Keresés

Részletes keresés

banyoca Creative Commons License 2017.07.17 0 0 13039

kösssz az infót! ezt jó tudni, és ott is lehet vásárolni a termékeiket? mert akkor haza fele nem kellene a városba bemenni hogy bevásároljunk,  mi mindig hozunk gombócot, sonkákat

Előzmény: tomésjerry (13038)
tomésjerry Creative Commons License 2017.07.17 0 0 13038

Ja, mi is szoktunk ott kajálni. Minő meglepő, nem is magyar felszolgáló van ott :)

https://gasserspeck.at/

Nyitottak pár éve egy másik helyet is a Tux felé vezető főút mellett. Az nagyobb, igényesebb, ki lehet ülni az udvarra, stb.

Előzmény: banyoca (13037)
banyoca Creative Commons License 2017.07.17 0 0 13037

ez a vasútállomás jó ötlet! többször kajálunk a penkennel szemben a sarkon, nem tudom a nevét, azért is jön jól az ingyenes parkolás

Előzmény: tomésjerry (13034)
banyoca Creative Commons License 2017.07.17 0 0 13036

kössssz! ma reggel ezt végre megtaláltam! :)

Előzmény: tomésjerry (13035)
tomésjerry Creative Commons License 2017.07.17 0 0 13035

https://www.mayrhofner-bergbahnen.com/de/info-und-service/anreise-und-parken

Itt az van, hogy az Ahornbahn parkolója akkor is ingyenes, ha a Penkent használod. Valamint rosszul emlékeztem, a Penkennél nincs parkoló. (Szerintem van, de mindegy. Lehet csak buszoknak, de tuti van)

 

Parkmöglichkeiten:
Parkmöglichkeiten stehen dir an der Talstation der Ahornbahn in Mayrhofen zur Verfügung. Bitte beachte, dass es an der Penkenbahn keine Parkplätze gibt.

An der Ahornbahn ist der Parkplatz nur für Gäste der Ahornbahn und Penkenbahn kostenfrei.

 

tomésjerry Creative Commons License 2017.07.17 0 0 13034

Ha felmész az Ahornbahn-nal, akkor a parkoló ingyenes.

Egyébként meg a tuti tipp a vasútállomás végénél lévő parkoló.

https://www.google.hu/maps/place/47%C2%B010'08.3%22N+11%C2%B051'43.6%22E/@47.1689858,11.8610236,353m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.168984!4d11.86212

Talán van kint tábla, nem emlékszek, de igazából soha senki nem foglalkozott vele, hogy ott álltunk meg. Volt, hogy egész napra otthagytuk az autót. De ha van Active Card-otok akkor a tömegközlekedés ingyenes.

Az új Penkennek is csináltak új parkolót, megmondom őszintén, nem figyeltem, hogy ingyenes-e.

Ha mindenképp kell az ingyenes parkoló, akkor ott van még az Mpreis parkolója. Kicsit gyalogolni kell, de nem vészesen sokat.

https://www.google.hu/maps/place/47%C2%B009'34.2%22N+11%C2%B050'58.9%22E/@47.1594918,11.8485841,357m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.15949!4d11.849692

 

Előzmény: banyoca (13033)
banyoca Creative Commons License 2017.07.17 0 0 13033

Van valakinek "friss" tapasztalata  Mayrhofenben, hogy ingyenes a parkolás ha felmegyek felvonóval a Penkenre, vagy az Ahornra? 2014-ben mikor voltunk akkor egyáltalán nem kellett fizetni a nagy parkolóban, ahol az Ahornra kell felmenni, ezért kérdezem. Mivel azóta voltunk Mayrhofenben csak nem felvonóztunk, így tudom hogy a parkolás elég húzós. A neten már nézelődtem, a parkolási feltételek nézegettem, de erre nem találtam infót.

BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.15 0 0 13032

Igazi esemény dús napokat éltetek meg, sok-sok szépséges látvánnyal.

Gratulálok, jól összeállított progi.

Kösz, hogy megosztottad.

Előzmény: Dörmögő45 (13030)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.15 0 0 13031

Igazad van nem egy óra, akkor korán elindulunk, hű nagyon klassz képek, csütörtökig már valahogy kibírom:)

 

kösz a képeket:-)

Előzmény: Törölt nick (13029)
Dörmögő45 Creative Commons License 2017.07.15 0 3 13030

Hat napot töltöttünk Karintiában, július közepén.

Első nap a Raggaschlucht szurdokot vettük célba. Keskeny, látványos pataktúra, 1 óra alatt teljesíthető, akár kisgyerekekkel is. Második nap a Goldeck kabinos felvonót próbáltuk ki, a hegy tetején gyönyörű körpanoráma és legelésző bocik látványa fogadott. Ez is egy könnyű túra, csak figyelni kell, mikor megyünk fel- vagy le a lifttel, mivel délben 1 órás ebédszünetet tart a kezelőszemélyzet (nemcsak itt, például az Ankogelnél is.) Délután a Kreutzeck panorámasiklót próbáltuk ki, ami olyasmi, mint a budavári, de iszonyú meredek (78%-os) pályán halad. Az egymással szembe haladó, kábeleken vontatott kocsik félúton találkoznak, itt lehet átszállni, annak, aki akar… A fenti állomásnál van egy víztározó, szép kilátással.

A harmadik nap magasabbra szerettünk volna jutni, elmentünk hát az Ankogel hegyre. A csúcs alatti falu, Mallnitz takaros, rendezett kis település. Zsáktelepülés lenne, ha nem volna lehetőség innen átmenni a Magas-Tauern északi oldalára - vonattal. (Évekkel ezelőtt a Grossglockner Hochalpenstrassét úgy jártuk végig Salzburg tartomány felől, hogy Mallnitzból autószállító vonattal mentünk vissza, ez így egy egész napos körutazás volt).

Az Ankogel nagykabinos liftjei félóránként járnak és 1287 méterről 2637 méterre visznek fel, de a középállomásnál át kell szállni. Fent még bőven voltak hófoltok, akár hógolyózni is lehet. A hegytetőn kis kápolna áll, de mi oda már nem mentünk fel a csúszós, omladékony kövek miatt. Délután a mallnitzi BIOS természettudományi múzeum nekünk csalódás volt, túl sok a tablet-nyomogatás, és kevesebb az igazi szórakoztató, ötletes interaktív élmény, és nem is egy hatalmas épület, így kevesebb, mint 1 óra végeztünk.

A negyedik napra esőmentes időt ígértek, így végre felmentünk a Mölltal gleccserre. Flattachtól 8 km-re van a földalatti vasút alsó állomása, egy csodás vízesés mellett. A metró félóránként jár, 5 km-t tesz meg 8 perc alatt ér fel a 1200 méterről 2200 méterre. Itt egy másik évszak, mondjuk azt a hűvös koraősz fogadott minket. Elsétáltunk a tengerszemekhez. Holdbéli táj, leírhatatlanul pazar látvány, mohás kövek, kisebb vízesések, hatalmas sziklák mindenütt, amit a kőből épült hütték látványa sem zavar meg. Kabinossal mentünk tovább, fent 2800 méteren az étterem teraszáról lehet nézegetni a jégtengeren síelőket, akik a nem túl hosszú (3 km-nyi) pályákon gyakorolnak. Sítáboros gyerekek, profi versenyzők, akik nyáron se szeretnének kiesni a gyakorlatból. Voltak, akik csak poénból síeltek egy-két órát, de lehet drágának találták a különleges élményt, mivel friss hó hiányában kásás, tapadós pályákon siklottak lefele. Július elején esett 20 centi, akkor ideálisabb pályaviszonyok voltak, mint most, amikor 5-10 fokot mértünk 2800 méteren. Aki kirándulóként igazi hóra vágyik, annak érdemes felmennie az ülőfelvonóval, de ezért külön kell fizetni (14 E oda-vissza a felnőttjegy). Fent, 3122 méteren igazi havas, téli táj fogadott, és erős szél fújt. Sajnos a ködös, párás időben nem láttunk messzire. Kicsit hógolyóztunk a hideg szélben, aztán jöttünk vissza. Délután a Groppenstein szurdokban túráztunk. Nagyon hosszú, komoly emelkedők a falépcsőkön, 2,5 km-en keresztül, ami igen fárasztó, többen visszafordultak. Látványos ez is, bár a Ragga jobban tetszett mindannyiunknak.

Az ötödik nap Heiligenblutba mentünk. A Schareck lift ingyenes parkolónál álltunk meg, ami a Grossglockner Hochalpenstrasse fizetőkapuja felett található (útdíjat nem kell fizetni). A kabinos lifttel felmentünk a tetőre (2621 m), itt a Grossglockner és a többi magas csúcs látható - tiszta időben (ami ritka nagy szerencse). A Panoramabahn-nal (amit nem véletlenül neveznek így) lementünk még a fizetőút mellé, de a nagy szél és hideg miatt gyorsan visszajöttünk. A Schareck lenti állomásánál, a hegyen átvezető függővasút alagútjának bejárata alatt egy kis vizes játszótér szórakoztatja a gyerekeket és persze a felnőtteket. Délutáni programnak a közeli (4 km-re lévő) aranymosó élményfalut választottuk. Meredek út vezet fel a szűk völgyhöz, ahol az „aranyos” patak csörgedezik. A kapu előtti parkolótól a falu 15 perc gyalog. Érdemes ezt az utat sétálva, a mesebeli tájat csodálva megtenni, bár van parkoló közvetlenül a bejárat mellett is. Amint megérkeztünk, mindenki kapott csizmát, ásót, aranymosó tálat és egy aranygyűjtő ampullát. A patak egyik öble a „gyakorló” medence, ahol megmutatják az aranymosás csínját-bínját, a filmekből ismert kerektál-lötyögtetős módszert. Segítőnk azonnal talált 3 aranyszemet. Megmutatta azt is, hogy az arany és pirit miben különbözik egymástól (nem sokban…) Mi is találtunk arany”rögöket”, amit haza is hoztunk.  A faluban bemutatják a helybéli nemesfém kitermelés történetét és technikai eszközeit. Érdekesnek találtuk a patakvíz erejét hasznosító kőtörő szerkezetet. A vízikerék egy fatengelyt forgat meg. A tengelyen lévő bütykök méretes cölöpöket emelgetnek, amik törik az alájuk rakott köveket.

Utolsó nap hazafele tartva a Wörhti tónál felmentünk a Pyramidenkogel kilátóhoz, ami állítólag a világ legmagasabb fából épült kilátótornya. Ez egy igazi turistamágnes hi-tech attrakció, buszos csoportokkal, nagy tömeggel. Lifttel villámgyorsan feljuthatunk a kilátóhoz, de lépcsőzni is lehet. A legmagasabb kilátópont 70 méter magasságban van, a tengerszint felett 919 méterrel.  Ha nem lett volna ködös, párás idő a legmagasabb osztrák hegyek mellett az olasz és szlovén csúcsok is látszódhattak volna. Aki gyorsan vissza szeretne jutni a földszintre, egy fémcsőben egy zsákba bújva le tud csúszni, természetesen külön pénzért (4 EURO, de szerintem megéri). 

Szállásunk Flattach-ban egy jól felszerelt, központi helyen lévő apartman volt. 5 éjszakára két felnőttnek és két gyereknek két hálószoba+nappalis apartmanban, adóval, végtakarítással, áramhasználattal, grátisz Karintia kártyával és wifivel együtt 105 ezer Ft volt (privátban megírom a címét). Naponta összesen 1 óránál többet nemigen kellett autókáznunk egyik programhelyszín fele se, ezért is érdemes volt innen csillagtúrázni. Összegezve mi nagyon jól éreztük magunkat, az időjárás is elfogadható volt, mivel csak esténként esett az eső. Sok minden kimaradt, ami terveztünk (barlangtúra, kalandpark, hajókázás), de még visszatérünk!

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.15 0 1 13029

Nem egy órával lesz hosszabb :-) nemrég motoroztam erre és állandóan megállhatnékom volt :-)

Nincs nagy forgalom erre, de haladni mégsem lehet. 

 

Előzmény: BorsónéVica (13026)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13028

Nem akarunk rohanni, alig ismerjük az országot, nézelődnénk.

Előzmény: Törölt nick (13025)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13027

Hallstattban leszünk 2 éjszakát, Ramsau 2 éj után oda megyünk:)) 

Előzmény: polo2004 (13024)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13026

Mutatom a páromnak,  nagyon jó 5-let, igaz 1 órával hosszabb az út, de Mariazellben akár sétálhatunk is egyet.

kösz

Előzmény: Törölt nick (13023)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13025

Két opció van. Ha gyorsan akar odaérni, akkor autópálya, aztán ahogy a navi vezet, ha meg nézelődni akar, akkor át a hegyek között.

Előzmény: polo2004 (13024)
polo2004 Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13024

Egyetértek, így van ...Pruggernbe lassan " haza járunk "

 

És akkor még ott van a Hallstatt kerülős irány

 

Egyik utat sem lehet megbánni, csak sajnálni, ami kimarad

Előzmény: Törölt nick (13023)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13023

Csak mert erősen attól függ, hogy mennyi a látnivaló, hogy merre mentek.

Én erre mennék, eztán ha ki sem száltok a kocsiból is egy nagy élmény az egész: 

https://goo.gl/maps/X1rHTinCXVT2

Előzmény: BorsónéVica (13019)
banyoca Creative Commons License 2017.07.14 0 0 13022

ez lenne az?
https://www.youtube.com/watch?v=kO1ILyHZkWg

 

keress rá az interaktív térképre, ott sok infó van a túrákról, meg a youtube-n is nézz szét

Előzmény: altakrisz (13020)
atteszmatesz Creative Commons License 2017.07.13 -1 0 13021

Shopping City Süd + Parndorf 

Előzmény: BorsónéVica (13011)
altakrisz Creative Commons License 2017.07.13 0 0 13020

Sziasztok!

Rég nem jártam sajnos az indexen, most viszont lenne pár kérdésem , ha tudnátok segíteni:

Volt-e esetleg valaki közületek Mallnitzban a Ferienhotel's Alberban, ha igen milyen volt a tapasztalata.... ill.  szállt-e meg már valaki  az  Arthur von Schmidhaus hüttében?

Vasárnap megyünk, és a csomag része egy 1 éjszakás hüttés elhelyezés. Jó lenne tudni kb milyen nehézségű az út  stb...  Állítólag kb 4 órányira van a szállásunktól.

Előre is köszönöm, ha valaki megtisztel a válasszal :)

BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.12 0 0 13019

Bocs, igazad van nem irtam mi számunkra az érdekes, de már rengeteg 5-letet kaptam igy is.

 

Végül is nem túrázni akarunk, hanem egy-egy természeti szépségre rácsodálkozni, tó, vízesés,park, kastély stb.Egy kellemes séta, bámészkodás.

 

Az útvonal, mint már irtam lejjebb is ez a párom dolga, úgyhogy fogalmam sincs, Bécs felé az biztos:))))

Előzmény: Törölt nick (13015)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.12 0 0 13018

Schladming tervbe van, nincs messze Ramsautol, csak útközben gond.vlahol megállnánk.

 

Köszönöm, az egész út egy "pihi" lesz.

Majd jövök a beszámolóval.

 

Még megnézem Gröbminget, köszi

Előzmény: banyoca (13014)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.12 0 0 13017

Még nem tudom melyik úton megyünk, ez a párom dolga,de vszinű azon, amit irtál.

 

Óh,óh a bőség zavara, köszi.

Előzmény: polo2004 (13013)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.12 0 0 13016

Kapunk sommercardot, szállás meg van. Köszönöm szépen,megnézem amiket irtál. 

Előzmény: polo2004 (13012)
Törölt nick Creative Commons License 2017.07.12 0 0 13015

Mi számodra az érdekes és mi az útvonal?

Előzmény: BorsónéVica (13011)
banyoca Creative Commons License 2017.07.12 0 0 13014

szerintem nézelődjetek Schladmingban, egész hangulatos a belváros

 

vagy útba esik Gröbming, nem jártam arra, így döntsd el érdemes e megállnotok

http://www.groebming.at/de/index.php

 

jó pihit! :)

 

Előzmény: BorsónéVica (13011)
polo2004 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 13013

Ha a 145-ösön mentek pl.  itt jó pár lehetőség és nincs messze Ramsautól:

 

http://www.apartman-tauplitz.hu/hu/programok

Előzmény: BorsónéVica (13011)
polo2004 Creative Commons License 2017.07.12 0 1 13012

Arrafelé is rengeteg csodálnivaló van.Bárhol megálltok lehet sétálni túrázni. Közelben, ahova be lehet térni: Tauplitz, van szurdok, Wörschachklamm Wörschlachnál.

  Ramsauban strand, Rittisberg . Gondolom, kaptok a szálláson Sommercardot, a fizetős helyekre célszerű akkor menni, ha már kézbe kaptátok. Másik oldalon Steyerische Bodensee.

 

Esetleg egy kis kerülővel Ramsauba Hallsatton keresztül, közelében Gosausee.

Előzmény: BorsónéVica (13011)
BorsónéVica Creative Commons License 2017.07.12 0 0 13011

Sziasztok, Lassan közeleg utazásunk Ramsau am Dachsteinbe Bp.-ről. Tudtok vmit ajánlani utközben van e valami érdekes látnivaló, pár órára megállnánk, hogy az a nap se teljen el, csak az utazással.

 

Térképet nézegetve, nem igazán találtam, de talán vkinek van 5-lete, tapasztaltabb arrafelé.

köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2017.07.11 0 1 13010

Különösen így értelmetlen, hogy vele párhuzamosan ott a másik...Mert ugye ahol nincs más, ott annyi amennyi. Itt ez esetben sokszorosan indokolatlan kifizetni a díjat.

Előzmény: banyoca (13009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!