Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Eni50 Creative Commons License 2 órája 0 0 48921

Szép napot mindenkinek!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, mivel idén Törökország az úticél nekünk is. Side környékén nézelődünk és segítséget szeretnék kérni tőletek. Tudnátok-e nekem segíteni információkkal az alábbi hotelekről:

Aska Washington Resort

Sural Hotel

Seher Resort

Saray Regency Resort

Ezek között hezitálunk és hálás lennék minden információért!

Köszönöm előre is: Eni

almaviva1 Creative Commons License 2 órája 0 0 48920

Tulajdonképpen pont azért megyünk szept végén, hpgy ne legyen már túl nagy a hőség. Úgyse akarunk egész nap strandolni. A vízbe egyszer-egyszer belemegyünk pár percre és kész. Inkább pihenünk, sétálunk, kirándulunk a környéken. Tavaly Rodoszon voltunk, ott is ugyanez a helyzet, 25 fokos volt a víz. Viszont az Égei-part nagyon szép, nagy kedvencünk.

Előzmény: Jóskabp (48919)
Jóskabp Creative Commons License 3 órája 0 0 48919

Mi Bodrumban nem tapasztaltunk olyan szelet, ami kellemetlen lenne. Szeptemberben a tenger 24-25 fokos, ami valóban elmarad a Török Riviéra, ilyenkor 28-fokos vízhőmérsékletétől, de kellemes.

Előzmény: almaviva1 (48918)
almaviva1 Creative Commons License 12 órája 0 0 48918

Köszi, nekünk nem nagy baj ha szelesebb stb. Úgyis szept. végén megyünk, és csak nyolc napra, ami csak hat és fél a repülő indulások miatt. El akarunk menni fakultatívval Epheszoszba, Kosz-ra és jár hozzá egy félnapos bodrumi városnézés. Így a hatból már elment két és fél nap, max. még egyszer akarunk bemenni Bodrumba esetleg este. A fennmaradó három napon pedig kicsit strandolunk, kicsit bejárjuk a környéket. Anyagilag ez a szálloda ami még belefér a költségvetésbe, mert idén ezen kívül még két másik útra is megyünk.

Előzmény: Htamaskh (48915)
Jóskabp Creative Commons License 22 órája 0 0 48917

Az eurót is elfogadják, de úgy tapasztaltuk, hogy kissé kedvezőbb lírával fizetni. Kisebb boltokban, buszokon stb. nem árt ha van lírád.

Előzmény: cné (48916)
cné Creative Commons License 22 órája 0 0 48916

Elfogadják az eurót is vagy csak lírával lehet   fizetni?

Htamaskh Creative Commons License 23 órája 0 0 48915

Legyen szerencsètek, nekünk nem jött be bodrum, folyamatosan fújt a szèl .nem kicsit valamint a tenger is hüvösebb mint a rivièrán 3-4 fokkal. Maga Bodrum szèp de zsúfolt a bejutás majd 2 óra volt dolmussal, ha a város miatt mennètek sztem válasszafok közelebbi szállást....

Előzmény: almaviva1 (48914)
almaviva1 Creative Commons License 1 napja 0 0 48914

Szia!

Kösz az infót. Abban reménykedem, hogy a két év alatt pozitív irányba változott. Megnéztem már a youtub-ot és láttam rajta  szépet és kevésbé szépet is, hát majd meglátjuk, most már a kocka el van vetve.

üdv.

Előzmény: Htamaskh (48913)
Htamaskh Creative Commons License 1 napja 0 0 48913

Szia almaviva14

Három éve voltunk a Bendis Beach-ben, 1 napig, második nap elmenekültünk, akkor raktam fel néhány videót a youtube-ra, koszos evőeszközök, szegényes ételválaszték, a saját tengerpart a szabadstrand egy része, a tengerparti bár egy nádviskó...

Előzmény: almaviva1 (48889)
be 1946 Creative Commons License 1 napja 0 0 48912

Kedves Malazs.

Nagyon szépen köszönöm az információt. Üdv

malazs Creative Commons License 1 napja 0 0 48911

A hotel egy hosszú épület merőlegesen a tengerre. A kevés utcafronti szoba az konkrétan tengerre néző, a többi szobák nagyrésze pedig oldalról tengerre néző. Tehát az ágyban fekve lehet épp nem látod a tengert, de az erkélyen ücsörögve már igen.

Előzmény: be 1946 (48909)
malazs Creative Commons License 2 napja 0 0 48910

Kb a duplája, tehát ami 1 dolcsi lenne az 2 líra ;-)

Előzmény: be 1946 (48908)
be 1946 Creative Commons License 2 napja 0 0 48909

Szia. Ha jól értelmezem, akkor kevés a tengerre néző szoba.Üdv

be 1946 Creative Commons License 2 napja 0 0 48908

Szia Malazs.

Köszönöm a gyors választ. És ha lírában jattolok, akkor mennyi az annyi.Üdv

malazs Creative Commons License 2 napja 0 0 48907

Amennyiben jól rémlik, pont merőlegesen helyezkedik el, így szinte minden szoba oldalra/tengerre néző. Pár szoba vagy lakosztály lehet ami beachfront. Ezeket szerintem nem lehet yattal lezsírozni, csak konkrét foglalással. Pincérnek általában ha állandó volt és asztalnál szolgált fel akkor olyan 2 dollárt adtunk, ha változó pincérek voltak akkor a nyaralás vége felé nagyjából arányosan adtunk 2-3 embernek 5-10 dollár között. Takarítónak ha eleve jó munkát végzett akkor olyan 1 dollárt hagytunk naponta. Nem kötelező a yatt. Előre nem is adok, mert ne azért legyen kedves mert adtam, hanem akkor adok ha eleve kedves, valami kis pluszt tesz az egészhez. Recepción abszolút felesleges a yatt.

Előzmény: be 1946 (48906)
be 1946 Creative Commons License 2 napja 0 0 48906

Kedves Fórumozók.

Segitségeteket kérem.Május 16-án megyünk a Grand Uysal Apart Hotelba./ Alanya/.Tengerparti szobáért mennyi a jatt,és mennyit szoktak adni a pincérnek,takarítónak,recepciósnak Stb .Köszönöm megtisztelő válaszaitokat.Üdv

malazs Creative Commons License 2 napja 0 0 48905

esetleg airbnb.com vagy bedycasa.com ?

Előzmény: István Kómár (48904)
István Kómár Creative Commons License 2 napja 0 0 48904

Sziasztok!

Csak érdeklődnék,tudnátok segíteni apartman ügyében 2 felnőtt 2 gyerek augusztus elején,egyéni utazással.

Előre is köszönöm.

malazs Creative Commons License 4 napja 0 0 48903

Amennyiben megtartották azt a színvonalat ami 3 éve is volt, remekül választottatok. Jó a partja, remek a konyhája, barátságos személyzet, továbbá mikor mi voltunk szinte teljesen oroszmentes volt. Leginkább családosok voltak, azok is a kulturáltabb fajtából és idősebb pihenésre vágyók.

Előzmény: epresfank (48902)
epresfank Creative Commons License 4 napja 0 0 48902

malazs videóját most néztem meg erről a hotelről.Ha csak a fele igaz,akkor sem döntöttünk rosszul!!!Csak mééééég nagggyon soká van.Szept.17-én indul a repcsink :)

epresfank Creative Commons License 4 napja 0 0 48901

Köszi szépen :) Közben ma foglaltunk másikat.Ugyanebben az árban egy 5 csillagos animátoros hotelben:)

http://www.greentravel.hu/site/Torokorszag/Alanya//Alaiye-Resort-_-Spa-Hotel

Előzmény: Nikke (48898)
Jóskabp Creative Commons License 4 napja 0 0 48900

A Gümbet öböltől kb. 50 perc gyalog Bodrum kikötője. Kissé kellemetlen a nyári nagyon erős hőség, és az, - hogy majd mint látni fogjátok a helyszínen - a szélmamok dombján át kell menni, ami kb. 100 m szintkülönbségű emelkedő, - bár jó úton.

Előzmény: cné (48899)
cné Creative Commons License 4 napja 0 0 48899

A Green travel -lel tervezzük.  Bodrum gyalogosan is elérhető?

Előzmény: Jóskabp (48897)
Nikke Creative Commons License 4 napja 0 0 48898

Korábban én is néztem, és nagyon jó volt az értékelése akkor mind a Tripadvisoron, mint a HC-n.

Itt a fórumon a 45849 és a 45851 sz. (Duracellnyuffi) hozzászólásában ezt találtam a Primasolra vonatkozóan:

"Csak ajánlani tudom: Side- Primasol Serra Garden.

Tiszta, szép, jó a kaja, kedvesek, egy hátránya van, hogy nincs közvetlen part, kb. 250 m kell gyalogolni  utcán, de kibírható. Szállás:  Blokkok a kertben vannak, mindegyik 2 szintes, szintenként kb. 6 szobával. Szóval barátságos nagyon.

Most télen teljes felújítás, kivül-belül új. Van sefberlés ( 15 euro) a szobában beépítve, orvos,  beachbar lenn a parton (lehet ebédelni is, bár nem akkora a választék, mint a hotelben), szép a part (homokos)..."

Előzmény: epresfank (48890)
Jóskabp Creative Commons License 5 napja 0 0 48897

Két éve az általad megjelölt két hotel között 200 m-re elhelyezkedő Parkim Ayaz Hotelben voltunk, így inkább a környékről tudok írni.

A Gümbet-öböl hullámoktól védett, lassan mélyülő, kavicsos tengerpart. Gyakorlatilag Gümbet központjához közel van, a szállodákból kilépve már boltok, étteremek sorakoznak. Nagy az éjszakai nyüzsgés. Viszonylag rövid sétával fel lehet jutni a romos szélmalmok magaslatára, ahonnan gyönyörű kilátás nyílik Bodrumra és Gümbetre. Ti melyik utazási irodával mentek ide?

Előzmény: cné (48887)
almaviva1 Creative Commons License 5 napja 0 0 48894

Kösz, az információt, persze, hogy már tájékozódtunk, én nagyon szeretem az Égei-tengert. Tavaly Rodoszon voltunk a Green Travellel, de az Invián keresztül. Elégedettek voltunk és Rodosz óvárosa varázslatos.  Idén tulajdonképpen Tunéziába mentünk volna, már le is előlegeztük, de az ismert események miatt gyorsan átfoglaltunk ide. Szintén az Invián keresztül, de Green Travellel.

Előzmény: Jóskabp (48893)
Jóskabp Creative Commons License 5 napja 0 0 48893

Mi hat éve töltöttünk egy hetet Kosz szigetén, ahol sok történelmi emlék van. Ezek nagy része Hippokratészhez kötődik, de gondolom erről már tájékozódtatok. Szerintem kellemes kirándulás lesz!

Melyik utazási irodával szerveztétek a nyaralást?

Előzmény: almaviva1 (48892)
almaviva1 Creative Commons License 5 napja 0 0 48892

Köszönöm szépen.  El akarunk menni fakultatívra Ephesosba és Kosz szigetre. Az Ephesosba befizetőknek jár egy félnapos bodrumi városnézés stb. Oda bemegyünk és ha tetszik akkor magunk is be tudunk menni még egyszer. A többit meglátjuk, elég kevés a nyolc nap, ami tkp. csak hat és fél, mert első nap délben megyünk, utolsó nap pedig reggel 8-kor jövünk haza.

Előzmény: Jóskabp (48891)
Jóskabp Creative Commons License 5 napja 0 0 48891

Két éve nyaraltunk Bodrumban. Voltunk Turgutreisben is, kellemes kisváros. Bodrum és Turgutreis között óránként van menetrendszerinti buszjárat, úgy emlékszem 8 líra jegy. A buszvégállomás Bodrumban a kikötőtől 300 m-re a centrumban van, Turgutreisben pedig a piactérnél, szintén a központban van egy kis buszpályaudvar.

Valószínűleg járnak buszok a Turgutreis és a Bendis Beach hotel közötti úton is.

Előzmény: almaviva1 (48889)
epresfank Creative Commons License 5 napja 0 0 48890

Sziasztok!Érdeklődnék Sidében a Primasol Serra Garden hotelról van valakinek véleménye?Karthago Tourssal készülünk.Gyorsan be kéne fizetni csak 1 szabd szoba van már, másokhoz képest elég jó az ár érték arány.Szept.16-i indulás lenne,és már nincs szinte hely.Csak nem lehet rossz....3 éves gyerekkel mennánk,nem szeretnék meglepetéseket.