Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.03.08 0 0 120
Ahogy akarod de a lényeg hogy arché...:)
Előzmény: Törölt nick (118)
ATTee Creative Commons License 2003.03.07 0 0 119
. Isten bizonyos mértékig szabad teret ad a sátánnak, bizonyos dolgokba beleszólhat, bizonyos dolgopkat megtehet. Egy valamit azonban soha: ennek a szabad akaratnak a korlátait, nem lépheti túl soha. Ehhez már a mi beleegyezésünk is kell.

pl valahol elbux, rést nyitsz a pajzson, ott ő befurakodik és amíg meg nem tagadod a vétket, ott lóg a nyakadon, és egyre több mindent megtehet. Pl akaratod ellenére csinálsz olyat, amiről tod, hogy rossz. És a Jézus neve nem akaródzik eszedbe jutni

Előzmény: kassis (1)
Törölt nick Creative Commons License 2003.03.07 0 0 117
Nem Isten, hanem Krisztus és Michael. És nem végleg legyőzte hanem inkább kiszoritotta bizonyos szférákból.
Iván Gábor Creative Commons License 2003.03.07 0 0 115

Olyan mitoszereplők, akik valóságosságában még ma is hisznek egyes emberek.

Előzmény: kiring (114)
kiring Creative Commons License 2003.03.07 0 0 114
Egy "jó" kérdés - vajjon ki az Isten, és ki a Sátán a Fórum-résztvevök közül? Ki gyözött le kit....?
Előzmény: Iván Gábor (87)
Iván Gábor Creative Commons License 2003.02.03 0 0 112

Tehát még tart egy darabig a szappanoperák sora, majd jönnek a valóságSHOWOK :-)

Előzmény: atalanta (111)
atalanta Creative Commons License 2001.09.11 0 0 111
Még szép... Nem is vagyunk egy súlycsoportban -:)))
Előzmény: Iván Gábor (110)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.09.10 0 0 110
Mire is hördültem én fel szerinted? Most már érdekelne, mert nagyon nem emlékszem rá.

Másrészt: Nekem a megnevezett személy nem az oldalam.

Előzmény: vilabwydbár (109)
vilabwydbár Creative Commons License 2001.08.01 0 0 109
Ne felejtsd el, hogy Gábor barátunk könyvet ír. (írt?) Gondold meg minden szavadat! Például én az "IG mindig nyer" topicba sikeresen beleírtam elefántméretű betűkkel egy olyan mondatot, amire mindkét oldal (atalanta és IG eegyaránt) heves felhördüléssel reagált.
Előzmény: je (108)
je Creative Commons License 2001.07.27 0 0 108
Azt akarod ezzel mondani, hogy nem az felel a sért(eget)ésért, aki sért(eget)?
Előzmény: Iván Gábor (107)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.27 0 0 107
Emberekről, tömegmanipulációról és ellen-tömegmanipuláciról.
Előzmény: je (106)
je Creative Commons License 2001.07.27 0 0 106
"Tudományos kutaási munkám része pl.a viszontsértés."

Ah, az más :-)

Akkor tán még töprengened sem kell a kérdésemet illetően (kiről és milyen biz.)?

Előzmény: Iván Gábor (105)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.27 0 0 105
Tudományos kutaási munkám része pl.a viszontsértés.
Előzmény: je (104)
je Creative Commons License 2001.07.26 0 0 104
"Viszontsértek."

Hm.

Az alábbiakat sajnos sok rovatba (és nemcsak az Interneten) be lehetne küldeni. (Rátok vár a nemes feladat...)

Szerintetek kiről állít ki (és milyen) bizonyítványt, aki sérteget másokat (akár viszont is)?

je

Előzmény: Iván Gábor (102)
atalanta Creative Commons License 2001.07.26 0 0 103
Gábor!

Az a baj, hogy (ne sértődj meg, de nem tudom másképp kifejezni) BUTA vagy. Pontosítok. A téma, amibe belekeveredtél, nem neked való. Hogy miért nem? Azért, mert nincs meg a kellő történelmi ismereted hozzá. Én nem szóltam bele az Egely vitalitás akármicsodás leleplezésedbe (csupán a stílus nem tetszett, és azt szóvá is tettem), mert halovány kisegítő pót fogalmam sincs róla, hogy mi az. Viszont ha érdekelne a téma, és vitatkozni szeretnék veled, akkor venném a fáradságot, hogy utánanézzek a dolognak. Nálad ezek az alapvető dolgok hiányoznak! Ha most elkezdenék egy történelmi vitát nyitni veled Jézus koráról, és hozzáteszem, nem Jézusról, csak magáró a korról amiben élt, halovány löveted nem lenne hozzá. Magyarán, nincs meg az alapod hozzá, hogy kritizálj bárkit is ebben a témában!

Ha esetleg egyszer majd veszed a fáradságot, és utánanézel dolgoknak, és akkor jelentesz ki valamit, vállalva a következményeit (mondjuk egy nyilvános vitát itt a neten), akkor szólj! Egészen addig amiket leírsz, nem több fölösleges (és ÜRES) szócséplésnél!

Előzmény: Iván Gábor (102)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.25 0 0 102
Pontosítsunk.

Viszontsértek.

Előzmény: vilabwydbár (101)
vilabwydbár Creative Commons License 2001.07.25 0 0 101
Már megint rossz irányba indultál, Gábor... Az öregedés nem tesz jót a stílusodnak. Nagyon könnyedén írsz le újabban súlyos sértéseket.
Előzmény: Iván Gábor (100)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.13 0 0 100
Atalanta!

Ma nekem azt mondta Isten, hogy Te bugyuta vagy.
Jézus ezt megerősítette.

Ez gondolom a legfőbb bízonyíték:)))

Előzmény: atalanta (99)
atalanta Creative Commons License 2001.07.13 0 0 99
Nem vagyok bugyuta, csak éppen amit leírtál az marhaság, és az is marad mindaddig, amíg nem tudod igazolni, hogy úgy van.
Előzmény: Iván Gábor (98)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.13 0 0 98
Atalanta, ennyire nem lehetsz értetlen és bugyuta.

a Semmiben Sem Hívés = Semmiben Hívéssel = a mindenben hívéssel

Tudsz te mindenben hinni?

Előzmény: atalanta (97)
atalanta Creative Commons License 2001.07.13 0 0 97
Gábor!

Én úgy érzem, hogy inkább neked lenne szükséged a villanykapcsoló szakszerű használatára! Ellentétben veled én hiszek nagyon sok (szerintem szép, és nemes) dologban, és Istenben is. Ráadásul én a mindennapi életemben tapasztalom is, hogy Isten létezik. Sajnállak, hogy te semmiben sem tudsz hinni, valamint sajnálom, hogy eddig kimaradt az életedből az a leírhatatlan élmény, amit az Istennel való kapcsolat jelent.

Előzmény: Iván Gábor (95)
bélla Creative Commons License 2001.07.13 0 0 96
Hiába a villanykapcsoló, ha nincs betekerve az izzó.
Előzmény: Iván Gábor (95)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.13 0 0 95
Ja ahoz még hogy Te is világosságot láss, ahhoz le kell venni a fényellenzőt a szemedről és az elmédről.

Persze, ha nem akarod nem kötelező. Nem véletlenül fekete, tehát sötét általánosságban a papok színe. (persze elsősorban a kat. cégnél)

Előzmény: atalanta (94)
atalanta Creative Commons License 2001.07.12 0 0 94
Gábor!

Akkor ne csak beszélj róla, hanem tedd is meg végre!

Előzmény: Iván Gábor (93)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.11 0 0 93
Pedig ha megnyomod a villanykapcsolót, akkor lőn világosság.
Előzmény: vilabwydbár (91)
atalanta Creative Commons License 2001.07.11 0 0 92
Kedves Mindnyájótok!

Idézet egy másik topicból, amire a mi Gábor barátunk nem válaszolt, hiszen egy kicsit sarokba lett szorítva. Erre csak ennyit: no comment...

"Sang Real
válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-12 14:20:21 (34)

Kedves Iván Gábor!

Sok hit van, ezt te is tudod. Talán annyi ahány ember. Hiszen mindannyian kicsit máshogy építjük be magunkba a külso információt és másképp dolgozzuk fel azt. Nem beszélve arról, hogy szükségképpen más hatások is érnek bennünket. Arról már nem is beszélve, hogy mi magunk is néha ebben, néha másban hiszünk. Hiszen nem vagyunk következetesek, legalább is azt hiszem. :)

Mindenesetre azok a közösségek, amelyek közös rendszerben "gondolkoznak", azok tagjai cselekvéseik során egy irányba tudnak hatni. Hasonlóan a fizika erok összegzésérol szóló törvényének. (A tapasztalat azt mutatja, hogy ez a törvény muködik környezetünkben.) Az azonos gondolatvilágú közösségek képesek lehetnek arra, hogy eroiket egyesítsék, és közös EREDOJÜK legyen. Ezáltal tudnak változtatni a világ dolgain. A hit nélküliek tömegeinek viszont Eredoje nulla, vagy ahhoz közeli, mivel minden irányba össze-vissza húznak. Véleményem szerint ezért van az, hogy a hittel rendelkezok hatékonyabbak tudnak lenni a gyenge hituekkel szemben. A szervezettek a szervezetlennel szemben.

Ezért hát egy hitében eros kisebbség hatékony tud lenni a hitében gyenge többséggel szemben.

Üdvözlettel:

Sang Real"

"ignop
válasz erre | adatok | e-mail 2001-06-13 16:53:01 (38)

Azt hiszem, Sang Real hozzászólása után a topic értelmét vesztette. Ennél többet, kifejezobbet mondani nem lehet. A többi mellébeszélés. Egyébként - és ezt ne vedd személyes támadásnak kedves Iván Gábor - kíváncsi lennék, hogy milyen neurotikus pont állhat annak a hátterében, hogy ennyire sok helyen és sok témának álcázottan nyomulsz vallások és hívok ellen. Talán neked lenne szükséged egy lélekgyógyászra?"

vilabwydbár Creative Commons License 2001.07.11 0 0 91
Nem hiszem, hogy a "tapodatásnak" komolyabb eredmény lenne az én esetemben... Kicsit más konstrukciója van a dolognak.
Előzmény: Iván Gábor (82)
atalanta Creative Commons License 2001.07.11 0 0 90
De mindaddig, amíg te nem adsz választ, addig azt fogom gondolni, hogy a kérdés, valamint a kérdés felvetője buta... Győzz meg, hogy nem így van!
Előzmény: Iván Gábor (89)
Iván Gábor Creative Commons License 2001.07.10 0 0 89
Ha tényleg IGaz, amit állítasz magadról, hogy annyira buta vagy, akkor úgy sem értenéd meg:)))
Előzmény: atalanta (88)
atalanta Creative Commons License 2001.07.10 0 0 88
Én annyira buta vagyok, hogy erre a fennkölt kérdésre nem tudom a választ. Add meg, légyszíves!
Előzmény: Iván Gábor (87)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!