam rajta mostanában, hogy veszek helyette valami terepjárót - csak a kátyútűrés miatt - pl. Nivát vagy Samurait, de amennyit már ráköltöttem és amennyire jól használható autó...)

BTW jól használható:
Ez a kép Rómában készült most, a kocsi melletti motor végig BENNE utazott. Akkor is amikor San Marinóban másztunk fel a hegyen! (aki járt már ott, tudja miről beszélek)

Ennyit arról, hogy a Multipla mennyire flexibilis szabadidőautó... 

Előzmény: bombahoppa (47317)
bombahoppa Creative Commons License 4 napja 0 0 47317

Az övé JTD, mienk benzines, az övén a kerekek 195/55 R16, az enyémen 195/65 R15, viszont az övén sokkal(!) jobban kiemel a rugó(?):

Visszanézve a régi fotókat a kocsiról, sosem emelt ki jobban...

Mi az oka szerintetek az eltérésnek, melyik a normális?

bombahoppa Creative Commons License 4 napja 0 0 47316

Öcsém Multiplája a fehér :)

bombahoppa Creative Commons License 4 napja 0 0 47315

Ugyanez nekünk is négy éve a Balatonon (diódasor nélkül). 

Előzmény: meibez6 (47314)
meibez6 Creative Commons License 4 napja 0 0 47314

Fesz. szabályozót és dióda sort kellett cseréljenek a generátoron. 51e Ft. Ma megyek érte.

Előzmény: pesta8 (47313)
pesta8 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 47313

Valtonal levo testkabel okozhat hasonlot. 

Előzmény: meibez6 (47312)
meibez6 Creative Commons License 2017.07.13 0 0 47312

Képzeljétek, megállt alattunk a szekér, (nyaralásra menet..). Szerencsére város (és nem vidéki autópálya) közepén. A töltéssel lehet gond: sorban, egyre több visszajelző gyulladt ki, aztán később meg is állt. Párszor még beindult, de már nem akar.  Van, hogy forgat felet, szóval gondolom elfogyott belőle az áram. Fb-on mondták is többen, hogy a testkábel lehet a hunyó. Holnap este kiderül, akkor tudok visszamenni érte hozzáértővel.

egyperegy Creative Commons License 2017.07.05 0 0 47311

Nekem is csinált hasonlót, csak balra és azóta nincs probléma mióta szétszedtem a hátsó lámpát és vizet találtam benne, azt kitakarítottam és megmozgattam a testkábelét is.

Először én is a karra gyanakodtam.

Előzmény: JRevai (47310)
JRevai Creative Commons License 2017.07.05 0 0 47310

Sajnos nekem pont fordítottak a tünetek: indexelés helyett nem csinál semmit. Biztosan nem a relé, mert csak és kizárólag jobb kanyarban jelentkezik.

Arra gondolok esetleg, hogy azok a kis karok okozhatják, amik kikapcsolják az indexelést a kormány visszaforgatásakor.

Nincs más előre, mint hátra, újra szét kell szednem. Hátha ezúttal lesz valami használható ötletem is :(

Előzmény: szg75 (47309)
szg75 Creative Commons License 2017.07.05 0 0 47309

Nekem éppen tegnapelőtt oldotta meg az autovill. szerelő a "beragadó index" problémámat. Nálam is az volt, hogy hol indexelt hol nem, azaz ilyenkor folyamatosan égett az index visszajelző a műszerfalon, s persze leállt az indexrelé kattogása is. Aztán pár perccel később ismét jó volt, de néhány nap vagy perc múlva megint nem. A kormány alatt van az indexrelé, azt önmagában ki is lehet cserélni, de az én szerelőm egyszerűen csak a relé elhasználódott/megégett érintkezőit cserélte ki (a gyári relék még javíthatók, legalábbis a 2000-es évjáratú Multinál).

Előzmény: JRevai (47308)
JRevai Creative Commons License 2017.07.05 0 0 47308

Index nem mindig megy jobbra. Van, hogy elindul, azután megáll, vagy fordítva. Biztosan összefüggésben van a kormány forgatásával, de teljesen hektikus.

Szétszedtem, megpucoltam, ugyanolyan.

Kicseréltettem a kapcsolót, ugyanolyan.

Nincs valakinek ötlete arra mi lehet a gond?

szabocsili Creative Commons License 2017.07.03 0 0 47307

Köszi a választ, vettünk ELM 327 adaptert! ;) 

Előzmény: multigáz (47282)
szabocsili Creative Commons License 2017.07.03 0 0 47306

Köszönöm a választ, valószínűleg dízel lesz. :) CNG-t elvetettük.

Előzmény: multigáz (47281)
bombahoppa Creative Commons License 2017.07.02 0 0 47305

:(

Előzmény: Balu35 (47296)
omegav6i Creative Commons License 2017.07.02 0 0 47304

Köszönöm!

Hétfőn ráteszem diagra, azután meglátjuk..

Előzmény: r.andras (47303)
r.andras Creative Commons License 2017.07.02 0 0 47303

Valamikor régen nálunk is volt ehhez hasonló tünet.
Nekem mindíg beindult, de gázadásra, olyan 1500-2000 fordulat fölé érve (akár alapjáraton akár menetközben) besipolt, szokásos hibaüzenet, majd megállt.

Ha jól emlékszem valamilyen szűrőt kellett kitakarítani talán ultrahangos
 tisztítással.

Egy korábbi bejegyzésben pont erről a szűrőről ír laca5
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=87789363&t=9039639

Előzmény: omegav6i (47301)
torteli.ervin Creative Commons License 2017.07.01 0 0 47302

Szia!

Nem biztos, hogy mindenben, de néhány dologban esetleg segíthetek. torteli.ervin@gmail.com

Üdv.: Ervin

Előzmény: redergabi (47298)
omegav6i Creative Commons License 2017.06.30 0 0 47301

Üdvözletem!

Hosszú idő /kb 10 év/ után ismét sikerült vennem egy 2000 kiadású 1.9 JTD  fekete multiplát.

3 gyerek mellé kell a nagy kasztni...

Az autóval kb 300 km mentem, majd ma reggel elkezdett világítani az injektor piros lámpája, majd leállt.

Kb 4x e beindult, bementem a munkahelyre vele, leállítottam, majd kb 2 óra múlva megnéztem.

Lámpa világít, beindul, de a legcsekélyebb gázadásra leáll.

Szerelőm a Balatonon heveri ki nehéz életének fáradalmait, így távsegítségben annyit ajánlott, vegyem le 20 percre az akku sarut, valamint cseréljem ki a gázolajszűrőt, esetleg töltsek még rá gázolajat, hátha a szintjelző nem jó.

Mindhárom dolog megtörtént, változást nem tapasztaltam, ugyanaz, így ott hagytam az autót.  

Az előző tulaj cserélt rajta magasnyomásút, elvileg 8 hónapja.

A kocsi a hiba megjelenése előtt nagyon jó hanggal rendelkezett, füstmentes volt.

Valakinek van valami mentő ötlete?

Degeczi Creative Commons License 2017.06.28 0 0 47300

Persze, a 2004-es 115-ös sem jelez hibát. Asszem csak a legutolsó, 120 lovas.

Előzmény: Pityke71 (47299)
Pityke71 Creative Commons License 2017.06.28 0 0 47299

Hi!

1.9 jtd 105LE nél le lehet lemezelni,vagy dugózni az EGR-t??!!Nem jelez hibakódot,stb?

Köszi.

Előzmény: pesta8 (47295)
redergabi Creative Commons License 2017.06.27 0 0 47298

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, hogy ajánljatok nekem szerelőt aki ért is a multikhoz Szegeden vagy környékén. 2000-es évjáratú, 1,6-os benzines az autónk. Köszi előre is a segítséget. 

erfeher Creative Commons License 2017.06.27 0 0 47297

Köszönöm, megtörtént, de addig másikkal járok amíg nem teszik bele az újat.

Ha esetleg vki ilyet akar venni, és tudja mit jelentenek ezek az alkatrész cserék szóljon, lehet megegyezünk amíg meg nem gondolom magam.

Előzmény: pesta8 (47295)
Balu35 Creative Commons License 2017.06.26 0 0 47296

Sziasztok!

Ezúton szeretnék elköszönni a Cartársaktól, 4,5 év után megváltunk Multikánktól.  Maradtunk a Fiatnál, az új szerzemény Stilo Multiwagon 1.9 JTD. (van a nevében Multi is :-))

Mindenkinek Jó Egészséget, Balesetmentes Kilométereket Kívánunk! Reménykedtünk, hogy egy kora nyári Multipla Piknik 10.0 még belefér, de sajna már nem.  Sziasztok!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!