Keresés

Részletes keresés

Kala53 Creative Commons License 2014.04.20 0 0 44568

Jó választás Kusadasi. Mi tavaly szeptemberben jártunk ott és nagyon jól éreztük magunkat. A nevem alatt találsz, több bejegyzést,tettem fel  képeket is. Érdekes kis város sok látnivalóval. Én Ephesos miatt választottam, mert nagyon közel van Kusadasihoz, de jártunk Pamukkáléban is, és többször bementünk a városba is dolmusszal. Az időjárás kellemesebb, kisebb a páratartalom mint a déli üdülőhelyeken, de az Égei tenger jó pár fokkal hidegebb, mint a Török Riviéránál a Földközi tenger.

Előzmény: Butterfly9 (44556)
malazs Creative Commons License 2014.04.20 0 0 44567

  http://www.holidaycheck.com/hm/d03e8e59-90ba-3462-9bd4-259fb7cbe636/-/c/beach/s/ugc#paging-anchor

 

Eléggé lehangolóak a képek, ilyet kint én nem nagyon láttam más helyeken.

Előzmény: zsiroskulak (44566)
zsiroskulak Creative Commons License 2014.04.20 0 0 44566

Koszos a strandja vagy kicsi és zsúfolt?

 

Köszönöm a választ.

Előzmény: malazs (44565)
malazs Creative Commons License 2014.04.20 0 0 44565

Nézegettem anno én is, ami nagyon riasztó az hogy valóban távol van mindentől és borzalmas a strandja.

Előzmény: zsiroskulak (44564)
zsiroskulak Creative Commons License 2014.04.20 0 0 44564

Sziasztok!

 

Még nem jártam soha Törökországban. Kacérkodom a gondolattal, hogy Alanya közelében nézek szálláshelyet, ősz környékén. Szimpatikusnak is tűnik az Eftalia Village, Incekum közelében.

A tripadvisoron olvastam egy két véleményt róla. Persze valaki felmagasztalja és van aki lehúzza a szálláshelyet. Azzal tisztában vagyok, hogy nem központi helyen fekszik.

Ha valaki járt már a környéken, vagy ezen a szálláshelyen eltöltött pár napot/hetet, az megdobhatna egy-két tapasztalattal, információval. (oroszok jelenléte, tengerpart tisztasága....programok a környéken..ilyesmi)

 

Köszönöm.

 

Kellemes Húsvétot mindenkinek!

oraveczkati Creative Commons License 2014.04.19 0 0 44563

Kellemes Húsvéti ünnepeket Mindenkinek!:)

Mullerzo Creative Commons License 2014.04.19 0 0 44562

Szerintem nagyon jól fogjátok magatok érezni, szuper szàlloda volt! Nyáron is kényelmes lehet, nagy területen van,szép környezet, finom kaják, vendégszerető személyzet!!!

Előzmény: szucseni (44561)
szucseni Creative Commons License 2014.04.19 0 0 44561

Ide megyünk nyáron.De a beszámoló után még inkább sietettném a napokat.

 

Előzmény: Mullerzo (44549)
Butterfly9 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44560

Köszi a segítséget. Én 4 éve voltam Alanyában az is tetszett. Ha fakultatívra akartok menni, ajánlom a Minister Toursnál Ilyas Dag-ot. Nagyon kedves, a mai napig tartom vele a kapcsolatot és a befizetett programok is jóval olcsóbbak és korrektek voltak. Idén Side és Kusadasi között kéne választani, de talán kicsit Kusadasi most közelebb áll hozzánk. Igazából még nem sikerült 100 %-ra eldönteni, melyik legyen. :)

Előzmény: apion (44558)
tengerzold Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44559

A nevem alatt találsz hsz,.-ket Kusadasiról. Nagyon jó választás:)

Előzmény: Butterfly9 (44556)
apion Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44558

Szia!

Mi tavaly töltöttünk ott egy hetet és nagyon jó élményekkel tértünk haza (Palm Wings). Többször voltunk bent a nagyon hangulatos és barátságos kisvárosban. Fakultatív kirándulások jó kiindulópontja. A tenger egy-két fokkal általában hűvösebb, mint a déli részen és a szél is sűrűbben lengedez. Én bármikor szívesen visszamennék, de mivel Alanya környékén még nem jártunk, idén arra vesszük az irányt.

Előzmény: Butterfly9 (44556)
szantog Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44557

Köszi! Képek alapján, valamint a beszámolód szerint is - mégha nem nyáron voltatok- szimpatikus szálloda. Listámra szívesen feltenném :))

 

Előzmény: Mullerzo (44550)
Butterfly9 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44556

Sziasztok! Kusadasival kapcsolatban kinek milyen véleménye van? Mit kell tudni róla? Eddig erről keveset hallottam csak. Köszönöm.

ayt2012 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44555

Rengeteg jó szálloda van Larában és Belekben, ha esetleg tudunk segíteni valamiben, szólj nyugodtan!

Előzmény: Mullerzo (44554)
Mullerzo Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44554

Már voltam nyaralni a törököknél Bodrumban illetve Tekirován.

Idén nyáron még szeretnék visszatérni a törökökhöz, mihelyt megtudom mikor tudom beütemezni a szabit. Nagyon nem szeretnék a foglalással kícsúszni, mert a lehetőségek szűkülnek azt érzem.

Ez a rész is újra szóbajöhet, vagy Belek, messzebb nem szeretnék menni az az igazság.

Előzmény: ayt2012 (44553)
ayt2012 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44553

Pedig nagyon jól sikerült beszámoló!

A téli/tavaszi "nyaralás" más jellegű, mint a nyári: nagyokat lehet pihengetni, sétálni a parton, finomakat enni-inni, beszélgetni, igazi kikapcsolódás :)

 

Nektek nem első török utatok volt, ugye?

Előzmény: Mullerzo (44552)
Mullerzo Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44552

Nem vagyok egy profi beszámolóíró, de megígértem, ha hazaérek jövök vele.

Nyilván más egy főszezonban a nyaralás, de egész biztos, akkor is nagyon jó lenne ! Én is folyamatosan mennék vissza !

Előzmény: ayt2012 (44551)
ayt2012 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44551

Köszönjük szépen!

(Annyira örültem neki, hogy végre beszámolót olvashatok, hogy 2x egymás után elolvastam)

 

Már most rögtön azonnal indulnék :))))

Előzmény: Mullerzo (44550)
Mullerzo Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44550

Képek a Baia Larából :

 

Mullerzo Creative Commons License 2014.04.18 0 0 44549

Baia Lara

 

Áprilisban  11 napot töltöttünk ott, igazából 9 teljes nap mivel az elsőt és az utolsót nem lehet annyira számítani, mert utazással telt.

Isztambulon keresztül mentünk, és az átszállást leszámítva sokkal jobb volt, mintha az eredeti úton mentünk volna kölni átszállással, Germanwingssel.  Végig Turkish géppel utaztunk Bécsből, a repülőn az ellátás nem charteros volt, normál kaját kaptunk. 

Szállodát szándékosan választottuk közel Antalyához, mert oda többször is szerettünk volna bemenni.  Repülőtértől  kb. 15 km-re voltunk,  nagyon gyorsan odaértünk a szállodához, sokan jöttek a larai részre.

Szállodánkat a főúttól egy előkert válaszotta el, így a forgalom zaját nem lehetett behallani,  szobát is oldalról tengerre nézőt kértünk, de tengerre nézett.  5 éve épült modern szálloda volt, elegáns,  modern designos, 400 szobája van durván. Szálloda akkori kihasználtsága körübelül félház volt, tehát nagyon nyugalmas, utolsó 3 napban voltak kicsit többen.  Sok osztrák-német-holland vendég volt, kulturáltak, nem volt semmi probléma, főleg nyugdíjasok. Napközben néha alig lézengünk a szállodába, mert ezek a vendégek nagyon sokat kirándultak, pihentek a szobákba, a medencéknél alig volt néha ember. Ennek természetesen mi nagyon örültünk, igazi relaxos pihenés volt. Főétkezésekkor vettük néha észre, hogy vannak más vendégek. Egyébként nagyon készültek már a főszezonra, kertet is szépen rendbe volt, medence körül is ki voltak téve a napágyak, a stégre is tettek ki ágyakat. Recepciós mondta is, hogy a jövő héttől már több vendég jön.

Szálloda nagy területen fekszik, hatalmas medencerésszel, mely többrészes. Szerintem főszezonban is kényelmesen lehet a medencékben is úszkálni. Tengerbe csak kicsit merészkedtünk be, mert hidegnek éreztük, 17-18 fok között lehetett. Voltak német vendégek, akik bemerészkedtek, és úgy vettük észre, hogy lassan mélyülő.

Szobánk tengerre nézett,  nagyon jó szobát kaptunk, csendes volt.  PlazmaTV,  kávéfőzési-teafőzési lehetőség szobában is, padlószőnyeges, melyet minden nap áttisztítottak, érezni lehetett . Nagy franciágy, egyszerű , modern izléses berendezéssel. Minibárt naponta töltötték, 2 sör, 2 fanta, 2 cola, ásványvíz,  kisüveg borok, csokik, sós snack. Érkezéskor 1 üveg bort kaptunk. Szobához hatalmas terasz tartozott. Fürdőszoba is egyszerű volt, modern, de nagyon tiszta, ami az egész szállodára vonatkozik. 

Bár főszezonban nem voltam itt, de véleményen szerint semmit nem lehetett abból érezni, hogy nincsen főszezon. Éttermekben a választék bőséges volt,  a főéttermen kívűl minden étterem üzemelt, a beach bár volt csak rövidített műszakban, de ez érthető is.  Disco is csak 3 nap volt egy héten, de ez sem volt lényeges.

Nekünk nagyon tetszett, hogy ilyen kevés vendég volt, mert így sehol nem volt sorbanállás, tömeg.  Az asztalok is mindig szépen meg voltak terítve, tiszta abroszokkal.  Étkezésekkor a felszolgálók egyszerre ott voltak, hozták az italokat. Többet tudtak foglalkozni a vendéggel,  ami nagyon szimpatikus volt.  Italokra ajánlatokat tettek, a főéttermekbe a koktéltól kezdve mindent hoztak.

Reggelinél többféle felvágott, sajttálak, meleg ételek, többfajta tojásrántott – ahogy a vendég kívánta, műzlik, vaj, méz, lekvárok, melegszendvicsek, zöldségek.  Teák, tej, kakaó, kávé, gépi gyümölcslevek, frissen facsart gyümölcslevek.

Ebéd-vacsora mindig bőséges volt, és olyan ízlésesen voltak tálalva. 2 féle leves, sokfajta előétel,  törökös ételek mellett európaibb jellegű ételek is voltak.   3 fajta hal, 3 féle szárnyas,  bárány, marhahús, töltött húsok, zöldköret mellett többfajta köret, hosszú salátás asztal, rengeteg török sütemény. Mindegyik étel finom volt, kóstolgatás ment erősen, frissek mindig,  folyamatosan töltötték a pultokat. Étteremben is a személyzet nagyon barátságos volt.

Főétkezés mellett volt török , olasz, mexikói étterem. Mi a török éttermet próbáltuk ki,  de nagyon tetszett a törökös hangulat, és izletes volt nagyon.

Ezek mellett még működött egy söröző, mely non-stop nyitva volt, ott lehetett mindig valami szendvicset, toast-ot enni, vagy édességet.

Snack bár üzemelt rendesen déltől délutánig, mellett palacsinta, pizza, gözleme is volt, mind-mind külön helyen.  6 bárból 4 teljesen üzemelt, kettő talán ami csökkentett időben, tehát italt bárhol lehetett fogyasztani.  Nagyon finom italokat lehetett fogyasztani, az importok az ultra AI-be ingyenesek voltak.  Üdítők most üvegesek, nem gépiek, ami szintén jó. Ott voltak a gépek is, főszezonban gondolom azok működnek.

Medencéje hatalmas a szállodának. A nagymedencék most 24 fokosak voltak, de az épület tövében lévő kisebb medence, az már 26-27 fokos is lehetett, de ott a nap megszorult, és ott a levegő is 30 fokos , de talán még melegebb is lehetett. Simán lehetett kint tartózkodni.  Mi a nagymedencébe is bementünk, élveztük, hogy nincs tömeg.

Nyáron is szívesen visszamennék ide !

Benti medence is volt, amit csupán egy-ketten használtak, de téli szezonban, ha nincsenek sokan biztos jó lehet.  Wellnes részleg is üzemelt rendesen, török fürdő, szauna,  gőzfürdő, jacuzzi is működött, a fittnes terem is.

Egyéb sporttevékenységek nem voltak teljes üzemmódban, de ez betudható annak, hogy még nincs főszezon, szörfiskola már üzemelt, mellette kosárlabda,  tenisz ami még működött volna, de nem voltak kihasználva, néha lehetett ott embereket látni.

Összességében egy nagyon kellemes pihenés volt, és a szálloda szerintem nyáron is nagyon megfelelő lenne, mert látni lehetett az igényességet, minőségi munkát, hozzáállást.

 

ayt2012 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44548

Szia Cuki!

 

Lájkoltam:)

Nyáron merrefelé veszitek az irányt?

Előzmény: cuki66 (44547)
cuki66 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44547

Sziasztok Kedves Csoporttársak!

 

Nagyon szépen kérlek Benneteket, hogy a lentebb belinkelt oldalt nyissátok meg egy új oldalon a böngészőben, majd szavazzatok egy like-al, egy megosztással és ne felejtsetek el kattintani a g+1 jelre sem! Egy fotópályázat versenyre neveztem, kérlek a szavazataitokkal segítsetek nekem! Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-)

 

 

http://www.anubistravel.hu/fotopalyazat/Index.aspx?id=209

ayt2012 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44546

Ugyanazokat a képeket töltöttem fel oda, amiket ide :)

Előzmény: GyusziP20 (44545)
GyusziP20 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44545

Fotó nem volt ismerős, de az ételek, italok fotózási stílusa, minősége ismerős volt. Gyanús volt:)

Előzmény: ayt2012 (44542)
ayt2012 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44544

De jó! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat.

 

Már nagyon ki vagyunk éhezve egy jó kis beszámolóra! ;)

Előzmény: Mullerzo (44543)
Mullerzo Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44543

Hétfőn érkeztünk haza a Baia Larából, igértem beszámolót, rövidesen jövök vele !

Előljáróban annyit, hogy nagyon szuper volt, még kicsit lélekben ott vagyok, nehéz visszarázódni a hétköznapokba !

Időjárás is igen kedvezett, kinti medencében lehetett fürdeni is, tengert azt nem próbáltuk, csak bokáig az egyenlőre igen hideg.

Bennünket érintett odafele a Lufthansa sztrájk, de jól jöttünk ki belőle, mert így rövidebb idő alatt leértünk Antalyába. Nem mindegy, hogy Turkish gépen ülünk vagy pedig Germanwingsen!

ayt2012 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44542

Bárcsak ott lennék...

Ha a HC-t nézegeted, sok fotó ismerős lehet :)

Van még jópár képem onnan, de inkább nem borzolom a kedélyeket...

Előzmény: GyusziP20 (44540)
szantog Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44541

Sajnos még nem ott vagyok :( Néha az időjárást nézve Alaszkában érzem magam :(

Már én is várom azt a semmittevős török nyaralást :) , Maxxról nem is beszélve !

Előzmény: GyusziP20 (44540)
GyusziP20 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 44540

Remélem mindenki Törökországban pihenget, kirándul? Várom a beszámolókat:)

Én a Maxxról álmodozom, a Holideychek-es képeket előről-hátulró átnéztem:) Találtam februári képet csokiba mártott eperről, ízléses kis fodros papírban tálalva:)

Nikke Creative Commons License 2014.04.15 0 0 44539

Csuda rendesek vagytok, tényleg. Igazán nagyon köszönöm. Én is reménykedek, hogy hátha jövőre jobb lesz, mint tudjuk az élet nagy játékos, de most nem annyira szeretem.

 

Malázs, gondoltam is rád, hogy ha nem is ugyanazon körülmények miatt, de hasonló cipőben járunk, én is drukkolok neked, hogy idén ősszel (ahogy szoktad) tudjál olyan jó kis kapóssá váló szállodát találni, mint tavalyelőtt és sorra rákattanhassunk.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!