Keresés

Részletes keresés

k.viki78 Creative Commons License 2008.12.09 0 0 393
Esetleg le tudnád írni, milyen műszaki paraméterekre érdemes figyelni, és esetleg az is, hogy pl. Pesten hol lehet kapni ilyen készülékeket, ahol személyesen is kipróbálhatom, megnézhetem?

Köszi!
Előzmény: Klímaszerelő (391)
John Zero Creative Commons License 2008.12.07 0 0 392
szasko:
Meglepő... Nekünk Tefal párásító van, és nincs vele igazi gond (azon kívül, hogy sikerült bele olyan olcsó illóolajat tenni, ami szerintem valamit szétmart, és most nem olyan csendes, mint eredetileg).

A leírásban azt írják, hogy ha vízköves a víz, akkor lehet ilyen jelenség. A miénkben van vízkő "semlegesítő", ha pedig mégis az, akkor ecetes vízzel elvileg ki lehet mosni.

Másik dolog, hogy lehet, hogy nem rossz a radiátoros párásító, de szerintem kicsi a teljesítménye.

A hidegpárásítónk maximális fokozaton kb. 12-14 óra alatt elpárologtat 4-5 liter vizet, szerintem ezzel nem veszi fel a versenyt a radiátoros.
Előzmény: szasko (384)
Klímaszerelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 391
Szia

HEPA szűrős Boneco légtisztító már bruttó 39 900 Ft-ért kapható. Ennél olcsóbban használtat se nagyon kapsz szerintem. És erre 3 év a garancia.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: k.viki78 (390)
k.viki78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 390
Köszi, de sajna ennyi pénzem nincs rá. :( Majd körülnézek a használt holmit árusító oldalakon.
Előzmény: Klímaszerelő (389)
Klímaszerelő Creative Commons License 2008.12.07 0 0 389
Szia

Sajnos olyan légtisztító nincs, ami vonzza a füstöt. De ha magas ventilátorfordulatra állítod őket, akkor gyorsabban átkeverik a helyiség levegőjét, így gyorsabban eltűnik a füst.
Én a Daikin Flash Stream (MC707VM) légtisztítóját tudom ajánlani. Rendkívül jó készülék, összetett szűrőrendszerrel, melynek a lelke az elektromos elven működő Flash Stream szűrő. Nagy hatékonysággal szűri meg a levegőt szennyező anyagokat: por, pollen, füst, szagok, vírusok, baktériumok, stb. Ja és rendkívül halk. Igaz az ára nem a legalacsonyabb, de mindenképp megéri az árát.
Ennél olcsóbbak a Boneco és az AIR-O-SWISS légtisztítói. Ezek se rosszak, de a Daikinnak a közelébe se mennek.

Ha érdekel valamelyik, állok rendelkezésedre!

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: k.viki78 (387)
originalqszi Creative Commons License 2008.12.07 0 0 388

Mindenféle duma helyett tanulmányozzátok esztet:

http://www.ib-rauch.de/Beratung/luftfeuchte3.html:)))))

Moliere nemcsak a Fösvényt zenésítette meg, de foglalkozott a levegő i-x diagramjával is:DDDDDDDD

k.viki78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 387
Sziasztok!

Nekem egy olyan légtisztítóra lenne szükségem, ami a dohányossal egy szobában tartózkodó nemdohányosokat védi. Vagyis nem csak utólag tisztítja a levegőt, de valahogy "vonzza" is a füstöt. Viszont százerzeim sajna nincsenek rá. :(

Vannak köztetek olyan dohányosok, akik lgétisztítót használnak?

Előre is köszönöm a segítséget!
gti3 Creative Commons License 2008.05.25 0 0 386
Üdv!

Van egy problémám,szereztem egy Biocomfort Airplus légtisztítót, de hiányzik a
belevaló 2db forgó dob/henger.
Valaki esetleg tudja, hogy hol lehet ilyet szerezni hozzá? (Esetleg valamilyen
tartozék-üzlet, márkabolt.)

http://kepfeltoltes.hu/080525/image_2_128011big_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
kis.gombacsik Creative Commons License 2008.05.04 0 0 385
sziasztok,

nézegettem az air-o-swiss gépet ( AIR-O-SWISS 1355 Légmosó PrimAir), van valakinek erről bármilyen tapasztalata?
illetve a leírás alapján (http://www.bonair.hu/index.php?keret=termek&id=85&kategoria_id=1&gyarto_id=)
milyennek találjátok?
köszkösz
szasko Creative Commons License 2008.04.14 0 0 384
Most januárban vettem egy VIVAMAX ózonos, ultrahangos vízpárásítót. Ez 2 nap folyamatos működés alatt, olyan port csinált a lakásban hogy a tv képernyőjét nem lehetett látni. Én mindíg azon gondolkoztam, hogy ez a vízkő vagy csak a kollagén por a levegőből? Mivel nincs bejárónőm, ezért rövid időn belül abbahagytam az ultrahangos párásítást. A majd egyhónapos használat során, szerintem enyhe szilikózist is kaptam. :-D
POR











Hát ezért keresek most radiátorra helyezhető párásítót.
Régen volt már tulajdonomban ilyen csak a költözködésnél kidobtam. A Keravill meg már megszünt. Az egy négyszögletű, lapos fém tál (kb 15X50cm), aminek a rácsos, fedő berendezése úgy van kialakítva, hogy a meleg levegőt ráturbolálja a víz színére...

Ha google-zom csak párásító berendezéseket találok. Ezt a párologtatót sehol nem találom. Nem tud valaki egy ötlettel kisegíteni, hogy merre kerssek ilyet?

Törölt nick Creative Commons License 2008.03.18 0 0 383
Sziasztok!

Ha Valakit érdekelne, van egy eladó Venta légtisztító, légmosóm olcsón!

Venta légtisztító, légmonsó


További infó: Venta légmonsó


- Alex -
Són Creative Commons License 2008.02.10 0 0 382
Neked is köszi az infót.
Előzmény: Epikurosz (381)
Epikurosz Creative Commons License 2008.02.10 0 0 381
Nem.
Előzmény: Són (376)
Són Creative Commons License 2008.02.10 0 0 380
Köszi a választ. Még jó, hogy azelőtt derült ki, mielőtt megveszem.
Előzmény: mr.Baker (379)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.10 0 0 379
sajna az nem lesz elég meleg a szaunázáshoz.
Előzmény: Són (378)
Són Creative Commons License 2008.02.10 0 0 378

Hát, gondoltam, hogy meleg párát fúj ki magából, de akkor ezek szerint tévedtem...

Előzmény: mr.Baker (377)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.09 0 0 377
És mivel fűtesz? Kenyérpirítóval? :D
Előzmény: Són (376)
Són Creative Commons License 2008.02.09 0 0 376

Sziasztok!

 

Meglehet, hogy badarságot fogok kérdezni, de azért mégis megkérdezem. :)

Tehát egy meleg párásító alkalmas arra, hogy a gőzével megtöltsön egy kisméretű sátrat, kvázi szaunasátrat kívánok így létrehozni. Válaszaitokat előre is köszönöm.

windy12 Creative Commons License 2008.02.08 0 0 375
Én úgy tudom, hogy az új Daikinban már nincsen UV-lámpa, mivel az új fotokatalitikus szűrője már nem igényli. Ezáltal az ózonmennyiség, amit a flashstreamer termel, a határérték töredéke. Nem vagyok hivatott teljesen pártatlanul szemlélni a levegőszűrőket, hiszen némelyiket forgalmazza a cég, ahol dolgozom, de az én tapasztalatom, és a jónéhány ügyfelünké az, hogy a Daikin nagyon hatásos.
Előzmény: mr.Baker (374)
mr.Baker Creative Commons License 2008.02.08 0 0 374
Van olyan szűrő a sharpban amit sűrűbben kell cserélni, de kijelzi a készülék.
Van olyan tisztítási folyamat, amit csak pozitív ionnal tud megoldani a készülék.

Nekem a daikinnal pont az a gondom, aminek utána kell járnom, mielőtt vennék egyet, hogy az elektromos kisülés és az uv üzemmód ózont termel(het)
Előzmény: windy12 (343)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 373
MIért?
Előzmény: Törölt nick (372)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 371
Akkor ezért, hát így muszáj, tényleg.
A hálókba jobb lett volna a radiátor....
Előzmény: Törölt nick (370)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 369
Szóval ilyen formán itt tök felesleges, hogy a rengeteg gázt elhasználva estére feltúráztassuk, és tartsa a meleget éjszaka, ez tényleg így van, mint egy cserépkályha, úgy működik, nagyon jó.....de azokban a hetekben estére csinálunk meleget a nappali részen a klímával, aztán nem számít, hogy leesik hamarabb a hőmérséklet erre, úgysem itt vagyunk, alszunk a jó meleg fűtött hálóban.:p Szóval így tényleg butaság lenne a padlót túráztatni amiatt az esti pár órás fűtés miatt....
Előzmény: tunderlala-3 (368)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 368
Na várjál, kezdek arra gondolni, hogy nálatok MINDENHOL padlófűtés van...nem?
Különben semmi jelentősége nem lenne, hogy a padlófűtés meddig tartja éjjel a meleget, hiszen a hálókban, fürdőszobában radiátoros fűtés van, az működik már jóval előbb, mint hogy beindítanánk a padlót. A fürdőben padló és radiátor is van, éppen ezért.:p
Előzmény: Törölt nick (366)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 367
Betonozd le, nem kell mindig füvet nyírni!:p :))))
Amikor ideköltöztünk, csináltam virágos kertecskét, sőt még kis veteményes is lett a kert végében, hogy majd a gyerekek hogy fogják élvezni.....két éven belül ez mind eltűnt, maradtak az örökzöldek, meg a rózsák, amivel nincs sok gond.:p A kezdeti lelkesedés eltolódott a kényelem irányába.:)
Előzmény: Törölt nick (364)
windy12 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 365
A Daikin inverteres berendezései -20 fokig tudnak fűteni. Vannak olyan helyek, ahol semmilyen más fűtési lehetőség nem volt, ott egész télen ezzel oldják meg. Az Ururunak egyéb plusz szolgáltatásai vannak, mint a párásítás, szellőztetés, stb.
Előzmény: tunderlala-3 (360)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 363
Ja értem, nem is tudom már, miért emlékeztem úgy rá, hogy említetted valahol a klímát nálatok...biztos rosszul emlékeztem....nah akkor olyan ururut vegyetek, majd infózol!:)))

Az a pár hét már nem oszt, meg nem szoroz a padló hidegségét illetően, előtte is hideg volt hónapokig nyáron, nem?:) De mégse etetsz meg annyi gázt míg csak estére felfűtöd a padlót.
Előzmény: Törölt nick (362)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 361
Értem, biztosan így van....mi is ki akarjuk majd cseréltetni, ha tényleg igaz, hogy azt engedik már a garázsba is kitenni....és akkor megszabadulnánk a fürdőszobában a kazántól.:p

De ha kevesebbet fogyaszt is, akkor is biztosan drágábban túrázod fel vele esténként a padlót, mint ha kicsit beindítod a klímát, nem is értem, miért nem úgy csináljátok....

Nálunk jó pár hét van, amikor csak a hálószobákban megy a radiátoros fűtés, de a padló még nem.....olyankor ott a klíma rásegít, bőven elég, nappal még nem igényli az ember, de este már jól esik tv-zés közben, meg jobb úgy aludni is, hogy kicsit temperálva van. Mi egyébként sosem kapcsoljuk ki a kazánt, volt már, hogy májusban is bekapcsolt, de nem bántuk, ne a naptár mondja meg, mikor fűtsünk....21 fokra van beállítva, ha ennél kevesebb van, nem érdekel, én nyáron is fázom.:DD
Előzmény: Törölt nick (359)
tunderlala-3 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 360
Persze, ez egyértelmű, ezért fűtünk olyankor klímával :p.....de a jelenlegi klímánk tényleg csak erre jó, tehát max. pár hétig, amikor este már kicsit melegebbet kíván az ember, nappal még nincs szükség a padlófűtésre....csak felmerült, mikor először olvastam erről az ururu-ról, hogy ha valóban mehetne szinte egész télen -hiszen ha jól emlékszem, akkor -10-ig lehet működtetni- és olcsóbb lenne vele fűteni, mint gázzal, akkor esetleg....ki tudja, az idén is hová emelik majd a gázárat?! :O :s
Előzmény: windy12 (358)
windy12 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 358
Bár ebben a topikban ez eléggé off, a klímával (hőszivattyúval) való fűtés bizonyos esetekben tényleg lehet gazdaságos, ilyen az átmeneti időszakokban való fűtés. On.
Előzmény: tunderlala-3 (357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!