Keresés

Részletes keresés

COOP Creative Commons License 2017.09.10 0 0 7174

tervezgessél csak..és majd én is meglátom :)))

Léna beszámolóját direkt csak átfutottam, mert tudom, hogy holnap indulnék, de még mást is szeretnék előtte :)

Előzmény: suzi_mou (7171)
Léna007 Creative Commons License 2017.09.10 0 0 7173

Igen, nyilvánoskat, nagyon keveset leszámítva, mint pl. Praslinon az Anse Georgette, ami a hotelhez tartozik és csak engedéllyel mehetsz be, de nagyon egyszerű engedélyt kapni.

A Georgette-re mindenképpen érdemes elmenni.

Illetve Mahén is volt pát nagyonn hotelnél olyan strand, ahova nem tudunk odajutni a hotel miatt.

Mi is önellátósak voltunk és nagyon szép és jó hangulatú, családias szállások vannak. Én sem lennék képes kiadni sok pénzt olyan dologért, ami számomra felesleges kiadás vagy csak luxus.

Ha nem spórolosan csinálnánk, soha nem engedhetnénk meg magunknak többszöri ilyen utazást. Számomra is más dolgoknak nagyonn értékük van, mint egy drága hotelnek.

Előzmény: suzi_mou (7171)
Tibinyaral Creative Commons License 2017.09.10 0 0 7172

Köszi a tanácsokat, akkor 2 nap La Digue így teljes a terv. Tehát hétfőn érünk ugye oda, és akartam repülőjegyet foglalni szerdára praslinra mert tényleg annyi mint a hajó de épp lecsúsztam róla, csak esti van... 20:10, most nem tudok dönteni még egy nap mahén meg ugye úgyis kocsit bérlünk és akkor még van egy napunk ott csavarogni vagy reggeli után 10:30-as komp és azzal át praslinra aztán majd visszafelé repülőzünk. Esetleg megtelhet a hajó is érdemes még gyorsan lefoglalnom itthonról? Vagy mi a véleményetek este inkább repcsi? ááááhhh és mindjárt indulunk, kezdek izgulni :))))

suzi_mou Creative Commons License 2017.09.09 0 0 7171

Koszi szepen, megnyugtattal! 😊

No, akkor tervezgetek tovabb. 😉

Capakrol nem meselek a ferjemnek, mert akkor megfurja az egesz utat.

Egyebkent altalaban a strandok nyilvanosak? Maun barki strandolhatott a sok csillagosok elott. Ott nyilvan takaritva volt mindig a part, nem volt korall tormelekes. 

Előzmény: Léna007 (7169)
suzi_mou Creative Commons License 2017.09.09 0 0 7170

Onellatosak szoktunk lenni, airbnb-zunk vagy bookingon apartmanok. Sajnalok szallasra vagyonokat kolteni, nekunk ezek nem fontosak. 

Boltban bevasarolunk, illetve szeretjuk az utcai kajakat, kifozdeket.

Feltetlenul szeretnenk megnezni a harom fo szigetet.

Előzmény: seci (7168)
Léna007 Creative Commons License 2017.09.09 0 1 7169

Szia suzi_mou,

nehogy megijedj!!! Mi nem szeretünk ott lenni, ahol sok másik ember van, keressük a kalandot és eldugott helyeket, ösvényeket, partokat.

Nem kell nektek ugyanazt végigcsinálni, amiket mi csináltunk. A legtöbb part helyi busszal vagy bérelt autóval jól elérhető és a parkolók direkt a part mégött vannak, nem kell sokat gyalogolni vagy sziklát mászni.

A legtöbb partban nekünk az volt a probléma, ha zátonnyal védett volt, akkor apálykor nem volt a mederben víz, sak bokáig, de ez kisgyerekkel éppen kedvező nektek, nekünk fürdeni nem igen volt jó. Ahol meg már dagálykor megtelik vízzel, ugye ha bemész, alattad ott van a sok éles koralltörmelék, akkor az csak vizicipővel ajánlott. A zátonnyal nem védett partokon meg nem nagyon lehet fürdeni az erős átamlatok miatt, de van ezek között is kivétel, mint a pl. a Georgette Praslinon.

A Cote D' Or partja nagyon sekély, a végtelenségig be lehet meni és csak bokáig ér a víz.

Cápák vannak a Seychelle-szigetek körül. Mi szerencsére egyet sem láttunk. Ott megismert németek közül, akik sznoriztak mindenhol, láttak két féle fajtát, kisebbet, ami csak úgy elúszott mellettük. A Lazion kétszer volt halálos cápatámadás, úgyhogy mivel én beszari vagyok, akkor sem mentem volna ott be, ha a hullámok engedtek volna, meg alapjában minden parton csak max derékig mentem be, mert ráják is úszkáltak sokszor körülöttünk. Emiatt mi nem is sznoriztunk sehol, mert féltünk a cápáktól, de nem ebből kell kiindulni. Akik itt írtak rajtam kívül, mind élnek és nem találkoztak eggyel sem. De ettől még léteznek. Meg kell gondolni, hol mész be a vízbe és maradj figyelmes. Praslinon sok pacsálos part van, ahol zátony van, ott nem jön be a pocsolya mélységű vízbe a cápa. La Digue-n is sok a zátonyos part és pont ezek nagyon is alkalmasak kisgyerekkel való fürdőzésre. Nem kell félni.

Előzmény: suzi_mou (7167)
seci Creative Commons License 2017.09.09 0 0 7168

Szvsz kisgyerekkel valami nevesebb resort-ot ajanlanek, ahonnan par napot tudtok kirandulni, Mahen biztosan.

Praslin/La Digue kicsitt jobb a partok megkozelithetosegeben, de azok a beachek sem igazan gyerekbaratok.

-seci

Előzmény: suzi_mou (7167)
suzi_mou Creative Commons License 2017.09.09 0 0 7167

Par hete Seychelles-t vettem a fejembe, hogy ide megyunk. Bar nem most, hanem 2019 februarra gondoltam, addigra megszuletik a masodik babank es mar egy eves lesz, a nagyobbik pedig negy. Es hat szeretek idoben mindenre felkeszulni. :-)

Mauritiuson voltunk decemberben es kisgyerekkel jo valasztas volt. Azt a par latvanyossagot meg tudtuk nezni gyerekkel is es strand teren sem lehetett nagyon mellefogni.

Ezert jott az otlet, hogy Seychelle, kicsit hasonlo, kicsit mas. Eddig olvasgatva a forumokat, beszamolokat azt hittem jol is gondolom. De tegnap este vegigolvasva a Tiedet elbizonytalanodtam. 

Tenyleg ennyit kell gyalogolni partokhoz, koveken atkuzdeni magunkat es osvenyeken fel-le?! Mert hogy ket felnott meg oke, de gyerekekkel azert nem. 

Capakrol sem nagyon olvastam eddig. Mennyire kell ettol tartani? Nem snorizunk, de veletlenul sem szeretnenk eledelek lenni egy sima uszas kozben.

Előzmény: Léna007 (7166)
Léna007 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7166

Mi repülővel mentünk át és csodálatos volt, azok a szíbnek és formák, amiket látsz fentről, ezen kívül 15 percnél alig volt hosszabb az út és semmit sem éreztünk belőle, míg a kompon nagyon rossz volt visszafelé. A repülőjegyet előre vettük meg direkt az Air Seychelles oldalán és ugyanannyiba került, mint a kompjegy (6-7 hónappal az utazás előtt).

Nekem a Lazio strand nem tetszett, mert iszonyatosan erős hullámzás volt, bemenni nem lehetett és a hullámok a zöld bozót száláig jöttek, a strand a többi strandokhoz képest tele volt zsúfolva emberekkel, túl hosszú volt, így nekem semmi romantika nem volt benne. Az Anse Volbert legvégében a Cot D' Ornál van egy kis rejtettebb öböl, mi oda jártunk és abszolút a kedvencünk volt, kétszer csak mi voltunkott egész nap (tudunk meztelenül is lenni) és egyszer meg szombaton helyiek grilleztek és meghívtak enni minket is. Nem tűzök be képeket, mert nincs türelmem a lekicsinyítésükkel bíbelődni, itt meg tudod nézni.

Előzmény: Tibinyaral (7163)
Ka Pál Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7165

Én elkövettem azt a "hibát", hogy ugyan így gondolkodtam. Praslinon foglaltam végig szállást, s úgy csináltuk, ahol legjobban tetszett oda az utolsó nap még visszamentünk. Egyik nap áthajóztuk La digue-ra, s az utolsón is...

Mindkétszer szomorúan néztem vissza az utolsó hajóról, mikor elhagytuk a kikötőt, hiányérzetem maradt, jó lett volna még maradni.

Előzmény: Tibinyaral (7164)
Tibinyaral Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7164

La digue-én érdemes ottaludni? Eddig úgy gondoltam elég lesz egy hátizsákos kirándulás.

Bár emiatt nem foglaltunk végig semmit hogy ha Mahé nagyon tetszik utolsó napot még ott tölthessük, vagy Praslinon maradunk de ugye nehéz döntés kicsit vakon, de ha szépek a tengerpartjai akkor megfogadom a tanácsod.

Előzmény: kesztyufeju (7160)
Tibinyaral Creative Commons License 2017.09.08 0 0 7163

Köszönöm :) , adódtak újabb kérdések autot néztem neten de itt a forumon sokkal jobb árakat olvastam, ezt érdemes a szállodától kérni vagy tud valaki kontaktot? Mahén is és Praslinon is úgy gondolom nem árt...?

Feleségem a repcsitől fél, de ahogy most írtátok én a hajótól. Bár maldívon másfél órát repkedtünk a háborgó tengeren egy speed boattal az nekem még az ingerküszöbömön belül volt. De mivel kb annyi csomagot viszünk mint Buzz Aldrin a Holdra... marad a hajó. 

Időnk lesz Mahén leszervezni mindent, akkor nem intézkedek előre.

már csak 2 nap...

kesztyufeju Creative Commons License 2017.09.07 0 0 7162

Igen, ha jól emlékszem, kb. fele annyi csomagot engednek fel a repülőre, mint a hajóra.

Előzmény: seci (7161)
seci Creative Commons License 2017.09.07 0 0 7161

A repjegy azert csak akkor kerul kb annyiba, mint a komp, ha jo elore megveszed. Es nezd meg, hogy mennyi csomagot lehet felvinni, mert ez ugye egeszen kis gep, itt nem a 30kb+10kg a megengedett.

-seci

Előzmény: kesztyufeju (7160)
kesztyufeju Creative Commons License 2017.09.06 0 0 7160

Én ahol tudtam, bankkártyával fizettem. Nagyon sok helyen lehet. A készpénzt én úgy oldottam meg, hogy a helyi ATM-ből vettem fel helyi valutát. Egyébként sok helyen eurót is elfogadnak, de úgy veettem észre, hogy kicsivel rosszabbul jársz euróban, mint rúpiában.

A hajójegyet én megvettem előre, de elvileg a helyszínen sem okoz problémát. A hajó viszont kemény tud lenni, a nyílt vízen rendesen dobál, rengetegen hánytak. A repülő kényelmesebb szerintem, és csak minimálisan drágább a hajótól.

Az Eden Hotel szép helyen van, ott van rögtön az Eden Plaza is, de ezen kívűl, ahogy én láttam, nem sok minden van a környékén. A belváros viszont megközelíthető helyi busszal, vagy taxival. Busszal kb. 10 perc és csak 5 SCR/fő.

Praslinon viszonylag közel lesz az Anse Georgette, azt érdemes megnézni, illetve az odavezető úton a golfpályákat. Praslinon a másik legszebb part az Anse Lazio, azt sem hagynám ki. 

Anse Lazio felé érdemes lehet még megállni Cote 'Dor partszakaszon. Ezeken kívűl a Valle De Mai-t ne hagyjátok ki.

A maradék két éjszakából egyet, vagy akár mindkettőt La Digue szigetén tölteném.

Előzmény: Tibinyaral (7158)
emre33 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 7159

Roberrtel ezt a túrát áprilisban én is végigjártam.

kihagyhatatlan volt. Meseszép :)

Előzmény: kesztyufeju (7154)
Tibinyaral Creative Commons License 2017.09.03 0 0 7158

Sziasztok!

1 hét múlva indulunk és lenne néhány kérdésem:

-dollart v eurot erdemesebb vinni vagy bankkartyat hasznalni?

-praslinra repulo v hajo jegyet erdemes még itthon megvenni elöre?

Mi egyébként tavaly voltunk nászúton maldivon és sokat vaciláltunk melyik legyen de most bepótoljuk seychelle-t is. 7 éjt leszünk ebböl kettö mahe eden bleu. Ezt agodan sikerult 160bol vfelpanzioval. Utana praslin itt 3nap oasis hotel aztán meglátjuk :) 

kesztyufeju Creative Commons License 2017.08.27 0 0 7157

Én kb. 5 hónappal előtte vettem meg 280.000/fő áron.

Télen a nedves évszak van, lehet viszonylag sok csapadék. A helyiek szerint a március és az április a legnaposabb hónap, olyankor a szél is elcsendesedik. A november is jó hónap a fórumozók szerinte. Viszont arra számítani kell, hogyha süt a nap és 29-30 fok van, akkor pokolvan. A hőérzet olyankor 36-37 fok, és éget kegyetlenül a nap. A páratartalom folyamatosn 80% felett van, sokszor eléri a 90%-ot is.

Mi most voltunk augusztusban, 28-29 fok volt. A 11 nap alatt 3 nap esett összesen kb. 1 órát. A többi napon fátyolfelhős volt az ég, nekünk ez pont jó volt, mert néha árnyékot adott és enyhített elviselni a párás meleget. A felhősebb napokon letudtuk a tervzett kirándulások közül azokat, amik nem vízhez kötöttek.

Érdemes megnézni az éves időjárást, illetve valahol van olyan statisztikai is,hogy melyik strandon, melyik évszakban, mennyi a kilökött tengeri fű.

Előzmény: suzi_mou (7156)
suzi_mou Creative Commons License 2017.08.27 0 0 7156

Mennyi volt a jegy? Mennyivel elotte vettetek meg?

Utazomajom reklamozta par napja decemberre Qatar jegyet 700 euroert rovid atszallasi idokkel.

Mi jovo telen szeretnenk menni, tehat meg van idonk felkeszulni ra.

Előzmény: kesztyufeju (7155)
kesztyufeju Creative Commons License 2017.08.27 0 1 7155

Érdemes még helyi SIM kártyát venni, illetve ha igény van rá internet adathasználatot vásárolni. 1.5 gb internet az AirTel-nél 299 SCR, de vannak kisebb, illetve nagyobb csomagok is. A helyi telefon jól jön, mivel taxizi mindenképp kell, nagy bőröndökkel nem engednek fel a buszra, így el tudod érni a taxisod. Ha megrendeled, akkor feketén, óra nélkül valamivel olcsóbban fuvaroznak. A wifi általában gyenge a szállásokon, mobilinternetből is csak 3G sebesség volt végig, néha csak EDGE.

SIM kártya vásárláshoz útlevél szükséges. 

Mi Emirates-el utaztunk, jó menetrenddel. 

Odafelé 16:00-kor indult a gép BP-ről és 23:20-kor ért Dubaiba helyi idő szerint, aztán 2ó45p átsszállási idő utén 02:05-kor indult tovább a gép Mahéra, ahová 06:45-re érkeztünk. Dubai és Mahé között nincs időeltolódás.

Hazafelé 23:50-kor indultunk Mahéról és 04:20-ra érkeztünk Dubaiba. 4ó30p átszállási idő után indult a gép Budapestre 08:50-kor és magyar idő szerint 12:45-re értünk Budapestre.

Ennek a menetrendnek az előnye, hogy az érkezés és induás napján is a teljes nap rendelkezésre áll még. Vannak olcsóbb ajánlatok is, nekünk pl. a Turkisht hozta, de hosszabb átszállási időkkel és isztambuli átszállásal, ami szerintem nem egy életbiztosítás.

kesztyufeju Creative Commons License 2017.08.27 0 2 7154

Szia!

Ugye 3 "fő" sziget van. Mahé, Praslin és La Digue.

Mahé a "kevésbé szép" szerintem, de ott is megéri eltölteni pár napot. Mi a sziget északi részén voltunk, Beau Vallon-ban volt a szállásunk önellátó apartmanba. Beau Vallon kicsit nagyvilági, sokan vannak a parton, vannak vízi lehetőségek: banán, fánk, jetski, motorcsónak húz ejtőernyővel, búvárkodás. Bazársor a part mentén. Sok utcai árus, streetfood és éttermi lehetőségek.

Mahén-n mi voltunk még a botanikus kertben, Takamaka rumgyárban, Tea és Kávé manufaktúrában, illetve a fővárosban, Victóriában. Egy nap volt hajókirándulás Theresa szigetére(lakatlan sziget, szép tengerpart) beach BBQ-val és sznorkerezéssel egybekötve. Hajókirándulásokkal megtalálnak a helyiek a parton, nem szükséges előre foglalni.

Mahén jó a tömegközlekedés, mi busszal mentünk mindenhová, a buszjegy 20 SCR (kb. 100 Ft) és azzal a busszal, amelyiken veszed, annyit utazhatsz cserébe, amennyit akarsz. A Taxi drága, a buszozással sokat lehet spórolni. 

Taxi árak: repülőtér - Beau Vallon 30 EUR, kikötő - repülőtér 20 EUR.

Ha pórolni szeretnétek reggelit, vacsorát meg lehet oldani a boltokból. Kenyér, vaj elérhető áron. Felvágottak drágák(én csak import olasz sonkákkal találkoztam 10dkg kb. 2000-2500 Ft.) Hal konzerv, löncshús, pástétom elérhető áron.

Take away árusoknál meg lehet oldani a meleg étkezést 50 - 150 SCR (1000 - 3000Ft) közötti fejenkénti áron. Az éttermek drágábbak, egy átlagos vacsora két főre kb. 30-40 EUR-tól indul.

Praslin már teljesen más világ Mahé-hoz képest, sokkal csendesebb, falusiasabb. Mi a Cote D'or partszakaszon voltunk, hosszú homkos partszakasz. Praslinon Mahéhoz képest kevesebb a bolt, étterem, utcai árus, de minden fellelhető azért.

Praslinon is a tömegközlekedést használuk, gyakorlatilag körbejárható vele a teljes sziget, így szintén mindenhová el lehet jutni busszal. Praslinnon két nagyon szép strand van az utikönyvek szerint, az Anse Lazio és Anse Georgette. Mindkettő megközelíthető busszal. 

Található két nemzeti park is a szigeten, a Valle De Mai és a Fond Ferdinánd. Mindkettő nagyon szép, a Valle De Mai mindenképp ajánlott, az UNESCO világörökség része. A Belépő kicsit húzós, 350SCR (7000 Ft) fejenként, de én ezen nem spórolnék.

Praslinról is rengeteg hajókirándulást szerveznek a helyiek, akik úgyanúgy megtalálnak a parton. Érdemes ellátogtani Praslinról Curieuse, St. Pierre, Felicité és Cousin szigetekre. A hajókirándulások árai 50-100 EUR/fő közötti áron mozognak, és általában midegyikben benne van egy beach BBQ ebéd.

La Digue a harmadik és talán a legidillibb sziget. Igazán kis elszigetelt világ, kevés autóval, gyönyörű strandokkal. Kerékpár bérlés ajánlott a szigeten, amit egyből a kikötőből kifel menet el lehet intézni 10EUR/kerékpár áron. Bicajjal majdnem az egész sziget körbejárható.

Mi Roberttal voltunk egy szigettúrán, amit mindenképp ajánlok, mert olyan heyekre visz el, amit kevés túrista lát. A kirándulás gyakorlatilag egy gyalogtúra a gránitsziklák között (kúszás-mászás) és a helyi trópusi erdőben. A túra felénél van egy 1,5-2 órás pihenő az Anse Marron "strandon", ahol a túravezetők ebédet szolgálnak fel, illetve fürdőzési lehetőség is van. A túra második fele már nem annyira megterhelő fizikailag, mint az első, viszont a túra azzal záródik, hogy kb. fél órát a derékig-mellig érő vízben kell gyalogolni a táskádat a fejed fölé emelve. Gyönyörű helyeken vezet végig az egész kirándulás, Robert és a testvére nagyon kedvesek, a túra közben a fára felmszva szedtek mindenkinek friss kókuszdiót. A túra ára 40EUR/fő +100 SCR/fő a L'Union Estate belépő vagy kilépő.

A szigetek között mi hajóval közlekedtünk, viszont Mahé és Praslin között van lehetőség repülővel is menni, ami szerintem megfontolandó, mert nem sokkal drágább mint a hajó, és a hajó a nyílt vízen nagyon dobál, nálunk kb. az utasok fele hányt.

Előzmény: Natasa Mernikov (7153)
Natasa Mernikov Creative Commons License 2017.08.26 0 0 7153

Sziasztok jövöre megyünk családostol Seychellre és örömmel fogadnák bármilyen tanácsot.Pl Melyikek a legszebb strandok,mivel közlekedjünk és önnelátásal hogy lehet legolcsóbban kijönni.Minden segitséget örömmel fogadok.köszi

Előzmény: Léna007 (7147)
Laci v Creative Commons License 2017.08.21 0 0 7152

Most néztem skyscenneren.  pl. 2017 10. 04- 2017. 10. 12 Quatarral odafelé 13ó10min, visszafelé 12ó.45min dohai átszállással. Ettől tuti  jóval hosszabb. És megfizethető áron van.

PzGr. 39 Creative Commons License 2017.08.20 0 0 7151

Ugyanannyi mint az Emirates-el! Nincs rövidebb út...

Előzmény: Laci v (7150)
Laci v Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7150

Csak az agyad eldobod mire odaérsz:)

PzGr. 39 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 7149

Mi októberben utazunk velük, utána már személyes tapasztalatot is meg tudok osztani. Repteres ismerősök azt mondták h egész jó kis légitársaság...

Előzmény: Int62 (7148)
Int62 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 7148

Sziasztok

Korabban mar kerdezte valaki, de valasz nem jott ra, talan majd most:)

Valakinek van tapasztalata az alabbi repulojaratrol?

AirSerbia: Becs-Belgrad-Abu Dzabi-Mahe

Koszonom!

Léna007 Creative Commons License 2017.08.16 0 3 7147

Szerintem ez az időjárással kapcsolatos hozzászólás nagyon szélsőséges beállítottságú. Nekünk januárt, májust és novembert mondták a legjobbnak. Májust választottuk és nem volt semmi gond, szuper idő volt, pér esőt leszámítva, ami nem tett tönkre nekünk semmit sem. Akik novemberben voltak, azok is jót szoktak mondani.

Aki meg ilyen fakultatív programokra megy, vessen magára, tök hülyeség. Egyik szigetről a másikra kirándulni? Sokkal jobban megéri, mind a három szigeten lenni valamennyi időt és minden programot totálisan saját szervezésben lebonyolítani, kivéve hajókirándulás.

Mi költöpénzt összesen 400 Eurót adtunk ki kettőnkre 16 nap alatt az egész nyaralás során (beleszámítva a 80 Eurót Robert Agnes túrájára is!), ezen kívül 240 Eurót egy hajókirándulásra. A költöpénzben benne voltak az igen drága taxik és az összes kajálás, főlleg önelátással illetve take away-ekből. Minden kiadást egy előre kinyomtatott táblátazba írok fel minden utazás alatt, mert évek óta az összes utazásunkról táblázatban statisztikát vezetek kíváncsiságból, meg, hogy később vissza tudjam keresni, mi mennyibe került. Magam is igen meglepődtem, hogy csak ennyi pénzt adtunk ki. Az egész utazást valami hihetetlenül jó árból hoztuk ki. Nem muszáj drágán lenni a szigeteken! ;-)

Előzmény: Róbert333 (7144)
Róbert333 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 7146

A "Bibione" hasonlatot egyébként egy korabbi hozzászólótól vettem.

Valóban azért félre nem kell érteni, nem arra gondoltam hogy nem szép Beau Vallon (végülis Bibione is szép), csak nekem nem illik a jetski valahogy egy ilyen egzotikus helyre! Gondolom ugyanazt akarta kifejezni az előzőekben hozzászóló is. én értem mit akart vele mondani! Lehet az is baj,hogy la digue es praslin partjait lattam eloszor.

csincsilla72 Creative Commons License 2017.08.14 0 2 7145

Akkor pár gondolat a részemről is, reflektálva a tieidre:

Két hetet töltöttünk kinn, két napja jöttünk haza.

1. Időjárás: ez az év sajnos nagyon csapadékos, Seychelle-en is egyre inkább érezteti hatását a klímaváltozás. Egy trópusi területen valóban bármi előfordulhat, aki szakadatlan napsütésre vágyik, az menjen inkább a mediterráneumba, ott sanszosabb. Nekünk is volt három nagyon esős napunk, de programot csinálni bármikor lehet. Hideg nincs.:-) Fotózni minden időben tudsz, az erdőt járva a félhomályban meg nem mondod, hogy odakinn mennyire felhős az ég. Viszont! A nyári nyaralás mellett nagyon komoly érv, hogy nem égsz szénné, hogy csak 25-28 fok van, hogy mindig jár a levegő és a levegő páratartalma is elviselhetőbb.

2. Fakultatív programok (??:-): Mindegyik szigeten van mit csinálni. Mahén nem béreltünk kocsit, hanem busszal közlekedtünk. A buszok jöttek, a reggel 7 órát kivéve sosem voltak állig tömve. Nagyon olcsó az utazás, betartják a menetrendet. Nekünk a vezetési stílussal sem volt bajunk. Kapaszkodni kellett, de ez minden. La Digue-en bicajoztunk, megnéztünk minden partot, hegyet másztunk. Praslinra egy napra ugrottunk volna át, de aznap nem volt jó idő, úgyhogy kimaradt a május völgye. 

Saját szervezésben is rengeteg mindent láthatsz.

3. A szállodák nagyon drágák, a vendégházak nagyon jók voltak. Ha valaki nem akar őrült pénzeket költeni az ellátásra, akkor érdemes olyan helyet keresni, ahol van felszerelt konyha. A szupermarketben emberi áron lehet bevásárolni. Persze, kinek mi az igénye.:-) A Coral hotelben egy sör 110 rúpia, a boltban ugyanez 24….

Bibione-fíling nincs, a Beau Vallonon sem, aki szerint igen, az még vagy a Beau Vallonon, vagy Bibionéban nem járt.:-) Bocs.

Viszont! A Beau Vallon ebben az évszakban kiváló strandolóhely. Ha ez szempont…

Nincs tele koralltörmelékkel (La Digue MINDEN strandján csak cipőben gázolhatsz a vízbe), a víz nyugodt, jó benne úszni. A part kellően széles, nem kell dagály idején visszavonulni. Mi nagyon szerettük. És álom gyönyörű! Még La Digue után is.

4. A Cat Cocosra az üres gyomor és a Daedalon erősen ajánlott, illetve csak a felső szintre szabad jegyet venni. 

Előzmény: Róbert333 (7144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!