Keresés

Részletes keresés

valamokka Creative Commons License 2016.08.19 0 0 122

Sziasztok!Nézi/ismeri valaki ezt az angol oktató tévét? Érdemes előfizetni rá? Van valakinek tapasztalata vele? Belenéztem, mert most ingyen van, eddig nem rossz, tetszik, mert szépen beszélnek benne, és sok érdekes műsort találtam. De érdekelne más véleménye is.

https://www.facebook.com/englishclubtv/Előre is köszi a választ!

Szabolcs897 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 121

Ráragadtam a témára, mint bulldog a nadrágszárra:

A facebookon van egy ilyen oldal:

https://www.facebook.com/kamutermekek/posts/212484125807774

(nem olvastam végig ezt a jelen posztot, ha már valaki publikálta, bocs.)

Illetve érdekességként van egy külföldi site, ami 3 hónap alatti nyelvtanulást ígér:

http://www.fluentin3months.com/

hogy működik-e nem tudom, mindenesetre közel 120.000 ember kedveli a facebookon.

https://www.facebook.com/fluentin3months/

Előzmény: Szabolcs897 (120)
Szabolcs897 Creative Commons License 2016.08.14 0 0 120

Sziasztok,

Én csak felfigyeltem a hírdetésre, de hála nektek nem dőltem be.

Apró infót, amit találtam:

A domain.hu-n bárki számára ellenőrizhető egy adott .hu domain (mondjuk úgy, hogy internet lap/cím) tulajdonosa, regisztrátora.

Ha valaki nagyon elakad, esetleg ezzel az infőval is lehet valamit kezdeni.

A lingfluent.hu (és ling-fluent.hu) cím tulajdonosa egy lengyel cég :Whitedotseo.com sp.z o.o cím: zlota 7/ 18 00-019 Warszawa telefon:+48.531531177)

Lehet, hogy ezért nehezebb elérni őket.

Üdv,

Szabolcs

snebaj.andi Creative Commons License 2016.07.19 0 0 119

Ide is feltehetitek a kepeket, mert en is epp ezt kerestem, es ezt az oldalt adta ki elsonek a kereso. Tehat talan tobben is idetalalnak.

snebaj.andi Creative Commons License 2016.07.19 0 0 118

Szerintem egyre tobben toltsetek fel a kartyakat vagy a kartyak fotoit a NET-re. + irjatok oda a negativ tapasztalataitokat.
Sokan rakeresnek, es ha kidobja a kereso, akkor egyre tobb ember ertesul errol az atveresrol.
Egyebkent az oldalukon nem lehet hozaszolni a weboldalukhoz, pedig azt irja ki a rendszer hogy pl: 12 perce szolt hozza XY
!
http://mindennapihirek.com/cikkek/automatikus-modszer-nyelvtanulas-v2/
!

Marie36. Creative Commons License 2016.06.23 0 0 117

Kedves Jazminooo!Kérném Önt, hogy segítsen nekem, hogyan sikerült visszaszerezni a "nyelvtanulás otthon" kártyára kifizetett pénzt visszaigényelnie, én is utánvétellel vettem át az angol dupla kártyát.A csomagban persze se cím, se telefonszám nincs reklamáció esetére!!Neten pedig semmi elérhetőség, nem enged be a megadott contact.hu@lingfluent.com címre!!!Szóval engem is átvertek 34449Ft-tal.A netes címem:alfmarie@citromail.hu  Hálás köszönettel az infóért, de, ha kell, én is fel szeretném őket jelenteni. Tisztelettel:Alföldi Jánosné

Előzmény: JAZMIN000 (114)
mango51 Creative Commons License 2016.06.20 0 0 116

A LINK /Ling/ FLUENT engem is átvert. Két nyelvet rendeltem, de csak az angolt küldték. Írtam a contact.hu cimükre, és láss csodát 6 nap múlva már válaszoltak is. Persze letagadták a telefonos beszélgetés azon részét, hogy kértem egy másik nyelvet is, mondván, hogy csak az angol kártyák szövegei készültek el eddig!!!!!

Persze az ár dupla volt /még azt is megfejelték egy bővített ajánlattal, amit végül nem küldtek el/.

Kértek egy levelet a garancia felhasználásához, elég sok adatot /lakcim, név, és bankszlszám/ és e reklamáló levél másolata, etc.etc.

Kiváncsi vagyok mi lesz a következő kifogás.

Mango

Doctorandus Creative Commons License 2016.06.19 0 0 115

Sziasztok! Először is elnézést, ha zavarok valakit a hozzászólásommal, de van egy projekt, ami talán hónapokon belül elérhető lesz. Egy olyan nyelvtanulási módszerről van szó, ami talán Nektek is hasznotokra válhat.

Ebben a 6 kérdéses 1 perces kérdőívben szeretném, ha elmondanátok a véleményeteket! Nagyon örülök minden kitöltésnek!

https://docs.google.com/forms/d/1TxTww5YjXV0gs7r4yQaV_iF9EDaXUFHCTcEJCC336Oo/viewform?c=0&w=1

Köszönöm!

JAZMIN000 Creative Commons License 2016.06.16 0 0 114

Kedves Margó!  A jogi hátteret nem ismerem, de én elértem azt,hogy Visszaadják a pénzt. Felháborító az egész. Csodálkozom,hogy még működnek.

Előzmény: mango51 (113)
mango51 Creative Commons License 2016.06.14 0 0 113

Kedves Jázmin!

Sajnos én is bedőltem a Ling Fluent-nek. Olvastam a frappáns megoldást, amit kipróbáltál, nagyon tetszik. 

Hogy lehetne ezt a társaságot feljelenteni? Emberek százait károsítják meg!

Mango

Előzmény: JAZMIN000 (108)
szamaritánus2 Creative Commons License 2016.06.04 0 0 112

7-8000-et persze :DDDD

ha mondjuk 12 évig tanulja a gyerek heti 3x, akkor kb így néz ki

olyan 32 hét a suli / év, az durván 100 óra/tanév

12 év alatt 1200.

7-8000... :DDDDDDDD

Előzmény: Pierre Capretz (109)
kukut Creative Commons License 2016.06.01 0 0 111

Kedves Jázmin!

Nem tudom ezt a Fórumot használni, ezért kérem írjon a spiritusz@spiritusz.net címre.

Nagyon megköszönném!

Most vert át a Ling Fluent 23.500 Ft-al!

OLvastam, hogy Ön küldött nekik egy a garancia érvényesítéséhez szükséges mailt.

Az micsoda, hol látott garanciát? Én semmit nem láttam. Segítene, hogy csinálta?

Köszönettel: kukut

Előzmény: JAZMIN000 (106)
Pierre Capretz Creative Commons License 2016.04.23 0 0 109

Abszolút meg lehet tanulni otthon, sőt. A többség 7-8000 órát eltölt a közoktatásban nyelvtanulással, mégse szerez a saját maga számára értékelhető tudást. Miért menne még több tanfolyamra? A baj az, hogy iszonyat tájékozatlanság van a lehetséges módszerek, könyvek, applikációk tekintetében. Mivel ez hatalmas üzlet, rengeteg a szar, amit ráadásul horror áron adnak. A netet az elején én nem javaslom, mert nagyon könnyen szét lehet folyni a rengeteg lehetőség, oldal között. Ha valaki komolyan gondolja a nyelvtanulást, akkor szerintem a következőket érdemes csinálni.

1. Két-három hétig nyelvtanuló oldalakat, fórumokat olvasgatni. Angolul rengeteg van, a legjobb szerintem a polyglotdream.com. Luca Lampariello, olasz csávó írja, youtube-on rengeteg hasznos videója is van. Magyarul az ötévötnyelv már 7 éve megy, rengeteg az olvasható tartalom, és nagy része elég értékes is. Mostanában nem nagyon vannak új posztok, de érdemes lehet átolvasni. És van egy újabb, indexes blog is, amin folyamatosan vannak posztok, és jónak ígérkezik: http://tanuljnyelveket.blog.hu 

2. A több vélemény, nézőpont alapján válassz ki egy módszert / könyvet, amit csinálj végig. Ebben a fázisban ne nagyon netezz, mert el fogsz csábulni, és az lesz a vége, hogy össze-vissza tanulgatsz. Mik a fontos szempontok a választáshoz?

- Legyen elég célnyelvi hananyag.

- Illeszkedjen a saját tanulási stílusodhoz. (Ha vizuális típus vagy, ne egybefolyó szövegek legyenek pl.)

- Illeszkedjen a céljaidhoz. (Ha elsősorban beszélni szeretnél, akkor több legyen a hanganyag, mint az olvasmány. Ha olvasni szeretnél megtanulni, az olvasmány legyen sok és hosszú.)

Nincs mindenkinek legjobb módszer, ezért kell az elején információt gyűjtened. Ha lehet, több helyről.

3. Ha esetleg úgy érzed, nem haladsz, válassz másik módszert. Nagyon hamar rá fogsz jönni, mi az, ami neked bejön. A lényeg az, hogy nem várhatod mástól, hogy téged megtanít, neked kell a kezedbe venned a dolgokat. 

JAZMIN000 Creative Commons License 2016.04.18 0 2 108

Meg sem lepődtem azon,amit írtál. Ugyanez történt velem,míg ki nem találtam azt,hogy egy órán belül Ők hívjanak. Ehhez nem kell mást tenni, mint úgy csinálni, mintha ismét megrendelnél vmit. Most pl.egy másik nyelvcsomagot. Ne aggódj,még aznap felhívnak a rendelés megerősítése végett. Ott,ès akkor nagyon határozottan el kell mondani a véleményed. Én is ezt tettem. Ha kérdésed van, írj nyugodtan!  Üdv.

Előzmény: Tala bay (107)
Tala bay Creative Commons License 2016.04.18 0 0 107
Kedves Jazmin!
Hogyan tudtál kapcsolatba lépni ezzel a kedves társasággal??????
Az egy dolog, hogy a kátyámról 20 perc elteltével 2x vonták le a pénzt.
Az emilemre senki nem válaszol, a megadott telefonszám csak énekel.
A telefontársaság nem is ismeri....
Érdekes, amíg venni akartam, addig fel tudtak hívni...
Kérlek írjál!
JAZMIN000 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 106

*visszautalták 

Előzmény: JAZMIN000 (105)
JAZMIN000 Creative Commons License 2016.03.25 0 0 105

Kedves Zsuzsa! Hogy kell használni???  A kártyákat? Leginkább sehogy. Visszautazás a pénzemet, de nem volt egyszerű. Árverés az egész.. Egyáltalán nem javaslom,de még ingyen sem kéne,mert használhatatlan, és rossz is...

Előzmény: Zsuzsa1950 (103)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2016.03.22 0 0 104

érdekes lehet

Előzmény: christinedenantes (92)
Zsuzsa1950 Creative Commons License 2016.03.19 0 0 103

Légy szíves írd le nekem lépésről lépésre hogyan kell használni,mert addig jutottam: kinyitottam a borítékot,kerestem az útmutatót,aztán a neten és megállt a tudományom !

Előzmény: JAZMIN000 (102)
JAZMIN000 Creative Commons License 2016.02.17 0 0 102

Hatalmas átverés, és rendkívül inkorrekt ügyintézés. Nem értem,hogy működhetnek még ilyen kamu háttérrel. Most kértem vissza a pénzemet, de már érkeznek a kifogások, a hitegetések. Fogyasztóvédelem lesz rá a válaszom.

Ha valaki tud konkrét esetet, kérem,jelezze!  

Köszönöm 

Előzmény: Vasko87 (101)
Vasko87 Creative Commons License 2016.02.15 0 0 101

Én is gondoltam rá, hogy megpróbálom, de épp most volt egy riport róla, nagy átverés az egész!

http://www.hirado.hu/2016/02/11/igy-verik-at-a-nyelvtanulokat/

A legjobb lenne persze egy nyelviskolába befizetni, de nekem sajnos nem engedi a pénztárcám. :(

Én most elkezdtem ezt, a gyakori kérdések linkben találtam, eddig jónak tűnik és legalább ingyenes.

https://www.youtube.com/channel/UCEOFD4QjKFcxnvZeWk7yPKg

JAZMIN000 Creative Commons License 2016.02.10 0 0 100

Üdvözlöm!  Hogy lehet,hogy nem adják vissza a pénzt?  Én tegnap küldtem el a garancia érvényesítéshez szükséges e-mailt. Rendkívül inkorrekt egy cég, felháborító az egész. A szókártyák hibásak. Igaz, már kijavították,de egy percig nem szeretném használni. Németet rendeltem,de nagyon megbántam. Sok gondom volt velük, aztán egy határozottabb hangvételű levelemre válaszoltak először,melyben ígérték a pénzvisszafizetést. Hivatkoztam rá, hogy több fórumon, sok-sok panaszt olvastam..  ...  

Előzmény: nagymamaleszek (99)
nagymamaleszek Creative Commons License 2016.02.09 0 0 99

Ling Fluent németet rendeltem.Használhatatlan. Nem azt mondja ami a szó jelentése. Sok kártya rossz. Nem adták vissza a pénzemet.

justicia10 Creative Commons License 2016.01.25 0 0 98

A Ling Fluent-tel próbálkozom, de a befizetett oldal nem akar folyamatosan

működni.

genetta_genetta Creative Commons License 2015.12.27 0 0 97

Valószínűleg nem én vagyok az egyetlen nyelvi antitalentum. Elég sokszor próbálkoztam az angol nyelvvel, költöttem is rá elég sokat, de eddig csak kudarc volt. Véletlenul bukkantam a duolingo.com-ra. A teljesen kezdőknek és akik eddig velem együtt "szívósan ellenálltak" az angol nyelvnek, azoknak tudom ajánlani.

Nincsenek csoporttársak, akiket visszahúznál a fejlődésben.
Nincsenek sürgető, rosszalló pillantások.
Szégyenkezés nélkül lehet a hároméves gyerek szintjén is kezdeni, akárhányszor ismételve a leckéket.

Ha az alapfokon és az egyszerűbb kifejezéseken túl vagy, belekezdhetsz a fordításokba is, azt majd a többiek megfujjogják, így csiszolgathatod a tudásod.

Természetesen ha ezek után iratkozolbe egy tanfolyamra, már nem lesz kidobott pénz (remélhetőleg).
Mivel ez egy ingyenes lehetőség, mindenképp megéri a próbálkozást, legfeljebb ha neked nem felel meg abba hagyod és nem került semmibe.
(A bázis nyelv az angol, a magyar nyelvvel csak ez érhető el. De ha angolul jól beszélsz, akkor rengeteg másik nyelv is elérhető.)

trés bien Creative Commons License 2015.12.22 0 0 96

Nagyon köszönöm, mert ezek után már nem is kell gondolkodnom, hogy beleugorjak-e vagy sem, a kommentek egyértelműen nagyon gagyinak és használhatatlannak írják le!

Előzmény: füzesiné (95)
füzesiné Creative Commons License 2015.12.21 0 0 95
Előzmény: trés bien (94)
trés bien Creative Commons License 2015.12.20 0 0 94

Tudja valaki, hogy mi a Ling Fluent módszer lényege? Hogy egyáltalán érdemes-e nekiállni, vagy maradhat valamelyik villám tanfolyam otthon.

katonafull Creative Commons License 2015.12.07 0 0 93

Engem is érdekelnének a  Ling Fluent módszerrel kapcsolatos tapasztalatok.

Előzmény: DVlad (91)
christinedenantes Creative Commons License 2015.12.03 0 0 92

Sziasztok! Francia nyelv önálló, interneten való elsajátításához szeretnék oldalakat ajánlani. 

Ha kezdő vagy, ezeket az oldalakat keresd fel!

www.bonjourdefrance.com Az A1 jelzéssel ellátott feladatokat válaszd!

www.podcastfrancaisfacile.com Rengeteg nyelvtani és hallásértéses (nekem ez a "szakterületem", mert hiába tudsz egy csomó szót és kifejezést, ha nem érted, mit mond, kérdez a beszélgetőtársad!) feladatot találsz a francais debutant címszó alatt.

www.leplaisirdapprendre.com/pas-a-pas A Pas a pas (Lépésről lépésre) egy ingyenesen letölthető alkalmazás, amelynek bemutató videóját találod a megadott linken, alatta a különböző letöltési lehetőségek.

www.didierlatitudes.com A végére hagytam a kedvencemet! Online hallásértést fejlesztő feladatok az első franciaórától, a bemutatkozás tanulásától kezdve! Az a baj, hogy hosszan tudnék beszélni, azaz írni róla! A szóbeli megértési képesség fejlesztése egy külön terület, ami rendkívül időigényes. Nem véletlen, hogy nem vagy alig kap helyet az iskolai, nyelviskolai nyelvoktatásban. Szokták ajánlani, hogy eredetiben kell filmeket nézni, zenét hallgatni. Nem mindenkinél működik ez a stratégia. A lényeg, hogy ezeket a feladatokat használom a skype-os óráimhoz is és néha még én is eljátszok velük, pedig ... :)

http://gabfle.blogspot.fr     Szintén egy nagy "klasszikus" Gabrielle nyelvoktató blogja, ahol hallásértéses feladatok (általában interjúk), a beszélgetések francia átirata és a hozzájuk kapcsolódó online tesztek várják a franciául tanulókat. Fontos, hogy a szintednek megfelelő, A1-es audio dokumentumokkal kezd, különben csalódni fogsz. Ezek a hanganyagok nem olyanok, mint a nyelvtankönyvek CD-in található, jobbára "steril" (Bocsánat a kifejezésért, de nem csoda, hogy egy pohár vizet nem tudnak kérni a nyelvtanulók, ha nyelvterületre utaznak! Senki nem beszél így!!!),stúdióban rögzített beszélgetések, hanem igazi franciák közötti dialógusok, akik ugye hadarnak, zárt szájjal beszélnek stb. Az a tapasztalatom, hogy gyakran még a magasabb szinten álló nyelvtanulók számára is nehézséget jelentenek. Ennek ellenére érdemes velük próbálkozni! A blog kicsit "sűrű" felépítése nem von le az értékéből: igazi aranybánya! Használjátok! 

A suivre ...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!