Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

KKoppány Creative Commons License 2006.06.07 0 0 589

Hát ez az szpész! Kibújok a bőrömből mérgebben, sőt ma írtam a Peugeot Hungáriának is, hogy kapják már össze magukat! Nem felháborító, hogy ott ülsz egy ilyen gyönyörű, hatalmas autóban, benne a gyári navi, és melletted az opel comboban vidáman navigál a kávégép-feltöltő gyerek, te meg nézel, mint Rozi a moziban, hogy hol a fenében is lehetsz, mert az adott településről három utca van rajta az egyébként féllegálisan szerzett Magyarország CD-den!?

Hát meddig tartana Peugeot-éknak (pontosabban a navi-rendszerük gyártójának) megvenni ezt a térkép-adatbázist?

Hol a csudában élnek ezek, amikor ma már egy Ford Focusba komolyabb navirendszert lehet rendelni, mint a 607-esbe?

Na.

Még a végén belelovallom magam, és nagyon mérges leszek!

Szerintem a jó megoldás az, ha valamelyikünk talál egy értelmes, 16 éves tejfeles szájú gimnazistát, aki két leckeírás közt az IGO-t átértelmezi a mi rendszerünkre... :)

Előzmény: szpészmen (588)
szpészmen Creative Commons License 2006.06.07 0 0 588

Úgy látom tényleg beinult itt az élet,vagy csak én voltam ilyen régen?

Igazából a kocsi végre jó úgyhogy inkább autózgatok,néha Moha bá-val de inkább Andreával :)

Szerintem ők a legjobbak és már végre egész európát ismerik.

KKoppány Creative Commons License 2006.06.07 0 0 587
Kösz!
Előzmény: pestigyerek (586)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.07 0 0 586

Megkérdeztem. "Gyere ki az ASIA-ba és szerzek neked!" -Ezt a választ kaptam!

Kiugrok délután és megnézem mi a választék. Lefotózom és az adatlapját majd felteszem ide, vagy e-mail-ben elküldöm aki kéri.

(Amúgy is találkozok a sráccal, ápolni kell az ilyen kapcsolatokat... )

 

:-)

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.07 0 0 585

Ja azt nem mondtam hogy a bárdyban nekem van 35% kedvezményem... :)

 

A TUNERT minjárt megkérdezem.

Előzmény: Adsa (584)
Adsa Creative Commons License 2006.06.07 0 0 584

Az IGO 2006 egyszerűen király.

Ver minden eddig általam látott gyári navi-t; tudásban. (VW-AUDI, FORD, BMW)

Viszont elég körülményes használni. meg nincs szinkronban a hi-fi vel sem.

Mivel ezeknek a PDA-knak  a tartója szerintem egy IFA-ban jól néz ki, száműztem Andreát a konzol alá, onnan dumál nekem és így is frankón eligazít.

Csak a rádiót kell lejjebb halkítani, ha akarom hallani, mit mond.

 

 

ABLKATÖRLŐ-ről még néhány infót:

 

Ha valakinek eltörik a szélterelője, akkor új kart kell vennie, mert a lapátot a szélterelőbe kell elhelyezni az foglalja magába. szívás...

egyébként a Pug árulja az ablaktörlőket darabjára is 5eFt-ért (rgo annyi mint a Bárdinál) Nekem ez a móka 17eFt-ba került. És én magam cseréltem ki a kart. (nem volt egyszerű 16-os kulcsot találni)

KKoppány Creative Commons License 2006.06.07 0 0 583

Magyar térképem van, echte BMW-s - azóta vettem egy olyat -, csak nevemhez méltó módon lázadó típus vagyok, és nem tudok beletörődni, hogy amíg vesz valaki kb. 100.000,- forintért egy PDA-t egy GPS-el, majd 72.000,- ért megveszi az IGO-t, az beülhet Trabanttól a Mercedes-ig bármibe, és jobban tud navigálni, mint én a hatmilliós autóm gyári navirendszerével. Nem és nem! Nem nyugszom, amíg nem lesz normális térkép az autómban!!!

A BMW-s térképpel kapcsolatos információkért alant az e-mail címem, a tuner továbbra is érdekel!

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: Cornetto33 (582)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 582

Koppánynak is van magyar navija csak mondjuk nem lehet összehasonlítani pl az IGO 2006-al !

A tuner engem is érdekelne . Honnan, mennyiért?

A sebesség korlátot tuti ki lehet kötni. Egy ismerősöm 5-sébe ki van.

C.

 

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.06 0 0 581

Holnap megkérdezem van-e még, biztos lesz tuner. Én 2 éve vettem 65000-ért, 2 hónapja meg az ASIA centeres haverom (valami importör ügyintézö) ajánlgatta. Volt egy rahedli.

Magyar térképe mindenkinek van, (rajtam kivül) biztos kapsz egyet valakitöl (én meg majd töled kunyizok :-) )

Előzmény: KKoppány (580)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.06 0 0 580

Szia!

 

Ez a TV-tuner érdekelne engem is, úgyis itt az ideje egy-két dolgot átállítani a gyári beállításokon, mert pl. elegem van hogy 10 km/h felett kiszakítja a dobhártyám, ha nem kötöttem be magam (be szoktam, csak előbb elindulok...)...

De a legjobban egy tisztességes navi CD érdekelne! Tényleg rohadt gáz, hogy Moha bával kell vidéken közlekednem, ha nem találok oda valahová elsőre!

 

Ha gondolod, dobj egy mailt a korosi pont koppany kukac t-online.hu-ra, aztán összehozunk egy talit!

 

Üdv:

 

Koppány

Előzmény: pestigyerek (578)
KKoppány Creative Commons License 2006.06.06 0 0 579
Az enyémet Moha Bának, és Budapesten kívül sajna nagyon rá vagyok szorulva!
Előzmény: Adsa (574)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.06 0 0 578

Hú! Napokig semmi, aztán pezseg itt az élet. Szóval, ablaktörlőm lett volna nekem is, mert mikor megvettem az autót hangosan törölt én me g vettem újat és pont ugyanúgy töröl így van egy páram ha kell valakinek. A szélterelő az nincs, de anélkül is töröl ha nem mész 150-nel.. Asszem az nyomja rá az üvegre.

TV tunerem már 2 éve van és nagyon jó araszolgatásnál, csak ha 30 fölé mész akkor kiírja hogy ne TV-zz mert veszélyes és átkapcsol rádióra... Sajna mióta nem megy a kijelzőm azóta se TV se rádió... Már nagyon várom Halacska mestert. Amúgy 15000-ért van tuner távirányítóval. Nekem az infra vevő ott van középen a fényérzékelő mellett, a tuner meg a kesztyűtartó mögött. Az antenna meg a hátsó ablakra ragasztva (belülről). Semmi gondom nem volt vele, de valaki (talán Halacs mester) kiírthatná a komputerből a 30-as tiltást!

Hol volt az ablaktörlő törés? Kezdjek el félni, vagy elég ha veszek egy 9mm-est? Tuti hogy lábonlőném a köcsögöt!

Előzmény: Adsa (575)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 577

Én is hetente kétszer pesti gyerek vagyok. Ma a hungárián állva 1 órán keresztül a dugóba szerencsére csak hetente kétszer. Tett már valaki tv tunert vagy dvd-t a színes monitorhoz? Ilyenkor jól jönne....

C.

Előzmény: KKoppány (573)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.06 0 0 576

Két kereskedésbe? Durva!

C.

Előzmény: Adsa (575)
Adsa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 575

A hétvégén megint szívtam a pözsóval.

Vasárnap reggelre néhány állat a környéken begyűjtötte az ablaktörlőket. Vagyis nem begyűjtötte, hanem letördelte és a környéken- mint utóbb kiderült- eldobta. Az enyém sem járt különben. A család ment volna rokon látogatásba, de szakadt az a rohadék eső is. Elcammogtam egy kútra, mivel Pünkösd miatt semmi más nem volt nyitva és próbáltam beszerezni egy újat (sofőr felőlit, a másik oldal megúszta)

A kúton a Shop-os srácnak halvány gőze sem volt hogy mekkora is lehet a nekem megfelelő méret. Nézzem meg a manuelt. A könyvben semmi erre utaló adat nincs.

Hívtam a Peugeot assistance szolgáltatást, de gőzök sem volt hogy mekkora kell!!!!

Még egyszer körül néztem, hátha csak eldobta az állatja, de csak a maradványokat találtam meg... (képek)

 

 

családi kocsikázást áttettük egy másik kölcsönjárgányba. Pug 2 nap pihit kapott.

 

És akkor a meglepetés igazán ma ért, mikor megpróbáltam az ügyben előrelépni.

Emlékeztem, hogy pestisrác egyszer azt írta, hogy a Bárdinál lehet venni gyári ablaktörlőt. Lementem hát. És tényleg lehet... délutánra, vagy másnapra és csak lapát és párossával, 10e-ért. szélterelőt a Pug tud adni.

 

Pug nem tud szélterelőt adni, csak komplett kart. 3-4 nap szállítási idővel. (Szfvár)

felhívtam még néhány márkakert és végül az érdi PÉ-TA átlátta végre, hogy mennyire fontos is nekem ez a dolog (hiszen esős időben, mint mostanában igen veszélyes ablaktörlő- főleg a vezető oldali- nélkül közlekedni. És bár náluk nem volt éppen raktáron, megnézték, hogy hol van. Az országban KETTŐ kereskedében volt. Pug Kovács a másik meg a Pug City mindkettő Bp-en. Még szerencse, hogy a sógornak pont ott volt dolga és hozott nekem....

 

Ennyit a Pünkösdi élményemről :(

Adsa Creative Commons License 2006.06.06 0 0 574

Nekem nincs gyári navim, meg monochrome a kijelzőm is. De mindenképp érdekelne egy valós alternatíva a mostani pda + navi software + gps antenna helyett. Lehetséges ezt pótlólagosan beépíteni a mono kijelzőre is?? (a könyvében láttam ilyet) És persze magyar, vagy angol nyelvű + ha lehet akkor házszámszinten Európa.

(a mostanim egész Európás házszámos és Andreának hívják :-)) (esetleg érdekel vkit szívesen segítek benne)

KKoppány Creative Commons License 2006.06.06 0 0 573
Nálam kipróbálhatod. Én is pesti gyerek vagyok... :))
Előzmény: pestigyerek (572)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.04 0 0 572
Aha. Akkor másolok egy másikat, de ki kéne próbálni valahogy... Az navim most halott halacs mester büvöli épp...
Előzmény: Cornetto33 (570)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 571

Helyesbítek:

Én ilyen 18-25 fokos időben nem szeretem nyomatni a klímát

Előzmény: Cornetto33 (570)
Cornetto33 Creative Commons License 2006.06.04 0 0 570

Hali !

Nekem a Ny.Európai-it és a Magyart is (nem eredetiek !) sikerül NERO-val Copy-znom.

Amúgy azért nem írok , mert a gép jó nincs miről (kop-kop).

Illetve egy bosszantó dolog: Én ilyen 18-15 fokos időben nem szeretem nyomatni a klímát és ha nem megy az A/C és leviszem 15 fokra a szabályzót akkor is lanyosat fúj.Azt észre vettem, hogy ha egyszer bekapcsolom ventilátort majd pár másodperc múlva ki, akkor ha elég gyorsan megyek (100 felett) már a külső hőmérsékletű levegő jön be. Ha visszakapcsolom ismét langyosat fúj. Érdekes....

C.

Előzmény: pestigyerek (569)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.04 0 0 569

 

Tudja valaki hogy kell gyári navi CD-t másolni? Nekem disc error jön elö ha beteszem. Szívesen küldök egy NERO-val disccopy-val írt Navteq nyugateuropát (utcaszintü Francia) VDO Dayton navigációval rendelkezönek akár ajándékba is hogy megtudjam én másolok bénán vagy az autom ilyen nyomi...

 

 

 

 

pestigyerek Creative Commons License 2006.06.02 0 0 568
Van egy jó kis hőlégfúvóm... Ha gondolod megsüthetjük... De mikroszkóppal is átmehetek rajta, van az is...
Előzmény: halacs0926 (567)
halacs0926 Creative Commons License 2006.06.02 0 0 567

Hali rajta vagyok a dolgon mondjuk érdekes nagyon mert amikor szédszedtem akkor müködött egy félorát  meg ha néha megnyomom a nyákot akkor 10-böl egyszer beindul (fólia szakadásra gyanakszom vagy felvan szakadva egy láb)

 

hétvégén fogok tudni foglalkozni vele megint majd hivlak ha van valami érdemleges.

 

 

Előzmény: pestigyerek (566)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.01 0 0 566
Hello Halacska mester! Volt már időd fogalkozni a komputeremmel? Ha valami híred van jelentkezz.... vétel...
Előzmény: halacs0926 (561)
KKoppány Creative Commons License 2006.05.30 0 0 565

Hmmm... Meggondolandó...

 

Milyen navi szoftvert használsz?

Előzmény: szpészmen (564)
szpészmen Creative Commons License 2006.05.29 0 0 564

Néha azért benézek :)

Csak hétvégén nem volt időm fórumozni.

Ráadásul ma kellett volna elutaznom,de sajnos egyéb dolgok miatt nem jött össze :(

Pedig szivesen kipróbálnám már a gépet egy hosszabb úton.

A kijelző azóta is működik,a chip meg... na az nagyon jól sikerült!

Hogy sokkal jobban megy az egy dolog,de hogy még 1-2 literrel kevesebbet is kajáljon be!

Tényleg lehet vele 6-7 literes átlagfogyasztást csinálni,persze ahhoz nagyon vissza kell fogni magam.

Tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom Halacs mestert!

 

Előzmény: pestigyerek (563)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.28 0 0 563
Szpészmen eltünt... Halacska mester megjavította a kijelzőjét, kijavította az elbaltázott chiptuningját és élvezi az autóját... Már be se néz ide... :(
Előzmény: szpészmen (557)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.27 0 0 562
Köszi mester. Jo hogy találkozhattunk, remélem legközelebb már a navigáciommal találhatok haza Üllöröl... :)
Előzmény: halacs0926 (561)
halacs0926 Creative Commons License 2006.05.27 0 0 561

szia pestisrác megkaptad emailt?  ha netán nem akkor csörödj rám 

 tel:06 70 319 7743

Előzmény: pestigyerek (560)
pestigyerek Creative Commons License 2006.05.26 0 0 560
Na mi van szpészi? Jo a kijelzöd? És az uj chip? vétel...
Előzmény: szpészmen (557)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!