Keresés

Részletes keresés

CSom81 Creative Commons License 2016.09.21 0 0 2909

Ritka az olyan tutajos, aki beszél nyelveket, de néha akad. Csak hát mázli kell hozzá, hogy kifogja az ember... Tutajos csak góral lehet, aki a környező 5 faluban él és már eleve oda is született. És hát errefelé nem igazán születnek idegennyelv beszélő emberek... :-)

Ha esti mulatság, akkor Szczawnica, a belvárosban szerintem boltot is lelni, ami tovább van nyitva, és nagyon hangulatosak az éttermei is. Meg, ahogy van, az egész ivókutas rész megérdemel egy kis bóklászást.

Előzmény: X polgártárs (2907)
X polgártárs Creative Commons License 2016.09.20 0 0 2908

Debnó, két turnus közt.

Debno

 

Nedec strandja kishajóból

Nedec

 

Nedec vára

Zamek

 

Nedec vára a duzzasztógátról. Köd volt mindkét reggel, aztán gyorsan eloszlott.

Zamek 2

Előzmény: X polgártárs (2907)
X polgártárs Creative Commons License 2016.09.20 0 0 2907

plankenhorst: ezek a képek étvágyat csinálnak Sanokhoz, köszi!

____

 

Csak összejött a hosszú hétvége, végül a csorsztini tó lett a célpont.

Már a térkép alapján is úgy tűnt, hogy a nedeci part a legalkalmasabb a lazulásra, az északi oldalon nem érnek le a települések a tó partjáig. A nedeci vár alatt van egy kis homokos strand, kordonnal elkerített részre zsúfolódnak a fürdőzők. A strand körül meg tömegben fekszenek a lengyelek, autók egymás hegyén-hátán, száll a grillezők füstje, mégis olyan kellemes az egész.

Augusztus utolsó hétvégéje volt, hétfőn mintha ciánoztak volna a parton, egycsapásra eltűnt a nyaraló tömeg.

 

Kishajók (6 zloty) visznek át a túlparton álló csorsztini várrom alá, tűrhető várakozási idővel és lehet sétahajózni is. A nedeci várba 13 zloty a belépő, csak a szabadon látogatható udvarra mentünk be.

A debnói fatemplom buszos roham alatt állt, a kertben körüljártuk.

 

A dunajeci raftingok 60-80 zloty/fő környékén szóródnak, Sromowce Nizne indulással, kormányossal. Nyár végi vízállással kellemes csónakázás Szczawnica-ig. A látvány zseniális, előbb a Korona-hegy, aztán a fenyvesek. Nem tűnik ördögtől való ötletnek a lassú tutajozás sem, mondjuk általam nem értett nyelvet nem hallgatnék 2 órán keresztül, nemzetközileg képzett meg gurál nem tudom vezet-e tutajt. Visszafelé bringáztunk a szlovák oldalon, kellemes tekerés, a sétálókra figyelni kell. A Vöröskolostornál érdemes megpihenni, előtte visz el az út, aztán a gyaloghídon át vissza Lengyelországba.

 

Döbbenet, de este 8-kor bezár az egy szem kisbolt (normális üzlet kb. 8 km-re, Alsóláposon), a duzzasztógátnál lévő panoráma kávézó és a két - magyar nevű - étterem is, elsőként és pontban a Czardasz, aztán a Hajduk is, de ott legalább még inni adnak 10-ig, aztán game over, egyébként jó a kajájuk.

 

Szép és jó hely, na :)

 

 

hal40 Creative Commons License 2016.08.29 0 0 2906

Nagyon köszönjük a választ. Az óváros mellett sikerült szállás találnunk, ott biztosan kell.

 

Üdv

Előzmény: gw (2894)
plankenhorst Creative Commons License 2016.08.28 0 1 2905

Nincs bennem semmi rosszallás. Valójában én hasonlítottam össze inkább őket. Nekem mindkettő tetszett.

Előzmény: pamag (2904)
pamag Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2904

Eszembe' se volt összehasonlítani a skanzeneket :)
Lengyelország-szerte sok skanzen van és mind értékes.
Csak már öregek vagyunk és nem nézünk meg mindent...

Előzmény: plankenhorst (2903)
plankenhorst Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2903

Sanok

plankenhorst Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2902

Sanok

plankenhorst Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2901

Sanok skanzenje jelentősebb. Továbbá olajbányászati része is van. (némi hasonlóság a zalaegerszegihez)

 

plankenhorst Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2900

Nowy Sšcz

Előzmény: plankenhorst (2899)
plankenhorst Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2899

Nowy Sšcz skanzjében még cigányputri is van.

pamag Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2898

Igen, tényleg.

De mi 2006-ban megnéztük Sanokban a skanzent, és azóta másikba nem mentünk be, pedig sok skanzen van mindenfele.

Sokkal többet ér Nowy Sacz, nem azért nem néztük meg.

Előzmény: zenefaloo (2897)
zenefaloo Creative Commons License 2016.08.28 0 0 2897

Néztem, hogy van arrafelé egy jó kis skanzen :)

Előzmény: pamag (2896)
pamag Creative Commons License 2016.08.27 0 0 2896

http://thasos.hu/thassos/elmenybeszamolok/egyeb-elmenybeszamolok/282-sor-vodka-tejkaramella-meg-egy-kis-tortenelem

 

Van mindkét városnak saját honlapja, azokat néztem, de most azt nem tudom belinkelni.
Újszandecen tkp nem is sétáltunk. A belváros ott is érdemes egy sétára.

 

Várjunk csak... a picasa megszűnt... meg kell keresni a képek új linkjét
https://photos.google.com/album/AF1QipPdieg_Yoa5eWOmipUjD12tdTDVcnwC4WKzJfi0

Előzmény: zenefaloo (2895)
zenefaloo Creative Commons License 2016.08.27 0 0 2895

Sziasztok! Nowy Sacz? Stary Sacz? Valaki tudna mesélni, hogy turisztikai szempontból milyen helyek? 

gw Creative Commons License 2016.08.27 0 0 2894

Ugyanaz a helyzet, mint Budapesten, hétköznap 8-18 között fizetős a parkolás (már ahol egyébként kell).

Előzmény: hal40 (2893)
hal40 Creative Commons License 2016.08.26 0 0 2893

Tisztelt Fórumtársak!

 

Azt szeretném megtudni, hogy Varsóban van-e időintervalluma a parkolásért való fizetésnek Pl. hasonlóan a Budapestihez este 6 és reggel 8 között nem kell fizetni.

 

Üdv

Fatboy Slim Creative Commons License 2016.08.04 0 0 2892

köszönöm szépen a választ.

 

Ide általában nem meggazdagodni jönnek az emberek

 

No, ez az, ami a legjobban motivál, meg hogy a két srácomba belefektetek egy kis tőkét a nyelvvel

Előzmény: totopad (2891)
totopad Creative Commons License 2016.08.03 0 1 2891

Mivel az iskoláztatásban nem vagyok jártas, így erre nem tudok válaszolni, nagyon hallomásból annyi benyomás jött le, hogy nagyjából hasonló, mint otthon, de ez nagyon hallomás, nem tapasztalat.

 

A munkával meg az élettel kapcsolatban, hát gyakorlatilag Lengyelország az egyetlen ország Európában, ahol tényleg szeretik a magyarokat és ez érződik bárhol, ahol kiderül, hogy magyar vagyok. A két nép mentalitása nagyon hasonló, a nyelvet leszámítva sokszor nem is érzem, hogy külföldön vagyok. A munka szempontjából mindenkinek más a tapasztalata ez egyén függő, nekem szerencsém volt, mert nem nehéz a meló és jók a kollégáim, de ez ugye egyénfüggő, bár az itteni magyaroktól még nem hallottam olyat, aki sírva ment volna haza Ha multitól kaptál meló ajánlatot és 2600 zlotyi fölött van a zsé - általában itt kezdődik a multis fizu, én ennél csak magasabb ajánlatokat kaptam- és, ha otthon kevesebbet kerestél, azt mondom, fogadd el. 

 

Ide általában nem meggazdagodni jönnek az emberek, én sem azért jöttem, viszont kényelmesen, normálisan lehet élni.

 

Nekem van olyan ismerősön, aki Angliában dolgozik, napi 10 órában heti 6 napot és rosszabb körülmények közt él, mint én. 

 

Én 2 éve vagyok kint és általánosságba véve úgy érzem, jó döntés volt. 

Előzmény: Fatboy Slim (2890)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.08.03 0 0 2890

Nagyon köszönöm a gyors reakciót.

Lodzban kaptam egy ajánlatot és mrájük fle a terepet a családdal.

Azt szerentém kérdezni, hogy van-e tapasztalat iskoláztatással és ha igen, milyen az?

Milyen dolgo magyarként kint dolgozni? Előrelépés-e itthonhoz képest (nem financiálisan kérdem elsősorban)?!

 

köszönöm előre is a választ

Előzmény: totopad (2889)
totopad Creative Commons License 2016.08.03 0 0 2889

igen

Előzmény: Fatboy Slim (2888)
Fatboy Slim Creative Commons License 2016.08.03 0 0 2888

Tisztelt Topiklakók, dolgozik itt valaki Lengyelországban?

totopad Creative Commons License 2016.07.29 0 0 2887

Polskibust rendszeresen csinál akciókat, érdemes az oldalukat figyelni. Az a trükk, hogy el kell csípni azt a pillanatot, amikor megnyitják a következő időszakot, vagy pedig jó előre kell megvenni a jegyet. Akkor fillérekért lehet jegyet venni. Volt rá példa, hogy Budapest - Krakkó, Krakkó - Wroclaw, Wroclaw - Krakkó, Krakkó - Budapest, tehát összesen 4 db buszjegyet 8 zlotyért vettem!

Előzmény: repulesry (2886)
repulesry Creative Commons License 2016.07.27 0 0 2886

Sziasztok!

 

krakkó oda-vissza busszal 144 Ft

 

HOT!!!!!! Krakkó oda-vissza 144 Ft!!!!!!!!!!!!!!

Krakkó - PolskiBus-sal oda-vissza 144 Ft Krakkó Lengyelország egyik legfontosabb kulturális központja és Európa egyik fő turisztikai célpontja. Most Ti is eljuthattok eme csodás városba mindössze 72Ft-ért/irány!   Látnivalók: ITT Járat: Bp (Kelenföld) -[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

zenefaloo Creative Commons License 2016.07.22 0 0 2885

Sziasztok!

 

Ismét megyek Lengyelországba, sajnos most csak egy napra. (éjjel megyek, aztán másik éjjel jövök). Két kisvárost néznék meg. Az egyik Bochnia, a másik Nowy Wisnicz. Ha van ezekkel a városokkal (bányával, kastéllyal) kapcsolatban valami mondanivalótok, mindenképp örömmel várnám. Pl hogy mennyi időt érdemes szánni egyikre, másikra.

 

A másik kérdés egy hosszútávú tervhez. érdekel a lengyel tengerpart: természetesen Gdansk-Gdynia-Sopot hármas már megvolt. illetve egyszer voltam Fromborkban. De ezen kívül, ha megyünk a tengerparton vannak olyan települések, amelyeket megnézni is érdemes, esetleg fürödni is lehet? Amelyről én hallottam, hogy szép az Kolobrzeg és Darlowo. Tényleg jó helyek? Vannak más jó helyek is? Gondolom pl a Hel. 

 

Köszi a válaszokat előre is!

Mr Szvarog Creative Commons License 2016.07.18 0 0 2884

Szerintem mindenképpen.

Így is elég hosszú utatok lesz, hát még autópálya nélkül...

Előzmény: Jucó54 (2882)
pamag Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2883

Lengyelországban még nem mentem autópályán, de minden bizonnyal célszerű azt használni.

Szlovákiában Kassa és Eperjes között 30 km a távolság, az autópálya régi és nem is túl jó minőségű, de minden útjelző arra terel rá. Egyszer megpróbáltuk elkerülni, de nem találtuk meg a másik utat, a végén mégis az autópályán kellett menni. Hosszabb úton érdemes erre a szakaszra is az autópályát választani.

Ha Pestről megyünk Besztercebánya felé (vagy fordítva), akkor Zólyom és Besztercebánya között van 15 km fizetős szakasz, ami már kiveri a biztosítékot, hogy minek fizessünk érte, de ezt könnyű elkerülni.

Hazafelé Krakkóból szerintem érdemes a Krakkó-Újszandec-Eperjes-Kassa útvonalat választanotok.

(Kétszer 30 km-ért már kifizetem a 10 napos matricáért a 10 eurót.)

Már a szlovákok is hasonló rendszerben adják a matricát, mint mi magyarok, fizikailag nincs matrica, a rendszámot kérik a blokkra.

Előzmény: Jucó54 (2882)
Jucó54 Creative Commons License 2016.07.17 0 0 2882

Sziasztok !

Augusztus végén megyünk Miskolcról elöbb Varsóba,majd fel Sopotig,visszafelé pedig Krakkóban is foglaltunk szállást.1-1 éjszaka és 4 a tengerparton.Szeretnék tanácsot kérni, az autópályán érdemes-e menni,a Szlovák épp nem hosszú,de ahány térképes oldal annyi útvonal javaslat.Biztosan jár valaki eret a nyáron,minden tanácsot szivesen veszek.

Mr Szvarog Creative Commons License 2016.07.14 0 0 2881

Sziasztok!

 

Ha valakit érdekel akkor:

 

Megyünk július végén 9 napra Lengyelországba és egy napra autót bérelve Varsóból kiruccanunk Bialowiezába a híres bölényes nemzeti parkba.

 

http://bpn.com.pl/index.php?lang=en

 

A bérelt autónkban van azaz lesz még két hely. Július 30.-án reggel megyünk és este jövünk haza.

 

Ha pont arra jársz és pont néznél bölényeket akkor lehet csatlakozni hozzánk kis benzin hozzájárulással. kb 50 zloty / fő / viszonylat.

 

Sajnos máshogy értelmesen egy nap alatt nem lehet megjárni.

 

 

totopad Creative Commons License 2016.07.13 0 0 2880

Aktuális még a munka? :D

Előzmény: Tunde Ostrom (2879)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!