Keresés

Részletes keresés

milla10 Creative Commons License 1 napja 0 0 43085

Szia ONE!

Tudsz nekem kiértékelni 23and me tesztet. A promethease-sal lett a raw data kiértékelve...

köszönöm milla

hologram 67 Creative Commons License 5 napja 0 0 43084

Ez a fórum nem pörög .... gyere a Lyme önsegítő csoportba a facebook-on.

Előzmény: 710210 (43083)
710210 Creative Commons License 2017.09.11 0 0 43083

Lyme-mixet próbálta valaki?

boxerkutya Creative Commons License 2017.09.11 0 0 43082

Sok esetben van állapotromlás kúra közben. A gyógyszert amit szedsz viszont ,nem a legjobb a lyme-ra és a mennyiség is kevés. 

Előzmény: Kutsi97 (43081)
Kutsi97 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 43081

Kiegészítés: az antibiotikum, amit szedek Curam DUO (875mg/125mg)-nak hívják.

Előzmény: Kutsi97 (43080)
Kutsi97 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 43080

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni a fórumtól. Kiderült, hogy Lyme-kóros vagyok. Ez úgy jött, hogy február elején egy elég szigorú diétát kezdtem el, aminek eredményeképp lefogytam 50 kilót mára. (156 kilóról indultam és mindennap sokat sportoltam és odafigyeltem az ételekre is. Sokszor átment éhezésbe. Emellett fiatal vagyok). Ennek következtében legyengült az immunrendszerem, és megjelent a kokárda a bal combom belső részén, ami mára 18 centire duzzadt. Tünetmentes voltam egészen addig, míg mondták, hogy ez Lyme. Elkezdtem szedni az antibiotikumkúrát, már másfél hete csinálom, viszont ez a kúra csak 2 hétig tart. Kérdésem: elég lenne ennyi?! Mindenki azt írja, hogy 50 napig, vagy hónapokig szedte az antibiotikumot. Emellett az antibiotikum szedését követően elkezdtek előjönni a tünetek. A hét elején elkezdett fájni a tarkóm, hőemelkedésem van, kedvetlen vagyok, már kezdenek fájni a lábaim, ritkán zsibbad a kezem, viszont hányingerem nincs. Olvastam, hogy az antibiotikumkúra elkezdését követően a betegek állapota megromlik, ami "jó jel", ugyanis a gyógyszer reagál a betegségre. Igaz ez?

Köszönöm a választ Nektek!

Üdvözlettel, Krisztián

hologram 67 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 43079

Egyébként én úgy tervezem, hogy az Istenhegyire megyek Western blot-ot csináltatni. Vélemény? Szóval ez egy régi fertőzés, ha van ......

Előzmény: pozo (43076)
hologram 67 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 43078

Előzmény: hologram 67 (43077)
hologram 67 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 43077

Köszönöm mindkét választ!

Nem emlékszem, hogy lett volna bennem kullancs, viszont azt mondják, hogy forralatlan tejtől is el lehet kapni, ha az állat fertőzött volt és más vérszívótól is. 2014-ben összevissza csíptek a szúnyogok kerítésfestés közben, rengeteg csípés volt rajtam, másnap bőrgyógyásznál kötöttem ki mert nagyon viszkettem, aki adott beutalót Borreliára, ami 1,0 lett, és  zárójelben oda volt írva, megerősítendő . Hát én akkor sajnos nem foglalkoztam vele, háziorvos meg azt mondta, hogy ez jó, nem kell vele foglalkozni.

Igen, én is rettentően félek az antibiotikumtól, kis törékeny alkat vagyok, biztos, hogy belehalnék az ab szedésébe. Éppen ezért nézegetem az alternatív megoldásokat is. Olvastam már sok mindenről, pl. Borrelia nozódáról, ami egy homeopata szer, vagy az immunerősítésről, szaunázásról, valamilyen Urbán gépről, de még nagyon keveset tudok. Fórumot sem volt még időm átolvasni.

Nem tudom igazából azt sem, hogy kihez menjek ...... Most hétfőn megpróbálok kérni egy beutalót a Szent László kórházba infektológiára, ameddig eljutok Esztóhoz (január 11), de gondolkodtam Balaicza Erikán is, nem tudom eldönteni .... Ti kihez jártatok?

Előzmény: pozo (43076)
pozo Creative Commons License 2017.09.09 0 2 43076

Határozottan ezt nem lehet kijelenteni...

Kérdések:

1. Volt-e Benned kullancs és volt-e bőrpírod? Ha igen, akkor sajnos jó esélyed van a Lyme-kórra. 

2. Ha egyik sem, attól még lehet Lyme-kórod, de ennek esélye már jóval kisebb. Fontos lesz a WB vizsgálat, elég a WB IgG-t kérni.

És még valami ami a WB vizsgálatnál fontos: Ne csak azt kérd, hogy pozitív vagy negatív, hanem ha pozitív, akkor melyik immunblot sávok pozitívak? Sajnos a laborok egy része pl. a p41 pozitivitása esetén is a WB IgG-t pozitívnak veszi, holott a lakosság egy jó részének pozitív a WB IgG-je a p41-nek köszönhetően. A p41 pozitivitást okozhatják más ostoros baktériumok. A Lyme-kórnál a p41 pozitivitása csak a korai szakaszra jellemző.

Hologram 67, ha megadják WB IgG  pozitivitás esetén a pozitív immunblot sávokat, légy szíves rakd fel  erre a fórumra, hogy melyek azok.

A fentieket a többi  fórumlakó figyelemébe is ajánlom. Ne szedjünk fölöslegesen nagy dózisú AB-t, ha nem muszáj!

Előzmény: boxerkutya (43075)
boxerkutya Creative Commons License 2017.09.08 -1 0 43075

Igen ez lyme. 

Előzmény: hologram 67 (43074)
hologram 67 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 43074

Szép napot mindenkinek!

Először is elnézést, de kicsit hosszú leszek .....

2011 óta vannak panaszaim, ittam forralatlan tejet és rá 2 hétre erős hasi görcseim lettek, akkor még csak gyomorproblémák (kontaminált vékonybél és reflux). Ami furcsa volt, az az erős aluszékonyság volt a haso görcsök mellett, de senki nem foglalkozott vele, így én sem. Kb. 2-3 év múlva jobban lettem, elkönyveltem, hogy ez IBS volt (ezt egy homeopata orvos mondta).

Viszont tavaly 2016 augusztusa óta folyamatosan beteg vagyok, most már annyira, hogy gyakorlatilag egész nap fekszem. Nem részletezem most azt, hogy magamnak kellett utánajárni, mert folyamatosan zárt ajtókba ütköztem ......, először kiderült, hogy jó értékek mellett pajzsmirigy nagyobbodás, göbösödés és strummám van.

Tüneteim: először 2 hónapig köhögtem, utána vért köhögtem fel egyszer, és folyamatosan véres volt a köpetem reggelenként. 3x voltam füll-orr-gégésznél, először refluxra szedettek velem gyógyszert, máskor olajos orrcseppet írtak fel, harmadjára szénanátha (ami nyilván nincs) szteroidos orrsprayt kaptam rá. Semmi nem szüntette meg a problémám, azóta is 1 éve influenzaszerű tüneteim vannak, és szintén egy éve szinte folyamatos hőemelkedés.

Látásom hirtelen romlott, szemész semmi rendelleneset nem lát. Homályos látás, fókuszálási probléma, folyton mintha könnyes lenne  a szemem, de mégsem folyik, sokszor fájt is. Tünetek jönnek-mennek, ami állandó, az a látásromlás, hőemelkedés és influenza. Továbbá fájnak az ujjaim, térdem, csípőm, talpamnál a nagylábujjam alatt, így közel az 50-hez.

Hormonjaim teljesen felborultak (magas LH, FSH, Prolaktin), elküldtek agyalapi mirigy MR-re, ott minden rendben.

Zsibbadok is és állandóan tele vagyok kék-zöld foltokkal (nem ütésből).

Mára már nem tudok jógázni, mert utána felmegy a hőm és aluszékony leszek, mindenem fáj.

Kérdésem: ez Lyme?

Januárra kaptam időpontot Esztó Klárához, és jövő héten megyek western blot-ot csináltatni.

Nagyon szépen megköszönném, ha valaki válaszolna.

AXMF Creative Commons License 2017.09.06 0 0 43073

Nem szedtem azt.

Előzmény: Ickarus (43072)
Ickarus Creative Commons License 2017.09.05 0 0 43072

Köszönöm AXMF! Te szedtél hozzá Magnesium malate tablettát? Volt ahol azt olvastam az is fontos lenne.

milla10 Creative Commons License 2017.09.05 0 0 43071

bartha ákosnál járt valaki?

AXMF Creative Commons License 2017.09.05 0 0 43070

Itt találsz útmutatásokat:

http://www.lyme-kor.eoldal.hu/cikkek/alternativ-terapiak/cowden-protokoll.html

Én szedtem Cowden-t egy jó darabig, ennek már 3 éve (amazonról rendeltem), és kb. ilyen adagolásban + serrapeptase-t azóta is szedem, azt mindig reggel étkezés előtt legalább fél órával.

Előzmény: Ickarus (43069)
Ickarus Creative Commons License 2017.09.04 0 0 43069

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 2016. március óta kezelnek(EK), 4 ab. kúrán vagyok túl, a legutóbbi május végén fejeződött be. A kúra alatt és utána kb 1,5 hónapig teljesen jól voltam, nem volt különösebb panaszom, de július második felétől ismét jöttek a tünetek. Ezek leginkább fejfájás(homlok,tarkó), szédülés, gyengeség, agyi köd, végtaggyengeség, tarkómerevség, szorongás, izomrángások(magnézius és kalcium szedése óta ritkábban). El kellene kezdenem az 5. ab. kúrát ami Xorimax, Duomox, Supplin lenne 50 napig, de nem merek belevágni. Szeretnék inkább alternatív irányban próbálkozni. Sokat olvastam a fórumon a Cowden protokollról, sokan pozitív eredményekről számoltak be, ezért rendeltem én is a Nutramedixtől Serrapeptaset, Samentót és Banderolt. Az egyik kérdésem leginkább a Cowdenezőkhöz, illetve azokhoz szól akiknek bármilyen tapasztalata van a témában. Hogyan kezdjem el, hogyan adagoljam a cseppeket és a Serrapeptaset? Illetve mire figyeljek szedésük közben, milyen kiegészítők mehetnek a kúrával párhuzamosan? 

Jelenleg ezeket szedem: C, B vitaminok, Q10, halolaj, fokhagyma kapszula, chrolella alga tabletta, magnézium, kalcium, sárkányvér(dragsimun). Ezek mellett próbálok heti legalább egyszer szaunázni.

Tervezek venni Zappert is, de nem tudom melyik típus az amelyik bevált, és eredményes lehet.

Emellett bármilyen tanácsot, hozzászólást szívesen olvasok. :) Válaszotokat előre is köszönöm szépen! :)

milla10 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 43068

még sosem láttam ilyet...majd írd meg a tapasztalataidat

Előzmény: One of the millions (43065)
xynitta Creative Commons License 2017.09.03 0 0 43067

Igen, 2x csináltam meg, mindig más jött ki, két különböző gép / szék, stb. Az elsőn nem is láttam semmit (mármint állítólag volt ott valami szürke, mert a férjem látta, csak én nem), állítólag a monitor felbontás sem mindegy, aztán hagytam a fenébe az egészet. Nem vontam le belőle tanulságot, csak kidobtam pár dollárt az ablakon. 

Facebook csoport: Toxic Mold, CIRS and Lyme Disease Support Group

Előzmény: One of the millions (43065)
xynitta Creative Commons License 2017.09.03 0 0 43066

Nem írják, mivel vezetnek ki, szóval nem tudom. 

A hajtesztet elég nehéz megítélni,mert normálisnak látszanak az adatok és közben nem az, nézni kell az összes értéket, erről írtak egy könyvet is. Ha meg akarod csináltatni, Doctors Data a cég és pár héten belül megkapod kiértékeléssel együtt. 

A vizeletteszt provokáció nélkül állítólag nem jó, az eredmény teljesen normális lesz, ezért kell baseline és provokált teszt is, 200 eur körül va, Microtrace labor. A provokációs teszteknél megy a vita, hogy melyik jó (EDTA, DMSA, ALA),mindegyik más hoz ki, a DMSA pl a rezet jobban kihozza, az EDTA a higanyt, így nem kapsz valós értéket. 

A Klinghart féle homepátiás / gyógynövényes kivezetést egy évig csináltam, konkrétan zéró eredménnyel, az Andy Cutler egy év alatt szépen kihúzott majdnem mindent, de az ólom pl még így is nagyon magas. 

Ranitidine kinyírja a káliumszintet, közvetve pedig a kálciumot és a magnéziumot, max kétszer 3 hétig lehetne szedni.

Biotinról láttam valamit nemrég, de most nem ugrik be sajnos. 

Előzmény: milla10 (43064)
One of the millions Creative Commons License 2017.09.03 0 0 43065

Sziasztok!

http://www.survivingmold.com/diagnosis/visual-contrast-sensitivity-vcs volt már valakinek ilyen teszt?

Hamarosan nekiállok ...

18"-os fix távolság és maxium contrast kell a monitoron a normális megvilágítás mellett ...

15 dodo lesz ...

Előzmény: milla10 (43064)
milla10 Creative Commons License 2017.09.03 0 0 43064

lehet,hogy baromság, de szimpi volt,hogy megemlítették klinghardtot, vajon ez a módszer jó lehet nehézfémkivezetésre

http://www.napfenyesgyogykozpont.hu/alternativ-gyogymodok/nehezfem-es-allergia-kivezetes/

Előzmény: xynitta (43061)
milla10 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43063

hát lassan One-t , nevezhetnénk Dr One-nak...:)

Előzmény: xynitta (43061)
milla10 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43062

még valami, ha esetleg van ötletetek: baromi jól elvoltam ranitidinnel és 800mcg biotinnal hónapokig, hogy nem volt tünetem. egyszerűen fel nem foghatom, hogy a biotin mibe játszott bele, hogyan stabilizálta az állapotomat, történetesen a cowdent cseréltem le rá.

ha esetleg a sok-sok anyag között találkoztok ilyesmivel, megtennétek ,hgoy megírjátok, hátha van rá valamilyen magyarázat...

azt gondoltam mast cell stabilizátor, de inkább csak azt találtam, hogy valamilyen módon belejátszik a hisztamin szintézisbe...  

xynitta Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43061

Kedves tőled, hogy kinézed belőlem, de én csak visszaszajkózom, amit a konzultáción mondtak. :)

One biztosan jobban beleásta magát a témába. 

Előzmény: milla10 (43060)
milla10 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43060

úristen, ez ennyire bonyolult,??? és ti ezt már mind tudjátok one-nal??? azt hiszem nekem is neki kell kezdenem...

Előzmény: xynitta (43058)
xynitta Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43059

Ezt az oldalt is ajánlom, 30 napig ingyen hallgathatod az előadásokat regisztráció után, funkcionális orvoslás! 

https://healthmeans.com/

Előzmény: milla10 (43057)
xynitta Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43058

B12:

Meg kell nézned a COMT és a VDR mutációt is ehhez, én nem tudtam kiokoskodni, úgyhogy inkább befizettem egy appra, ami kiszámolta, melyik a jó. 

Itt a "szabály":

http://methyl-life.com/best-form-of-b12/

Itt az app:

https://www.nutrahacker.com/

Nézess előtte lítiumot, mert ha az alacsony, hiába veszed meg a jó minőségi B12-t (akár szuriban is), nem fog eljutni a sejtekbe. Nekem nagyon alacsony volt és 6 hónapig kellett szednem, mielőtt elkezdhettem volna mást és ez sem volt elég, most vissza  lítiumhoz pár hónapig, mert felborított a B12 / aktív folsav. 

Ha van SOD mutációd is, az Andy Cutler nehézfémkivezetést melegen ajánlom a korrigálás előtt (kivéve, ha van amalgám tömésed, akkor nem lehet csinálni.) Egy csomóan abbahagyták a Lyme kezelést utána. (Én is.) Abban az a durva, amikor eljön a dump fázis, azt hiszed, belehalsz. :)))) Olyan fél évre rá szokott, nálam 4 hónap volt, de a legdurvább herx is nyaralás ahhoz képest. Csak egyszer van ilyen. 

Hisztamin sokszor elmúlik, ha a rezet korrigálod, minimális diétával teljesen karbantartható. 

Előzmény: milla10 (43057)
milla10 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43057

bocs, hogy értetlenkedem, de vajon az én esetemben metil vagy nem metil b12-őt kellene szedni...??? értem,  hogy a lozenge az nyelv alól szívódik fel, 

vagy vajon ez csak akkor derül ki, ha megjön a 23andme tesztem, abból látni fogom, hogy mivel próbálkozzak, ugye eleve van egy hisztamin intolerancia, az összes iGE tesztem negatív...., de sajnos az még nem derült ki számomra, hogy alacsony hisztaminos vagy magas hisztaminos vagyok-e.  

milla10 Creative Commons License 2017.09.02 0 0 43056

szia!

szívesen elolvasom. köszönöm!

milla201709@gmail.com

Előzmény: xynitta (43055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!