Keresés

Részletes keresés

Siemens113 Creative Commons License 2018.06.06 0 0 7363

köszi a javítást :) , én is egy régebbi infora emélkeztem, elnézést.

Előzmény: seci (7362)
seci Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7362

https://www.airseychelles.com/en/before-you-fly/baggage-information/baggage-allowance

Ezek szerint a kisgepen is 23kg+5kg!

Emlekeim szerint ezt anno kevesebb volt.

-seci

Előzmény: Margarita77 (7361)
Margarita77 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7361

Igen, ez két foglalás :

 

Bécs-Heathrow-Sez

 

és Mahe-Praslin.

 

Mikor megvettem a jegyet, még nem tudtam eldönteni, hogy hajó vagy kis repülő, de mikor megláttam, hogy ugyan annyi az ára, maradtam a 20 perces repülésnél!

 

Köszönöm az infót, akkor inkább 20 kg-nál nem pakolok többet, így tuti jó lesz :), BA-nál 23 kg a megengedett!

Előzmény: Siemens113 (7358)
Margarita77 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7360

Köszönöm válaszod!

Igen, márciustól BA is indul!

Előzmény: seci (7356)
Siemens113 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7359

BUD=VIE itt is de a lényegen nem változtat.

Előzmény: Siemens113 (7358)
Siemens113 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7358

Szia!

 

Ha jól értem két külön foglaláson vagytok. Ebben az esetben a csomagotok Mahe-ig megy (SEZ lesz a tag-en). Itt felveszitek és szépen át kell sétálni a domestic terminal-ba ahol feladjátok PRI-ig.

 

Arra kell figyelni hogy míg ha 1 foglaláson van a jegy BUD-LHR-SEZ-PRI végig akkor a csomag súlya az lesz amit a nemzetközi légitársaság enged.

 

Ha külön van BUD-LHR-SEZ BA és SEZ-PRI Air Seycehelles akkor a csomag súlyára külön szabály vonatkozik, ha jól tudom 20 kiló max a feladott.

 

Drónról sajnos nem tudok nyilatkozni.

 

jó utat :)

Előzmény: Margarita77 (7355)
seci Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7357

Persze Becset kell erteni Pest helyett, de a lenyegen ugye nem valtoztat.

-seci

Előzmény: seci (7356)
seci Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7356

BA repul direktben LHR-rol? Ezt jo tudni!

 

 

Ha Ferihegyen (vagy online inkabb) be tudsz checkelni Praslinig (amit erosen ketlek, de ki tudja!), akkor nyilvan megy a csomagod automatikusan - a cimke is az lesz rajta, hogy PRI. Ha nem, akkor meg nyilvan fel kell venni Mahen. Azert arra figyelj, hogy legalabb Maheig csekkeljetek be Pesten.

 

-seci

Előzmény: Margarita77 (7355)
Margarita77 Creative Commons License 2018.06.05 0 0 7355

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék,  aki utazott tovább repülővel Praslin szigetre, Mahen fel kell venni a csomagot és újra becsekkolni, vagy jelezni kell a beszállásnál, hogy tovább szándékozunk utazni? Mi a menete ennek az egésznek? 

Valamint Bécsből fogunk indulni British Airways-el, London Heathrowon lesz az átszállás, és viszünk magunkkal egy drónt, viszont nem találok erre vonatkozó szállítási szabályokat. Tudna nekem valaki segíteni ebben? Lehet kézipoggyászban, vagy fel kell adni? Seychelles szigeteki szabályokat megtaláltam, ott lehet kézipoggyászban szállítani és bizonyos szabályok betartásával használni is engedély nélkül. ( ha jól értelmeztem a szabályzat szövegét) :)

Köszönöm segítségeteket!

seci Creative Commons License 2018.06.04 0 1 7354

https://www.airseychelles.com/en De vigyazz, mert a csomag merete/sulya itt NEM a megszokott!

Valamint ugye csak Mahe es Praslin kozott repul, Praslin-LaDigue komp, de az par kilometer, akarmi is van kibirhato!

-seci

Előzmény: suzi_mou (7353)
suzi_mou Creative Commons License 2018.06.01 0 1 7353

Jegyek megveve februarra es nagyon jo aron kaptuk a Turkishtol, 465 EUR/fo (atheni indulas), 2 felnott, 1 gyerek es egy infant 1440 EUR es 11 ora utazasi ido oda es vissza is.

Johet a tervezgetes, 20 napunk lesz. Szeretnem elosztani 3 szigetre. Eloszor is a kozlekedes lenne a kerdesem. Milyen ceg repul a szigetek kozott? Azt olvastam mar, hogy kb. ugyanannyiba kerul mint a hajo, de attol kivagyok, igy repulnenk. Mennyivel elore erdemes megvenni? Mennyire mozognak az arak?

Ka Pál Creative Commons License 2018.05.29 0 0 7352

Önmagában a repjegy ár rendben lenne, de a vonat, nagyvalószínűséggel plusz egy/két éjj szállás, helyi közlekedés árát és a plusz törődést is beleszámolva szerintem talán a kicsivel drágább is olcsóbb...

Előzmény: Nimfas-Corp (7348)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.18 0 0 7351

Nem kell védőoltás, nem veszélyes, ellenben eléggé lepukkant reptér.

Előzmény: tedina6 (7350)
tedina6 Creative Commons License 2018.05.18 0 0 7350

Sziasztok!

Június elsején indulunk a Seychelles szigetekre Etiópiai átszállással. A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes ott az átszállás, kb. 3 órát kell várnunk a reptéren. Illetve, hogy amiatt, hogy ott szállunk át, szükség van valamilyen védőoltásra?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

suzi_mou Creative Commons License 2018.05.17 0 1 7349

Nezd meg Becsbol az Ethiopian airlines-t. Nekem eddig az jott ki legolcsobban es utazasi idoben is eleg jo.

 

En februarra keresek jegyet, de Athenbol indulnank. Oda most azt talalom csak legolcsobbnak, hogy Athen-Roma-Etiopia-Seychelles, vissza pedig Seychelles-Etiopia-Cairo-Athen. KB. 2000 euro igy 2 felnott, 1 gyerek es 1 baba.

Jo lenne egy akcios Qatar vagy Emirates, meg ha kicsit tobbert is, de dupla arert nem.

Előzmény: Nimfas-Corp (7348)
Nimfas-Corp Creative Commons License 2018.05.17 0 0 7348

Sziasztok!

 

A feleségemmel, októberben megyünk nászútra Seychelles szigetekre.

4nap Mahé és 3nap Praslin a terv. Annyit szeretnék kérdezni, hogyan lehet a legjobb áron eljutni oda?

Mi egy Zágrábról induló repülőjáratot találtunk legolcsóbbnak 360e oda-vissza Dohai átszállással.

Vonattal el lehet menni Zágrábig, de létezik egyszerűbb megoldás kb. ebben az árban?

 

Köszönöm a a segítséget!

 

=Holden= Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7347

Mi végül úgy foglaltunk hogy 4 éj Mahé, 4 éj Praslin és 3 éj La Digue

Előzmény: Riri777 (7346)
Riri777 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 7346

Szia! Mi is Júniusban megyünk 2 hétre, mi úgy terveztük meg, hogy Praslin 6 nap, onnan átmegyünk La Digue-ra, majd 8 éjszakát Mahen töltünk. Bízom benne jól döntöttünk :)

Előzmény: =Holden= (7345)
=Holden= Creative Commons License 2018.05.06 0 0 7345

Sziasztok!

 

Júniusban megyünk barátnőmmel 2 hétre Seychelle szigetekre. Szeretnénk Mahé mellett elmenni Praslinra és La Diguere is.

Mit ajánlotok, hol mennyi napot érdemes eltölteni? A nyaralásunk nagy részét pihenéssel, strandolással szeretnénk eltölteni, de mindenképp szeretnénk "aktívabb" programokkal is kitölteni az időnket (kirándulások, hegyi túrák, sznorkel, biciklizés stb.). 

A szigetek mely részén érdemes szállásokat néznem? 

A szigetek között mivel lehet közlekedni? Hajó vagy repülő? Ha hajó azon honnan indul? Milyen kb árral lehet számolni?

Laci v Creative Commons License 2018.04.13 -1 0 7344

Szívesen, és ha még valami eszedbe jut csak csörögj. A két név pedig: Denis(autókölcsönzés) és Dj Jericho!

Csak a párod rá ne találjon erre a fórumra.

Laci

Előzmény: F laca (7343)
F laca Creative Commons License 2018.04.13 0 0 7343

Szia Laci.

 

Mégegyszer köszönöm a segítséget.

Előzmény: Laci v (7341)
F laca Creative Commons License 2018.04.09 0 0 7342

Szia Laca. 

 

Hívni foglak. Köszönöm .

 

Előzmény: Laci v (7341)
Laci v Creative Commons License 2018.04.08 0 0 7341

Na most látom drusza , hogy írtál. Nem tudtam hamarabb Írni, mert ma jöttem haza wellnessről aztán mentünk szavazni, stb stb. Elérhetőségem (20) 9669-744. Bármikor hívhatsz este 9 óráig.

Szia

F laca Creative Commons License 2018.04.07 0 0 7340

Szia Laci. 

 

Sajnos skype  alkalmazással nem rendelkezem. De ha adsz elérhetőséget felhívlak ha nem vagyok tolakodó. Az email cimet megtalálod gondolom.

 

Előzmény: Laci v (7339)
Laci v Creative Commons License 2018.04.05 -1 0 7339

A titok az, amit csak egy ember tud, tehát nincs titok:), mert elmondom neki, ha érdekli.

Biga Cubensis Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7338

Mik azok a súlyos titkok, amiket nem lehet leírni, de el lehet mondani? :)

Előzmény: Laci v (7337)
Laci v Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7337

Lacikám ha gondolod én szóban mindent elmondok neked arról a szállodáról , meg minden másról is, amire érdemes figyelni. Vannak ám ott olyan dolgok amikre nem is számítana az ember, és itt leírni nincs is értelme de szóban meg lehet beszélni. Én is a Berjayában voltam  épp 1 éve. Ha  van Skype elérhetőséged akkor  semmi akadálya és ömlik az infó tényszerűen.

F laca Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7336

Szia.

 

A gond az az,hogy nekem a transferre az utazási iroda 20000 mondott oda és 20000 vissza no már most ez 40000.  Ha taxi elvisz 30 eu oda meg 30 vissza akkor egy kicsivel ez kedvezőbb 60 eu mint 40000 forint. Az étkezést megoldjuk a javaslatootk alapján az utcai kajáldákban. A otp pénzfelvételre igen combos összegeket von le.Fel sem tünt csak később kezdtem el visszanézni a számlatörténeteket. Az elmúltt évben megfordultunk pár helyen Európában hát nem voltak szégyenlősek az biztos. Az lesz a legjobb ha jurot viszek és csak a vésztartalék marad kártyán. Megnéztem az általatok ajánlott térkép alkalmazást , köszönöm azt hiszem boldogulni fogunk vele. Mindenkinek köszönöm a segtséget.

Előzmény: Léna007 (7334)
Léna007 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7335

Igen, ez minden banknál másképp van és nekünk pl. egyik kártyára kivételkor semmi összeget sem kezelnek le pénzkivételkor, a másikra meg 5 Eurót, ezeket jó előre megtudni, melyik kártyánál mennyi és esszerint csinálni, hogy melyikkel gazdaságosabb.

Előzmény: seci (7332)
Léna007 Creative Commons License 2018.04.05 0 0 7334

Szia,

beutazáskor a reptéren váltottunk pénzt, ehhez kérték az útlevelet és a szállsunk nevét, semmi mást. Mi is mindenütt oldastuk, hogy kifelé 40 Dollárt kell fizetni, de ez nem volt, semmit sem kellett, talán ezt már eltörölték. A transzfer valóban drága. Mi béreltünk autót, napi 50 Euro volt, kis autó volt, házhoz hozta a kölcsönző, itthon előre lefixáltunk mindent, de sok szállásnál a szállásadók is tudnak szervezni autót és odarendelik a házhoz. Viszont a Taxi uhyanaz mint a transzfer, mert a taxis is ugyanazt a standard 30 Eurót kéri el, mint aki ellőre megbeszélve jön oda, mivel egyszer nem jött a megbeszélt transzfer, taxit fogtunk és az is 30-at kért el.

Mi nem használunk külföldön semmilyen olyan szolgáltatást a mobilról, ami pénzbe kerül, mert félünk a hatalmas számlától, mert az árak átláthatatlanok. Sokan itt a fórum írták, hogy vettek ott egy sim kártyát és feltltötték, nekem még ez is túl sok, minek, nem függök a telefonomtól. A szállásokon van net. Nekem az Osmand navigáció van (ingyenes és az csak gps-t igényel a működéshez, tehát internetet nem, letöltöttük a sziegeteket még utazás előtt és jól működött).

A sütögetős bódáknál minden van, kolbászok is, tahiföldihez hasonló curry szószos kaját, ezek különböző húsokkal, általában disznó, marha vagy csirke.

 

 

Előzmény: F laca (7324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!