Keresés

Részletes keresés

balou84 Creative Commons License 6 napja 0 0 7351

Nem kell védőoltás, nem veszélyes, ellenben eléggé lepukkant reptér.

Előzmény: tedina6 (7350)
tedina6 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 7350

Sziasztok!

Június elsején indulunk a Seychelles szigetekre Etiópiai átszállással. A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes ott az átszállás, kb. 3 órát kell várnunk a reptéren. Illetve, hogy amiatt, hogy ott szállunk át, szükség van valamilyen védőoltásra?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

suzi_mou Creative Commons License 2018.05.17 0 1 7349

Nezd meg Becsbol az Ethiopian airlines-t. Nekem eddig az jott ki legolcsobban es utazasi idoben is eleg jo.

En februarra keresek jegyet, de Athenbol indulnank. Oda most azt talalom csak legolcsobbnak, hogy Athen-Roma-Etiopia-Seychelles, vissza pedig Seychelles-Etiopia-Cairo-Athen. KB. 2000 euro igy 2 felnott, 1 gyerek es 1 baba.

Jo lenne egy akcios Qatar vagy Emirates, meg ha kicsit tobbert is, de dupla arert nem.

Előzmény: Nimfas-Corp (7348)
Nimfas-Corp Creative Commons License 2018.05.17 0 0 7348

Sziasztok!

A feleségemmel, októberben megyünk nászútra Seychelles szigetekre.

4nap Mahé és 3nap Praslin a terv. Annyit szeretnék kérdezni, hogyan lehet a legjobb áron eljutni oda?

Mi egy Zágrábról induló repülőjáratot találtunk legolcsóbbnak 360e oda-vissza Dohai átszállással.

Vonattal el lehet menni Zágrábig, de létezik egyszerűbb megoldás kb. ebben az árban?

Köszönöm a a segítséget!

=Holden= Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7347

Mi végül úgy foglaltunk hogy 4 éj Mahé, 4 éj Praslin és 3 éj La Digue

Előzmény: Riri777 (7346)
Riri777 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7346

Szia! Mi is Júniusban megyünk 2 hétre, mi úgy terveztük meg, hogy Praslin 6 nap, onnan átmegyünk La Digue-ra, majd 8 éjszakát Mahen töltünk. Bízom benne jól döntöttünk :)

Előzmény: =Holden= (7345)
=Holden= Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7345

Sziasztok!

Júniusban megyünk barátnőmmel 2 hétre Seychelle szigetekre. Szeretnénk Mahé mellett elmenni Praslinra és La Diguere is.

Mit ajánlotok, hol mennyi napot érdemes eltölteni? A nyaralásunk nagy részét pihenéssel, strandolással szeretnénk eltölteni, de mindenképp szeretnénk "aktívabb" programokkal is kitölteni az időnket (kirándulások, hegyi túrák, sznorkel, biciklizés stb.). 

A szigetek mely részén érdemes szállásokat néznem? 

A szigetek között mivel lehet közlekedni? Hajó vagy repülő? Ha hajó azon honnan indul? Milyen kb árral lehet számolni?

Laci v Creative Commons License 2018.04.13 -1 0 7344

Szívesen, és ha még valami eszedbe jut csak csörögj. A két név pedig: Denis(autókölcsönzés) és Dj Jericho!

Csak a párod rá ne találjon erre a fórumra.

Laci

Előzmény: F laca (7343)
F laca Creative Commons License 2018.04.13 0 0 7343

Szia Laci.

Mégegyszer köszönöm a segítséget.

Előzmény: Laci v (7341)
F laca Creative Commons License 2018.04.09 0 0 7342

Szia Laca. 

Hívni foglak. Köszönöm .

Előzmény: Laci v (7341)
Laci v Creative Commons License 2018.04.08 0 0 7341

Na most látom drusza , hogy írtál. Nem tudtam hamarabb Írni, mert ma jöttem haza wellnessről aztán mentünk szavazni, stb stb. Elérhetőségem (20) 9669-744. Bármikor hívhatsz este 9 óráig.

Szia

F laca Creative Commons License 2018.04.07 0 0 7340

Szia Laci. 

Sajnos skype  alkalmazással nem rendelkezem. De ha adsz elérhetőséget felhívlak ha nem vagyok tolakodó. Az email cimet megtalálod gondolom.

Előzmény: Laci v (7339)
Laci v Creative Commons License 2018.04.05 -1 0 7339

A titok az, amit csak egy ember tud, tehát nincs titok:), mert elmondom neki, ha érdekli.

Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7338

Mik azok a súlyos titkok, amiket nem lehet leírni, de el lehet mondani? :)

Előzmény: Laci v (7337)
Laci v Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7337

Lacikám ha gondolod én szóban mindent elmondok neked arról a szállodáról , meg minden másról is, amire érdemes figyelni. Vannak ám ott olyan dolgok amikre nem is számítana az ember, és itt leírni nincs is értelme de szóban meg lehet beszélni. Én is a Berjayában voltam  épp 1 éve. Ha  van Skype elérhetőséged akkor  semmi akadálya és ömlik az infó tényszerűen.

F laca Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7336

Szia.

A gond az az,hogy nekem a transferre az utazási iroda 20000 mondott oda és 20000 vissza no már most ez 40000.  Ha taxi elvisz 30 eu oda meg 30 vissza akkor egy kicsivel ez kedvezőbb 60 eu mint 40000 forint. Az étkezést megoldjuk a javaslatootk alapján az utcai kajáldákban. A otp pénzfelvételre igen combos összegeket von le.Fel sem tünt csak később kezdtem el visszanézni a számlatörténeteket. Az elmúltt évben megfordultunk pár helyen Európában hát nem voltak szégyenlősek az biztos. Az lesz a legjobb ha jurot viszek és csak a vésztartalék marad kártyán. Megnéztem az általatok ajánlott térkép alkalmazást , köszönöm azt hiszem boldogulni fogunk vele. Mindenkinek köszönöm a segtséget.

Előzmény: Léna007 (7334)
Léna007 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7335

Igen, ez minden banknál másképp van és nekünk pl. egyik kártyára kivételkor semmi összeget sem kezelnek le pénzkivételkor, a másikra meg 5 Eurót, ezeket jó előre megtudni, melyik kártyánál mennyi és esszerint csinálni, hogy melyikkel gazdaságosabb.

Előzmény: seci (7332)
Léna007 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7334

Szia,

beutazáskor a reptéren váltottunk pénzt, ehhez kérték az útlevelet és a szállsunk nevét, semmi mást. Mi is mindenütt oldastuk, hogy kifelé 40 Dollárt kell fizetni, de ez nem volt, semmit sem kellett, talán ezt már eltörölték. A transzfer valóban drága. Mi béreltünk autót, napi 50 Euro volt, kis autó volt, házhoz hozta a kölcsönző, itthon előre lefixáltunk mindent, de sok szállásnál a szállásadók is tudnak szervezni autót és odarendelik a házhoz. Viszont a Taxi uhyanaz mint a transzfer, mert a taxis is ugyanazt a standard 30 Eurót kéri el, mint aki ellőre megbeszélve jön oda, mivel egyszer nem jött a megbeszélt transzfer, taxit fogtunk és az is 30-at kért el.

Mi nem használunk külföldön semmilyen olyan szolgáltatást a mobilról, ami pénzbe kerül, mert félünk a hatalmas számlától, mert az árak átláthatatlanok. Sokan itt a fórum írták, hogy vettek ott egy sim kártyát és feltltötték, nekem még ez is túl sok, minek, nem függök a telefonomtól. A szállásokon van net. Nekem az Osmand navigáció van (ingyenes és az csak gps-t igényel a működéshez, tehát internetet nem, letöltöttük a sziegeteket még utazás előtt és jól működött).

A sütögetős bódáknál minden van, kolbászok is, tahiföldihez hasonló curry szószos kaját, ezek különböző húsokkal, általában disznó, marha vagy csirke.

Előzmény: F laca (7324)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7333

Igen, gondoltam is, hogy oda kéne írnom, más tészta, ha kártyával fizetsz boltban/étteremben.

Amúgy én amolyan biztonsági tartaléknak vittem a kártyát, ha elfogyna az EUR vagy bármi adódik.

Előzmény: seci (7332)
seci Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7332

A keszpenzfelvetet kéretik NEM osszekeverni a vásárlással...

Aztan a keszpenzfelvetnek sokszor van egy fix dija (ami fuggetlen a felvett osszegtol) plusz egy osszegtol fuggo %-os dija. Nomarmost ha kis p@cs osszeget veszel fel, akkor bizony a fix dij dominal - ergo ha keszpenzt veszel fel, akkor erdemes nagyobb osszeget felvenni (par szaz Euronyit, nem par tiz Euronyit)

A vasarlas dija megint mas teszta...

Olvassatok mar el a bankotok tejakoztatojat a kulfoldi hasznalat eseten felszamolt dijakrol!

-seci

Előzmény: Biga Cubensis (7329)
passzbo Creative Commons License 2018.04.05 0 2 7331

Sziasztok,

Hétfőn értünk haza, pár friss infó.

Nekünk nagyon tetszett Sey (csak Mahén voltunk), gyorsan le tudtunk lassítani a helyiek ritmusára ami azért nem mindenhol sikerült régebben. A partok gyönyörűek a víz szuper, a természet buja és csodaszép, az emberek kivétel nélkül kedvesek. Valaki írta hogy ide is betette lábát a tömegtúrizmus, ezt cáfolnom kell, még Beau Vallonban is nagyon szellősen voltunk és 5 perc alatt bárhonnan akár néptelen parton találhatja magát az ember. Más partokon pedig alig vagy nincs is túrista. Belépéskor gyorsan ment a sor a reptéren és egyszer csak belassult, mire sorrakerültünk kiderült minden szállásfoglalást és a hazafelé tartó repjegyet is ellenőrizték és bizony igen precízen be kellett bizonyítanod hogy minden ott töltött éjszakára van szállásod, pénzre nem voltak kíváncsiak. Akinek nem volt kinyomtatva az a telóján vagy laptopon mutogathatta, akinek ott sem volt annak a bemondott szállást telefonon felhívták. Hazafelé se cetlitöltés se fizetés nincs. Maps.me tényleg nagyon jól működik, én nem béreltem kocsit mert bár a közlekedés igen komótos (bár az udvariasság minimális nyomát sem fedeztem fel) de az utak főleg az érdekesebb helyek közelében irtő szűkek és a parkolás sem túl egyszerű, mondjuk a Taxi meg nem valami olcsó. Ahogy néztem a váltók árfolyama nagyon hasonló volt, én a reptéren váltottam EUR-t (árfolyam 16,5 / vissza 17,5). Legjobb a kártyás fizetés az Unicredit 18,5 Ft/SCR -ben számolta el. Kp-vel csak a Taxisoknak és a Beau Valloni parti kajásoknak fizettem, máshol mindenütt lehetett kártyával. Ami nagyon tetszett hogy húsvétkor az amúgy néptelen partok megteltek helyiekkel, sátrakat húztak fel lufikkal, lampionokkal, főzőcskéztek, zenéltek, nagy dzsemborit rendeztek. Szintén parton heverve lehetett végignézni hagyományos kerítő/húzóhálós halászatot, mintha lassított felvételt nézne az ember, rendkívül relaxáló hatású volt:)

Szerintem még visszanézünk ide...

F laca Creative Commons License 2018.04.04 0 0 7330

Azért ha ezt átgondolom és kártyázom akkor igen tetemes összeg fog kijönni a végére. Gondoltam,hogy nem egy kis összeget számol fel a bank . Szóval marad a juró. Köszi

Előzmény: Biga Cubensis (7329)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.04 0 0 7329

Na, kollégának visszanéztem a számlatörténetet, kb 400 rúpiát vettem ki, mert épp nem volt nálam annyi kp és kislányomnak megláttam Viktóriában egy nagyon állat cápaállkapcsot:

2018.03.23.KÉSZPÉNZFELVÉT ATM-BŐL 

0400000021 
23,610EUR 315,2900 
2018.03.22 2600681826

ehhez ennyit vont le a bank

2018.03.23.KP.FELVÉT/-BEFIZ. DÍJA 

4,790EUR 315,2900 
2018.03.22 2600681826

szóval kb 7400Ft-nyi rúpiát vettem fel, az ATM költsége 1500Ft volt.

szóval inkább válts EUR-t :)))))

Előzmény: seci (7328)
seci Creative Commons License 2018.04.04 -2 0 7328

Csatlakozom az elottem szolohoz: maps.me kivaloan mukodott Sey-en!

A bankkartyas fizetes koltsegeirol meg "kerdezze meg kezeloorvosat, gyogyszereszet" - azaz a saját bankodat.

A taxi sem lesz olcso, szerintem az 50Eurot siman ki fogod fizetni.

-seci

Ka Pál Creative Commons License 2018.04.04 -1 1 7327

Próbáld ki a MAPS.ME offline térkép alkalmazást, remekül lehet használni mindenhol a világon...

F laca Creative Commons License 2018.04.04 0 0 7326

Köszönöm Biga.

Akkor valószínűleg ez lessz a megoldás mi is vodafonosok vagyunk marad az ofline verzió. Majd ithon letöltöm a telóra mert kicsit szerintem gyorsabb mint ott vacakolni vele. Az infót a be és kilépésre köszönöm. Hát remélem sikeres lessz és élménydús az utazásunk.A párom még mit sem sejt ebből az egészből a születésnapjára ez lessz az ajándék. Csak egy hónap mulva fogja megtudni. Biztosan lessz jó pár kérdése hozzátok ha nem vagyunk tolakodóak amit én esetleg elfelejtettem volna. Ha nem gond akkor majd még a későbiek folyamán picit kérdezősködünk nállatok.

Mindent köszönök!

Tisztelettel:F laca

Előzmény: Biga Cubensis (7325)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.04 0 0 7325

Nekem semmiféle egyenleget/pénzt nem néztek belépéskor. Ki kellett tölteni egy szokásos beutazási papírt, hogy meddig és hol tartózkodsz, ennyi. Kilépéskor semmit sem kérdeztek. Annyi bosszantó dolog volt, hogy a hotelba becsekkoláskor a minibár letétre kértek 100EUR-t, de ezt visszaadják kicsekkoláskor, ha nem fogyasztasz belőle. (EUR-ban természetesen)

A forgalom bizony elég nagy, sok a dugó a fővárosban/környékén. Nekem a transzfer benne volt a csomagárban, nem is tudom, lehetett-e volna anélkül, de taxit biztos találtok.

Internettel, telefonnal VIGYÁZAT!!!

Seychelles a 6. roaming zónában van legalábbis a Vodánál, tehát brutális percdíjak vannak (valami 990Ft/perc), szóval saját mobilnetet azonnal kikapcsolni. Vodánál világjegyet sem lehetett váltani. Marad a szálloda WiFi-je, ami ha nem is szélsebes, de viszonylag stabil. Ha sokat akartok netezni, akkor lehet a reptéren SIM kártyát venni és ottani tarifával telefonálni, netezni.

Google Maps-nál viszont ajánlom a következőt: szálloda WiFi-jén vagy akár itthon a térképeket offline-ba letölteni és szépen tudjátok ott is használni net/adatforgalom nélkül is.

F laca Creative Commons License 2018.04.04 0 0 7324

Szép napot nektek.

Először is nagyon köszönöm  a válaszotokat, segítségeteket. Az utcai kajálás nem okoz gondot nem idegenkedünk tőle. Igaz a párom az nem nagyon rajong a hal ételekért.Mondhatnánk azt is , hogy egyáltalán nem eszi. Viszont azon kívül bár mit elfogyaszt. Csak ne ússzon és ne csússzon. Az éttermek azok biztosan drágák mert itt is olvastam pár hozzászólásban, hogy igen borsos áron lehet étkezni. Nem vagyunk nagy evők , tehát nagyon remélem azért éhalál nem lessz. Autóbérlést szeretnénk, mondjuk kicsit parázok ha nagy a forgalom. A jobbos közlekedés nem okoz gondot, Cipruson szereztünk egy kis rutint viszont ott nagyon figyelmesen vezetnek a helybéliek. Ha pedig azt mondjátok,hogy tömegközlekedve bárhova el lehet jutni a szigeten az sincs ellenünkre. Próbálok minél több infót beszerezni, több helyen olvastam , hogy belépéskor 150 dollár /fő/nap mennyiségű kp nak vagy a bankszámládon ennek megfelelő összegnek kell lennie,amit ellenőrizhetnek is. És amikor hazafele jössz akkor 40dollár /fő illetéket kell fizetni a reptéren.Nem tudom, hogy ezek valósak?Transfert nem kértünk a reptérről, mert kicsit sokaltam a 20000 forintot/fő .Ha azt számolom,hogy 600 rúpia oda és 600 vissza az akkor is csak majd nem a fele. Taxit nagyon remélem tudunk ott helyben szerezni a szállodáig. A bankártyás fizetés miatt csak annyi az agályom,hogy nem tudom a bank ilyenkor milyen tranzakciós dijakat számolhat fel. Még azt szerettem volna megkérdezni tőletek, mi sokat használjuk a googl maps vagy a waze alkalmazást. Ugye ezekhez internett hozzáférés szüksége, ezt ti hogyan oldottátok meg? Nem szeretnék a következő telefonszámlámra egy kissebb vagyont kifizetni.

Nagyon köszönöm a segítségeteket.

Tisztelettel:F laca

Előzmény: Biga Cubensis (7323)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.04 0 0 7323

Még annyi, ha befizettek fakultatív útra, általában az árban benne van egy barbeque ebéd. 7-től van reggeli és ha mondod, hogy korán indulsz, megengedik, hogy jól felpakolj kajával. Elvileg hidegcsomagot is lehet kérni, de akkor előző este szólni kell. 

Előzmény: F laca (7319)
Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.04 -1 0 7322

Így van, a sültek abszolút finomak, de aki esetleg kényes az utcai kajára, az említett hotel éttermében van elég finom/nagy adag pizza kb 150 rúpiáért. Volt egy bódé, ahol 60-80 rúpiáért nagyon finom hamburgert adtak, van ott hot dog, sültkrumpli aki ilyenre vágyik.

Előzmény: Léna007 (7320)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!