Keresés

Részletes keresés

Bécike3 Creative Commons License 2015.07.21 0 0 80958

Hali!Keresek sárga kecske papikat,11db-ot főleg tojókat ideit,szolnok környékén,ha valakinek lenne,itt jelezzen.

 

Molc Creative Commons License 2015.07.17 0 0 80957

Mennyiért megy mostanában a napraforgó?

corvi01 Creative Commons License 2015.07.17 0 0 80956

"Hanem ez a lakásban való reptetés naponta, ettöl félek kicsit. Pont ezért kérdeztem, melyik az a papagáj fajta, aki ha elég nagy a röpde ezt nem igényli."

 

Nincs "olyan" papagájfaj és nincs "elég nagy" röpde! Madarat szerintem azért tart az ember fia (eléggé elítélendő módon), hogy szépsége, kedvessége ragaszkodása, játékos ügyeskedései miatt közelebbi kapcsolatban legyen vele, mert különben sokkal jobb nekik Afrika, Brazília...Ausztrália erdőségei szavannáin..., mint bármekkora lakásban vagy röpdében tartva...! ;)

 

Korábban írtad: "Kérdésem ezért -ha van egy jókora röpde- jelenleg 3m hosszú, 1 m széles, 2 m magasban gondolkodom- , abban el lenne 1-2pár?"

 

Madárnak (1 pár nimfának) szerintem jó, de ebbe bemenni, és mondjuk ott tartózkodni...elég necces. ;-)

Előzmény: lacika104 (80953)
lacika104 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 80955

Köszönöm, kb erre gondoltam. Már csak abban kellene segítség, hogy lehetne téliesíteni. Hondoltam, a röpde egyik oldalára valamiféle kis házikót építeni, keret + osb lap+vastag hungarocel szigetelés, röpde felöl kis ablak a madaraknak

Erről nincs valakinem valami tervrajza?

Előzmény: cavecat (80954)
cavecat Creative Commons License 2015.07.16 0 0 80954

Szerintem teljesen mindegy, hogy a nimfák járnak be a te lakásodba haverkodni, vagy te jársz be az ő röpdéjükbe haverkodni.

Ha necces a lakásban röptetni, ne vidd be őket. A tervezett röpde szerintem elég nagy, tudnak benne röpülni. Legyen kéznél valami kertiszék, praktikusan mosható, amit be tudsz vinni magaddal, be tudsz ülni a volierbe, meg esetleg egy kisasztal, amire leteszed a magaddal vitt valami csemegét (nyilván el fog tartani egy darabig, amíg annyira megszelídülnek, hogy hívásra odajönnek, így eleinte érdemes csendben ülni egy tál nass mellett, hogy a kíváncsiságuk - vagy a gyomruk - a közeledbe csalja őket). Itt van egy nyugdíjas fickó, pintyszerűségeket tenyészt, rendszeresen ücsörög a volierjeiben egy tál gyümölccsel vagy akármivel, a madarai már megszokták, bátran ráülnek kezére-lábára, isteni fotókat készít róluk. Persze nyugdíjasként több ideje van az embernek az ilyen ücsörgésekre... de az esti tévénézésnél tuti jobb buli.:)

Előzmény: lacika104 (80953)
lacika104 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 80953

Nem arrol van szó, hogy megetetném és annyi, mert akkor minek. Hanem ez a lakásban való reptetés naponta, ettöl félek kicsit. Pont ezért kérdeztem, melyik az a papagáj fajta, aki ha elég nagy a röpde ezt nem igényli. Persze, hogy kell velük foglalkozni, beszélni hozzá, szokatni magamhoz, ezt értem. Egy ismerősöm-ő is tengeri akvarista-, pl Királypapagájt tart, az udvaron, röpdében, mellég téliesített házikó. Naponta bemegy hozzá. Valami ilyesmi tartásban gondolkodom én is. Persze nem Királypapagájjal kezdve...

Előzmény: corvi01 (80952)
corvi01 Creative Commons License 2015.07.16 0 0 80952

" szépek, egyéniségek, társak a családban.."

Ne vedd sértésnek, de kicsit azon tűnődöm, hogy ha ennyire nem lenne időm, akkor nem biztos, hogy tartanék egy olyan lényt ami nagymértékben társállat, még ha többed magukkal vannak is. Az nekem (de csak nekem) kevés lenne, hogy olykor benézzek, hogy milyen szépek,..jópofák, ha csak nem a család többi tagja foglalkozna velük odaadóbban...

Előzmény: lacika104 (80950)
bombaba Creative Commons License 2015.07.15 -1 0 80951

PapagáJ.

Előzmény: lacika104 (80950)
lacika104 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 80950

Tehát megy részemről az előkészület, egy jó tágas udvari röpde építésére. Eddig egyértelműen nimfákban gondolkodtam, szépek, egyéniségek, társak a családban. De félek, mivel munkám miatt sokat vagyok otzhonrol távol, nem tudnám rendszeresen azt a fajta gondoskodást megadni neki, amit igényel. Pl lakásban reptetés. Ettöl konkrétan félek, több százezres tengeri akváriumommal a szobába, nem biztos hogy megoldható. Naponta, több órát biztos nem. Kérdésem ezért

-ha van egy jókora röpde- jelenleg 3m hosszú, 1 m széles, 2 m magasban gondolkodom- , abban el lenne 1-2pár?

-ha nem, melyik az a papagály, aki voszonylag nem igényli a szobai röpdetést, jól el van ilyen röpdében

lacika104 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 80949

És  milyen fajta, és  lyuku hálót rakjak majd ra? Sima csirkeháló azért gondolom elég gyengus

lacika104 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 80948

Igaz, és jóval olcsóbb is. Lassan azért össze áll...

Köszi

Előzmény: corvi01 (80947)
corvi01 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 80947

Jó, de egy 20x20,...25x25-ös szögacél is pl. váznak...

Előzmény: lacika104 (80946)
lacika104 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 80946

Zártszelvény?

bombaba Creative Commons License 2015.07.15 -1 0 80945

Emellett az anyag, amivel lekezeli, mérgezést okozhat a madárnak.

Előzmény: corvi01 (80944)
corvi01 Creative Commons License 2015.07.15 0 0 80944

Jó kis anyag a fa, de a papagájok (mindegyik) RÁGNAK! Akármivel lekezeled ki lesz dekorálva. Ezeken a részeken az anyag tovább rohad, viszonylag rövid idő alatt a szétesésig....

Előzmény: lacika104 (80943)
lacika104 Creative Commons License 2015.07.14 0 0 80943

Nincs valakine egy konkrét tervrajza kültéri volier építéshez? Fa elönyben, min, 2x2x1m (h,m,sz,)

Gaben0614 Creative Commons License 2015.07.04 0 0 80942

Sziasztok!

 

Az interneten kerestem  információt Szenegáli papagájjal kapcsolatban, akkor találtam rá  erre a fórumra. 

 

Szeretném meg kérdezni, hogy tudna e valaki segíteni Nekem némi információval, Szenegáli papagájjal kapcsolatban.

Szeretnék mindent meg tudni erről a kis madárkáról, majd pedig ha minden körülmény alkalmas, és úgy érzem Én is alkalmas vagyok rá, akkor venni is egyet. Ehhez kellene egy olyan illető aki ebben tud Nekem segíteni.

 

Előre is köszönöm.

 

Gábor

jazmin:) Creative Commons License 2015.06.29 0 0 80941

Sziasztok,

 

Énekes papagáj tojót keresek Szfv, -Bicske, Budaőrs vonalon. Van valakinek?

Köszönöm!

Roxy94 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 80940

A fajtársat próbáltam már neki, tudom hogy miért csíp igen, ezeknek már rég mind utána jártam. Fajtárs tojóval nem jött ki, folyton bántotta, csípte, így nem maradhatott. A fajtárs még az előtt jött mielőtt az agresszív viselkedés jelentkezett volna. Egyébként nem tekint társának, van vagyis volt egy plüss játéka, őt tartotta annak. De mikor elkezdte etetni, kivettem tőle, nehogy az öklendezéstől egészségügyi baja legyen. Azóta nem öklendezett, és sokat javul a viselkedése is.

Előzmény: papagáj20 (80938)
Roxy94 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 80939

Szia. A jelenlegi madaram is conure csoportba tartozik, ő green cheek conure, a másik jenday conure. Mindegyik temperamentumos, és azonos testbeszédet ill. hangokat használnak,csupán méretbeli különbség a lényegesebb. A jelenlegi madaram hím, és amit hozni fogok tojó. Csak akkor lesznek együtt amikor ki lesznek engedve, kalitkában nem. Azért szeretnék ugyan olyat mint a mostani, mert nagyobbat szeretnék, de azonos viselkedésűt.

Előzmény: papagáj20 (80938)
papagáj20 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 80938

Szia

"Talán majd könnyít  a helyzeten hogy nem lesz egyedül, lesz neki társa, már ha elfogadják egymást."

 

Ha már van egy papagájod (akit ráadásul sokszor hagysz magára) nem egy fajtársat kéne neki venned? Egy más fajú papagáj nem lesz a teljes értékű társa mivel máshogy kommunikálnak. Elélnek együtt de mindketten magányosak lesznek mivel teljesen más a viselkedésük, hangjuk, testbeszédük.

Se az ember, se egy másfajú madár nem pótolja a fajtársukat ezért kéne minden papagájt legalább kettesével tartani(szerintem és sok más ember szerint is). Az hogy a pyrrhurád rajtad kívül mindenkit megcsíp nem egészséges viselkedés. Valószínűleg tévesen azt képzeli hogy Te vagy a fajtársa,párja(egy egyedüli papagáj főleg ivarérés után nem gazdaként tekint a körülötte élő, vele foglalkozó emberekre hanem igazi fajtárs hiányában fajtársként) így véd téged és nem akar mással barátkozni csak épp nem tud úgy kommunikálni veled ahogy egy igazi fajtársával tenné, nem tud olyan kapcsolatban,olyan életet(teljes életet) élni mintha igazi fajtársa lenne ezért sokkal jobban és sokkal többet unatkozik, sokkal magányosabb fajtárs nélkül.

Most hirtelen utánanézve azt találtam hogy a jandaya agresszív más fajokkal, csak a fajtársaival tartható együtt.

 

Egyébként magkeverékből én mindenképp Versele-Laga márkát ajánlok mivel ők a legmegbízhatóbbak, övék a legjobb minőségű magkeverék. Nem kell minden napraforgómagot kiszedni belőle mert a fehér és a csíkos változat mértékkel egészséges nekik. Ezen kívül sokféle gyümölcs, zöldség, vadnövények(pitypang virág és levél, lóhere, feketebodza virág, leveles fűzfagallyak terméssel együtt, stb) persze mind tiszta helyről, csíráztatott magok, én szoktam cserépbe ültetni a magkeverékből kölest,fénymagot(másfél-2 hét alatt szépen megnő) és csokorba kötve fellógatom a rácsra. Minél változatosabb egy papagáj étrendje annál jobb persze csak akkor ha egészséges dolgokat eszik és nem pl. emberi kajákat.

Előzmény: Roxy94 (80929)
Roxy94 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 80937

Talán majd könnyít  a helyzeten hogy nem lesz egyedül, lesz neki társa, már ha elfogadják egymást. És 5 napnál sose lenne tovább nélkülem. Meg majd próbálom úgy szocializálni hogy ne egygazdás legyen. De először el kéne jutni a madár meglétéig :D

Előzmény: bombaba (80936)
bombaba Creative Commons License 2015.06.24 -1 0 80936

Nem hagytam itthon sem,  másra sem, csak kényszerhelyzet volt egy alkalommal közel 3 hónapra, akkor a madár költözött kalitkástól a kutyával együtt, ennyi volt a biztos pont neki. Nem merték kiengedni ezalatt és megfürdetni. Mindketten nagyon örültek, mikor hazakerültek.

Előzmény: Roxy94 (80935)
Roxy94 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 80935

O hát ez nem szép befejezés. :( . És a a család többi tagjával hogy jött ki? Vagy például otthon lehetett hagyni pl 2 napra a családdal? Mert gyakran nem vagyok otthon hétvégén, a mostani pyrrhurám ezt jól tolerálja, bár rajtam kívül mindenkit megcsíp, de nem hisztizik,depizik vagy hasonló.

Előzmény: bombaba (80934)
bombaba Creative Commons License 2015.06.24 -1 0 80934

Nagy papagáj kajákból  olyan fajtákat, amik nem voltak tele kukoricával. Nem volt egyszerű, folyton kajákat vadásztam neki. Meg összekevertem nagy papagáj kaját plusz lenmagot, szotyit. Válogatós is volt, a szotyit szerette, de csak a fehér csíkost, meg egyáltalán, elég nehéz kérdés volt az etetése. A zöldséget, gyümölcsöt nem ette (a tyúkhúrt ette meg), a kacsazsíros kenyérért megőrült, meg sok kajáért, ha a tányérom közelébe szabadult. Szeretett fürdeni, nagyon kiabált, ha ilyen igénye volt, tollváltás körül gyakran. Utána lenyugodott. A mérete miatt (közel 50 cm volt a hossza) egy méretes lavor kellett ehhez.

Kutyát, macskát terrorizálta. Nagyon sokat foglalkoztam vele, szerette is produkálni magát, élvezte a foglalkozásokat :) A kötött napirend nagyon kell neki, hozzászokik és betartatja.

Hihetetlen darab volt, 10 év után elröpült, itt hagyott :(

Előzmény: Roxy94 (80933)
Roxy94 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 80933

Sziklának mit adtál enni? Mert a jandaya nagyobb mint a pyrrhura, és a neten sem nagyon taglalják az etetését.

Előzmény: bombaba (80932)
bombaba Creative Commons License 2015.06.24 -1 0 80932

Ezt nem tudom. Ha kéz szelíd, talán könnyebb dolgod lesz vele. A kalitkát megszokja, de gyakran kell kiengedni. (Nekem a sziklára ráment a konyhaszekrényem, szépen leszedne az élfóliát róla.) 

Sok türelem kell hozzájuk, de ezt nyilván tudod. 

Előzmény: Roxy94 (80931)
Roxy94 Creative Commons License 2015.06.24 0 0 80931

Most úgy néz ki, hogy egy 4 éves tojó lenne az akit tényésztőtől hoznék,eddig kinti röpdében élt,de nem harmomizál a párjával. Kéz szelíd. Szerintetek ennyi idősen el fogja fogadni az új gazdát, valamint hogy bent lesz kalitkában és nem kinti röpdében? Vagy inkább keressek fiatalabb madarat?

Előzmény: bombaba (80930)
bombaba Creative Commons License 2015.06.24 -1 0 80930

Egyszer a helyi állatkert madárházában voltam. Jó nagy belmagasságú épület, sok röpdével és sok madárral. Volt sokféle madár: kakaduk, sziklák, meg egyéb nagyhangúként ismert fajták. Az összes hangját túlharsogta a jenday. Én nem ismertem, az állatkert madarásza mondta.

Nekem sziklám volt, az is hangosnak ismert madár, de egy nyugis darab. Igaz, ha kiabál, lehullik a vakolat a falról, de nem sokat kiabált. 

Előzmény: Roxy94 (80929)
Roxy94 Creative Commons License 2015.06.23 0 0 80929

Sziasztok. :) Az utóbbi időben erősen gondolkozom egy jenday papagájon. Itt a fórumon ami volt velük kapcsolatos azt már elolvastam,de sajna nem volt túl sok információ. Azt viszont mindenhol olvasom hogy nagyon hangos. Tudom, nincs olyan hogy halk és csendes papagáj, nem is várnám el tőle hogy egész nap csendben legyen. Van már egy pyrrhura molinaem, rá is azt mondták hogy igen hangos, mégsincs vele különösebb gondom. Igaz hogy amikor elrikkantja magát az tényleg fülsértő, de mivel naponta csak párszor, pár percig csinálja, így nem olyan zavaró. Az lenne a kérdésem hogy a jendaya is hasonlóan viselkedik e, és hogy mennyiben tér el az étrendjük, ha eltér. (Jelenlegi pyrrhurám mindennapos napos étrendje: bolti magkeverék, szotyi nélkül, fürtös köles, párolt és friss zöldségek és gyümölcsök darabolva. Heti kétszer a gyümölcs és zöldség keverékhez kap főtt rizst és főtt tésztát. Kéthetente főtt tojást is.) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!