Keresés

Részletes keresés

Teknetics Creative Commons License 2 perce 0 0 59709

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Nagyon Várbarát Creative Commons License 3 órája 0 0 59708

Hunyadi Mátyás király élete: az 1469-es esztendő.

Előzmény: Nagyon Várbarát (59700)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 3 órája 0 0 59707

Üdvözöllek én is a várrajongók Topikjában!  :-)

Igen, a Zsolesz983 által ajánlott www.varak.hu a legmegfelelőbb oldal a böngészésre.

Ezen kívül még speciálisan a török hódoltság idejében a jelenlegi Magyarország területén az oszmán hódítók által megszállt várakat ismertette egy honlap:

http://www.torokvarak.hu/

Most ránéztem, de sajnos elérhetetlenek {megszűnt?}

Előzmény: Teknetics (59704)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 3 órája 0 0 59706

Gratulálok az új honlap megszületéséhez!

Ebben a témában hatalmas magasságban "leng a léc", hiszen a www.varak.hu szerintem a legbővebb, legrészletesebb, leglátványosabb, legsokoldalúbb, legismeretterjesztőbb.

Előzmény: varlexikon.hu (59702)
zsolesz983 Creative Commons License 3 órája 0 0 59705

http://varak.hu/ Itt rengeteg, a Kárpát-medencében lévő erődítmény megtalálható leírásokkal, alaprajzokkal együtt. Elég részletes, bár jó néhány vár esetében kissé régi a cikk.
Vagy csak egyszerűen a Google képkeresőnél be kell írni, hogy xy vár alaprajz, és ott is szokott elég sok találatot kihozni.

Előzmény: Teknetics (59704)
Teknetics Creative Commons License 19 órája 0 0 59704

Üdvözlök mindenkit!

Magyarországi ,törökkori híres váraink akkori alaprajzait szeretném mielöbb megtalálni.Ebben tudna nekem segíteni valaki,hol találom? Köszönöm!

PETYUS Creative Commons License 23 órája 0 0 59703
Előzmény: varlexikon.hu (59702)
varlexikon.hu Creative Commons License 23 órája 0 0 59702

Minden várbarátnak szeretném figyelmébe ajánlani weboldalunkat, amin a történelmi Magyarország területén lévő várakat, Árpád és középkori templomokat próbálunk bemutatni galériákkal, adatlapokkal. Az anyagot folyamatosan bővítjük. https://varlexion.hu

jazd Creative Commons License 24 órája 0 0 59701

Amit már rég sejtenek vagy tudnak,most bizonyítást nyert. Árpádházi uralkodóink nem finnugor eredetűek. Valószínűleg népük zöme sem. Ezeket egyre több dns vizsgálat tanúsítja. A kédés, hogy a Mahyar tudományos akadémia mikor ébred fel?

https://magyaridok.hu/belfold/sikeresen-azonositottak-az-arpad-haziak-dns-et-2818505/

Nagyon Várbarát Creative Commons License 27 órája 0 0 59700

Hunyadi Mátyás király élete: az 1468-as esztendő.

Előzmény: Nagyon Várbarát (59698)
HorvGábor Creative Commons License 2 napja 0 0 59699

Írtam egy részletes hozzászólást, majd eltűnt. Nincs időm újraírni. Az óbudai vár a mai Szent Péter és Pál templom helyén volt, a templom keleti fala a vár falára alapszik, esetleg maga a vár fala. A kövei biztosan a várból lehetnek, ahogy a váré pedig a korábbi római falakból. NOs sajnos óbuda többször megsemmisült, legutóbb a lakótelep építésekor számos megmaradt emlék pusztult ekkor el. Nagy helyismeretem van az óbudától északra lévő részekről. Bár valószínűleg jelentős épületek voltak ott, de biztos vagyok benne, hogy olyan nagy település nem.  A metszeteken óbudaként azonosított területen biztosan nem volt nagy település, mivel a metszeteken látható egyik épületrom(az egyik kolostor) pontosan a telkemen feküdne, amin biztosan nem volt semmi. Mindenesetre voltak ott különböző épületek, én magam is találtam ilyen romot ami biztosan minimum középkorú volt. A filmen egybemosnak egy elég nagy területet. 

Nagyon Várbarát Creative Commons License 2 napja 0 0 59698

Hunyadi Mátyás király élete: az 1467-es esztendő.

Előzmény: Nagyon Várbarát (59688)
comix1976 Creative Commons License 2 napja 0 0 59697
ódorvári Creative Commons License 2 napja -4 0 59696

A Kevélyek pár kilométerre esnek a Dunától, nem olyan érthetetlen dolog ez. A hegyet ma már Budakalász, Pomáz házai ölelik körbe, annak idején ezeken a területeken fél óra alatt áthaladtak eleink.

De itt egy másik tanulságos képanyag:

Sicambria - Atilla király városa - Buda Vára - YouTube

Előzmény: kkn (59695)
kkn Creative Commons License 2 napja 0 0 59695

Na most a Duna mellett, vagy Pomáz felett? Pomáz felett vannak hévizek? Nekem Pomáz felett nem a Duna mellett van. Arra már a hegyekbent mondanám, nem a Duna mellettet.

Előzmény: ódorvári (59694)
ódorvári Creative Commons License 2 napja -4 0 59694

A Kevélyeken állt Budakalász, Pomáz felett, csak a mai történelem írói nem akarják ezt nagyon feszegetni, mert így kényelmes ahogyan van és túlontúl sok kérdést vetne fel.

Ez egy nagyon jó összefoglaló írás erről a témáról:

Túrautak, várak, látnivalók Magyarországon - Látnivalók - Szakrális, vallási helyek - Sicambria romjai, Ős-Buda vára

"Ősbuda azaz Vetus Buda nem azonos a mostani (Ó)Budával azaz Alte Ofennal. Hanem az ezen a részen állhatott és az Etelsburgnak azaz Attila városának és esetleg Sicambria romjain épült fel. Itt állhatott a közelben a Fehér-egyház azaz Alba Eclesia, amit összekevertek a mai Székesfehérvárral és így az Ő szerepét teljesen/abnormlisan megnövelték. Egyszer fényderül ennek a területnek a múltjára, s a valós magyar történelem megismerésére, ugyanis sok helyütt még a romok létezését is tagadják."

"Az Árpád-kor krónikásai a XII. és XIII. századbeli írásaikban már elég sok adatot közöltek Attila városáról, Sicambriáról. Anonymus pl. azt írja krónikájában, hogy Attila, a hunok vezére a Duna mellett királyi lakot alkotott magának a felső hévízeknél, azt erős falakkal megerősítette, s az ott talált régi műveket megújíttatta. Ezt várost az ő korában a németek Etzelburg-nak, a magyarok Budavárnak neveztek."

"A történeti leírások mindegyike azonosan idézi azt, hogy Árpád Attila várába rendezkedett be.

Anonymus leírása így szól:

" A révet ahol az átkelést végrehajtották,

Magyar-révnek nevezték el (Békásmegyer),

azért, mert a hét fejedelmi személy, akit

hétmagyarnak mondtak, ott hajózott át a Dunán.

Mikor odaát voltak, tábort ütöttek a felhévizekig."

"Másnap pedig Árpád vezér meg minden

főembere, minden vitézével együtt bevonult Attila

király városába. Ott látták a királyi palotákat - egyeseket földig romban, másokat nem -,

és fölötte csodálták mindazt a kőépületeket."

Előzmény: Törölt nick (59693)
Törölt nick Creative Commons License 2 napja 0 1 59693

Tudtok esetleg valamit az 1350-es évekbeli budai királyi várról? Hol állt pontosan? Ha lenne valakinek anyaga róla, megköszönném!

Törölt nick Creative Commons License 2 napja 0 0 59692

Gyönyörű.

Előzmény: jazd (59684)
jazd Creative Commons License 2 napja 0 1 59691

Még 2015 nyarán volt szerencsém látni egy ilyen kétszemélyes drónozást Nagyvázsony váránál. Már jóval záróra után, éppen egy Inspire drónt reptetett két srác a vár fölött. Mindkettőnél volt távirányító és akkor  értettem miért. Amikor leszált a dronjuk,megkérdeztem miért ketten irányítják és azt mondták,egyikük a repülést irányítja, a másik a kamerát. Amin elképedtem az volt,amikor lebegett a drón a lakótoron főlött pár méterrel és onnan egy full függőleges felfelé repülést csináltak. Nem néztem utána,de szerintem legalább 10 méter/secundumot tudott emelkedni vagy még többet.

Előzmény: sjose (59690)
sjose Creative Commons License 2 napja 0 1 59690

Es ennek a forditottja is igaz, aki tud fotozni az egy telefonnal is remek kepeket csinal. A profibb osszeallitasokat altalaban tobben keszitik a dronos videokhoz. Van aki a repuleshez/fotozashoz ert van aki pedig az utomunkahoz mas mas tapasztalatot igenyel mind a ketto. A komolyabb dronoknal mint peldaul az Inspire meg a felveteleket is ketten keszitik es ket kulon botkormany van hozza, az egyik a repulest iranyitja a masik fotozik.

Előzmény: jazd (59687)
Jesper Olsen Creative Commons License 3 napja -1 0 59689

Érdekel esetleg valakit ez a három kiadvány? 

Nagyon Várbarát Creative Commons License 3 napja 0 1 59688

Hunyadi Mátyás király élete: az 1466-os esztendő.

Előzmény: Nagyon Várbarát (59685)
jazd Creative Commons License 3 napja 0 1 59687

Igen. Sajnos Csobáncot szinte mindig egy irányból mutatja, nem kerüli meg a várat. Sok drón van már az emberek kezében,de igazán jó felvételeket ritkán látni. Ezt is gyakorolni kell,de,ha a "látásmód" nincs meg hozzá,akkor megette a fene. Pont,mit a fotózásnál. Sokan komoly géppel sem tudnak jó fotókat készíteni.

Előzmény: sjose (59686)
sjose Creative Commons License 3 napja 0 0 59686

Kicsit tultoltak a szerkesztest (peldaul tulzottan fel lett gyorsitva), de a latvany remek.

Előzmény: jazd (59684)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 4 napja 0 0 59685

Hunyadi Mátyás király élete: az 1465-ös esztendő.

Előzmény: Nagyon Várbarát (59676)
jazd Creative Commons License 4 napja 0 0 59684

Nehéz eltelni ezekkel a klassz drón videókkal! Itt a boldogkői,regéci és füzéri várakat csodálhatjuk meg a levegőből. 

https://www.youtube.com/watch?v=8HCx8lU-viM

jazd Creative Commons License 4 napja 0 0 59683

Ez érdekes könyv lehet! Szinte erről beszéltem,pedig soha nem hallottam eddig erről a könyvről!

Amit Mátyás királyról írsz,azzal teljesen egyet értek. Zsarnok volt! Méghozzá pozitív zsarnok. Ilyen vezetőnkből akad néhány történelmünk során és milyen érdekes,hogy éppen az ilyen kemény kezű uralkodóink alatt tudtunk nagyok lenni,teljesíteni.

Még mielőtt bejöttek elődeink a Kárpát medencébe, jó néhány utazó és kereskedő írt a magyarokról. Perzsa, Arab, bizánci kútfők mind azt írják,hogy a magyarok jó harcosok,díszesen öltöznek,de vezéreik vasmarokkal fogják őket. Ez a kulcs szó, a vasmarok!

Szent István király,Károly Róbert, Mátyás király mind olyan zsarnokok voltak,akik semmilyen eszköztől nem riadtak vissza,hogy hatalmukat és az országuk egységét megőrizzék. Én ezért nevezem őket pozitív zsarnokoknak, mert tevékenységük,uralkodási módszerük fellendítette az országot. Nem engedték be a hódítani akaró külső erőket és ezzel bizony jót cselekedtek népünknek. Életükben sokszor talán utálták őket az adók és a hadakozásaik miatt,de haláluk után sokszor jött olyan idő,ami pusztulással, leépüléssel járt. Ez különösen értendő Hunyadi Mátyás utáni időkre,mert ő utána már nem jött happy end. Országunk már soha nem heverte ki teljesen a török háborúk pusztításai és hát Trianont is nagyrészt a törökök hódító tevékenységének köszönhetjük.

Előzmény: Nagyon Várbarát (59682)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 4 napja 0 1 59682

Na, de hamarosan itt a tavasz! :) Remélem.

Én is nagyon várom már március idusát... szádvári vármentés!  :-)

Köszi szépen a gratulációt! :) Sajnos most kevés képet osztottak meg a fotópályázaton, lehet ezért a siker.

Ez pontosan olyan, mint a lottózás. Ha nem ikszelsz be szelvényt, akkor soha nem is fogsz nyerni. Kívánok még sok-sok szép képet a pályázatokra. Mert szerintem megérdemelten nyertél.

egy időgéppel visszajutva az Ő korába...

Ezt a témát, vagyis Hunyadi Mátyás király korába visszautazni egy időgéppel, már 1966-ban feldolgozta egy Bogáti Péter nevű írónk.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Bog%C3%A1ti_P%C3%A9ter

Az 1966-ban megjelent "Halló, itt Mátyás király!" méltatlanul elfeledett mű, pedig megérdemelné, hogy filmre vigyék. A könyvből azt a részletet szúrom be, amikor Mátyás király végre rájön, hogy főhőseink tényleg időutazók és kifaggatja őket a jövőről {ami ugyebár nekik a régmúlt}:

Őszintén leírom -- bár várkövezzenek meg -- hogy Mátyás király zsarnok volt. De abban a korszakban csak zsarnoki módszerekkel lehetett megvédelmezni Magyarországot a mindenfelől támadó ellenséggel szemben. De nem volt elég a külső ellenség fenyegetése, Mátyásnak még a belülről a központi hatalmat széthúzó erőkkel {főnemesi pártok} is le kellett számolnia.

Csak nézzük meg, milyen volt Magyarország állapota uralkodása előtt és milyenné vált utána!

Egyértelmű, hogy Hunyadi Mátyás zseniális szervezőkészsége, felfogása az uralkodásról szinte párja nélküli, talán csak Szent István királyunk államalapításához fogható.

Persze ő is követett el hibákat. Szerintem az utódlását nem biztosította az ország számára elfogadható módon. Nézzük csak meg, hogy a következő évszázadban VIII. Henrik angol király mit művelt, hogy fiúutódja legyen?

Előzmény: jazd (59679)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 4 napja 0 1 59681

Hát bizony a közeli pácini várkastély állapotához mérve volna még mit fejleszteni Borsin.

Saját, 2014 nyarán elkattintott fotóim a borsi várkastélyról:

Jó lenne, ha ismét láthatóvá tennék, hogy egykoron ez az épület egy védhető objektum volt. Tehát az árkot kimélyíteni és ismét vízzel feltölteni. Az udvar hátsó traktusáról eltűnt kőfalat is visszaépíteni. Amit most is kifogásolok, az a vadítóan élénk színű, nem odavaló cseréptető. Egy ilyen patinás hírű műemlékhez túl modern...  :-(

Előzmény: jazd (59678)
Nagyon Várbarát Creative Commons License 4 napja 0 1 59680

Az ilyen "téli váras videók" nekem mindig az újdonság erejével hatnak, hiszen ebben az évszakban nem vártúrázom. Azért erősen reménykedem, hogy a csobánci vármentés előbb-utóbb {???} csak folytatódni fog. Sümegen a várkapitányi kard erős kezekben van, megy ott a "várbiznisz" ezerrel.

Előzmény: jazd (59677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!