Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

blaze73 Creative Commons License 5 perce 0 0 48809

Mi bajod a Wizz-zel?   Én már 1000x repültem velük, soha semmi baj nem volt.

Előzmény: malazs (48799)
TR FX Creative Commons License 45 perce 0 0 48808

wanadyum, sajnos Pamukkale meglehetősen távol esik a tengerparttól (mindkettőtöl), az antalyai régióból indulva nem több és nem kevesebb, mint 700km buszozást jelent, vagy ha Alanyai hotelből indultok akkor még egy picit többet is, úgyhogy lehetetlen fél nap alatt lezavarni.

Emlékeim szerint az antalyai régióból hirdetett program a következőképpen néz ki, ha Bodrumból mennétek akkor ez nyilván nem feltétlenül releváns nektek:

- indulás 5h körül (antalyai hotel esetében ez lehet hat is, a "másik oldalról" meg 4 is)

-érkezés +/- 1h alapon 22-23h körül

-első megálló: szőnyeg bolt (hogy csomózzák kézzel a szőnyeget bemutató)

- második megálló: alabástrom üzem mintaboltja

- ebéd

-Pamukkale (kb 2h): mészkő teraszok, Hierapolisz, fakultatív Kleopátra fürdő látogatás

-vacsora útközben

-érkezés éjszaka

Előzmény: wanadyum (48805)
malazs Creative Commons License 12 órája 0 0 48807

Hierapolisz helyesen.

Előzmény: malazs (48806)
malazs Creative Commons License 12 órája 0 0 48806

Időbeosztás szerint nem tudom, Attól is függ honnan indultok. Általában hajnali indulás, késő esti érkezés. A Programban vannak a mészkőteraszok,kleopátra fürdő, hieropolisz romjai, ebéd és ha minden igaz szőnyegüzem látogatás/vásárlás.

Előzmény: wanadyum (48805)
wanadyum Creative Commons License 13 órája 0 0 48805

Esetleg valaki le tudná írni a részletes programot. (Indulás, érkezés, vissza érkezés, miket nézhetünk még meg, belépők, stb.) Amúgy a Greentravellel megyünk, az ő oldalukon láttam ezt a programot. De csak annyi van, hogy hétfőn van. Köszönöm előre is.

Előzmény: wanadyum (48798)
malazs Creative Commons License 14 órája 0 0 48804

Általában igen. Viszont a gép indulási időpontja változhat, ez benne is van az utazási szerződésben. Lehet marad az előzetes szerint, de akár módosulhat pozitív vagy negatív irányba is.

Előzmény: tkisgyongyi (48803)
tkisgyongyi Creative Commons License 15 órája 0 0 48803

Ahogy visszaolvastam, úgy tűnik az első nap sajnos az utazással telik el, mert délután megy a repülő, többen ezt írták.

malazs Creative Commons License 15 órája 0 0 48802

Ott majd csak indulás előtt fogod látni.

Előzmény: tkisgyongyi (48801)
tkisgyongyi Creative Commons License 15 órája 0 0 48801

A Liszt Ferenc repülőteret.

Előzmény: malazs (48795)
malazs Creative Commons License 15 órája 0 0 48800

Fél napba nem fér bele sehogy sem, úgyhogy ha nem szánsz rá kellő időt akkor inkább hagyd. Helyi irodával olcsóbb, de akkor is rámegy az 1 nap. Ha autót bérelsz akkor is rámegy.

Előzmény: wanadyum (48798)
malazs Creative Commons License 15 órája 0 0 48799

Nekünk kettőnknek feladott pogyóval 40ezerből kijött a Wizz, ma már tudom hogy inkább fizetek 50ezret a Pegasusért. Mondjuk pontokból volt így annyira ezen nem rágódom már, de ha egy lehetőség van akkor kerülöm a wizzt, pláne ezen az útvonalon.

Előzmény: blaze73 (48797)
wanadyum Creative Commons License 16 órája 0 0 48798

Sziasztok!

Pamukkale milyen módon közelíthető meg? A fakultatív egész napos lenne, ráadásul fejenként 70 Euro. Ezt kicsit sokallom, meg nem akarom, hogy a nyaralásomból egy egész nap elmenjen. Milyen alternatívákat tudnátok javasolni? Max fél napos, és úgy 30-35 Euro fejenként.

blaze73 Creative Commons License 16 órája 0 0 48797

Wizz kifele és vissza verhetetlen volt amikor vettem : 48 ezer 2 főre oda-vissza.

PGS és Turkish is sokkal drágább lett volna.  Most amit vadászok : 0618 SAW-DLM és 0625 DLM-SAW 

Előzmény: malazs (48790)
malazs Creative Commons License 16 órája 0 0 48796

Nincs mit, remélem sikerül találni megfelelőt. Visszaolvasva láthatod mi mit néztünk ki és mennyiért ;-)

Előzmény: petera6 (48794)
malazs Creative Commons License 16 órája 0 0 48795

Milyen menetrendben nézted?

Előzmény: tkisgyongyi (48793)
petera6 Creative Commons License 16 órája 0 0 48794

Na, igen..elég drágák...rá fogok nézni azért a másik két városra is.

Köszi a linkeket.

Előzmény: malazs (48792)
tkisgyongyi Creative Commons License 17 órája 0 0 48793

Mi október 25-én utazunk, hiába kerestem repülőgépet Budapestről, nincs a menetrendben. Meg akartam nézni mikor indul oda és mikor vissza(1-én) Ha charter gép akkor nincs is a menetrendben?

malazs Creative Commons License 17 órája 0 0 48792

Remélhetőleg nem változik. A jó helyek mondjuk általában igen drágák belekben. Ne felejtsd el leellenőrizni foglalás előtt a kiválasztott szállást, hogy érdemes-e oda foglalni.

Esetleg hátha segítség szállás terén:

www.otel.com

hotelscombined.com

www.alpharooms.com

lookbookholiday.com

Talán érdemes Lara-Kundu-t is megnézni, bár engem nagyon nem fogott meg.

Előzmény: petera6 (48791)
petera6 Creative Commons License 17 órája 0 0 48791

Akkor méginkább Belek lenne a legideálisabb, ha találok nem millió dolláros szállást. Szerintem megvan a dátum is, gyorsan átfutom az árakat. Most kp-ben van a pénz, szóval ebben a pillanatban úgysem tudok foglalni repjegyet, de remélem 1 nap alatt nem változik meg minden.

Előzmény: malazs (48789)
malazs Creative Commons License 17 órája 0 0 48790

Turkishnek sok SAW-ról induló belföldi járatát az AnadoluJet teljesíti, elvileg egy cég.

Vannak időpontok mikor a Turkish olcsóbb, de ez igaz a Wizz Airrel szemben is ;-)

Wizz-el csak végső esetben......

Előzmény: blaze73 (48788)
malazs Creative Commons License 17 órája 0 0 48789

Szerintem veheted a repjegyet, szállás biztos lesz.

Kemer és Side hasonló távolság időben, mivel a reptér Antalya keleti szélén van, Kemer pedig Dél-Nyugatra Antalya-tól. Nagyjából 1 óra mindkettő.

Előzmény: petera6 (48787)
blaze73 Creative Commons License 17 órája 0 0 48788

Turkishnél 20kg, wizz-nél 32kg, de az már a fizetős csomag.

Nekünk is vagy PGS vagy Türkish lesz Istanbul SAW-ról Dalaman-ba, még nézem a jegyeket.

Menetrendben jobb lenne a PGS, de drágább mint a Turkish, durva.... :( 

Előzmény: malazs (48786)
petera6 Creative Commons License 17 órája 0 0 48787

Wow, köszi :)

Elkezdtem finoman szállásokat nézni. Nem szeretem 1 városra szűkíteni a kört. Így talán a legesélyesebb Belek, majd Kemer, végül Side a 3. a távolság miatt. De dátum nélkül nehéz pontos szállodát nézni. Szóval olvasgatom az élménybeszámolókat egyelőre, amíg nincs repjegy.

Előzmény: malazs (48786)
malazs Creative Commons License 18 órája 0 0 48786

Mivel a teljes útra veszed a jegyet, így nemzetközi a járat, a Pegasusnál 20kg feladott+ a kézi, a Turkishnél pedig ha jól rémlik 23kg, de lehet csak 20kg. Csak a belföldi járataikon 15kg a max poggyászsúly, de ez esetben a belföldi szakasz is nemzetközi ;-)

Előzmény: petera6 (48785)
petera6 Creative Commons License 18 órája 0 0 48785

Persze, 3 főre van ez az ár. Amúgy mindkét társaság alap csomagja 15 kg, ugye? A gyereknek csak babakocsi van az "árban". Oké, utána tudok nézni, ha nem tudod fejből a választ, de így mégis könnyebb lenne..nekem :)

Ez a dátum/ár keresés katasztrófa. Ami olcsó, az nem reggeli, de még beleférős tulkép. Attól is függ, hogy majd hol lesz a szállás. Na, mindegy. Azért itt az ár is nagyban befolyásoló lesz.

Előzmény: malazs (48784)
malazs Creative Commons License 18 órája 0 0 48784

135-140ezer az hármótoknak annyi?  Turkish annyival jobb, hogy tudsz a reggeli géppel menni ami 9.05-kor indul, visszafelé pedig tudsz olyannal jönni ami délután 3-kor indul Antalya-ból és este 7 körül értek BUD-ra. Pegasus esetén 11.20-körül indul BUD-ról, 18.45-re van Antalya-ban, viszont visszafelé reggel 6-kor jön a gépük. Jah és a Turkish-en van ellátás és nagyobb a lábtér, szóval ha hasonló az ár, akkor inkább Turkish.

Nem, nem járnátok jobban időben Bécsből, max akkor ha közelebb laktok Bécshez mint BUD-hoz ;-)

Előzmény: petera6 (48783)
petera6 Creative Commons License 18 órája 0 0 48783

Köszi a választ.

Ja igen, Budapestről indulnánk. Bécsbe kocsival kéne kimenni + parkolás...szerintem úgy már nem lenne olcsóbb, meg időben sem nyerünk valami hatalmasat. Vagy de? :)

Skyscanner-rel kerestettem, nem a wizz-t dobta ki. Hanem a Turkish Airlines-t ill Pegasus-t. Dátumtól függően. Sacc 135-140 000 Ft-ért mondja. Van SAW-os, meg IST-os átszállás lehetőség is. Nyilván a cél, hogy minél hamarabb végcélt érjünk a gyerek miatt, de mindezt ne hajnali 2-kor.

Neckermannos ember igazából akkor jött szóba, amikor még az úti célt kerestük, hogy segítsen hol-milyen idő van ilyen tájt, és mi az, ami megfizethető számunkra. Ő meg felajánlotta, hogy megnézi pontosan. Hátha tud szerezni valami brutál kedvezményt :D Ok, nem volt pofám neki mondani, hogy kösz az infót, de ti vagytok a legdrágábbak, meg se nézd.

Off lesz: Szóba került Tunézia és Egyiptom, de nem merem bevállalni a gyerekkel még. Tudom, hogy nem kötelező elkapni a fosós-hányóst, de azért csak magasabb a valószínűsége, mint Törökországban. Így ezek kiestek. Minden más meg drágább vagy hidegebb ilyen ellátással.

Előzmény: malazs (48782)
malazs Creative Commons License 19 órája 0 0 48782

Jah és egyénileg azért lényegesen olcsóbban kihozható ;-)

Előzmény: petera6 (48780)
malazs Creative Commons License 19 órája 0 0 48781

Szia!

Első dolog: Neckermann az egyik legdrágább az esetek 99,99%-ban.

Egyénileg ha BUD-ról mentek akkor valóban csak átszállással megoldható. SAW-on átszállni egyszerű és gyors, tulajdonképp elég lehet simán az 1 óra, Atatürkön nem tudom hogy elég-e rá. Ha BUD-ról mentek akkor eleve tudtok a teljes szakaszra 1 foglalásban jegyet venni a Pegasusnál vagy a Turkishnél. Ez esetben ha késne a gépetek, akkor is biztosított a helyetek a következő gépre, így garantált az oda és vissza jutás. Ha Wizz+ valamelyik török légitársaság kombóval mentek, akkor viszont hagyjatok rá több időt, mert egy gép késés esetén lekéshetitek a csatlakozást.

Bécsből van közvetlen járat is, a Sun Express biztosan és talán az Austrian.

Előzmény: petera6 (48780)
petera6 Creative Commons License 20 órája 0 0 48780

Sziasztok!

A napokban döntöttünk úgy, hogy idén minden valószínűség szerint Törökország lesz az úticélunk. Még sose voltunk efajta nyaraláson. A sokak által kedvelt, és sokak által nem kedvelt 5*-os AI ellátásos "szörnyűség".

Júniusban szeretnénk menni 3-an. Az egyik fő az akkor majdnem 2 éves kislányunk. Átfutottam nagyjából az utolsó 500 hsz-t. Egyelőre várunk ajánlatot Neckermann-os rokontól, de mivel én mindig saját szervezésben utaztam, így azért most sem bírom ki, hogy ne nézzek utána a lehetőségeknek.

Első kérdésem, hogy jól látom e, hogy csak átszállással oldható meg az odajutás saját szervezésben? Az 1 órás isztambuli átszállási idő elég volt annak, aki úgy ment?

Mindig a repjeggyel kezdek, szóval a szállásról, transferről, egyebekről majd később :)

Köszi mindenkinek előre is!