Keresés

Részletes keresés

Siemens113 Creative Commons License 28 órája 0 0 7275

Kíváncsiságból megnéztem meg lehet venni helyben is simán. Sőt egy esetben jobban is járt aki helyben vette meg. La Digue - Mahe első indulás reggel. Aki előre vette meg a jegyet, annak meg kellett várni míg egy helyi kislány kibicikilizik és a voucher helyében ad egy jegyet. Ő persze az indulás előtt 10 percig nem jelent meg és akkor is csak nagyon komótosan bickilizgetett nyilván ők nem sietnek sehova, cask közben mindenki akinek már volt jegye szépen elfoglalta a legjobb helyeket. :) De aztán jutott végül mindenkinek megfelelő hely ott ahol szeretett volna :).

Előzmény: buborek76 (7272)
Siemens113 Creative Commons License 28 órája 0 0 7274

Én itt foglaltam teljesen jól működött. :)

Előzmény: Winzer (7270)
Léna007 Creative Commons License 30 órája 0 0 7273

Nagyon szívesen! Nem tudom, hogy mennyire van előre lefoglalva sz összes hely, hogy helyben van -e még jegy a köv. járatra.

Én az a típus vagyok, aki szeret mindenről jó előre gondoskodni és ezért eszembe sem jutott ott helyben venni, de választ adni nem tudok. Biztosan lehet ott is.

Előzmény: buborek76 (7272)
buborek76 Creative Commons License 1 napja 0 0 7272

Szia Léna!

Köszi a válaszod.

Bízunk benne, hogy  a reptéren azért találunk szabad taxit. :)

Még lenne egy kérdésem. A kompra a jegyet előre meg kell venni vagy van lehetőség ott is a megvételére?

Köszi a válaszod. :)

Előzmény: Léna007 (7259)
buborek76 Creative Commons License 1 napja 0 0 7271

Köszönöm Laci! :)

Előzmény: Laci v (7262)
Winzer Creative Commons License 2 napja 0 0 7270

Ezt az oldalt találtam ahol működni látszik  is a foglalás: https://booking.catcocos.com/  

Foglalt itt már valaki?

Előzmény: Léna007 (7269)
Léna007 Creative Commons License 3 napja 0 0 7269

Mi näluk foglalttunk, de egy oszträk iroda áll mögöttük, a pénzt előre el kell utalni nekik teljes összegben és 30 nappal az autazás előtt köldik mailben a vouchereket. Nekünk jól működött, de lehet direktben a komptársaságok honlapján is kreditkártyával fizetni.

Előzmény: Winzer (7268)
Winzer Creative Commons License 3 napja 0 0 7268

Melyik weboldalon érdemes lefoglalni a komp jegyeket, találtam több oldalt is.

Előzmény: Winzer (7231)
Attika30 Creative Commons License 3 napja 0 0 7267

Sziasztok!

Silhouette Island-ről és a Hilton Seychelles Labriz Resort & Spa-ról mi a véleményetek, járt már ott valaki?

Barátnőmmel ide tervezzük a nászútunkat, pontosabban a lehetséges célpontok között van Seychelles, azon belül is ez a hotel :) Esetleg tudtok olyan facebook csoportot ahol Seychelle is téma?

Köszi a segítséget :)

Gabor1123 Creative Commons License 5 napja 0 0 7266

Szia

Viktoriában lehet találni nagyobb boltokat is. Az STC üzleteiben szinte mindent meg lehet venni.

Előzmény: suzi_mou (7260)
zminka Creative Commons License 6 napja 0 0 7265

Kedves Léna!

Nagyon szépen köszönöm:)

Előzmény: Léna007 (7264)
Léna007 Creative Commons License 6 napja 0 0 7264

Szia, amikor beírod a keresést az economy oldalán, és kiválasztottad az autót és már a foglalás gombot is megnyomtad, akkor alul van egy külön keretben, hogy önrészvisszafiezető biztosítással, vagy anélkül szeretnéd.

Nekem németül van. Amit bekarikáztam pirossal, ez az. Ez azt jelenti, hogy ha valami történik és az ezer eurós kaucióból valamennyi részt vagy az eglszet neked ki kell fizetned a helyi kölcsönzőnek, akkor ezt a részt utólag itthon neked az economy visszafizeti. Hogy ez hogyan működik, arról fogalmam sincs, de egy ismerősöm tört szét bérelt autót, az átvétele után 5 perccel az első kanyarban és 300 Eurót kellett fizetni, amit az economy visszadott neki. Szóval működik, de biztosan kell mindenféle jegyzőkönyv, igazolás, számla a kifizetett összegről és hogy hova kell ezeket benyújtani, az számomra sem tiszta.

Előzmény: zminka (7263)
zminka Creative Commons License 6 napja 0 0 7263

Szia Léna007!

A fórumot olvasva láttam hogy Ti az Economy Car Rentals-tól béreltetek autót.Azt írtad, hogy Te tudtál ott az önrész összegére napi 5 EUR-ért biztosítást kötni.Ez hol kell kiválasztani, ill. hozzáadni a foglaláshoz?

köszi Anett

Laci v Creative Commons License 6 napja 0 0 7262

Mi is a Berjaya-ban voltunk reggelivel. Nekünk benne volt a transzfer az árban, mert irodával utaztunk. Nekünk így egyszerűbb volt és nem is drágább, mint saját szervezésben. Sőt ha valami gubanc van nem a tiéd a felelősség(járatkésés...stb) . A taxiárak fixek, de simán lehet azért alkudni. Egy szabály: ahol színes bőrű helyiek élnek, ott mindig lehet alkudni. Ezt nem rosszakarásból írtam, de ez van.

Előzmény: buborek76 (7258)
Léna007 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 7261

Olyan igazán nagyok nincsenek. Legnagyobb üzlet nekünk Beau Vallonban volt egy kereszteződésben, ami monjuk kb. 10 x10 m nagy volt és itt lehetett egy picivel többet kapni, mint más, kicsi boltokban, de a nagy üzlettől ez is távol volt még. Pelenkát nem láttunk. Erre nem tudok választ adni.

Előzmény: suzi_mou (7260)
suzi_mou Creative Commons License 2018.01.09 0 0 7260

Mahe-n vannak nagyobb bevasarlo uzletek?

Mi onellatosan szoktunk leginkabb ellenni es elso napon bevasarolunk minden szuksegessel es gyereknek pelenkat sem cipelnenk majd, hanem ott mindent.

Léna007 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 7259

Szia, ott is találtok, de előre jobb leszervezni, a szállásadón kérni, hogy küldjön értetek taxit, mert a legtöbb taxi így megy az utasaiért, tehát, amik ot várnak, általában már le vannak foglalva.

Mahén és Praslinon teljesen mindegy, melyik szakasszon mentünk, reptér-hotel, komp-komp hotel, mindenhol fix 30 Euro volt a díj, szakasz hosszúságától függetlenül.

Előzmény: buborek76 (7258)
buborek76 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 7258

Sziasztok!

Tudna Nekünk segíteni abban, hogy a reptéren a taxit előre érdemes lefoglalni itthonról vagy ott találunk. 2 főre kb mennyibe kerül Berjaya Beau Vallon -ig? Illetve a kompra előre meg kell venni a jegyet vagy elég az adott nap indulás előtt.Nagyon köszönöm előre is a válaszokat. :)

zminka Creative Commons License 2018.01.05 0 0 7257

Moyenne islandra egynapos kirándulás kb. mennyibe kerül?Tud vki ajánlani helyi irodát ahol befizetett és elégedett volt velük?

Köszönöm

seci Creative Commons License 2018.01.05 0 0 7256

Szvsz a szarazfold felol meg sem kozelitheto ezek a partok. Es csak a viz alatti elovilag, ami igazabol erdekes (legalabbis tudtommal).

Nekunk pechunk volt az idojarassal, szivesen visszamennek oda egyszer ragyogo napsutesben.

-seci

Előzmény: zminka (7255)
zminka Creative Commons License 2018.01.05 0 0 7255

Értem, köszi.És ott tulajdonképpen a part, ill. a víz alatti világ az érdekes, vagy a víz felől megközelítve a szárazföldön miket láttatok?

Előzmény: seci (7254)
seci Creative Commons License 2018.01.05 0 0 7254

Azt kvazi elore fizettuk (Attilaek) es nem igazan erte meg, kutya draga volt (nem emlekszem pontos osszegre, talan 300 Euro volt) - igaz csak ketten voltunk a csonakban. Szvsz jobban jarsz, ha magad szervezed, kimegy Port Launay-ba es lesz a parton egy csomo srac, aki erre szakosodott.

-seci

Előzmény: zminka (7253)
zminka Creative Commons License 2018.01.05 0 0 7253

Szia Seci!

A Baie Ternay Nemzeti Parkba mennyibe került a kirándulás?Előre befizettétek, vagy ott helyben foglaltátok?

Köszi Anett

Előzmény: seci (7250)
Laci v Creative Commons License 2018.01.04 0 0 7252

Amelyik partra ki van téve a veszélyt jelző tábla, ott tényleg nagyon kell vigyázni. Kb az 5. napszemüvegem az Anse Intendancénél rabolta el tőlem az óceán. De ez még nem miden, úgy megdobott a hullám, hogy térdre estem és valami korallba üthettem a térdem. Kb 2 hónapig fájt utána.

Léna007 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 7251

Mahe (Male - Maldív szgk.).

Mi soha semmit nem hagytunk a kocsiban. A partokra vittük a cuccunkat és vagy felváltva mentünk be, vagy mire kiismertük a "part népét", hogyan viselkednek, tartják-e a távolságot, akkor esetleg bementünk direkt a cuccunk előtt ketten is, de folyamatosan rajta volt a szemünk. Elhagyatott részeken, ahol csak ketten voltunk, bementünkegyszerre, de inkább felváltva, valaki őrizte a cuccot, főleg, hogy a drága, nagy fényképezőgép mindenhol ott volt.

Előzmény: zminka (7247)
seci Creative Commons License 2018.01.04 0 0 7250

Partrol mi La Digue-n sznoriztunk csak, de ott is csak viszonylag sekely vizben.

Amit erdemes csinalni az az, hogy kivisznek motor csonakkal oda, ahol erdemes sznorizni - ez persze plusz koltseg.

[Helyeket/tippeket esetleg lasd a fotoalbumomban]

-seci

Előzmény: zminka (7249)
zminka Creative Commons License 2018.01.04 0 0 7249

Szia!

Köszi, akkor ezek szerint sznorkelezni nem is nagyon lehet/érdemes?:(

Előzmény: seci (7248)
seci Creative Commons License 2018.01.04 0 0 7248

Nekunk van vizhatlan tok, abban volt a kocsikulcs. Iratot mi nem igazan viszunk magunkkal, csak a fenymasolatat, a jogsi meg ugye muanyag, annak meg a viz sem art.

De ami inkabb elszomorito, hogy a partszakaszok gyonyoruek, de nem feltetlenul csabitanak arra, hogy becsobbanj. Merthogy egy jo reszenel ki is van irva, hogy tilos uszni az aramlatok miatt, mashol meg nincs otleted sem, hogy mi-merre, te vagy ott egyedul.

No meg nincsenek zuhanyok es a csudanak sincs kedve a sos tengerviz utan felvenni egy polot es menni a kovetkezore. Persze lehet, hogy csak mi vagyunk ilyenek ;) 

-seci

Előzmény: zminka (7247)
zminka Creative Commons License 2018.01.04 0 0 7247

Sziasztok!

Azoktól szeretnék kérdezni, akik Malen autót béreltek és több tengerpartot is fölfedeztek.Az iratokat, autó kulcsot, telefont, pénzt stb. otthagytátok a parton mikor bementetek fürdeni, vagy vki mindig kint maradt a cuccokkal?Mennyire biztonságos, ott lehet hagyni a parton, vagy vegyünk vmi vízálló tokot és inkább vigyük magunkkal a fürdésnél, snorkelezésnél?

Köszi

Léna007 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 7246

Nem tudok, bár egy baráti pár házasodott ott, de nem tudom, hogyan szervezték le. Itt sokan kérdeznek ezután és sok javaslat is olvasható, ha visszaolvasol jó pár oldalt, keresgélj, vagy kérdezd a kint élő magyar idegenvezetőket, akiket itt már gyakran ajánlottak. üdv

Előzmény: Kopipine (7245)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!