Keresés

Részletes keresés

Pierr_Kardán Creative Commons License 7 órája 0 0 54579

Folyamatban lévő ügyről nem írnék semmit addig, ameddig el nem dől a dolog. Egyelőre pozitív a hozzáállásuk a problémához, úgy tűnik, hogy meg akarják oldani a gondot.

Ettől függetlenül gond az, hogy az utolsó pillanatban küldenek értesítést, mert így a probléma is az utolsó pillanatban bukik ki :-(

Laci_BP Creative Commons License 8 órája 0 0 54578

Engem is érdekelnének a részletek, ugyanis mi is indulhatunk-nál foglaltunk. Kisgyerekek miatt direkt olyan szállást foglaltunk,  ahol vannak gyerek csúszdák és vizi játékok és közel van a reptér. Ilyenből nem sok van, így nagyon nem örülnék, ha máshol szállásolnának el, főleg ha gyengébben. 

Előzmény: Pierr_Kardán (54576)
kasika Creative Commons License 10 órája 0 0 54577

Ez nagyon nem jó! Én holnap veszem át. Nem az a hotel? Privibe esetleg írsz? Fent vagy a facen Törökország top 10-be?

Előzmény: Pierr_Kardán (54576)
Pierr_Kardán Creative Commons License 10 órája 0 1 54576

Mi is megkaptuk a papírokat, de - hogyismondjamcsak - az általunk megrendelt, az iroda által előzetesen visszaigazolt, majd általunk kifizetett szolgáltatás nem esik egybe azzal, amit a most küldött voucheren leírtak :-( Megreklamáltam a dolgot, meglátjuk, hogy mire jutunk.

Nem véletlenül kerülték eddig a pontos visszaigazolás megküldését. Természetesen mi rugalmasak leszünk, eleve tudtuk, hogy sok buktató lesz ezzel a nagyon kedvezményesen megrendelt úttal, meglátjuk, hogy miben tudunk megegyezni velük.

Szóval a hová kérdésre még nem adnék konkrét választ :-)

Még az is lehet, hogy az időpontot is túl optimistán írtam be :-))

Előzmény: kasika (54575)
kasika Creative Commons License 12 órája 0 1 54575

Az iroda mondta, hogy tele a gép. Viszont láttam én is az akciót május 27-re. De mi már megyünk :) Szóltak mehetünk az irodába átvenni a papírokat. 

Ti hova? Mikori foglalás?

Előzmény: Pierr_Kardán (54574)
Pierr_Kardán Creative Commons License 12 órája 0 0 54574

Szerintem nincs még tele a gép, hiszen még lehet foglalni a hoteleket erre az időpontra. Amely indulási időpontokra tele van a gép, oda már nem is lehet foglalni. Nézd meg, június második felében már egyetlen szállodában sem lehet foglalni, nem a szállodákban fogyott el a szabad szoba, hanem a repülőn nincs már hely.

Előzmény: kasika (54573)
kasika Creative Commons License 16 órája 0 0 54573

Értem. Itt is ugyanaz a helyzet. Holnap talán megkapjuk. Azt mondták tele a gép. Remélem így lesz és utazunk.

Előzmény: Pierr_Kardán (54572)
Pierr_Kardán Creative Commons License 21 órája 0 0 54572

Ha az Indulhatunk/GreenHolidays is úgy gondolja, akkor mi igen...

(Voucher, vagy annak átvételéről szóló értesítés még nem jött. Nem nagy ügy, még van 4 nap az indulásig :-))

Előzmény: kasika (54571)
kasika Creative Commons License 21 órája 0 0 54571

Május 27-ei géppel van aki utazik? 

dp2008 Creative Commons License 1 napja 0 0 54570

Értem.

Előzmény: Pierr_Kardán (54568)
hunaqua Creative Commons License 1 napja 0 0 54569

...az mondjuk tényleg igaz,hogy megy vele az idő.

Pierr_Kardán Creative Commons License 1 napja 0 5 54568

Az ellátás természetesen nem nélkülözhetetlen ilyen utakon, de vannak előnyei:

- könnyebben telik az út a beszorított ülésen ücsörögve, ha közben elfoglalnak valamivel, pl. adnak enni, inni,

- a repülőn úgy is ott ülsz, ha ott eszel, akkor később nem kell az evéssel időt tölteni,

- rágás és nyelés közben könnyebben kiegyenlítődik a nyomáskülönbség a belső fül a környezet között,

- magyarok vagyunk, ha a fenekünk alatt mozogni kezd egy jármű, akkor azonnal megéhezünk :-))

Bevallom, hogy fapadosra is szoktam házi szendvicset vinni, hiába néz rám döbbenten az "úri társaság", jóízűen megeszem útközben, aztán megérkezés után estig nem kell a kajával foglalkozni :-))

Előzmény: dp2008 (54567)
dp2008 Creative Commons License 1 napja -1 0 54567

Tom már sokszor volt téma, de egy kétórás utnál miért fontos az ellátás? Ok ha valaki még 2-3 órát buszozik elfogadható de a reptèren elötte és utána is lehet (v)enni. Ha pl gyógyszer miatt lènyeges az persze más.

Előzmény: Pierr_Kardán (54564)
Pierr_Kardán Creative Commons License 1 napja 0 1 54566

Felfelé jól mennek :-)

Előzmény: malazs (54565)
malazs Creative Commons License 2 napja 0 0 54565

Nagyrészt 20év a gépek átlagéletkora náluk. Viszont ha eddig fent maradtak akkor jól van karbantartva :-) Ezek már bizonyítottak :-)

Előzmény: Pierr_Kardán (54564)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2 napja 0 0 54564

Azt írták, hogy az ONUR Air esetében 20 kg. lehet a feladott bőrönd és 5 kg lehet a kézipoggyász. Nem írták, hogy hány db lehet a kézi, remélem, hogy nem fognak azon izmozni, hogy több darab lesz az embernél (azt meg még sosem láttam, hogy a kézipoggyász súlyát mérték volna).

Sajna már évekkel ezelőtt is azt írták itt, hogy az ONUR Air lepukkant gépekkel repül, majd meglátjuk, hogy ez javult-e az elmúlt időben.

A fedélzeti ellátásról nem mondtak egyelőre semmit, az első út után kiderül, hogy mire lehet számítani.

Előzmény: GyusziP20 (54526)
malazs Creative Commons License 2 napja 0 0 54563

Régen volt rá példa, manapság nem igazán. Kis kedvességgel többet elérsz, viszont ha economy szobát foglaltál, nagy eséllyel azt is kapsz, ha standardot,akkor meg azt. Esetleg túlfoglalás esetén upgradelnek felfelé. Amennyiben gond van a szobával, jelzed a recepción vagy a guest relation-nek és szobacserét kérsz.

Nálunk volt ilyen 2 éve hogy ami szobát kaptunk, az olyan volt amit foglaltunk, viszont a mellettünk lévő épületet elkezdték felújítani és iszonyú zaj volt, jeleztem, hasonlót nem tudtak adni, így kaptunk egy sokkal jobb családi szobát.

Előzmény: panya1978 (54561)
dp2008 Creative Commons License 2 napja 0 0 54562

Szerintem nem lehet àltalánosítani. Azokban a szállodákban ahol teltház van, nem nagyon működik. Ahol nincsenek annyian gondolom jobban. De az egyiptomi mentalítást ne hasonlítsuk a törökhöz.

panya1978 Creative Commons License 2 napja 0 0 54561

Sziasztok Törökországban is él az ha bechekkoláskor kb 40 dollárt beleteszünk az útlevélbe akkor kérhetünk jobb szobát.? 

Egyiptombán így van...! 

Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 1 54560

Ahogy látom az árfolyamokat, náluk önmagában is jók az árak, ebből nemigen tudnak nagyobb kedvezményt adni.

Euró eladási árfolyamban általában mindig benne vannak az öt legjobb valutaváltóban.

Előzmény: OrSoLy (54559)
OrSoLy Creative Commons License 4 napja 0 0 54559

Köszi szépen, hogy megkérdezted, hát ez tényleg nem valami nagy kedvezmény :) Max akkor lehet jelentősebb, ha az összeg is az, de akkor már mások is adnak.

Előzmény: Pierr_Kardán (54558)
Pierr_Kardán Creative Commons License 4 napja 0 1 54558

Megkérdeztem a kedvezményt.

Az, hogy adnak-e kedvezményt, illetve az, hogy mennyit, az a pillanatnyi valuta középárfolyamának és a kiírt árnak a viszonyától függ.

Náluk a nagyobb valuták vételi és eladási árfolyama mindig vagy egész Ft-ra, vagy 0,5 Ft-ra van meghatározva, amit az árfolyam változása esetén 0,5 Ft-onként változtatnak.

Ha az adott pillanatban, amikor venni akarsz és a valuta árfolyama éppen lefelé mozdult, (de még nem annyit, hogy 0,5 Ft-al lefelé vigyék az eladási árat) akkor kérheted a kedvezményt.

(Vagy ha éppen eladsz és valuta árfolyama felfelé mozdult, akkor is kérhetsz kedvezményt.)

A kedvezmény nem lehet több, mint 25 fillér az adott valuta eladási (vagy vételi) árából, tehát nem 310 Ft-ért kapsz egy eurót, hanem 309,75 Ft-ért.

Szóval érdemes a váltáskor rákérdezni, mert lehet valamennyit spórolni. Sokat nem, mert a 25 fillér az 0,8 ezreléke egy euró árának, tehát ha 100 ezer Ft-ért váltasz, akkor a legjobb esetben is 80 Ft-ot spórolhatsz meg.

Előzmény: OrSoLy (54556)
Pierr_Kardán Creative Commons License 5 napja 0 2 54557

Holnap megkérdezem, hogy mit jelent ez.

Előzmény: OrSoLy (54556)
OrSoLy Creative Commons License 5 napja 0 2 54556

Ööö, az általad linketl honlapon van ez feltüntetve:)

"100. 000,- Ft feletti valutaváltás esetén, kérje egyedi árfolyamunkat!"

Én is keveselltem, hát de ezt írták:)

Előzmény: Pierr_Kardán (54549)
Jóskabp Creative Commons License 5 napja 0 0 54555

Én úgy tapasztaltam, hogy a török meteorológiai szolgálat weblapja, 5 napra nagyon reális előrejelzéseket szokott adni. 

Ennek címe: https://mgm.gov.tr/en-US/forecast-5days.aspx?g=5

Előzmény: Traveller00 (54554)
Traveller00 Creative Commons License 5 napja 0 0 54554

az előrejelzések sokat nem értek, kb 1 héttel utazás előtt az egyik napra 18 fokot mutatott és egész napos, esőt :D

Hétvégén Ölüdenizben azért voltak, de elsősorban az ingyenes strandon, de még így is bőven volt hely. A fizetősen jóval kevesebben  50 méterenként egy ember vagy 1 pár. A belső lagúnánál többen. Fethiye is nyugis volt, a sétány és a strandok is meg az összes egyéb látnivaló körül. Patara beachen a napágyaknál ca 30 ember, amúgy kilométerre elszórva 10 ember a másik részén. 

Előzmény: [fidelio] R.Kata1983 (54553)
[fidelio] R.Kata1983 Creative Commons License 6 napja 0 0 54553

Érdekes. Napok óta nézem az előrejelzést (szombaton utazom), és huszonpár fokokat ígérnek. Kíváncsi vagyok, mi lesz :) Mondjuk hőségre nem vágyom, azt rosszul viselem. Ölüdeniz / Fethiye környékén mennyi turista volt kb.? Gondolom még nem olyan nagy a zsufi... 

Előzmény: Traveller00 (54552)
Traveller00 Creative Commons License 6 napja 0 0 54552

Hétfőn délben az ölödenizi parkolóban (igaz napon) 40 fokot mutatott a kocsi hőmérője. Nem tudom ez mennyire jellemző a májusra. A legjobb a Kék-Lagunában (Ölüdeniz) és Fethiyénél a Calis strandnál volt a víz, simán lehett úszni, bár hétfő éjjel elég szeles volt, ami felkavarta a vizet, így aznap nem volt az a gyógyvíz, de másnapra újra kellemes volt.

Ölüdeniz fizetős része: kocsival 25 TL/nap

napágy: 10 TL napernyő: 10 TL

Kidrak beach: 17 TL kocsival  , napágy: 8 TL napernyő: 8 TL

Patara romváros+strand: 15 TL

Tloss + Xanthos romváros: 10 TL

5 napra 5ajtós Fiat Top diesel: 100 eur ( https://www.fethiyerentacar.com/  ) , igaz nem jó előre, hanem bérlés előtt 1-2 nappal foglalva.ajánlható hotel: Jiva Beach Resort ***** (Fethiye) AI-ben a kaja bőséges, változatos és minőségi az egész hotel egy lagúna köré és felé épült, ez adja különlegességét. A személyzet kedves és figyelmes. A vendégek nagy része angol, a többiek török párok és családok és oroszok. Elvétve németek és hollandok.

Előzmény: Sylvia67 (54521)
Cimili Creative Commons License 6 napja 0 0 54551

Bocs, nem neked akartam címezni, hanem az előtted szólónak.

Cimili Creative Commons License 6 napja 0 0 54550

Ált. 500 ezer felett lehet alkudozni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!