Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

53zsiga 6 órája Creative Commons License 118995

Kolléga a kilométer szorzód biztos kettő felett van. Én addig nem kapom még szét amíg a fekete el nem készül teljesen. Ha nem űzöm akkor még simán elsétálgat, nem szorul meg. Nagyon érdekel, hogy miért most jutott eszébe.

Előzmény: miko? (118992)
53zsiga 6 órája Creative Commons License 118994

Én hőlég fúvóval szoktam a matricát leszedni, nem hagy nyomot.

BLaaszloo 15 órája Creative Commons License 118993

Zoli barátom! Vegyél S&B dugót. kelsza pajti kb 2 év használat után mondta az enyémre, ha mofás akkor csak az lehet benne.  Mert nem is tudtam. :)))

Azóta megint eltelt egy év,  és látod még mindig mit művel. 

Előzmény: miko? (118992)
miko? 16 órája Creative Commons License 118992

Na, szegény túra gépem...

Az utóbbi időben kezdett érezhetően gyengülni, vesztett tündöklő lőerejeiből, alig bírtam 60 km/h fölé csavarni.

Szétszedtem szegénykémet, és ez a szénné égett/lefújt dugattyú fogadott:

Kb. 2 ezer km.-t ment, de eleve nem nulláról indult.

Ma elkészült a másik henger + dugattyú, ezek vacsi újak.

Holnap napsütés, és teszt.  :)

sumi71 18 órája Creative Commons License 118991
Állitolag jól dolgozik az ember,de ez a szórás engem is bánt,na majd meglátjuk mi lesz!
Előzmény: SelmeciMarcell (118988)
zerger88 19 órája Creative Commons License 118990

A szórógittelni is fogsz akkor miért nem egy élesebb késsel levakarod? (+kis gázolaj)

Előzmény: FPJ (118985)
SelmeciMarcell 19 órája Creative Commons License 118989

Dehogy tudom. Csak azt tudom hogy a Neolux okker színe egész hasonlít a Babetta sárgához :)

Előzmény: FPJ (118987)
SelmeciMarcell 19 órája Creative Commons License 118988

Lehet hogy ott szokás ahol úgy krómoznak hogy csak a galvánozással hajlandók foglalkozni. Én nem hiszem hogy jó ötlet krómot lecsiszolni vagy homokszórással eltávolítani. Ugyanis az acél kevésbé kemény mint a króm és ahol egy folt kilátszik ott már az acél jobban kopik mint mellette a króm. Magyarul nem csak csupa gödrös lesz a homokozástól, hanem még hullámos is a felület.

Nekem Táborfalván külön kihangsúlyozták, hogy NE csináljak semmit, csak a festéket távolítsam el ha valahol rá van festve véletlenül.

Mondjuk pont a csiszolás és polírozás miatt krómoznak ők viszonylag drágán. De ki már polírozott az tudj milyen kutya egy meló, én inkább fizetek érte csak ne nekem kelljen csinálni.

Előzmény: sumi71 (118986)
FPJ 19 órája Creative Commons License 118987

Marcell!!!

Te biztosan tudod a Babetta színkódot!!!!

Nekem a gyári sárga színé kellene.

Köszi!

Előzmény: SelmeciMarcell (118983)
sumi71 19 órája Creative Commons License 118986
Csak az volt a furcsa,hogy az ember azt kérte,hogy homokoztasam le,ma beadtam szoratni és ott rögtön kérdezték:krómozoba megy?ezek szerint szokás!?
Előzmény: SelmeciMarcell (118983)
FPJ 19 órája Creative Commons License 118985

Szia!

Azt hiszem előbbre leoldom a donor tank matricát,annak biztos gyári festése van.Már ami megmaradt belőle.

Szórógittem van fehér színű,minden mással ,csiszolókorong,polírozógép,stb. rendelkezem.

Lehet,nem is szaraxom a "Sárgaság" tankjával,hanem megfújom a donor tankot,az is ki van mosva,csak a 35 éves matricát  kőne

likvidálni....

Köszi.

Előzmény: BLaaszloo (118981)
sumi71 19 órája Creative Commons License 118984
Én utoljára nitroval szedtem le,fényezést nembántotta persze a gyárit!!
Előzmény: BLaaszloo (118981)
SelmeciMarcell 19 órája Creative Commons License 118983

Sumi!

Krómozás előtt semmit nem kell csinálni. A krómot elektrolízissel oldják le róla,ez egyben rozsdátlanítás is. Ezután jön a csiszolás és polírozás. Ha te a krómot csiszolgatod csak elb.szod az alkatrészt mert kevesebb anyag marad amiből tudnak majd csiszolni.

Ha nem vállal a krómozós cég csiszolást és polírozást inkább keress mást.

Előzmény: sumi71 (118941)
ilaris 20 órája Creative Commons License 118982

Már ha  a dekompresszor tömítésekre gondolsz.. 

Amennyiben a GDT 3 után adott buborékos borítékra gondolsz akkor ELNÉZÉSEDET kérem .

A GDT 2 /tavaly/ után hazafelé többször is gondom akadt a hátsó lánckerekemmel.   Tőled kaptam egy újat  ,szerintem segítségként,hogy hazaérjek. Még "moyos" cserélte le nálatok. 

Ezért kaptál most egy újat . Ezzel tartoztam .. Illett megadnom.   

Előzmény: 53zsiga (118978)
BLaaszloo 20 órája Creative Commons License 118981

hivatalosan a nem túl olcsó citromolaj alapú  Label off nevű spray jó a matricák leszedéséhez, a papíralapút le is lehet kapni pár mp múlva. A fóliával kicsit macerásabb, apránként kell alá fújni, és ha feloldotta jöhet egy kis adag le.

Én tuti egy-két matricát valami acetonnal vagy hígítóval vagy valami aromás holmival oldanék le, azért nem érdemes megvenni ezt az ipari dezodort. 

Az is nagy kérdés hogy milyen festékkel van a motorod kenve-fújva, lehet hogy bármilyen szerves oldószer a tankon megeszi mint a papírkutyát, csinálj előtte próba.

Előzmény: FPJ (118979)
ilaris 20 órája Creative Commons License 118980

Tisztelt Laci mester.

Nem nekem adtad ajándékba .

Én is úgy kaptam ingyen attól akinek TE küldted. 

Mivel nekem nincs reá szükségem . Téged illat a tulajdonjoga

Ezért küldtem el    NEKED.

Előzmény: 53zsiga (118978)
FPJ 20 órája Creative Commons License 118979

Üdv!

Ámbár még messze tartok attól,hogy elmondhassam jól működő Babettám van,ennek ellenére előre tekintenék.

Kérdezném:

A tankon lévő Jawa matricát mi módon tudnám maradéktalanul eltávolítani?Tavasszal le szeretném fújni a gépet,"Babetta-sárgára".

Az a helyzet,valaki ecsettel festette anno,bár ehhez képest még jónak is nevezhető.De nekem nem tetszik.Meg egy kicsit sötétebb sárga az eredetinél,mint azt látom,a tank alsó részét vizslatva.

Ez a gép teljesen meg lesz csinálva bármi akadály is gördüljön az utamba!!!!

Nagyon tetszik,megszerettem kellőképpen,nem fogom feladni bármennyire is akadékoskodik a technika ördöge....

Köszi.

53zsiga 21 órája Creative Commons License 118978

ilaris 

Árpi Bácsi!

Össze fogjuk akasztani a bajszunkat! Most került a kezembe és nyitottam ki a boritékot amit a túra után adtál. Természetesen nem fogadhatom el és szakszerűen vissza is juttatom. Egy ajándékba kapott alkatrészt nem illik többszörös értékben visszaadni!!

BLaaszloo 21 órája Creative Commons License 118977

múltkor írtam, a tavalyi bál a Tóni bácsi miatt délután kezdődött, és estig tartott csak. Érte is mentek a vasútállomásra, meg ki is vitték. A babettás "veteránok"  ennyit megérdemelnek. Az meg hogy milyen idő lesz december 98-án  még a Jóisten se tudja, mikor a jövő hétre se tud senki semmit. 

Előzmény: ilaris (118974)
Guba Tibor 21 órája Creative Commons License 118976

Szia

Megnéztem Brisk N17C van benne,milyet javasolnál?

Előzmény: sumi71 (118942)
Guba Tibor 21 órája Creative Commons License 118975

Szia

Megnéztem,Brisk N17 C van benne,milyet javasolnál?

Előzmény: moyos (118945)
ilaris 22 órája Creative Commons License 118974

Időben van messze Pest.. Laci..

Babettával hamarabb beérek PL Csepelre mint vonat+ busz :):) Az idén már nem Babettázok :(:(

Igaz a 210 es még ugrásra kész  / a többit már téliesítettem/.    Az időjósok előre jelzései  viszont kedvezőtlenek.:(:(

Előzmény: BLaaszloo (118972)
FPJ 22 órája Creative Commons License 118973

Ahoj!

Ma kivettem a donor gép szívét.:(

Lehet én vagyok nagyon balfax,de csak úgy tudtam levenni elől a láncot,hogy kiszereltem a kerékpár-átváltót.Nekem nem fért ki az Istennek sem,hiába csavartam,forgattam,stb.Sajna a kábelek mindenféle színűek,bele toldogattak az idők folyamán.A gyújtótekercset meg valaki fekete szigszalaggal tekerte be anno valamiért.Hajtómű oil szinte új volt benne,szép sárga színű.Tirisztor háza repedezett,mint állat,szilóval kikenve.A hengernek viszont nincs nagy válla,egész jónak tűnik!Cseréltem a hengerfej alatt 8*2-es O-ringet,szerintem most van egy jó kis tartalék blokkom.Szépen minden kitisztítva,lemosva,stb.

Képek:

BLaaszloo 22 órája Creative Commons License 118972

ja igen bedobtad a mentőövet, most már emlékszem de hülye vagyok. ha jól emlékszem a dátum jó lett volna mindenkinek kivéve a tigrist, valamint ilaris bátyánk jelezte hogy messze van pest. képben vagyok, itt hagytuk abba.

Előzmény: LacoP21 (118971)
LacoP21 22 órája Creative Commons License 118971

De van helyszín!!

Nálam Csepelen, és főzök kocsonyát a kocsonya partyra:))

Tehát a kocsonya party helyszíne:

Laconal, a XXI. kerületben!!!

Ezt mar lefixáltuk korábban, vissza lehet keresni:))

Mar készülődök.

Időpont viszont meg nincs:(((

Előzmény: BLaaszloo (118969)
BLaaszloo 23 órája Creative Commons License 118970

azt hittem komolyabb a baj. ezek a rendszeres törődés igénylő sűrűn cserélendő alkatrészek, 3 e az kiráĺy így. Hanem az UV! mióta a papírsárkány effektus miatt a parkolóban a legkisebb szélfuvallatok miatt se merem már leponyvázni a gépet, na látom hogy fakul az egész. Ülésemen megjelent egy repedés. :(

Előzmény: 53zsiga (118964)
BLaaszloo 23 órája Creative Commons License 118969

jelzem a kocsonya partira még sem fix időpontunk sem helyszínünk nincs akármennyit erőlködtem. :))) ott is szemben állunk a problemával, ki így ér rá ki meg úgy.

Előzmény: miko? (118967)
Aty58 24 órája Creative Commons License 118968

Köszy a választ és a képeket! Az enyém is hasonlóan sikerült. Még nem merem hajtani,mert nincs bukóm, meg kötelezőm. Szerinted "E" jelzés nélküli sisakért megszexel a rendőr??

Köszy! Üdv.Aty!

Előzmény: miko? (118966)
miko? 24 órája Creative Commons License 118967

Így van! (és talán Tiborom nevében is beszélhetek)

Laci Bácsi!

Felnőtt enberek vagyunk, családi, munkahelyi kötelezettségekkel, kötöttségekkel.

Sajnos előfordul, hogy hiába a fél évvel korábban megbeszélt programterv, bizony néha priorizálni kell.

Viszont azért kell mégis éves túratervet megbeszélni, mert csak így állhatnak össze (és álltak is össze) idén is szép nagy létszámú túrák (pl. Börzsüny, GDT 3).

Szóval a decemberi kocsonyapartin szépen összerakjuk a 2015-re a túranaptárat.  :)

Előzmény: LacoP21 (118957)
miko? 24 órája Creative Commons License 118966

Naná, hogy rábővítek!

Előzmény: Aty58 (118960)