Keresés

Részletes keresés

nullpoint Creative Commons License 2018.03.07 0 0 4609

Elmehetnél a francba erről fórumról a szemét reklámoddal együtt...

Előzmény: ches2110 (4608)
gombóc63 Creative Commons License 2018.02.28 0 0 4607

Miért nem?

Előzmény: babyke1 (4606)
babyke1 Creative Commons License 2018.02.28 0 0 4606

Nekem nem ir fel.

Előzmény: gombóc63 (4605)
gombóc63 Creative Commons License 2018.02.28 0 0 4605

A háziorvos is fel tud írni.

Előzmény: babyke1 (4604)
babyke1 Creative Commons License 2018.02.27 0 0 4604

Vasarolnek Dormicum,sanval, andante altatokat vagy csak venyt.Nekem a pszichomokus nem ir fel csak gyenge szarokat, es megorulok,hogy nem birok aludni.

Városliget Fényőre Creative Commons License 2018.02.21 0 0 4603

Érdekes. Én 12 évig szedtem Stilnoxot. Utána adagot kellett volna emelni. Orvosi tanácsra 3 éve: Imovane. Mindkettőnek 4 óra a garantált hatása, és b 30-35 perc alatt altat. (Nyugtatót már rég nem szedek, nappal régebben sem szedtem, és kis adagot - ma már "csak" altatót). 

Előzmény: Zsófi0122 (4602)
Zsófi0122 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 4602

Sziasztok!

 

Gondoltam leírok egy tapasztalatot, igaz mindenki más, de hátha segítség lehet..Nekem alapból kényszerbetegségem van, de voltak komoly alvás gondjaim...Sokat sportolok, zenélek, stb, de emellett egy valami segített sokat: Tryptophan, én ezt szedtem: ha bevettem, 30 percen belül elaludtam, és éjszaka is próbáltam pl. hajnal 2-kor, akkor is segített visszaaludni, 4 órányit kb. --> én ezt ismerem:

https://shop.builder.hu/szabad-aminosavak/scitec-nutrition-tryptophan-60-kap-p6878

 

Az fontos, hogy ezt nem lehet SSRi szerekkel, antidepresszánsokkal szedni, tehát csak akkor ha ezeket már nem szedi valaki, ezt dokitól meg kel kérdezni. Én nagyon nem bírom a gyógyszereket, és ez életmentő volt, semmi mellékhatása nincs...adagolást, stb meg kell kérdezni, nekem 1 szem elég, most már csak nagy néha, sokat azért nem lehet bevenni, de ezt ahol lehet kapni,ott is tudják. Orvosok nem mindig hisznek benne, nekem segített!

 

:)

gombóc63 Creative Commons License 2018.02.19 0 0 4601

Ez nagyon szép és igaz amit leírtál, de....lassan 2 hete nem alszom, ellenállok az altatónak, de nem sok kell hozzá, hogy felboruljak. Igaz, hogy a gyógyszer nem megoldás, de akkor mi a megoldás? Olyan kimerült vagyok, hogy csak hálát adhatok a jó sorsomnak, hogy nem kell dolgoznom, így itthon dölöngélek. 

A Frontinról pedig csak annyit, hogy az emberek ott követik el a hibát, hogy csak attól várják a megoldást. Én is szedtem, mert nem kívánom senkinek a torokszorítást, a fulladásérzést, amit nálam ez a gyógyszer felold. Sokunknál a fizikai tüneteket csökkenti. De pár hét után le kell tenni! És a lelki bajokat pszichoterápiával kezelni, ha nem megy magunktól.

Előzmény: nyaxi00 (4600)
nyaxi00 Creative Commons License 2018.02.18 0 0 4600

Üdv.

Talán aki van itt a régiek közül, tudja, hogy kb. egy éve rengeteget voltam itt. Kb júniusban oldódott meg az alvászavar /nem enyém, asszonyé/, egy rosszul kezelt gyökértömött fog miatt. Még látom most is, sokan kérdezitek, Xanax szedhető-e altatónak, stb... NEM!

Gerodorm és ilyeneket sem, amelyik orvos ilyet ír fel, tisztán jó szándékból mondom, azonnal hagyjátok ott!

Ezek benzodizepin származékok, amik nagyon komoly függőséget okoznak. Akit nem altat el a Sanval/Stilnox, alias zolpidem, vagy esetleg az Imovane, amit már én is próbáltam, de rohadt vasízű volt utána fél nap a szám, annak nem ott lesz a probléma. A benzodiazepinek szétcseszik az agyat, a memóriát örökre. A gyógyszer nem megoldás, mi is kombináltunk elég sokat, egy sem oldotta meg, más volt a probléma.

Másrészt ha lelki problémák vannak az embernek, akkor nem egy gyógyszer fogja megoldani soha, hanem maga az ember. A xanax, rivotril, stb. max segít, hogy az ingerküszöböt lejjebb érezze az ember, és a feszültséget oldja, ezáltal megtegyen olyan dolgokat, amiket józanon nem tenne meg, és ezek legtöbbször nagyon nem jó dolgok. 

Városliget Fényőre Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4599

Életkor is számít. Mennyi vagy? (Imovane-hoz értek).

Előzmény: Husika8 (4593)
Városliget Fényőre Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4598

Kevésbé az altatók, inkább a nyugtatók okoznak libidó-csökkenést

Előzmény: Husika8 (4593)
gombóc63 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4597

Köszönjük a reklámot!

Előzmény: Decemberi (4596)
Decemberi Creative Commons License 2018.01.24 0 0 4596

Szerintem az alvászavarok egy részét ki lehet küszöbölni egy jó matrac kiválasztással. Jó persze, nem olcsó, és nem is könnű a választás, mert nagy a piac, de akkor is. Egy próbát megér!

gombóc63 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 4595

Ezt egy olyantól kérdezed aki banánt javasol az alvászavarra?:-((( Nos az altató az altató, a szorongáscsökkentő pedig szorongáscsökkentő. Mindkettőhöz hozzá lehet szokni és egyre több kell belőle. Mindkettő rövidtávú kezelésre ajánlott.

Előzmény: Törölt nick (4594)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.04 -1 0 4594

Nem tudod megmondani hogy az altató vagy a szorongásoldó a jobb az alvászavarra? Azt mondják az altató sokszor nem altat el és semmit nem segít hanem állandóan váltani kell. A szorongásoldóra azt mondják, hogy túl erős és nincs elég kis dőzisa, illetve a mellékhatásaik tolerálhatlanok.

Én nem ismerem őket igazán. Tudnál segíteni mindkét fajtából márkanévvel és valamilyen tapasztalatról ami neked volt velük vagy halottad valakitől?

Előzmény: püfffneki (4590)
Husika8 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 4593

Nektek a Zolsana vagy az Imovane altató okozott libidócsökkenést? 2 évig szedtem a Zolsanát, rá is ment a házasságom! Ahogy abbahagytam a szedését, két hét múlva elkezdtem kívánni a szexet, de olyan szinten, hogy csak ránéztem egy jó pasira és beindultam teljesen. Ekkor már az új gyógyszert szedtem, az Imovane-t és eltelt kb. 1 hónap és kezdett normalizálódni a helyzet, de most már mintha megint csökkent volna a vágy. Lehet, hogy két hét kellett ahhoz, hogy kiűrüljön a szervezetemből a Zolsana, az Imovane pedig 1 hónap múlva épült be a szervezetembe. És tulajdonképpen mind a kettő vágycsökkenést okoz. Nektek mik a tapasztalataitok ezekkel a gyógyszerekkel nemi vágy tekintetében?

Zsebibob Creative Commons License 2017.12.10 0 0 4592

Ismerek egy orvost - nyugdíjas plasztikai sebész - aki 20 éve minden este 0,50-es Xanax-szal alszik el. Esküszik rá! 

Előzmény: Törölt nick (4587)
gombóc63 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 4591

A hízásban biztos segít:-(

Előzmény: püfffneki (4590)
püfffneki Creative Commons License 2017.12.08 0 0 4590

Valaki írta, hogy lefekvés előtt 1-2 banán az jó.

Talán neked is segít.

Előzmény: Insom26 (4586)
DB79 Creative Commons License 2017.11.23 0 0 4589
gombóc63 Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4588

Szia! Aki sose szedte azt "fejbevághatja" de nem altat, csak nyugtat.

Előzmény: Törölt nick (4587)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.13 0 0 4587

sziasztok

 

xanaxot lehet altatokent is hasznalni ?

Insom26 Creative Commons License 2017.10.25 0 0 4586

Sziasztok, érdeklődnék hogy van itt valaki aki talalt hosszútávú mevoldast az elalvasi nehezsegekre? Nalam lassan ket honapja fennáll és az egyik hetrol a masikra alakult... Ott tartok, hogy 3-4 orakat tudok aludni. Doki irt fel nekem Gerodormot... Es mondta h akkor vegyem be ha még 1kor sem tudok aludni, de teljesen hatastalan... Mas is tapasztalt ilyet az altatokkal kapcsolatban? Igazabol 26 eves vagyok, igy nem akarok raszokni a gyogyszerekre, de kicsit megijeszt, hogy meg ez se hat. 

mixi123 Creative Commons License 2017.10.20 -1 0 4584

Imovane!

Írhstok neked üzenetet...sajnos nem publikus az email címed, de lenne egy pár kérdésem.

Megköszönném.

Mixi123

Előzmény: Imovane (4413)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4583

akar a fene kísérletezni, ez így jött ki

Előzmény: gombóc63 (4582)
gombóc63 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4582

Nekem nincs ebben logika, ha aludni akarok lefekszek és beveszem. De további jó kisérletezgetést!

Előzmény: r.tonyo4 (4581)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4581

Azt is kérdezhetnéd, hogy 3 korsó sör után miért akar az ember összeszedettnek tűnni, amikor úgysem fog sikerülni.

 

Éppen ezért írtam, hogy érdekes szer. Ha nem alszol rögtön akkor tudatmódosítóként viselkedik. Hiába akartam az elején lefeküdni, amikor igazán elkezd hatni, akkor már nem tudatosan cselekedtem. Ennyi az egész

Előzmény: gombóc63 (4580)
gombóc63 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4580

Már ne haragudj de mi az érdekes abban ha egy altatót lefekvés előtt kell bevenni? Befekszel az ágyba, beveszed és várod a csodát. Ezt nem arra találták ki, hogy a bevétele után még mindenféle aktivitásba kezdj.

Előzmény: r.tonyo4 (4579)
r.tonyo4 Creative Commons License 2017.09.27 0 0 4579

ez a Sanval elég érdekes egy szer.

Lefekvés előtt kell bevenni, ez van a tájékoztatóba írva és már tudom, hogy mi az oka.

Bevettem egyet és utána mentem fogat mosni. Miután végeztem, kettőslátásom lett, furának néztek ki a tárgyak, és érdekes szellemi aktivitás kerített hatalmába... Elkezdtem olvasni, járkálni, a járásom olyan volt, mintha részeg lennék. Reggel nem is emlékeztem semmire, csak most kezdenek beugrani a dolgok... Aztán egyszercsak azon kaptam magam, hogy hajnali fél 1 van.

Előzmény: nyaxi00 (4553)
troca Creative Commons License 2017.09.25 0 0 4578

Sziasztok!

Én is most találtam a topciot, nem olvasam végig, de gondoltam, megírom tapasztalataimat, hátha segít másnak. Nehezen elalvó típus vagyok, többször volt már, hogy két egymás utáni éjszakán sem aludtam semmit. Bár mostanában jobb. Ami nekem használt:

xanax/frontin - csak nagyon ritkán, vészesetben beszedve egy tablettát (pl. első nem átaludt éjszaka utáni este) , a rászokás elkerülése végett. 

György tea - macsakgyökér keverék - sokáig azt gondoltam és tapasztaltam, h. az igazán nehezen elalvóknak a gyógynövény nem ér semmit, de ez a típus nekem hatott. Nem az első nap, hanem kb. 3-4 nap folyamatos esti fogyasztás után kezd hatni.

Túlnyomásos oxigénterápia - nagyon drága "mulatság", nekem más betegség miatt kellett kipróbálnom. Arra ugyan nem hatott, viszont szerintem annak "mellékhatása" volt, hogy a kezelés után 1-2 évig annyit aludtam, mint előtt és utána még soha. Gondolom ez a mellékhatás nem mindenkinél jelentkezik, direkt azt hiszem nem is ajánlják direktben álmatlanság ellen. 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!