Keresés

Részletes keresés

casiopeanet Creative Commons License 2021.08.29 0 0 67087

pedig sikerült képet is csinálni róluk de ne legyünk ennyire rosszak, mindösze csak háromszor jártam ott

Előzmény: casiopeanet (67086)
casiopeanet Creative Commons License 2021.08.29 0 0 67086

Sajnos ilyen szétszedős gyermekes családot láttam én bujakon is

Előzmény: ujbubo (67085)
ujbubo Creative Commons License 2021.08.27 0 0 67085

amikor én ott voltam jópár éve, 2 szlovák gyerek szedte ki a köveket a falból és azzal dobálóztak :(

Előzmény: casiopeanet (67084)
casiopeanet Creative Commons License 2021.08.25 0 0 67084

Sajnos a Divényi várnál is ez a helyzet (Hrad Divín)

 

 

...apró javítások korlátok , korlát lezárások a ciszterna felül, új falépcső talán ez is csak a biztonság kedvéért de érdemi változás semmi vagy ha van az is csak minimális :(

 

Előzmény: casiopeanet (67083)
casiopeanet Creative Commons License 2021.08.25 0 0 67083

Sajnos lelassult itt is a vár falazás 2020 tervrajzhoz képest (a szlovák kormány elvont sok pénzt vár fejlesztésektől pandémia miatt is)

 

Előzmény: ujbubo (67081)
ujbubo Creative Commons License 2021.08.22 0 1 67082

Bozóki erőd

 

ujbubo Creative Commons License 2021.08.22 0 1 67081

 

Sziasztok

aug 17-én Csábrág várában voltam

 

Konske-tól gyönyörű erdei út vezet oda

normál tempoval kb 1 óra az út gyalog a várdomb alatti részhez onnan bő 10 p még a vár felfele

 

Medvét nem láttam de őzeket igen

Nagyon szép táj, szép erdei út

A várban vannak munkálatok de akkor nem volt ott senki utána jött 2 szlovák turista bicajjal megy egy másik egy kutyával.

 

Visszafele megnéztem a bozóki erődöt is (lásd következő beirás)

 

Csábrág és az oda vezető út:

 

casiopeanet Creative Commons License 2021.08.11 0 0 67080

Valoszinuleg csak igy kaphatak eu penz tamogatast, park, jatszoter fejlesztes igy sikerult a var falakat is megmenteni mondjuk nem egy allom de jobb mint a kortars nyavaja atok :) 

Előzmény: HEV (67070)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.11 -1 0 67079

"Ha én lennék a polgi, természetesen újjáépítetném akár a fejek felett is átnyúlva,..."

Tökéletes meglátás, és működik is, ugyanis pontosan ezt tette a füzéri polgi is!

Több alkalommal is volt lehetőségem beszélgetni vele, legutóbb 2019-ben, és egy nagyon agilis, a településért és a várért is tenni akaró embert ismertem meg benne.

( 2019-ben a Másfélmillió csapatával Füzérre érkeztünk az emléktúrán)

 

Turista Magazin - Életre szóló élmény volt a Milicen ébredni a „másfélmilliósokkal”

 

Meg is mentette a faluját egy időre, és a Hegyközt is azzal hogy újjáépítette a Füzéri várat.

 

"Szóval a várfelújítás tud megtérülő biznisz lenni."

Maximálisan igaz.

Füzéren 80 000 körüli a látogatói létszám mióta megújult, komplett nyugdíjas és iskolás csapatok másznak fel a várhegyre várat nézni, pedig kell kapaszkodni rendesen.

 

Ugyanezek a számok (vagy még több) igazak Diósgyőrre és Regécre is.

 

Egy-egy várfelújítás vonzza a látogatókat, pörgeti a turizmust, munkahelyeket teremt, és nem mellesleg évszázadokkal tolja ki egy-egy műemlék megmaradásának élettartamát.

Előzmény: vlacko (67076)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.08.11 -2 1 67078

Csak reagáltam egy nagyon ügyes, burkolt uszításra!

Előzmény: Töck Jenő (67077)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.08.11 -3 1 67077

Nem én hoztam!

Előzmény: vlacko (67075)
vlacko Creative Commons License 2021.08.11 -1 0 67076

Legalább a konzerválás megtörtént. Ezt nagyon fontosnak tartom, mert amin ez a szerencsétlen vár keresztülment, már ez is hatalmas előrelépés.

Ha én lennék a polgi, természetesen újjáépítetném akár a fejek felett is átnyúlva, de a világ nyilván nem így működik. Csak az ilyen magunkfajtáknak fontos ez, mi meg nem vagyunk sokan.

Mindazonáltal nagy örömmel láttam, hogy Szigligetnek bejött a várfelújítás. Tömve volt, és külföldiek - csehek, németek- is voltak. Szóval a várfelújítás tud megtérülő biznisz lenni.

A balaton déli partján Kerekiből szerintem simán ki lehetne ugyanezt hozni.

 

Előzmény: HEV (67070)
vlacko Creative Commons License 2021.08.11 -1 2 67075

Muszáj ide ilyen primitív politikát behozni?

Előzmény: Töck Jenő (67072)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.09 -1 1 67074

Most miről beszélsz? 

Mert nem igazán érthető amit mondasz.

Ennek az égvilágon semmi köze Egerhez.

 

Előzmény: casiopeanet (67073)
casiopeanet Creative Commons License 2021.08.08 0 1 67073

Akkor inkab ne nyuljanak hozza nem kell tobb egerhez valo kortars epiteszet

Előzmény: Törölt nick (67068)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.08.07 -5 0 67072

Na, majd Gyurcsány vezér megoldja...

Előzmény: Shingen (67071)
Shingen Creative Commons License 2021.08.07 0 0 67071

Vicc kategória.

Előzmény: HEV (67070)
HEV Creative Commons License 2021.08.05 -1 1 67070

Kaposvár , a feltárások után majdnem térdig ér a vár. :-( Igaz korábban ennyi se volt. 

De legalább van okospad és játszótér + fürdési lehetőség a hajléktalanoknak és a Cseri városrész megszállóinak. 

 

https://kaposvarmost.hu/hirek/kaposvari-hirek/2021/08/04/az-utolso-simitasokat-vegzik-a-var-parkban.html

 

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.02 -1 0 67069

Magyar várakban is megy a munka, pl Szádváron, Regécen, Diósgyőrben, stb, ennek az égvilágon semmi köze a belépőkhöz.

 

És azért óriási különbség van egy amatőr vármentő csapat lelkes, de kevésbé látványos, leginkább bozótirtásra szorítkozó munkája, minimális falazása és a komolyabb, nagyobb összegeket igénylő munkálatok közt. Lásd Regéc, Füzér vs Szádvár, Csobánc (persze amíg nem kezdett el buziskodni a Nemzeti Park)

 

Kb mindkettő esetében elmondható hogy a belépődíj nem oszt, nem szoroz. 

 

Szádváron lehetett látni mindkettőre példát.  

 

Előzmény: Shingen (67065)
Törölt nick Creative Commons License 2021.08.02 -1 0 67068

Somoskő -kimondva-kimondatlan- addig volt fontos a tótoknak amíg mi nem nagyon mehettünk át oda, csak esetleg lopva, és lehetett cukkolni vele a magyarokat.

Most, hogy szabadon látogatható tudják ők is hogy nekünk építenék, így már nem annyira vannak rajta a témán.

Turista Magazin - Bazaltba zárt mesevilág a Medves-vidéken

 

Ha valaki itt majd tenni tud valamit Somoskőért akkor az talán a Novohrad-Nógrád Geopark lesz, amely a Dornyay turistaház mellett Zenthe Ferenc gyermekkorának több emlékét is rendbe tette már.

 

Megmenekült a pusztulástól a legendás Dornyay turistaház

 

 

Előzmény: Shingen (67065)
Töck Jenő Creative Commons License 2021.08.02 0 2 67067

Szomszéd felesége mindíg zöldebb...Akarom mondani, mindig szebb... Már akinek.

Shingen Creative Commons License 2021.08.02 0 0 67066

Köszi a képeket!

 

Szerintem váron kívül még mutatós is vas tábla.

De ízlésesen eltalálták a helyét.

Nagyon szépen nekiugrottak az évek alatt ennek a várnak.

Nagyon sokat haladtak.

Vki nagyon jól szponzorálja, megteremti a forrásokat a kivitelezéshez, jó szakember brigád építi, szépen falaznak!

Előzmény: casiopeanet (67064)
Shingen Creative Commons License 2021.08.02 -1 0 67065

"Az az "Ott van körülötte rahedli kő már csak bele kellene falazni..." című félmondat jó pár millió forintot, ez esetben jó pár tízezer eurót takar.  "

 

Igaz!

 

De más szlovák várakban megy a munka, vhonnan szedik a pénzt rá. Somoskőn meg régóta nem történik semmi.

 

"az maximum valakinek a zsebpénze lehet.  "  csak említsem Torna várát ott is falaznak a vármentők még ha kis mértékben is, és se belépő semmi sincs, még is csinálgatják szép lassan.

Oda fel kell cipelni mindent, mert nincs út mint Somoskőn szinte a várig.

 

Előzmény: Törölt nick (67063)
casiopeanet Creative Commons License 2021.08.01 0 0 67064

Revistye vára - Hrad Revište , tegnapi várazás :) itt is újdonságokat véltem felfedezni

 

 új kortén acél tábla no most én nem vagyog oda ezekért a rozsdás táblákért de itt kint a várfalon kívűl ez engemet valahogy nem zavar

 

 

 szépen kipucolták a bejarati udvart

 imár a lépcső befejezve

 

Munkálatok a déli palotánál fura ez a rózsaszín kő, de a boltív szép lesz erre rákerül majd egy kis réteg föld, jegybeszedőssel beszéltem ő aszt mondta hogy majd kialakítanak itt is killátót a tetején és majd fel lehet oda is menni én ezt nem hiszem tervrajz alapján nem úgy fest a dolog, de majd végül ez is kiderül.

 

 

 

 itt szépen látszódik a régi lőrés körbe a falon ( cimburia ) 

Törölt nick Creative Commons License 2021.08.01 -1 0 67063

Az az "Ott van körülötte rahedli kő már csak bele kellene falazni..." című félmondat jó pár millió forintot, ez esetben jó pár tízezer eurót takar.

Nagyjából ugyanez a helyzet az összes romos várunknál. Mondani könnyű. 

 

A belépők ára (500 huf/1.5 euro) szerintem nem erre gyűlik, az oly mértékben esetleges (ha ott van a bácsi szedik, ha nincsen nem szedik) hogy az maximum valakinek a zsebpénze lehet.

 

Már az is jelzésértékű hogy hosszú évtizedek után végre megindult valami. Annak a kőkupacnak az eltakarítása, ilyen precíz módon nem egy amatőr brigádot enged sejteni a háttérben.

 

 ugyanez alulról. Van mit menteni, szerencsére.

Előzmény: Shingen (67062)
Shingen Creative Commons License 2021.07.31 0 0 67062

Hát igen, kezdhetnének már vele,vmit.

Ott van körülötte rahedli kő már csak bele kellene falazni.

Szednek belépőt is és évek óta nem csináltak vele semmit. Akkor mire költik a belépők árát.

Előzmény: casiopeanet (67061)
casiopeanet Creative Commons License 2021.07.30 0 0 67061

Nemrégiben Somosői várat kerestem fel aszt vettem felfedezni hogy kipucolták bejárati bástyát, jó lenne már látni hogy valamit kezdenek ezzel a várral is

 

Jesper Olsen Creative Commons License 2021.07.22 -1 0 67060

Mondtam a feleségemnek is, hogy akkor kellene Regécre menni, amikor már nincs ott a daru. De menni kéne, mert már nagyon rég jártam ott és szépnek tűnik a sok változás.

Előzmény: gigabursch (67059)
gigabursch Creative Commons License 2021.07.20 0 0 67059

Mai cikk Regécről.

 

Remélem egyszer be is fejeződik a helyreállítási munka

 

https://index.hu/kultur/jardasziget/2021/07/20/ujabb-kozepkori-emlekkel-gazdagodott-az-orszag/

Shingen Creative Commons License 2021.07.15 0 0 67058

Van benne igazság amit írsz.

Nyilván ha van pénz építsünk, azt se bánom ha a modern technikát igénybe veszik.

Daruk, markolók, keverő gépek.

De ne zsalukőből meg betonból rakják már a falakat mint diósgyőrbe.

Meg ha vasbeton födémeket csinálnak, legalább úgy csinálnák alulról látszódjon fagerenda meg fapadló, még ha imitáció is mert statikailag a vasbeton viseli a terhet, meg időtállóbb.

Lehetne ezeket hasonlóan megcsinálni, és akkor modern technika lenne alkalmazva, de még is hagyományos kinézete lenne.

De sajnos nem ez történik.

 

Ezekkel az interaktív kiállításokkal meg az a baj, ha elmegyek, nem vetítéseket meg papír figurákat akarok látni, mint amit az új borsi kastélyban látunk.

Csináljanak fegyver,páncél,pajzs, öltözet, stb. replikákat azt állítsák ki, érdekesebb mint a vetítések.

Nem tudom az kinek tetszik.

Előzmény: Törölt nick (67057)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!