Keresés

Részletes keresés

zenefaloo Creative Commons License 2017.10.13 0 0 3020

Szerintem maga Krakkó viszonylag könnyen bejárható: belváros-Wawel- Kazimierz hármast be lehet járni egy nap alatt. A Kosciusko halom picit messzebb van a belvárostól, de oda is érdemes kimenni. A környéken a szokásos turistalátványosság még a wieliczkai sóbánya. Tényleg szép. Ha kirándulást tesztek a környéken, vagy attól picit távolabb: Czestochowát érdemes megnézni. Délen Zakopane vagy a Dunajec. Nyugat felé Kalwaria Zebrzydowska, vagy Wadowice, és a pápa szülőházában működő múzeum. És még ezer város mindenfelé. Tarnów is helyes, és van magyar vonatkozása. Ott született Bem apó. De ha messzebb mennétek, akkor szintén Polskibus-szal érdemes egy napot szánni Wroclawra. Reggel mentek, este jöttök. Három óra az út. Kb olyan mint egy Bécs-Budapest. Az csodaszép város. Én nem hagynám ki, és nem is hagytam ki. :)

Előzmény: Marci14 (3018)
pamag Creative Commons License 2017.10.07 0 0 3019

https://krakkoinfo.hu/index.php

http://www.krakow.pl/

Hogy mit érdemes megnézni? Csak ti tudjátok, hogy titeket mi érdekel. Előre kell nézegetni, infót gyűjteni, válogatni.

Auschwitz-ügyben is kapsz tanácsot a fenti linkeken, vagy emailben az első link tulajdonosától.
Nézzétek át a "Krakkó", a "Zakopane", és a "Krakkó és Dél-Lengyelország" topikokat is.

Előzmény: Marci14 (3018)
Marci14 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 3018

Sziasztok!

Polskibussal fogok utazni barátaimmal együtt Krakow-ba. A szállásunk egész jó helyen van ahogy nézem (Hostel Benedykt) néhány tanács viszont jól jönne. Mi az amit mindenképpen érdemes megnézni, és mi az ami kimaradhat? Három teljes napot leszünk ott, viszont az egyiken elszeretnénk menni Auschwitzba. Arról valakinek tanács, ötlet, hogy Krakowból mivel érdemes oda menni? 

Előre is köszi!

totopad Creative Commons License 2017.10.05 0 0 3017

Két hete Berlinből mentem arra, elég gáz volt kilómétereken át. 

Előzmény: purcimano (3016)
purcimano Creative Commons License 2017.10.05 0 0 3016

Nem tudja véletlenül valaki, hogy Németországból Cottbus felöl menve Lengyelben az 1B még mindíg olyan balkáni mint pár éve? Minöségre full zakatolós szétráz mindent nagyobb tempónál, vagy 2 éve jártam arra a Németország fele haladó oldal teljesen jó, de ha ez még mindíg olyan mint akkor akkor inkább elkerülném.

totopad Creative Commons License 2017.09.09 0 0 3015

Mi Zakopane-ban szálltunk meg és onnan jártunk át síelni, tehát magáról a falúról sok kép nincs, a sípályán meg nem nagyon szoktam lődözni, ott inkább síelek. 

Mi kétszer voltunk itt, Zakopane-ban elég sok magyar volt, de itt egyetlen egyszer futottam bele pár honfitársba. Ha gyerekeknek szeretnél síoktatást, lehet Donovaly jobb választás lenne. Ott tuti van magyar nyelv -én is ott tanultam síelni-, és kezdőnek tökéletes pálya.

Előzmény: nohhrra (3014)
nohhrra Creative Commons License 2017.09.08 0 0 3014

Köszi!

Nem tudod van ott síoktatás gyerekeknek ? Magyarul ott nem nagyon beszélnek igaz ? Jellemző hogy vannak arra magyarok ?

Esetleg fotóid nincsenek ?

Köszönöm.

Előzmény: totopad (3013)
totopad Creative Commons License 2017.09.08 0 0 3013

Síelni voltam, baromi jó az a pálya és olcsó! 

Előzmény: nohhrra (3011)
acsaj Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3012

Köszönöm!

Tudtok esetleg letölthető tömegközlekedési térképről? 24 órás jegyet a reptéren lehet venni? A vásárlás ideje számít vagy érvényesíteni kell?  Illetve véleményetekre lennék kiváncsi :) A repülőnk reggel landol és azon gondolkodtam, hogy aznap megnéznénk Sopotot. Mivel a szállásunkat úgyis csak délután foglalhatjuk el Gdanskba. Másnap pedig Gdansk. Hazafelé a repülőnk hajnalba indul így arra gondoltam, hogy arra foglalunk transzfert. Tudtok ajánlani látnivalókat, amit mindenképpen a két nap alatt érdemes lenne megnézni? Mit érdemes megkóstolni? Hol érdemes étkezni?

Illetve Varsóban 3 óránk lesz átszállásra. Még nem ismerjük a repteret :) A reptéren belül át tudunk menni, vagy ki kell mennünk és vissza. Kézipogyóval utazunk. Előre is köszönöm!

Előzmény: vnuk (3007)
nohhrra Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3011
vnuk Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3010

regisztrálni kell a visit.auschwitz.org oldalon. azt írják tanácsos 30 perccel hamarabb érkezni, mert sokan vannak és időbe telik az emberek ellenőrzése. kb 3 óra a teljes bejárás.

Előzmény: krysztyna (3003)
vnuk Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3009

Mi az Ibis ostrobramskaban szálltunk meg. kicsit buszozni kellett a központba de nem volt vészes. elvileg a visztula keleti partja nem vmi biztonságos, de minket szerencsére nem ért semmi atrocitás (egy idiótát leszámítva). Praga negyedet azért kerüljétek el messzire.

Előzmény: h.adrii (3002)
vnuk Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3008

mi nowy targból a blackredwhiteból hoztunk bútort, de előre meg kellett rendelni. (igaz egyedi darabok voltak)

Előzmény: gyufinnyo (3001)
vnuk Creative Commons License 2017.09.07 0 0 3007

13 zloty a 24 órás jegy. ha jól látom, akkor nektek a 122es busz kell. keres rá a menetrendre: ztm gdansk 122

Előzmény: acsaj (3006)
acsaj Creative Commons License 2017.09.06 0 0 3006

Sziasztok! Gdanskba utazunk és érdekelne, hogy a tömegközlekedés, hogy működik? Van 24 órás jegy? A reptérről, hogy tudunk Sopotba jutni tömegközlekedve? Előre is köszönöm!

eref Creative Commons License 2017.09.06 0 0 3005

Kowalówka (sajnos, zárva volt)

Marko61 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 3004

Sziasztok!Érdeklődnék,hogy a Wawelben és a wieliczkai sóbányában tudok-e fizetni kártyával? Előre is köszi.

krysztyna Creative Commons License 2017.09.02 0 0 3003

Sziasztok!

Járt valaki egyénileg Auswitzban?

Tenyleg előre regisztralni kell?

Tudtok a belépésről pár hasznos infot? 

Két hét múlva mennénk.

h.adrii Creative Commons License 2017.09.01 0 0 3002

Sziasztok!

Szeptember végén megyünk 4-en Varsóba. Belvárosi hotelt keresünk, ahol reggeli is van. Valakinek valami tapasztalat, info? Bookingon nézegetjük, szélsőségesek az árak. Mennyire fontos a belvárosi szállás szerintetek? Köszi a válaszokat, hasznosak lesznek. :)  

gyufinnyo Creative Commons License 2017.08.27 0 0 3001

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!

Lengyelországban keresek olyan helyet ahol jó áron lehet bútort vásárolnk és egyből el lehet hozni!Gardrób szekrényről lenne szó!

Zakopane környéke lenne jó mert Miskolcról mennénk!

Köszönöm!

gemike7 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 3000

Szia Totopad!

köszi a választ, átgondolom amit írtál, teljesen igazad van , én is inkább wroclawra és gdansk-ra vagyok kíváncsi, csak a távolságok miatt gondoltam,

Bp.Varso repcsivel, mert nem tudom hogy egy 6 éves gyerek mennyire bírná a hosszú vonat vagy busz utat,  

üdv

gémi 

Előzmény: totopad (2984)
gemike7 Creative Commons License 2017.08.27 0 0 2999

szia Pamag!

Köszi a jó tanácsot. Lehet hogy akkor másik időpontot választok,  a buszt már nézegettem, bár nem tudom a gyerkőc mennyire bírná a Bp.Krakko távolságot. 

üdv

gémi 

Előzmény: pamag (2958)
totopad Creative Commons License 2017.08.26 0 0 2998

A tengerpart gyönyörű! Baromira élveztem, ahogy a vonatból sokszor mindkét tengerpart egyszerre látszott. Mi Jastarnia-ban voltunk, tehát nem Hel városban. Ez egy nyugis kis halászfalú, viszonylag kevés turistával.  Az érkezésünk előtti éjszaka söpört végig Lengyelországban egy hatalmas vihar, éjjel a vonaton mi is kaptunk belőle. Az első nap ennek megfelelően baromi hűvös és még jobban szeles volt. Aztán a 3. nap környékén abba maradt a szél és akkor már kevésbé volt hűvös - 18/19 fok-, ami augusztus közepén nekem kicsit megcsapós volt, főleg, hogy 2 héttel korábban még a 40 fokos Cipruson süttettem a hasam. 

Hel város nekem kissé csalódás volt, baromi sok turista volt, igazi Siófok feeling, és drágább is volt, mint a félsziget más részein plusz semmivel sem volt szebb, mint a többi falu. Amúgy is szvsz maga a félsziget olyan 10-20 százalékkal drágább, mint Lengyelország más részei. Nem vagyunk sem nagy evők, sem válogatósak a feleségemmel, de 70 zlotyi alatt nem igazán kajáltunk egyszer sem, ez két főételt, egy sört. üdítőt meg kávét jelentett. Wroclaw-ban ugyanezt 50 zlotyiból meg tudom úszni. A boltok is legalább ennyivel voltak drágábbak, mint máshol. 

Fürdeni esélytelen volt, hideg volt a víz és ugye az idő sem volt meleg. Térdig belementem a tengerbe, de kb ennyi. 1-2 állat lengyel/német még úszott is, nekünk hideg volt. 

Nem volt rossz, de örülök, hogy csak 4 napra mentünk. 2 hetes nagy nyaralást biztos, hogy ide nem terveznék.

Jah és egy negatív tapasztalat. Alapból nincs bajom a lengyelekkel, ha otthon be tudsz illeszkedni a társadalomba, itt se lesz bajod, kb tök hasonló -bunkó- mentalitás van, viszont az kimondottan felbszott, hogy a strandon szó szerint belemásznak a seggedbe. Tök üres területre feküdtünk le, a nő 30cm-re mellénk döglött le. De volt, hogy ugyanígy pl egy paravánt raktak elénk, telibe takarva a tengert.

Előzmény: Kölyökkk (2997)
Kölyökkk Creative Commons License 2017.08.26 0 0 2997

Totopad, mesélsz nekem Hel-ről? 
A google képei azt mutatják, hogy a vidrák és a fókák önfeledten játszanak a parton. Igaz ez? 

Kicsit szomorú vagyok, hogy a hajók nem járnak szept. 1től, de szerencsére vonat van. Remélem, megerősítesz abban, hogy érdemes megnézni :)

Mondjuk akkor már Sopotban is megállunk egy rövid belvárosi sétára.

Előzmény: totopad (2984)
kimmi Creative Commons License 2017.08.20 0 1 2996

Szia gemike!

Amit tervezel, a három város csillag pontosan jó megoldás. Igaz nagyok a távolságok, de Ryanair-rel egy óra alatt eléred Varsóból mindkét várost. T - (4-6) hét idősávban sok a 21 zlotys jegy. Wroclawban és Varsóban az Ibis szokott akciózni 39 zl-s árakkal. Ezek az árak nem biztos,hogy az őszi szünet alatt is elérhetőek, én augusztusban voltam, akkor ennyi volt. Wroclawbán érdemes hajókázni. Varsóban a parkokat ki ne hagyd! 

Előzmény: gemike7 (2957)
plankenhorst Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2995

Az arborétum egyben szabadtéri rendezvényeknek a helyszíne is. Ld. az előző képeken látszó misézőhelyet, de van tűzrakóhely, kisebb, nagyobb asztaltársaságoknak való helyek, mindenféle régi használati eszközök kiállítása, stb.

plankenhorst Creative Commons License 2017.08.17 0 1 2994

Niemcza, arborétum

plankenhorst Creative Commons License 2017.08.17 0 1 2993

Otmuchów

plankenhorst Creative Commons License 2017.08.17 0 1 2992

Henryków

plankenhorst Creative Commons License 2017.08.17 0 0 2991

Krobielowice

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!