Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

zerger88 5 órája Creative Commons License 118874

Ma jó napom van. Megérkezett a várt csomagom :))) LINK

BLaaszloo 7 órája Creative Commons License 118873

kötelező dolgoktól való eltérés? Az jó dolog.    nálam pl a 2t motorfék a tabu. Egyszerűen nincs. majd ha már megállt. :)))

Majd jön a miko? és jól kiröhög minket és elmeséli a tegnapi hsz történetét :)

Előzmény: 53zsiga (118871)
BLaaszloo 8 órája Creative Commons License 118872

a minősítés és a feltételezés az egy két különböző dolog :)))))

Előzmény: 53zsiga (118871)
53zsiga 8 órája Creative Commons License 118871

Szerintem úgy van ahogy írtam, a céljaid elérése érdekében el lehet térni a kötelezőtől. Ha nem így lenne ma még az Amerikában mindig vígan élnének az indiánok. Addig amíg nem ismered valaminek a célját addig minősíteni is felesleges. Te sem mindíg kizárólag kalapáccsal verted be a szöget. :))

Előzmény: BLaaszloo (118870)
BLaaszloo 8 órája Creative Commons License 118870

Nem tudom hogy jön ez ide, én  tartós használhatóságra szeretek babettát használni, ezért utánanéztem a hónolásnak, majd ma megosztottam az erről megtalált hivatalos verziót is.  Gondoltam nem vitatéma, de szólj ha tévedek.

Előzmény: 53zsiga (118868)
53zsiga 8 órája Creative Commons License 118869

Én a Densot ajánlom! szerintem a most kapható rengeteg hamis $ar közül magasan kiemelkedik. Én PAL fan vagyok de mindig van nálam Denso. Próbákhoz is mindig azt veszem elő.

Lehet mással is szerencséd de a Densonál ez természetes!

Előzmény: roobag113 (118849)
53zsiga 8 órája Creative Commons License 118868

Minden az igénybevétel és a használhatóság függvénye. Szerinted a versenymotorokat 20 as keverékkel járatják és csak 500 után kezdik neki húzni?

Kiveszik a dobozból, csere 10 perc és GO!

Előzmény: BLaaszloo (118867)
BLaaszloo 9 órája Creative Commons License 118867

Mi lett volna a mercivel a Barényi Béla nélkül pl. :)

Előzmény: SelmeciMarcell (118865)
BLaaszloo 9 órája Creative Commons License 118866

még gyűrűzés előtt megkérdeztem a virágot,  meg megnéztem a neten hogy miről is van szó ha a hónolásról (dörzsköszörülésről)  beszélünk. Én inkább elhiszem a 4-et :)))))))))

Előzmény: 53zsiga (118863)
SelmeciMarcell 9 órája Creative Commons License 118865

:) Ez az! Teret az unortodox műszaki megoldásoknak! Meg ahogy az Air Americában is elhangzott: nem kell azért eldobni egy jó elméletet mert hibás.

Előzmény: 53zsiga (118863)
Tóni bácsi 9 órája Creative Commons License 118864

Árpikám Barátom!

Képzeld el, hogy amikor én először mentem ki a rezedaszagú fatornyos kis falumba a Babettával, tőlem is volt aki megkérdezte EZZEL??? Pedig az csak 25 km. :-)))

Akik nem használják, fogalmuk sincs mire képesek kis kedvenceink. No, de mi tudjuk, ez a lényeg!!! :-))))))

Előzmény: ilaris (118841)
53zsiga 9 órája Creative Commons License 118863

Viszont 2 x 2 néha 5!

Előzmény: BLaaszloo (118862)
BLaaszloo 9 órája Creative Commons License 118862

Itt a tudományos megfejtés, nagy nehezen rátaláltam:

A technológiai körülmények hatását vizsgálva megállapították, hogy a szemcsekarcok metszési szögének optimuma α 45o.

http://www.tankonyvtar.hu/en/tartalom/tamop425/0007_02-Forgacsolas_es_szerszamai_HU/62_hnols.html

Előzmény: BLaaszloo (118861)
BLaaszloo 10 órája Creative Commons License 118861

Ez oké, de hogy a henger még javában  tele van hosszában  felmaródással, szerintem az óvatosan előre hátra  mozgatott hónolóval  csak megpróbálták eltüntetni azokat, hátha.  Ahogy régebben olvastam 30 és 90 fok között kell lenni a hónolás  szögének, és aki ezt csinálta valszeg tudja. ;) Azért mondtam hogy egy félkész hengerről van szó.

Előzmény: SelmeciMarcell (118860)
SelmeciMarcell 10 órája Creative Commons License 118860

Ha lassan tolják előre a szerszámot akkor meg ilyen kis emelkedésűek lesznek a vályúk. Ha visszafelé nem forgatják a szerszámot akkor meg csak egy irányú lesz és nyoma sincs X-nek. Mondjuk én még soha nem honoltam, nem tudhatom hogy milyen a jó.

Előzmény: 53zsiga (118859)
53zsiga 11 órája Creative Commons License 118859

Mi a lényege a honolásnak? Az olajtartó vályúk kialakítása! Ha annak a feladatnak eleget tesz akkor a geometriája tök mindegy.  A spirális vonalak a szerszámgép működéséből adódnak. Szerintem nem lehet vele gond, ha méretpontos!

BLaaszloo 11 órája Creative Commons License 118858

ez egy félkész henger, a hosszában csíkok még ott vannak rajta. :)

Előzmény: miko? (118851)
zerger88 11 órája Creative Commons License 118857

sőt istenigazából "X"-et sem látok (mintha a másik irányból hiányoznának a "vonalak")

Előzmény: zerger88 (118856)
zerger88 12 órája Creative Commons License 118856

"Mi a baj vele?"

Nekem a honolás szöge a furcsa.(kicsi) (de közben lehet h így is lehet csinálni.) Na meg alig lehet látni az "X" -eket. De lehet hogy a fotó csal meg engem

Előzmény: SelmeciMarcell (118853)
pézsé69 12 órája Creative Commons License 118855

A hornyoknak nem spirális alakúaknak kellene lenni?

pézsé69 12 órája Creative Commons License 118854

Az jó!  "Mer' a ződ, az egy jó szín" (csak nem ez a zöld) :-)))

Előzmény: BLaaszloo (118848)
SelmeciMarcell 13 órája Creative Commons License 118853

Zolikám, most látok ilyet. Mi a baj vele? Kissé barázdált és elég egyenetlenül barázdált ahogy nézem. De jó ez ha a dugattyúgyűrűd is ilyen ökörhugyozásúra van köszörülve. Fimolt neki és kiegyenlítődik az a felület.

SelmeciMarcell 13 órája Creative Commons License 118852

Az Y-s Brisk eleve nem bele való, mert az hosszított elektródájú és könnyen beleérhet a dugóba. A gyertyahézag nem szokott szűkülni annak ellenére hogy mindig beállítod?

Ha Brisket akarsz használni, akkor N14 vagy N15 vagy N17 jön szóba. De amúgy egy hibás Brisk simán hozza azt a tünetet amit leírtál. Sajnos köztük előfordulhatnak igen hibás darabok is, de nekem van olyan Briskem is ami már Napoleon idejében is egy Babetta motorját gyújtotta :)

miko? 19 órája Creative Commons License 118851

Ilyen hónolást látott már valaki?

moyos 20 órája Creative Commons License 118850

Szia!

Hőértékre nem a legjobb gyertyába nyúltál bele. A 19 lehet neki bejövős, illetve melegebb időkben a 17-es. Mielőtt szénné állítod a karbit, tegyél bele neki való szikraképzőt.

NGK-ból a B6HS vagy B5HS próbálható még.

Visszakeresve találsz gyertyakonverziós táblát, de ha google-val megeteted, ő is dob rá találatot.

roobag113 20 órája Creative Commons License 118849

Sziasztok  nem hagyott nyugodni a dolog és kiszereltem a gyertyát.Hát elég csúnya kép fogadott fekete és kissé kormos a gyertyakép.A gyertya BRISK N15 YC tipusú.A kipuf. szét lett szedve már amennyire szét lehet de sajna ez a hegesztett kivitelű.Ki lett húzva a belső hangtompító és a furatok át lettek tisztítva de megismétlem ha szükséges.Milyen gyertya lenne a legjobb ami tuti hogy jó?BRISK vagy valami más tipus

Köszönöm  előre is a segítséget.Jó éjszakát.

Üdv:Gábor

BLaaszloo 21 órája Creative Commons License 118848

az én gyertyám kopottas ezüst színű, fehér porcelán van rajta, és zöld felirat. Az jó?

Előzmény: medicin (118845)
BLaaszloo 21 órája Creative Commons License 118847

:))))))

BKT utáni napon mentem vásárolni és az általad készített felirat még fent volt a motoron. Pontosan ugyanaz volt a kérdés egy chopperes csávótól. :)))

Előzmény: ilaris (118841)
53zsiga 21 órája Creative Commons License 118846

Egy gyertyakép az sokat elárul a történésekről! Írásodból kiderül, hogy rendelkezel némi tapasztalattal  a javítások terén, így szerintem könnyen boldogulni fogsz.

Figyeld meg a gyertyaképet, ha fekete és kormos akkor sok benzint, vagy kevés levegőt kap. Ennek kiderítéséhez vedd le a légszűrőt, ha így kipörög és jól veszi a lapot, akkor sok a benzin. Ha befogod a légszűrőt és nem fullad le akkor valahol falsol.  Viszont nem elhanyagolható a kipufogó dobban lévő hangtompító és a két darab komfuzor furat átjárhatósága, tisztasága sem. Javaslom, hogy ezen feladatok ellenőrzése során használj új gyertyát, amit csak a teszteknél használj. Így biztos lehetsz benne, hogy van egy fix kiindulási pontod. ha ezeket végignézed akkor már lesz egy kiindulási pontod ahonnan el tudsz indulni. A koszos főfúvókától az eldugult kipufogóig minden játszik. A cserélgetős módszer is eredményes szokott lenni, ha feltételezzük, hogy a csere darab hibátlan!

Előzmény: roobag113 (118844)
medicin 21 órája Creative Commons License 118845

vedd ki a gyertyát és mond meg milyen színű.

Előzmény: roobag113 (118844)