Keresés

Részletes keresés

sniffí Creative Commons License 2018.04.09 0 0 40129

amíg van miért lemondanod bármiről .. is .. be kéne látnod nem vagy felnőtt... s hibás értékrenddel nem is leszel sohasemmmm.. ez nem törvény .. ez a fejlődés-evolúció lehetőség,,tudd hogy teremted a világot. s nincs az a parancsnok aki társaid ellen vezényelne.de vannak emberszabásúak akik a képükre akarnak formálni.

/buddha/

sniffí Creative Commons License 2018.04.01 -1 0 40128

Amit írok az az evolúció "engedte ! tudásom. nincsennek birodalom alapító törekvésre mutató gondolataim .... amit az értelem megnyilvánulásának jeleként , értelmezzek.
.. gondolatkisérletnek elmegy, A valóság, *értelmes lények*-ként való benépesítése, valláskárosultakkal. bár őn és közveszélyességre utal.

sniffí Creative Commons License 2018.03.31 -1 0 40127

a történelem adott időt hozzá...a mágiát kicsit kösd hozzá a fizikához .. s máris jogosan gondolod , gondolkodónak magadat.. is.ki-kéne találni egy olyan világot, ahol az értelem atttől értelem mert nincsen miért háborúzni..... vagy fejlettebb rovarirtást

alibabusic Creative Commons License 2018.03.19 0 0 40126

https://www.vezess.hu/magazin/2018/03/19/szupertraffipax-meghibasodasok-veda/

Döglődnek a trafik? :)

Megkérdeztük az ORFK-t, a VÉDA beüzemelése óta mennyi esetben fordult elő, hogy hibázott valamely készülék?

Arról azonban, hogy erre hány esetben kerül sor, a rendőrség nem vezet kimutatást!

Minden szir-szar meghibásodásról vezetnek statisztikát, csak pont a hibás mérésről nem ?

Gyanús!.....

sniffí Creative Commons License 2018.03.17 -2 0 40125

evolúció,társadalom-szellemiség, dogmák-szokások kialakulásának fejlődésének, mióta az ember képes magát a környezetétől elvonatkoztatni, csak az ember szab határt.../***ezt ismerte fel Gautama 2500 éve !!! ***/ !! Így tartja markában a MA hatalmasai-értelmiségijei, az emberiséget.. 

Előzmény: sniffí (40124)
sniffí Creative Commons License 2018.03.17 -2 0 40124

rend vagy -trend

tudatosság-éberség /magyarság/?/-buddhaság/a vallás , ill. az evolválódás lehetőségét biztosító szemlélet módok közt az a különbség. Míg az istenizmus vallása szempontjából a hierarchia az egyedek uralmi állapotát hívatott erősíteni egymás fölött. Addig az evolválódás szempontjából, az én kép, a tudás megosztása egymás között egy élhetőbb világ kedvéért,,,A mai oktatási-rend, viszont a vallás szempontjából szellemi rabszolgákat gyártja a hierarchiának-bürokráciának .. legyen az rendőre.. vag yutcai koldús..- politikus.. pap.. stb, mit legfeljebb 60- 120 évig élvezhet az egyed... saját s mások kárára... gazdasági - hatalom -piac érdekében .. még ha ezt politika.. nemzetiség, köntösében teszi is ...

sniffí Creative Commons License 2018.03.16 -2 0 40123

értelem .. vagy rend

spiritualitás anyag nélkül az az a*önteltség* .. mikor elhiszed álmodod a világot, s a lét-et csak a TE álmod. S csak tervezed milyen lesz a világ ha nem leszel magányos. / ez Gauta ma 4 nemes igazságának legmélyebb tanítása, az összetettségről..-ezért születettlen az álmodó-gondoló. vagyis légy éber mit kívánsz, mit szeretsz, kit szeretsz, hogyan szeretsz, miért szeretsz/a most akkor kényelmes ha van jövője... a hit terjesztette tudásnak csak tradíciója van .. mit még senki nem élt túl... nem kéne ezt átgondolni...?...!pénz .. politika .. vallás mi köze az élethez ?! csak a hatalom bástyái !!

alappont Creative Commons License 2018.03.15 -2 0 40122

én, ha valamelyik utasom kekec és jusztse köti be magát, úgy 30-nál nyomok egy IGAZI satuféket.

Csak egyszer kell.

Előzmény: alibabusic (40121)
alibabusic Creative Commons License 2018.03.15 0 1 40121

https://www.vezess.hu/magazin/2018/03/15/kozlekedesi-baleset-birosag-itelet/

Itt 1 válasz arra,hogy miért kell bekötni a biztonsági övet!

Valamint válasz a "köcsögrendőrözőknek" is,akik sérelmezik,hogy mi köze a rendőrnek,hogy bekötöm magam vagy sem!

a Daewoo és a Skoda is 20-30 km/óra közötti sebességgel haladt, tulajdonképpen egy kisebb ütközés lett a vége, mindkét jármű javítható sérüléseket szenvedett.

Meg is úszták volna személyi sérülés nélkül az autókban ülők, ám a Skoda jobb első ülésén utazó ötvenes hölgy, Zsuzsa nem volt bekötve. Az ütközéskor előre csapódott a műszerfalba, és a szélvédőbe, eltört az orra, megrepedt a kulcscsontja, kisebb agyrázkódást szenvedett. Mivel sérülései 8 napon túl gyógyultak, Zsuzsa sofőrje, Éva is vádlottja lett az ügynek.

Látszik,hogy ilyen kis sebességnél is milyen komoly sérülést lehet szerezni!

Ráadásul a balesetben vétlen sofőr így vádlott lett,mivel az utasa nem volt bekötve és megsérült!

alappont Creative Commons License 2018.03.09 -2 0 40120

mittomén!

Hát vagyok én egy sintérpándor?

(én így csináltam pár éve, amikor a Ritmo Abarthot nem akartam már vizsgáztatni, de a hever fia teljesen rákattant, viszont őszig még nekem kellett tárolni)

Előzmény: alibabusic (40118)
alibabusic Creative Commons License 2018.03.09 0 0 40119

https://www.agroinform.hu/gazdaelet/elkaptak-a-nyiregyhazi-kistraktoros-fenegyereket-35925-001

Pont itt 1 mai hír a témából!

Az intézkedésre azért került sor, mert a traktoros behajtott egy olyan útszakaszra, ahova nem lett volna szabad, mivel "Mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel behajtani tilos" jelzőtábla volt kihelyezve.

Ha már "sáros" vagyok, akkor legalább a KRESZ szabályokat betartom!

A traktorra egy másik, ugyanolyan jármű rendszámát szerelte fel a sofőr, ráadásul a traktorral úgy közlekedett, hogy nem volt nyilvántartásba véve, valamint nem rendelkezett a járműre érvényes kötelező felelősségbiztosítással.

A rendőrök a férfit a Nyíregyházi Rendőrkapitányságra előállították, ahol ellene szabálysértési eljárást és egyedi azonosító jellel visszaélés miatt külön büntetőeljárást is indítottak.

Ez jó, egyszerre 2 külön eljárást is indítottak ellene! Nem lehetett volna együtt tárgyalni az ügyet?

Az egyik úgyis csak szabálysértés, azt a büntetőeljárásban is figyelembe vehették volna.

alibabusic Creative Commons License 2018.03.09 0 0 40118

Nem akarok okoskodni,de ha kért közterületfoglalási engedélyt,akkor minek az egyik autóra tavalyi lejárt próbarendszámot rakni? Akkor állhatnának rendszám nélkül is!

Ha meg közlekedik vele az már bűncselekmény!

Viszik rabosítani mint az egyik ismerősömet,aki átrakta egyik autójáról a másikra a rendszámtáblát és úgy közlekedett.

Előzmény: alappont (40117)
alappont Creative Commons License 2018.03.09 -2 0 40117

valószínűleg kértek közterületfoglalási engedélyt.

Olcsóbb mint egy bírság.

Előzmény: alibabusic (40114)
alappont Creative Commons License 2018.03.09 -2 0 40116

a szabálysértési előadó meg másképp fogja értelmezni.

Kinek lesz igaza?

Az tán kérhetsz bírósági tárgyalást.

Előzmény: exhighand (40112)
exhighand Creative Commons License 2018.03.09 0 0 40115

Velem is előfordult még Pesten, hogy 4 hónapig kellett az utcán tárolnom egy lejárt műszakis autót, de a rendőrök normálisak voltak, viszont a közterület felügyelők azok nem.

Előzmény: t.lantos (40113)
alibabusic Creative Commons License 2018.03.09 0 0 40114

Kicsit pontosítanom kell a korábbi hozzászólásom!

Nem ugyanazon az autón van a lejárt próba rendszám, hanem cserélődnek.

Valamint többször áll még mögötte rendszám nélkül is 1.

Tehát nem rohadnak ott, csak várnak valamire..:) Talán 1 új gazdára.

Ezek jó állapotú kis kocsik! Gondolom kintről hozzák be őket.

Feltételezem,hogy a próba rendszámossal közlekedhetnek is, mert különben állhatna az is a ház előtt rendszám nélkül. Rendszám nélkül azért feltűnő autókázni. A próbarendszámon lévő évjárat pedig igen kis számmal van írva,amit csak sasszemű rendőr vesz észre menet közben! :)

Amúgy a parkolással nem zavarnak senkit,mert 1 rövid családi házas zsákutcáról van szó és a háza előtt áll!

Előzmény: t.lantos (40113)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.09 0 0 40113

Alapjában veve nyilvan igy van, de azert ez erosen kiskapu. Es azert nem korrekt az utcan rohasztani mindenfele lomot.

Előzmény: exhighand (40112)
exhighand Creative Commons License 2018.03.08 0 0 40112

Elvinnie nem kell. A jogszabályt én úgy értelmezem, hogy egy helyen nem állhat 30 napon túl. Ha átmozgatja egy másik utcába, akkor újra 30 napja van. szvsz.

Előzmény: t.lantos (40111)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.06 0 0 40111

Nos mennyiben a rendszam nem ervenyes, akkor olyan, mintha nem is lenne. Ezen esetben viszont 30 napja van elvinni a kozteruletrol.

Amúgy szerintem baromsag magyar P rendszamot hasznalni erre, erdemesebb egy kulfoldit, azzal ugyse tudnak mit kezdeni.

Előzmény: alibabusic (40109)
Jahno Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40110

Nekem akadt pár ügyem, március 27én lesz a következő tárgyalás, meghallgathatod mi volt. Szóval összességében 1-2 eset nehéz, túl is vannak tolva, meg aztán néha nehéz is mit csinálni. Aztán itt minden mobil boltos megerősítheti, hogy elég a nevén lévő SIMet lopott telóba rakni és jönnek is.

Előzmény: t.lantos (40108)
alibabusic Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40109

Én meg évek óta látok 1 családi ház előtt parkoló autót,amelynek mindig az előző évben érvényes próbarendszáma van! Mozogni még nem láttam,de nem is járok arra sűrűn.

Most éppen 17-ben lejárt próbarendszáma van.

Nem szóltam be a rendőrségre, de ha áll,akkor nem tudom,hogy mit követett el?

Előzmény: t.lantos (40108)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40108

Hat en ott adtam fel, amikor a teljesen rendszam nelkul kozlekedo auto se nagyon erdekelte oket, aztán meg amikor egy ora mulva meltoztattak elokerulni, siman elengedtek (erosen ketlem, hogy lett volna utvonalengedelye, de lenyegtelen, mivel az A-bol B-be közlekedésre ervenyes, emberunk meg mar B-bol C-be tartott, szoval tutira nem volt koser).

Előzmény: Jahno (40107)
Jahno Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40107

"Ha bejelentesz valami gyanúsát, szarnak ra."

Rendőr- és kapitányságfüggő lehet, nálam eddig működött, ha bejelentettem foglalkoztak vele.

Előzmény: t.lantos (40104)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40106

Jaaaaaa :)

Viszont ennyi ido utan rajottem, hogy van itt tilto gom is, most mar nem latom az agyhalott f.szkalapunk irasait. Udito.

Előzmény: alibabusic (40105)
alibabusic Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40105

A megnézést én szó szerint értettem! :)

Előzmény: t.lantos (40103)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40104

Csak azt se a kekek talaljak meg.

Ha bejelentesz valami gyanúsát, szarnak ra.

Az autovadasz egy tok jo kezdemenyezes. Es azt csinalhatnak a kekek is, hivatalból. De hat azzal tobb munka lenne, mint kirakni a 3 labut, aztán pihengetni.

Előzmény: Jahno (40101)
t.lantos Creative Commons License 2018.03.05 0 0 40103

Abba sincs feltetlenul sok koszonet, ha megnezi. Mert nekem jól vilagitott, lattam vele (es be is volt korabban allittatva), aztán megis ugy erezte, hogy akkor majd o belematat. Nem is lett jo.

Persze ha elolvasta volna, hogy mi van a lámpára irva, akkor lehet, hogy jo lett volna.

Előzmény: alibabusic (40099)
alappont Creative Commons License 2018.03.05 -3 0 40102

tényleg volt rá precizencs!

A rendszámfelismerővel ténfergő civilek már több tucatnyit megtaláltak!

Előzmény: Jahno (40101)
Jahno Creative Commons License 2018.03.04 0 0 40101

"a kocsi ugyanis sosem fog megkerülni ."

Azért az ellenkezőjére is volt már példa, de Nektek úgyis mindegy, bugyuta szemellenzősök vagytok.

Előzmény: bohrer (40096)
Veszpremi Creative Commons License 2018.03.04 0 0 40100

Tök igazad van. Sajnos lakásbetörés és kocsilopás súlytottai s vagyunk családilag mi is. A rendőrség max. adminisztrál. A biztosító érdekeseket mesélt, miszerint a kocsilopásoknál közreműködnek!!!

Előzmény: bohrer (40096)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!