Keresés

Részletes keresés

tomésjerry Creative Commons License 2018.01.03 0 0 13269

Mi ide járunk évek óta.

http://members.aon.at/landhausgranat/

https://www.google.hu/maps/@47.0981552,12.6406319,11z

Épp csak annyira van magasan, hogy szép legyen a kilátás, de ne kellejen a völgyig hosszú perceket autózni. A nyugati oldalon fekszik, a felkelő nap süti. Mayrhofen biciklivel 5 perc. Nyugodt, zsákutca, parkoló van. Előny, hogy a tulajok se nem hollandok, se nem arabok, se nem oroszok, se nem magyarok. Hanem egy nagyon kedves középkorú helyi család. Kedvesek, mosolygósak. Kedveljük őket nagyon. A Heidi apartmannt ajánlom, übermegafaxa üveges terasza van, az apartmann ezen keresztül is megközelíthető, nem kell a házba bemenni. Két nagy hálószoba, két WC, két lapostévé. A kilátás pazar, reggelente a siklóernyősök leszállását lehet tanulmányozni. Nekünk nagyon bejön, központi, de mégis nyugis helyen fekszik. Foglalni érdemes előre, mert általában teltházas. Nekünk először 100 EUR-előleget kellett fizetni, de másodszorra már nem kértek.

Előzmény: polo2004 (13265)
polo2004 Creative Commons License 2018.01.03 0 0 13268

Köszönöm szépen, megnézem.

Nyaraláshoz keresem a megfelelő szállást.

Előzmény: Ka Pál (13267)
Ka Pál Creative Commons License 2018.01.03 -1 0 13267

Ajánlanám becses figyelmedbe Münsterben, a Hotel Hauserwirt-et. Ugye ez nem a völgyben van, hanem annak a bejáratánál.

Amiért én ezt választottam síeléshez:

  • Ha nem a méreg drága, felvonók melletti szállások közül választasz, már majdnem mindegy, hogy 10 percig vagy 20 percig autókázol (Tux gleccserhez 40 perc volt az út).
  • Hétvégén, érkezéskor mindenki befelé igyekszik a völgybe délután/este, ekkor szinte megváltás, hogy nem kell bearaszolnod a völgybe egy hosszú út után + 2 órában, ugyanez a hétvégi turnusváltáskor távozóban: nem kell kiaraszolnod a dugóban reggel a völgyből (ismerősömék ~3 óra alatt értek ki szombat reggel a völgyből, míg nekem 10 percembe került felhajtani az autópályára, bár azt követően meg lépésben vagy 1,5 órát kellett haladnom, de ez már mindekinek egyformán "jutalom" a síelés végére, de úgy általában, hétvégén ez a helyzet az autópálya ezen részén). Alapvetően elmondható, ha innen jársz be a völgybe, hogy minden nap éppen ellenkező irányban mozogsz, mint a tömeg (és itt a tömeg, szó szerint értendő!!!) Megjegyzendő, hogy a síbérlet érvényes a buszra is...
  • Maga a szállás éppen a viszonylagos távolsága miatt jelentősen kedvezőbb árú, mint a völgyben lévő többi, a félpanzió szerintem nagyon bőséges és nagyon rendben van, a szauna részleg kicsi, de használható, van természetesen sítárolója/cipő szárítója. Ha a -rendkívül tiszta- istálóból, nagy üvegablakokon keresztül bebambuló, szép lovakat is figyelmbe vesszük, egyedi, különleges az éttermi része is. A hetes, félpanziós foglaláshoz ajándékba kaptunk egy lovasszánkózást a falu határában: ugye ló az adott ezen a szálláson. Nagy, vastag takarókba burkolózva, a páronként kiosztott 2 decis snapszos üveget szorongatva, kellemes időtöltés volt a reggeli csönben végig suhanni a kertek alatt.
  • További előnye az étteremnek, hogy rálátsz az egész völgyre, így reggeli közben figyelve az időjárást, némi támpontod van, a völgy melyik részére érdemes elindulni, érdemes-e nekivágni a gleccsernek (Ez a völgyben lévő bármelyik másik szállásról nem mondható el, hiszen a hegyek aljából, gyakorlatilag nem látsz fel a völgy oldalán lévő pályákra sem, a szállás ablakainak jó tájolása esetén, esetleg a völgy átellenes oldalát kémlelheted, de a gleccser egyáltalán nem látszik. A reggel/este sokszor beülő köd miatt a völgyben egyébként is kérdéses a szép kilátás, míg ebből a szállóból ez szinte mindig adott).
  • Ha besokaltál a nagy hegyektől, egy csendesebb és nagyon szép kilátást nyújtó, kis síterep is található a 4-5 km-re levő Achensee két oldalán, ami egyébként nyáron is nagyon szép környék. Besízéshez is jó lehet egy félnapos jeggyel ide menni...

 

Előzmény: polo2004 (13263)
Veszpremi Creative Commons License 2018.01.02 0 0 13266

Hát igen, a "hol" mindig a stílustól, az igényeidtől, a lehetőségeidtől függ. Mászkálva a Zillertalba sok eszméletlen helyen lévő szállás van, de a saját szempontokra kell optimalizálni, ami mindig egyéntől függ. Tán még meggondolandó a Finkenberg környéke is, de az tán kicsit bezártabb völgy, bár nem ismerem, csak átutazóban álltunk meg, mikor megy fölfelé az ember a gleccserre (topiklakók laktak ott emlékeim szerint). Zell am Ziller nekünk már nem jött szóba a távolság miatt, de kellemes nyugis hely az is. A kártya szinte kötelező, mindig jól tudtuk használni.

Előzmény: polo2004 (13265)
polo2004 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 13265

Köszi. Pont kérdezni akartam, hogy Zillertalban hol érdemes megszállni. Az elmúlt 10 évben voltunk kint vagy 45 x biztos, de Zillertal, az vhogy kimaradt.

 

Egyáltalán nem ismerjük. Kártya fontos, még nem döntöttünk, hogy a szállásról a kilátás a fontosabb v. a célszerűség. Ellátással kapcsolatban sem döntöttünk még...mindegyiknek van előnye, hátránya. Keresgélek, megnézem a lehetőségeket, aztán kitaláljuk.

Előzmény: Veszpremi (13264)
Veszpremi Creative Commons License 2018.01.02 0 0 13264

:) BÚÉK minden topiklakónak.

Ha Zillertal, akkor Hippach egy viszonylag jó választás, de hozzáteszem, az igazi Mayrhofenben lakni, minél közelebb hozzá, akkor bent vagy a leges-leg-közepében :) Amit linkeltem, az egy önellátós FEWO, ja és nincs étterme, szauna v. ilyesmi sem, semmi extra, (csak) szállásnak viszont kimondottan jó volt, mintha akkor az új lett volna, nekem úgy rémlik. A kocsi viszont ott mindig kötelező, le-fel kell menni, ha akárcsak be akarsz nézni este Mayrhofenbe, sőt hát azért az bringával is keményen abszolválható. Pl. viszont Fügenig biztos nem mennék el, az már messzi van. Még Zell am Ziller tán viszonylag belefér távolságilag.

Előzmény: polo2004 (13263)
polo2004 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 13263

Húúúúú!!!!  Köszönöm szépen, erre a gyors reagálásra nem számítottam...

 

Szállást keresek éppen vhol Zillertalban, ahonnan jó a kilátás, így találtam a Te hozzászólásodra.

 

Még egyszer köszönöm szépen, B.U.É.K.!

Előzmény: Veszpremi (13262)
Veszpremi Creative Commons License 2018.01.02 0 0 13262

De visszapattant a mail (az enyém yahoo). "Sorry, we were unable to deliver your message to the following address."

 

Ez volt: http://www.urlauburlaub.at/ferienwohnung/90176/daum-josef/hippach-ramsau-schwendau/

Előzmény: Veszpremi (13261)
Veszpremi Creative Commons License 2018.01.02 0 0 13261

Tényleg nem ma volt, de minap ráakadtam az ottani képeinkre :) Mail ment.

Előzmény: polo2004 (13260)
polo2004 Creative Commons License 2018.01.02 0 0 13260

Szia!

 

 

Igaz, nem most volt .... ha szépen kérlek,  megírnád nekem a hippachi szállásotok nevét...

 

Előre is köszönöm szépen, üdv.: V.T.

Előzmény: Veszpremi (9420)
Zs:) Creative Commons License 2017.12.03 0 0 13259

Ha minden igaz, akkor az alábbi linken lévő könyvtárban van pár Zauchensee-s kép:

https://onedrive.live.com/?id=347F4CE8EE7E2184%211129&cid=347F4CE8EE7E2184

 

Sajnos ezek a régebbi képeink még eléggé kicsiben vannak csak fent.

Mondjuk nekem a Flachau másik oldalán lévő völgyben lévő Jägersee jobban tetszik, majd arról is lesznek képek.

Előzmény: p6y8tt (13258)
p6y8tt Creative Commons License 2017.12.03 0 0 13258

Ha már Altenmarkt akkor érdemes felmenni Zauchensee-re, csak télen voltam fent, de a képek alapján gyönyörű nyáron is.

Előzmény: Zs:) (13254)
Zs:) Creative Commons License 2017.12.02 0 2 13257

Altenmarkt im Pongau

Előzmény: Zs:) (13255)
Veszpremi Creative Commons License 2017.11.27 0 0 13256

Kedvenceink ezek a "picike" flachaui rozzant vityillók :) Jó látni őket képen is!

Előzmény: Zs:) (13255)
Zs:) Creative Commons License 2017.11.27 0 1 13255

Pár idei kép, ha már másra nincs idő:

Előzmény: Zs:) (13254)
Zs:) Creative Commons License 2017.11.23 0 0 13254

Környező települések:

- Altenmarkt im P.: lehet jót sétálni, vannak üzletek, jót lehet kajálni, termál/élmény fürdő, sport centrum

- Radstadt: nagyjából mint az előbb

- Sankt Johann im Pongau: szintén, csak egy kicsit nagyobba már

- Bischofshofen: Rengeteg üzlet, Lutz, Merkur, Obi, stb, ha esetleg vásárolgatós, nézegetős nap lenne

Előzmény: Zs:) (13251)
Zs:) Creative Commons License 2017.11.23 0 0 13253

Aha :)

Előzmény: Törölt nick (13252)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.23 0 0 13252

Aha, szóval a dél a lefelé :-)

Előzmény: Zs:) (13250)
Zs:) Creative Commons License 2017.11.22 0 0 13251

Mi Flachau és Flachauwinkl-be szoktunk menni.

Flachauwinkl-be a Holiday appartmanba, csak ajánlani tudom, jól felszerelt, jó helyen van, csak sajnos mostanában egyre kevesebb a hely.

Flachauban pedig a Stadler apartmanba voltunk idén. 

Az utóbbi talán kicsit kevésbé felszerelt (bár azért gond nincs vele :) ), viszont bent van a településen, könnyebb elbicajozni, vagy sétálni mindenfele.

Mindkét helyen vannak bicajok, játszótér gyerekeknek, állatsimogatók, trambulin, pingpong, valamint szauna, csocsó, biliárd, gyerek dühöngő, stb. 

Szóval innen szoktunk menni minden fele, ez a kiinduló pont.

Képekről teszek majd fel linkeket, különböző oldalakon vannak, bár az ideiek még nincsenek fent sehol.

Flachau amúgy egy síparadicsom alapvetően, de már a nyár itt is teret kér magának elég jelentősen. Van több bolt is, hatalmas játszótér, vendéglők, nyári bob pálya, Zorba gömb a hegyoldalon, élménypark, mászópályák.

Zs:) Creative Commons License 2017.11.22 0 0 13250

Nálunk a térkép papírból szokott lenni, ahol a déli irányban lévőket lefele is nevezhetjük. Földből még nem láttam térképet, de biztos nehéz lehet megcsinálni.

Előzmény: Törölt nick (13247)
Zs:) Creative Commons License 2017.11.22 0 0 13249

Természetesen pontosítom a helyet, csak arra próbáltam utalni, hogy itt javarészt még nyugatabbra (pl Tirol) lévő részekről írtatok eddig.

 

Előzmény: Nydqist (13246)
banyoca Creative Commons License 2017.11.22 0 0 13248

én is szívesen olvasom, nézem a fotókat, úgy hogy hajrá! :)

Előzmény: Zs:) (13245)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.22 0 0 13247

Különösen föld, mert nem különösebben van földrajzilag alatta más.

Előzmény: Nydqist (13246)
Nydqist Creative Commons License 2017.11.22 0 0 13246

Szia!

 

Én szívesen olvasnék a kirándulásaitokról. Mit értesz az alatt, hogy "Salzburg alatti rész"? Salzburg alatt elég sok minden van. :)

Előzmény: Zs:) (13245)
Zs:) Creative Commons License 2017.11.21 0 2 13245

Sziasztok,

Pár hete fedeztem fel ezt a topicot, én is mániákus Ausztria imádó vagyok, kb tíz éve járunk oda nyaralni.

Mi a Salzburg alatti részre szoktunk menni, szívesen leírom, merre jártunk ha van rá igény, hátha más is ötletelhet belőle.

Rengeteg képem is van, szintén kedvcsinálónak és szintén ha érdekel valakit.

 

Üdv

Zs:)

r.barbi Creative Commons License 2017.10.17 0 0 13244

Köszönöm szépen! Azt hiszem a Skywalk-os felvonót fogjuk választani, képek alapján szimpatikusabb.

Előzmény: banyoca (13243)
banyoca Creative Commons License 2017.10.17 0 0 13243
Előzmény: r.barbi (13240)
banyoca Creative Commons License 2017.10.17 0 0 13242

túrák a Krippensteinen, de ezek nyárra érvényesek
https://www.dachstein-salzkammergut.com/sommer/sportlich/wanderregion-dachstein/

 

 

 

 

Előzmény: r.barbi (13240)
banyoca Creative Commons License 2017.10.17 0 0 13241

az igaz hogy 2 felvonó van,  az egyik a Dachstein északi oldalán a másik a délin, kb. 80 kilométer távolságra egymástól

az októberi hóviszonyokat nem ismerem, így a túrázásról nem tudok nyilatkozni, a skywalk-nál nyáron is van hó

 

Előzmény: r.barbi (13240)
r.barbi Creative Commons License 2017.10.16 0 0 13240

Sziasztok! Szerdán utazunk 5 napra a férjemmel Abtenauba, és onnan tervezünk kirándulásokat majd. Az egyik napi program a Dachstein lenne. Úgy látom, hogy két felvonó is van, az egyiknek az 5 ujj kilátó a másikon a Skywalk. Szerintetek melyiket lenne érdemes meglátogatni? Mindkettőn van lehetőség egy kis túrázásra is?  Köszönöm előre is a segítséget.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!