Keresés

Részletes keresés

KoCKáS PiERrE Creative Commons License 8 órája 0 0 13369

Mi ezt úgy intéztük, hogy első nap beautóztunk a Hauptbahnhof-hoz, és addig pár euróért otthagytuk az autót, amíg megvettük a 3 napos Innsbruck kártyát. A kártya érvényességi ideje alatt a DEZ bevásárlóközpontban maradt az autó - akkor nem volt fizetős - és az 'R' jelű busszal bementünk a Polizeidirektion megállóig, ami már a belváros. Délután fordítva. A busz tett pár vargabetűt, de érdekes volt látni a hétköznapi várost is.

Előzmény: polo2004 (13363)
banyoca Creative Commons License 10 órája 0 0 13368

vannak tavalyi képeim itt, a 13193 hsz-tól kezdve elég sok hsz-n keresztül

Előzmény: polo2004 (13356)
banyoca Creative Commons License 10 órája 0 0 13367

lehet menni kocsival, de mindig akad pár vezető aki miatt nem érdemes :/ mi oda-vissza "megszívtuk" de a Höhenstrasse-n is mikor nappal mentünk,  ott vissza is kellett fordulni, mert valaki  beborult a kanyarba, kész rémálom egy némely autós ezeken az igen keskeny utakon

a zillergrundon ha nem is megy az ember a Plauner hüttéig (pedig jó kis túra) a kápolnához érdemes "felsétálni", utána meg ide betérni
https://www.zillertal.at/en/gastro/detail/430004696/einkehr-zum-adlerblick-1900m.html

én apfelstrudel rajongó vagyok, nem mindenhol készítik jól

Előzmény: tomésjerry (13366)
tomésjerry Creative Commons License 10 órája 0 0 13366

A Zillegrund felé menet egészen a Bärenbadalm-ig lehet kocsival menni. Onnan visz fel busz. Az út odáig is gyönyörű, tele vízeséssel. Érdemes csak felfelé jegyet venni, mert lefelé egy könnyű séta az egész. Hacsak előtte fel nem mászik az ember a Plauener Hütte-ig :)

Egyébként Bärenbadalm fogadóban kötelező a túrótorta, illetve hétvégente a Krapfen.http://www.baerenbad-alm.at/

Előzmény: banyoca (13364)
banyoca Creative Commons License 10 órája 0 0 13365

itt ezt találtam a vonattal kapcsolatban ZB1 zillertal vonat
https://www.zillertal.at/en/tips/summer/hiking/hiking-buses.html

Előzmény: polo2004 (13351)
banyoca Creative Commons License 11 órája 0 0 13364

ez szuper ár! mindenképp ki kell használni és persze ki is lehet, először voltunk mi is megvettük, de tavaly főként olyan helyen túráztunk ahova nem kellett kártya, kivétel persze az Ahorn és Peneken, ezeken pihenő napokon voltunk.

az Ahornon olyan jó kis vízi pihenő helyet csináltak, főként gyerekeknek de azért mi is szórakoztunk, és az éven a Tux-on is csináltak hasonlót.

A magashegyi tározók látogatását mindenképp javaslom, A zillergrund-ra szerintem érdemesebb busszal menni végig, mert az utolsó kb. 3 km-re amúgy sem engedik fel a kocsikat, jó lehet gyalogolni, de én az energiát inkább a tározó környékére javaslom tartalékolni. A kocsit ott lehet hagyni a völgy elején, ahogy az ember átmegy mayrhofenből az alagúton ott van egy parkoló és megálló a busznak.

A schlegeisnél pedig az Olperehüttét mindenképp meg kell látogatni.

Nagyon sokan bérelnek elektromos kerékpárt (mi sajnos nem tettük), szerintem érdemes, a Penkenen különösen, ott fent is van bérlési lehetőség, amúgy ezt 2 felvonóval is el lehet érni, az egyik ott lesz a szállásotokhoz közel szerintem a Finke Almbahnen.

ide érdemes betérni
https://gasserspeck.at/

van egy a penken állomással szemben, itt jókat lehet kajálni, van egy másik ott kisebb a választék.

Zillertal sört kötelező inni :) az MPREIS-be kapható csak szerintem.

Előzmény: polo2004 (13359)
polo2004 Creative Commons License 13 órája 0 0 13363

Újabb  kérdésem: Innsbruckban hol érdemes parkolni?

Köszönöm előre is a választ.

Előzmény: KoCKáS PiERrE (13358)
banyoca Creative Commons License 13 órája 0 0 13362

én megfogadtam a tanácsod :) tavaly többször voltunk este fele

Előzmény: tomésjerry (13360)
polo2004 Creative Commons License 13 órája 0 0 13361

Tervezzük a késői panoramautat

Előzmény: tomésjerry (13360)
tomésjerry Creative Commons License 15 órája 0 0 13360

Mindig elmondom, és nem csak azért a pár EUR-ért amit meglehet vele spórolni. A zillertaler Höchenstrasse-ra érdemes estefelé felmenni.Egészen más élmény a lemenő napban az egész út, a panoráma. Nulla tömeg, de tényleg. Nem kell kerülgetni egymást a szűk utakon, minden csendes, nyugodt. És nem utolsó sorban az útdíjat szedő nénik is elfáradnak addigra, és hazamannek... :D Mi augusztus 13.-án indulunk ide. Asszem' tán' 7-edszerre. Reméljük addigra a nyár is magára talál.

Előzmény: polo2004 (13359)
polo2004 Creative Commons License 27 órája 0 0 13359

Jaj, de jó!!!

Köszönöm szépen!!!

38 Eur/ főért kapunk 6 napos Zillertal AktivCardot, azt mindenkép ki szeretnénk használni.

Néhány nap múlva indulunk, természetesen már most is fel vagyunk készülve maximálisan, mégis hatalmas izgalommal várjuk az indulást...ahogy  az eddigi kb. 40  kiutazásunkkor is.

És ez szerintem még a 100. alkalommal is ugyanígy lesz. 

Előzmény: KoCKáS PiERrE (13358)
KoCKáS PiERrE Creative Commons License 27 órája 0 0 13358

Szia,

Nekem Zillertal a nagy szerelem. 5 éve ez volt a programunk:

1. nap

Utazás: Mo.-Graz-Salzburg-Chiemsee-Ashau-Fügen

2. nap

Innsbruck belváros - Hofburg, Golden-roof house, City Tower, Ambras schloss

3. nap

Alpine Zoo, Hafelkarspitze

4. nap

Swarovski kirstalwelten, Patchenkogel

5. nap

Gerlospass, Krimml vízesés

6. nap

Innsbruck DEZ (pihenő nap, vásárlás)

7. nap

Zillertaler Alpenstrasse

8. nap

Spieljochbahn, Hall im Tirol, Innsbruck Cyta

9. nap

Hintertux gleccser

Kellemes nyaralást és üdv,

KP

polo2004 Creative Commons License 28 órája 0 0 13357

Finkenberg  helyesen.

Napokon belül indulunk.

polo2004 Creative Commons License 28 órája 0 0 13356

Haus Bichl lesz a szállásunk Finkenbegben.

www.bichl.com

Alig várjuk.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, kb. 40 x jártunk Ausztriában, Zillertalban még nem jártunk.

Előzmény: banyoca (13354)
polo2004 Creative Commons License 28 órája 0 0 13355

Köszi. ezt én is olvastam. Olyat nem találok, hogy kifejezetten kiírja, hogy a Zillertalbahn is ingyenes. Erre következtetek, de nem  írják sehol konkrétan.

Kb. harmad áron kapunk a szálláson 6 napos kártyát, ezt terveink szerint ki tudjuk használni, ha csak felvonózunk vele, akkor is. 10 napra megyünk.

Előzmény: banyoca (13353)
banyoca Creative Commons License 30 órája 0 0 13354

ha van valami kérdésed zillertallal kapcsolatban írj bátran :)

szállás már van?

banyoca Creative Commons License 1 napja 0 0 13353

A legtöbb tömegközlekedés ingyenes használata a térségben (kivéve a gőzvonatot) :(

Freie Benutzung der meisten öffentlichen Verkehrsmittel der Region (außer Dampfzug)

a panorámautakon is kell fizetni ha busszal megy az ember, de van valami kedvezmény ha kártyád van, legalább is pár éve úgy volt. Tavaly voltunk de nem vettünk kártyát, csak a Penkenre és Ahornra szólót, így is terveztük (a szállástól kaptunk rá kedvezményt) , mert nem használtuk volna ki a zillertal kártyát.

https://www.zillertal.at/tipps/sommer/zillertal-activcard.html

PAthene Creative Commons License 2 napja 0 0 13352

Sziasztok!

Köszönöm az ölteletek, megnézzük és döntünk. Ahogy néztem, mindegyik gyönyörű szép. 

polo2004 Creative Commons License 2 napja 0 0 13351

Üdvözlök Mindenkit!

Szeretném kérdezni, attól, aki járt Zillertalban, hogy a Zillertal Aktivcarddal  ingyen lehet vonaton utazni a völgyben vagy az fizetős? Előre is köszönöm a választ.

Zs:) Creative Commons License 3 napja 0 0 13350

Flachau környékét tudom ajánlani!

Előzmény: PAthene (13348)
banyoca Creative Commons License 3 napja 0 0 13349
Előzmény: PAthene (13348)
PAthene Creative Commons License 3 napja 0 0 13348

Budapestről utaznánk. Kb 600 km-t tudunk bevállalni. Saalbach-Hinterglemm környékét néztem, de kevésbé felkapott hely ötleteket is szívesen fogadok.

Előzmény: tomésjerry (13347)
tomésjerry Creative Commons License 3 napja 0 1 13347

Mondd meg honnan utaztok és mennyi km-t vagytok hajlandóak onnan kocsikázni. A budapestiek hajlamosak úgy gondolni, hogy mindenki ott lakik, pedig nem mindegy, hogy Nyíregyházáról akartok 500km-t utazni, vagy Sopronból.

Ha ezt megosztod velünk, biztos fogsz kapni ötleteket.

Előzmény: PAthene (13346)
PAthene Creative Commons License 4 napja 0 0 13346

Sziasztok!

Sziasztok!

Idén szeretnénk néhány napot Ausztriában tölteni. 

Olyan helyet keresek, ahol viszonylag közel található 2-3 felvonó is. 

Nem szeretnénk Ausztria túlvégére utazni, mert csak 4 éjszakára van lehetőségünk, és egy 1 éves babával mennénk

Köszönöm a válaszaitokat!

Odol82 Creative Commons License 6 napja 0 0 13345

Sziasztok!

Eladó a mai napon vásárolt, 10 napos, sértetlen állapotban lévő osztrák pályamatrica. Ár: 2.000 Ft Érdeklődni: 70/623-1902

Üdv: Szabó Imre

albagabi Creative Commons License 6 napja 0 0 13344

Sziasztok! Köszi a tippeket banyoca és utazó.Igen van szállásunk Bruck an der Glocknerstrasse-n. Most megyünk először Ausztriába kirándulni,igazából nézelődni és könnyebb túrákat tenni. Visszanéztem a képeket,nagyon szép helyeket lehet találni. Előtte pár napot eltöltünk Klagenfurt fölött is a Maltshacher tó mellett,gondolom ott is találunk látnivalót. Akkor nem veszek tartomány kártyákat,hacsak a hotel nem ad valami kedvezményeset. Ha van még valami érdekesség,tanács szívesen veszem Tőletek,ne tartsátok magatokban.

banyoca Creative Commons License 6 napja 0 0 13343

kedv csinálónak fotókat találsz a környéken lévő helyekről a következő számú hsz-oknál 9583, 9584, 9585, 9588, 9591-9593 Bad Gastein, 9608, 9618

Előzmény: albagabi (13340)
banyoca Creative Commons License 6 napja 0 0 13342

Szia! erre a környékre a Zell am See-Kaprun kártya lenne jó, ezt csak a szállásokhoz adják, nem lehet megvásárolni. Van már szállásotok?

https://www.zellamsee-kaprun.com/en/activities/summer/summer-card

én nem hagynám ki a Kapruni tározokat és a Schmittenhöhe-t sem, előttem már írtak pár ötletet

a Grossglocknerre egy teljes napot szánjatok, a Krimmle fél nap, ha nem akartok túrázni, a kapruni tározókra én szánnék 1 napot, a Kitzsteinhornon érdemes felmenni a csúcsig ha jó az idő és bírjátok a meredek sziklás túrázást.

utazó61 Creative Commons License 6 napja 0 0 13341

Szia!

A Ferenc József kilátó aGrossglockner panorámaút része. Ha erre áldozol napot, vissza fogsz vágyódni évekig. Mi az elmúlt 10 évben négyszer töltöttünk egy- egy hetet a környéken-idén aug. végén is megyünk-, de soha nem váltottunk Salzburgerland-kártyát. Ahhoz legalább tíz nap kellene, hogy igazán ki tudd használni. Négy napba nekünk belefért:1.-Grossglockner; 2.-Krimml; 3.-Dachstein-jégbarlang+ egy szurdok( sajnos a Lichteinstein idén kimarad, de még van bőven); 4.-Hallein-sóbánya; hazafelé Halstatt- pihenésre nincs is idő!

Hazafelé esetleg Klagenfurt-Minimundus+ Pyramidenkogel?

És még : -Mölltaler-gleccser;-Kitzsteinhorn;-Bad Gastein;-Dachstein-skywalk......hagyok másnak is tippeket.

Esőkabátot vigyél! Nem véletlenül olyan zöld a táj!

albagabi Creative Commons License 2018.07.09 0 0 13340

Sziasztok! Zell am see közelèben leszünk 4 napot. Elmennènk a Krimmli vizesèshez,Ferenc József Höhère,ès valami panorámaútra. Érdemes kiváltani a Salzburgerland kártyát? Úgy tudom 88 euró 2 főre. Megèri?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!