Keresés

Részletes keresés

van_Persil Creative Commons License 2024.03.18 -16 0 10349

Nálam az jelentett legújabban megoldást android alatt, ha nem bejelentkezve nyitotta meg a FF az oldalt (valamelyik itteni topicot), hogy a címsorba beütve az "f" betüt kijött egy csomó, "f"-fel kezdödö oldal, abból kiválasztottam egy fórumosat, arra ráböktem, majd enter, és csodák csodája, minden további nélkül be voltam jelentkezve. Azt meg se próbáltam, mi történt volna, ha megpróbálok emailcím+jelszó kombóval bejelentkezni, mert semmi humorom nem lenne hozzá, hogy a kitörölt sütik helyett minden egyes oldalon állítgassam újra a kezelésüket. Azt nem tudom, hogy ez a módszer müködne-e, ha képfeltöltös hsz írása közben dobna ki az OSX+FF, mint ahogy pár hónapja is legutóbb.

Előzmény: illetlenke (10347)
exhighand Creative Commons License 2024.03.18 0 0 10348

Köszönöm az ötletet az inkognitó ablakkal. Ott megy, szóval ez egy nálam besült cookie lesz. köszi.

Előzmény: illetlenke (10347)
illetlenke Creative Commons License 2024.03.18 0 0 10347

Szokott ilyen időszak lenni, de erre rég volt panasz.

Egyszer csak sikerülni fog.

Ötletelni nehéz lenne, mert nem adtad meg a fejlécben kért adatokat.

Ki szoktál jelentkezni, mikor becsukod a fórumot?

Az hogy több böngészővel próbáltad, 1-2 ötletet kilő.

Esetleg privát, inkognitó ablakban lehetne kipróbálni.

Előzmény: aoyaim (10346)
aoyaim Creative Commons License 2024.03.18 0 0 10346

Sziasztok. Ma azt tapasztalom, hogy a fórum felületén hiába akarok belépni a bal felső alakban, hibára fut. Viszont ugyanazzal az email címmel és jelszóval az Indapassról beengedett. Ez a hiba vajon nálam van-e? Több fajta browserrel is megpróbáltam.

illetlenke Creative Commons License 2024.02.01 0 0 10344

Keressetek a témába vágó topikot!

nyomorgó informatikus Creative Commons License 2024.02.01 0 0 10343

"Vagy ha úgy van beállítva, hogy minden kilépésnél automatikusan törlődjenek az addig, az aktuális használat ideje alatt lementett sütik."

 

Ezt a lehetőséget én használom is a Firefoxban, de ha igaz a Chrome szigorítás, akkor abban is lesz (van?) már ilyen bekapcsolható lehetőség: "böngésző bezárásakor sütik automatikusan törlődnek"

https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=hu&co=GENIE.Platform%3DAndroid

Előzmény: Patreides (10342)
Patreides Creative Commons License 2024.02.01 0 1 10342

"Ha ezután kitörlöd a sütiket, vagy a böngésződ úgy van beállítva, hogy ne fogadjon sütiket, akkor ne csodálkozz, ha legközelebb nem ismer fel téged a honlap."

 

.

Vagy ha úgy van beállítva, hogy minden kilépésnél automatikusan törlődjenek az addig, az aktuális használat ideje alatt lementett sütik.

Előzmény: nyomorgó informatikus (10340)
Patreides Creative Commons License 2024.02.01 0 1 10341

"Valószínűleeg ugyanezt a biztonsági trükköt vezeti be a Chrome is."

 

.

Kérdés, hogy kikapcsolható lesz-e? Én nagyobb esélyt látok arra, hogy nem.

De a hídon nyilván akkor kell átmenni, amikor odaér az ember... mármint a felhasználó.

A webprogramozó jobb, ha előbbre jár a felkészülésben és a fejlesztésben.

A Fórum (és a Blog stb) működtetői, fejlesztői nyilván többet tudnak erről, vagyis hogy mennyiben érinti a rendszert, és egyáltalán miben áll a gugli legújabb tervezett húzása a third party sütik chrome-os kezelésével kapcsolatban.

.

Más:

A Port_hu - szintén indapassos, vagyis az index, blog, stb konglomerátum része - egy-két hónapja használhatatlanná vált "retro" windows rendszeren a MyPal bőngészőben, feltettem a címet az erre szolgáló oldalra, és vagy ezért, vagy csak szerencsésen, de a legújabb MyPal verzió alatt már működik ismét a Port_hu műsoros oldal.

Hurrá. :)

De ez a "retro" op.rendszer hátránya, a fejlesztők fejlesztenek, változtatnak valamit az oldalon, akár a Fórumon, és kifújt, nem működik tovább régi cuccokon (főleg a javascriptes dolgok, nyilván), és végül csak váltani kell... illetve kellene, mert régi gépen már nem megy win11... Tehát ki lehet tenni a szemétbe a régi PC-t.

Előbb-utóbb.

Az ideális nyilván az lenne, hogy mindenki mindig a legújabb verziós op.rendszer alatt a legújabb verziós böngészőket használja, a legfrissebb biztonsági csomagokat is feltelepítve... nyilván a legújabb eszközökön.

Ideális lenne, de nem teljesen "zöld". Esélyt kellene adni azért a régi gépeknek is, ha még működőképesek.

 

Bár pont a Fórum működésével kapcsolatban egyelőre én nem vettem észre, hogy valami bősz fejlesztési munka folyna évről évre, ami részben jó (használható maradt régi cuccon is), részben meg rossz, de majd kiderül, hová jutunk ezzel.

Előzmény: nyomorgó informatikus (10339)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2024.02.01 0 1 10340

"töröltem az eszközeimen a böngészési adatokat"

 

A böngészőkben van olyan törlés, hogy "böngészési előzmények (eddig meglátogatott honlapok listájának) törlése" és van olyan törlés, hogy "mindent felejts el, amit eddig megjegyeztél". Ez utóbbi esetben törlődnek a tárolt felhasználónevek, jelszavak és sütik is.

 

"hiába engedélyezem, hogy "maradjak belépve", sosem maradok belépve"

 

A "maradjak belépve" többnyire azt jelenti, hogy kérek egy olyan sütit (igazolványt), amiről azonnal felismersz, ha holnap erre járnék.

Ha ezután kitörlöd a sütiket, vagy a böngésződ úgy van beállítva, hogy ne fogadjon sütiket, akkor ne csodálkozz, ha legközelebb nem ismer fel téged a honlap.

 

"Van erre valami megoldás Chrome-ban?"

 

Biztosan van benne megoldás, utána kell olvasni a Chrome sütikezelésének. Nekem nincs Chrome-om (nem is lesz).

Olyan beállítást nem javaslok, hogy "minden süti engedélyezése" inkább próbáld ezt megvalósítani: "minden süti tiltása, KIVÉTEL ezek a domain nevek: 1,2,3 stb" ...és a ki fog derülni, hogy eddig száz domain-tól volt sütid, de elég pl ötöt engedélyezned, mégis minden működik ;)

Előzmény: F1mre (10334)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2024.02.01 0 0 10339

"index_hu-n vagy a forum_index_hu-n nem számítanak-e ilyen "third party" sütinek az indapass_hu

sütijei?"

 

Egy böngésző  kizárólag annak a domain névnek árulhatja el egy süti tartalmát, amelyiktől kapta a sütit. Ha egy böngésző ettől eltér, az az internet alapvető szabályainak (adatbiztonság, privacy, stb)  durva megsértése.

A forum.index.hu oldalainak felhasználói része az indapass.hu-val áll kapcsolatban, ezért láthatja az indapass a saját sütijeit fórumozás közben. Máskülönben fórumozás közben a böngésződ kizárólag a forum.index.hu sütiket adná ki (nem engedné az indapass-nak az indapass sütik olvasását), ezért nem tudnál fórumozni.

Ezért vannak bajban az újabb Firedfox-ok felhasználói, mert az újabb Firefox-ok alapbellllítása az, hogy idegen (ellenséges) süti-olvasási kísérletnek tekinti az ilyesmit, ezért a fórumozáshoz a firefox-okban ki kell kapcsolni ezt a "gyanakvó" üzemmódot, legalábbis az indapass.hu-ra vonatkozóan. Valószínűleeg ugyanezt a biztonsági trükköt vezeti be a Chrome is.

Előzmény: Patreides (10336)
In Lak'ech Creative Commons License 2024.01.28 0 0 10338

Ne fesd az ördögöt.... :-)

Előzmény: illetlenke (10337)
illetlenke Creative Commons License 2024.01.28 0 0 10337

Feltételezem tömegek sorakoznának itt, ha általános probléma lenne.

Előzmény: Patreides (10336)
Patreides Creative Commons License 2024.01.28 0 1 10336

Most, hogy a Google kavar ezekkel a "third party" sütikkel, és fokozatosan kitiltja ezeket a Chrome-ban, felmerült bennem a kérdés, vajon az

     index_hu-n vagy a forum_index_hu-n

nem számítanak-e ilyen "third party" sütinek az

     indapass_hu

sütijei?

Mert ha esetleg igen, az gondot okozhat a jelszavas belépésnél, ha a Chrome-ban általános lesz ezeknek a sütiknek a tiltása.

Persze, ha nem számítanak annak, akkor semmi gond.

Előzmény: illetlenke (10335)
illetlenke Creative Commons License 2024.01.28 0 0 10335

A címsor elején lévő ikonon keresztül, töröld a fórumhoz kapcsolódó sütiket.

Segíthet.

Előzmény: F1mre (10334)
F1mre Creative Commons License 2024.01.28 0 0 10334

Mióta legutóbb (kb novemberben) töröltem az eszközeimen a böngészési adatokat, hiába jegyeztetem meg a jelszavam, felhasználóm és hiába engedélyezem, hogy "maradjak belépve", sosem maradok belépve a fórumba Chrome alatt. (sem desktopon, sem mobileszközökön) Legfrissebb Chrome-ot használom és próbáltam azóta újra törölni a böngészési előzményeket.

 

Van erre valami megoldás Chrome-ban?

 

Köszi. 

illetlenke Creative Commons License 2024.01.18 0 1 10333
Előzmény: bandolesa (10332)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.18 0 0 10332

Oh, köszönöm! -Jajj elnézést akkor!

És melyik az a topik,ahol lehet ilyen témát írni? 

Előzmény: pimre (10331)
pimre Creative Commons License 2024.01.17 -1 2 10331

Olvasd már el a topik címét. És ez persze vonatkozik a többiekre is, akik itt válaszoltak neked.

Patreides próbált tréfás kérdéssel utalni arra, hogy nem a megfelelő topickban beszélgettek, de nem értettétek.

Előzmény: bandolesa (10330)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.17 0 0 10330

Igen,a legutolsó telepítést 2 éve volt, le kellett volna írnom egy füzetbe,hogy aki csinálja mit végez.-

Nem szeretik,mert kb 3-4 óra ráment.-

win-7 telepítőlemez létezik még?

Gondolom a win 7-nek is lehet több változata...

Valaki diákot kellene keresni aki pénzért ráér megcsinálni nekem.

Előzmény: nyomorgó informatikus (10327)
Patreides Creative Commons License 2024.01.11 -1 1 10329

És melyik Windows verziónál működik hibásan, vagy egyáltalán nem, a Fórum?

deluigi Creative Commons License 2024.01.11 0 0 10328

jah, a 95-ost meg en is tudtam anno telepiteni :)

 

Előzmény: nyomorgó informatikus (10327)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2024.01.11 0 0 10327

"te tudsz akkor win -7 és win -10-et telepíteni."

 

8 féle win-t tudok telepíteni, de te is tudsz, ha nagyon akarsz. Nem bonyolult, csak rá kell szánni pár (száz) órát az életedből és közben megfigyeled a buktatókat. Így születtek az informatikusok a semmiből a 90-es évek elején :)

Előzmény: bandolesa (10326)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.10 0 0 10326

Köszönöm a választ,most értem ide, átolvasom és értelmezem majd.-

Lényeg,te tudsz akkor win -7 és win -10-et telepíteni.

Én sajna Somogyi vagyok.

Előzmény: nyomorgó informatikus (10325)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2024.01.06 0 1 10325

"SSD-egység áramkimaradások hatására-telepítőlemezt kér,kék képernyő"

 

Éppen hibátlanul működő (friss) boot meghajóról lehet csinálni teljes biztonsági másolatot, amit baj esetén a mentésből visszatöltesz a helyére vagy csak a rosszat kihúzni és bedugni a klón meghajtót. Ha a meghajtó SSD, akkor a klónozás még gyorsan is fog menni. Ha gyakran szükséges, akkor a boot partíció legyen kis méretű.

google keresőbe: Aomei Partition Assistant" (profiknak "HIREN") és lehet gyakorolni, tanulni.

https://www.diskpart.com/help/clone-hard-disk.html

 

Az effajta  hibák 99 százaléka nem a Jóisten akarata, hanem a gép gazdája okozza magának. Mindenki más módszerrel csinál újra meg újra hibás rendszert magának (ezért nem is létezik általános orvosság), a felhasználók találékonysága határtalan.

 

"2009-es gép win 10 nem,csak win 7 telepítés jöhet szóba"

 

A hardware driver-eknek nem csak automata, hanem kézi telepíthetősége is létezik, a windows 10 néha képes együttműködni még win 98-ra vagy XP-re készült driverrel is. El lehet nézni a hangkártya / videokártya /stb gyártó honlpjára, leszedni az összes win drivert és kipróbálni mindet a win 10 alatt. Régi laptopra telepítettem már windows 10-et 12 óra alatt is (a bluetooth még ekkor sem ment), természetesen nem akarták kifizetni a 12 órányi munkát :)

Én pl szeretem a 1909-es w10 telepítőt használni, persze lehet, hogy ez csak afféle babona.

Előzmény: bandolesa (10324)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.05 0 0 10324

Ezt meg tudnád csinálni?

2009-es kalóz windows-7 telepítés.

-SSD-egység áramkimaradások hatására-telepítőlemezt kér,kék képernyő.-

Ilyen esetben a rendszernek helyre kell állni, felajámla csökkentett módon való indítást.

Többször szórakozik, magát lekapcsolja,majd telepíteni kell,leformázni a SSD- egységet stb...

 

Jön az ismerősöm, meglátja azt írja ki a gép,tegye be a telepítőlemezt, már el sem indul,és letolást kapok, hogy kapcsolom én ki,mert megsérülnek a fájlok.

 

SSD-leformázás,és mivel 2009-es gép win 10 nem,csak win 7 telepítés jöhet szóba,hogy kompatibilis legyen a hangkártya és videókártya.

 

Vírusírtó kell rá a telepítésnél,de aki 3--éve telepítette,valami kódot írt be, 2030-io vagyok próbaidőszakon.- Avast van rajta.-

Tehát nem fizetős a vírusírtóm-

 

Előzmény: nyomorgó informatikus (10323)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2024.01.04 0 0 10323

"Legjobban fizetett szakma!"

 

Csak annak, akit informatikus munkakörben dolgozhat.

Nekem pl nincs hivatalos informatikusi végzettségem, csak érettségim és egy dögunalmas szakmám.

30 évig voltam egyéni vállalkozó, ebből kb 25 éven át szinte kizárólag informatikai munkákból éltem. Azután jött a 20022-es KATA törvény, azóta munkanélküli vagyok. Állítólag 50.000 informatikusra van sürgősen szükség az országban, de ez valószínűleg egy hazugság, mert sehova sem vesznek fel (még csak nem is válaszolnak), pedig rengeteg helyre jelentkeztem, ahová szerintem jó lennék. A legtöbb informatikusi álláshirdetés is olyan szigorú feltételeket sorol hosszasan, amelyeknek a Föld bolygón talán csak egyetlen ember felel meg, de az mindig pont nem én vagyok :-)

Előzmény: bandolesa (10322)
bandolesa Creative Commons License 2024.01.02 0 0 10322

Köszönjük!   De miért vagy te nyomorgó?

Legjobban fizetett szakma!

Előzmény: nyomorgó informatikus (10321)
nyomorgó informatikus Creative Commons License 2023.12.16 0 2 10321

A Firefox-ban annyira szigorúak az alapértelmezett süti (cookie) szűrési beállítások, hogy az index fórumban előfordulnak ilyen problémák.

Jobb felső sarokban "hamburger" menü (három pötty /vízszintes vonal) -> Beállítások ->  Adatvédelem és biztonság -> Sütik és oldaladatok -> Kivételek kezelése -> https://indapass.hu -> "Engedélyezés" gomb.

Előzmény: OllieeRehm (10317)
Paco155 Creative Commons License 2023.12.13 -1 0 10318

A visszaolvasás ebben a topikban megvolt?

Előzmény: OllieeRehm (10317)
OllieeRehm Creative Commons License 2023.12.13 0 0 10317

T. Cim

 

Nem tudok képet csatolni a topichoz, kiirja hogy regisztráljak az INDA -ra miközben eddig tudtam képeket csatolni a hozzászólásomhoz.

Ráadásul kidob a topicból,- nem vagyok jogosult hozzászólni - kik kell lépnem a Firefoxból, újra megnyitva a Firefoxot már egyből belépve vagyok......

 

Windows ver.  : 22H2  19045.3693

Firefox            :  120.0.1  64 bites

 

 

köszönettel

 

OR

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!