Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Hófehérke26 Creative Commons License 2 napja 0 0 17265

Azonnal orvos, mielőtt nagyobb baj lesz belőle! Lászy oldalán vannak jó mókusdokik: http://mokustanya.5mp.eu/web.php?a=mokustanya&o=mbOFIPQKWi

Előzmény: Lili móki (17264)
Lili móki Creative Commons License 2 napja 0 0 17264

Tegnap előtt este pici vérfolt volt Koki orrán és nem tudtuk mi az. Aztán észre vettük hogy az egyik foga picit hosszabb a másiknál és gondoltuk hogy fel sérthette a száját vele. Másnap néztük és csak a bal első foga volt meg. Most próbáltam elkapni ahogy ásít de nem láttam semmit. Mit tegyünk?

Előzmény: pumukli48 (17263)
pumukli48 Creative Commons License 2 napja 0 0 17263

Kiesni biztosan nem esik ki, legfeljebb letörik. Miért, mit tapasztaltál?

Előzmény: Lili móki (17262)
Lili móki Creative Commons License 2 napja 0 0 17262

sziasztok

az lehet hogy ki esik egy mókus foga?

Hófehérke26 Creative Commons License 5 napja 0 0 17261

Örülök, hogy jól van! :) Érdekes, hogy milyen gyorsan felépülnek, vagy legalábbis túlteszik magukat a dolgokon.

Előzmény: Picikifli (17260)
Picikifli Creative Commons License 5 napja -1 0 17260

Gyors helyzetjelentés Bogyóról: jól van, pár nap elteltével már nem látszott rajta semmi a megrázkódtatásból és a tragikus szülésből. A mozgása is rendeződött, viszont még mindig elég télies hangulat uralkodik nála. Amin viszont ledöbbentem: az orvosi szülésbefejezés 5. napján reggel nekiállt csipogni, és végig is csipogta az egész napot.

Picikifli Creative Commons License 5 napja 0 0 17259

Sziasztok,

Ezen behaltam :)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ySURk6yw9rE

jajibubu Creative Commons License 6 napja 0 0 17258

Szia! Nyár végén lesz egy éves,szóval viszonylag fiatalon került hozzám. Amikor haza hoztam,be sem akart menni a ketrecbe,úgy kellet megfognom,és betenni :D Akkor hagyta magát simogatni,úgy elviselte. De egyszer szerintem nyűgösebben és fáradtabban nyúltam hozzá,mert az ujjam bánta. Szó szerint le kellett ráznom,úgy rám harapott :DD Azóta kicsit gyengült a viszonyunk.

Mostanság kezdtem el megint óvatosan felé nyúlni,úgy néz ki,még tűri.Nem hiszem,hogy gond lesz itt....csak valószínű a köhögésem sem bátorítja :D

Kicsit makacs,színészkedős....de amikor nem látja,hogy figyelem,tiszta cuki. Csak úgy rohangál körbe-körbe,lesi a szomszédokat az ablakon keresztül,nézi a napfelkeltét :D Nagyon muris

Előzmény: Hófehérke26 (17257)
Hófehérke26 Creative Commons License 2015.03.23 0 0 17257

szia! Akkor úgy látszik őt sem kell félteni... :D Megjátssza, hogy alszik :DDD Ne félj, biztos egyre közelebb fogtok kerülni egymáshoz. Attól is függ amúgy, hogy milyen idősen került Hozzád, kicsi korban sokkal könnyebben megy a barátkozás. De szerintem egyre inkább kezd feloldódni. :) Simogassátok, és ha már idejét érzitek,akkor néha engedjétek ki játszani is (az én esetemben Prézli saját magát engedte ki simogatáskor). És ha már így megjátssza,hogy alszik, akkor készülj fel,nemsokára jön a hiszti és hogy durcás, legalábbis nálunk gyakran előfordul, annak ellenére, hogy Prézli fiú. :D

Előzmény: jajibubu (17255)
jajibubu Creative Commons License 2015.03.23 0 0 17256

Bocsánat, lemaradt a Hölgy :)

jajibubu Creative Commons License 2015.03.23 0 0 17255

Sziasztok!

Párszor már tavaly jártam felétek,de csak olvasni a sok-sok hasznos információt,amit a kis mókusokról írtok.

Novemberben én is egy ilyen csöppséggel lettem gazdagabb,akit nagyon szeretek.

Móku'-nak hívják,vagy néha Madonnának(a fülén van egy pici lyuk,amin a fény átszűrődik...nagyon vagány) :)

Olvastam másoknál is,hogy lassan szokja meg az emberek közelségét,és sok türelmet igényel. Sajnos mi hiába élünk együtt már több hónapja,amint haza hoztam,elvonult téli álmot aludni. Nagyon ritkán láttam ébren,és még kevesebbet tudtunk ezáltal barátkozni. Például az első hónapban azon izgultam,hogy egyáltalán jó itatót vettem-e neki,mert soha nem láttam használni. Kiderült,hogy ivott,csak mindig sutyiban,amikor nem figyeltünk(kimentünk a szobából,vagy mikor már lefeküdtünk aludni).

Elég hangulat függő a kicsike. Van,hogy bele mászik félig a tenyerembe,és úgy lopkodja ki a lisztkukacokat,de van hogy rám sem hederít. Ha csemegével kínálom,és nem akar velem foglalkozni,eljátsza hogy alszik,és próbál hunyorogni :D

Oduja is van,csináltam függő ágyat,amit nagyon hamar megszeretett,és szét is szedett. Alapvetően kíváncsi.... csak még engem nem szokott meg :D

pumukli48 Creative Commons License 2015.03.21 0 0 17254

Egy árnykép Marciról

Ditty73 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 17253

Ez jóóóó! :-DDDD Igazi, ügyes mókus! Letisztította a terepet :-DDD

Előzmény: pumukli48 (17251)
mirindka Creative Commons License 2015.03.20 0 0 17252

jaj de helyeske :-) latni rajta hogy boldog mókuci :-) és biztos tudja ő is menyire törődnek vele 

Előzmény: Hófehérke26 (17248)
pumukli48 Creative Commons License 2015.03.19 0 0 17251
Hófehérke26 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 17250

Nagyon köszönjük,aranyosak Vagytok! :)

Előzmény: mókuszka6 (17249)
mókuszka6 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 17249

Jobbulást kívánunk Prézlinek, Neked pedig sok kitartást! Jól érzed, hogy közelebb kerültetek egymáshoz, Ő pontosan tudja, hogy próbálsz rajta segíteni. Tudom, mert Móki is ilyen volt... Nagyon szurkolunk, hogy teljesen meggyógyuljon, és még sokáig dögönyözhesd Őt! 

Móki-Cseppike és Erzsó

Előzmény: Hófehérke26 (17248)
Hófehérke26 Creative Commons License 2015.03.18 0 0 17248

Köszönöm, nagyon jó olvasni a biztatást, sajnos nagyon el voltam kenődve (kicsit még most is el vagyok), de már tegnap úgy viselkedett,mintha semmi sem történt volna, és érdekes, de sokkal közelebb kerültünk egymáshoz, még jobban megszelídült, pedig amúgy is könnyű dolgom volt vele. Mielőtt bevitték röntgenre, szegény csak lógott az orvos kezében, és megfogtam,megsimiztem a kis "kezeit", hogy ne féljen és ügyes legyen és remélem,hogy érezte a szagom és nem félt annyira. Mindenesetre én ennek tudom be, hogy most még imádnivalóbb,mint eddig volt. Egyébként pedig én is egyre inkább bizakodom, és bízom benne,hogy ő kivétel lesz és még jó sok évig tudom dögönyözni :))) 

Egy kép,amin "puszit" ad és egy kicsit régebbi közös képünk  :)

Előzmény: mirindka (17246)
Ditty73 Creative Commons License 2015.03.17 0 0 17247

Jópofa kis függőágy, azt szereti az én mókusom is, főleg nyáron, amikor bepermetezem kicsit vízzel, szinte fürdik benne. Remélhetőleg tetszeni fog a te mókidnak is. Barátkozik már?

Előzmény: Dénes T (17245)
mirindka Creative Commons License 2015.03.17 0 0 17246

nagyon szomorú ezt olvasni.remélem Prézli már sokkal jobban érzi magát.

habar tapasztalatom mókus téren egyenlőre még nincsen de emberi tapasztalatból mondhatom hogy ilyenkor arra kell gondolni hogy a kis szervezete még erős és fiatal, sok sok boldog mókus év vár még rá. nem szabad gondolni a rosszra mert néha az ember saját magának bevonza azt. ahogy olvasom a lehető legjobb orvos látja őt el, szerető környezetben él úgyhogy biztos sok sok mogyoró fog még lecsúszni a torkán :-)

Előzmény: Hófehérke26 (17244)
Dénes T Creative Commons License 2015.03.16 0 0 17245

Kreáltam neki egy fügő ágyat de egyenlőre még nem lakta be....

Hófehérke26 Creative Commons License 2015.03.16 0 0 17244

Sziasztok!

Ma voltunk megint Graf doktornál Prézlivel, mert megint szipogott. Kapott egy nagy nyugtatószurit, megröntgenezték és kiderült,hogy az egyik hátsó foga be van gyulladva. Elvitték a műtőbe és kihúzták neki. Kapott fájdalomcsillapítót 5 napra meg 2 hétig antibiotikumot és azt mondták, hogy mivel még 2 éves sincs, nagyon nagy baj,hogy ilyen kicsi korában így begyulladt a foga, szóval ez jelentősen megrövidíti az életét. Szegényke nagyon kész van, semmi ereje,még kába is a nyugtatótól, talán most alszik. A szívem szakad meg érte, nagyon el vagyok keseredve. Remélem nem lesz igazuk,és még legalább 9 évet velem lesz.

Hófehérke26 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 17243

Szia! Ha netán továbbra sem jön be neki a kukac, akkor vegyél neki kis szárított fehér halakat,azokat szerintem imádni fogja. De amúgy Prézlinek is vannak olyan időszakai, amikor nem nagyon kér halat, szóval szerintem ne aggódj. :)

Előzmény: Dénes T (17241)
Bianca 90 Creative Commons License 2015.03.15 0 0 17242

Sziasztok!

Csíkos mókusunk orra felett, szemei körül, és a szája alatt nagyon sok szőr kihullott, leginkább csak kis pihék maradtak az említett terülteken neki.

Az étvágya teljesen rendben van, eleven is.

Tapasztalt már valaki hasonlót?

Dénes T Creative Commons License 2015.03.14 0 0 17241

Hat eltel  egy kis ido az odu elveteltöl! Moki azota sajnos megint elegge felenk Ami egyeben tulzas mert ha bemegyunk hozza azonnal elugrik ha beszelunk hozza akkor figyel es ha szepen benyulok a kezrecbe nyugodtan meg tudom simogatni! Amit nem ertek hogy kb 2 hete a lisztkulacokAt nem igazan eszi! Gyakorlatilag neha neha 1-1 db ot hajlando elvenni Azt is nagyin nehezen! Elotte azert 4-5 db is betolt! 

igazabol nem ertem mert a kulac az mozog él tehát ugyan olyan mint 1 honapja! 

Csokivadász Creative Commons License 2015.03.14 0 0 17240

Nem, akkor szokott nyugodt lenni, mikor füttyül. A hintaágyat azért szedi szét mert almot csinál belőle. Nálunk is szétrágta. A fenyő mulcs is mikor ki van takarítva, addigra apró darabokra van őrölve.

Előzmény: Adambence (17239)
Adambence Creative Commons License 2015.03.14 0 0 17239

És nem látszik hogy kicsit esetleg megbuggyan? Mert annyira ő sem bánja szerintem, ketrecében elvan, néha rohangál, de többségiben furkálja az almot (jó vastag és alagutakat tud oda építeni, tél elején széttépte függőágyát és inkább rongyokkal együtt leköltözött az alagútrendszerbe)

Előzmény: Csokivadász (17238)
Csokivadász Creative Commons License 2015.03.14 0 0 17238

Lehet sosem, lehet, hogy csak a ketrecen belül csinálja, védi a területét, ha kiengeded, akkor nyugodt is lehet. Nekem az első mókusom nyugodt volt mindig, ketrecen belül-kívül, ki-be járkált akár órákon át.  A második már kicsit vadabb, őt kiengedtem, de ő nem is élvezte annyira a kint létet, a jelenlegi meg szétharapná a rácsot is, ha odarakod a kaját vagy az ujjad, őt nem is engedjük ki.

Előzmény: Adambence (17237)
Adambence Creative Commons License 2015.03.14 0 0 17237

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a fiatal lány mókusok körülbelül mikor "nyugszanak" le? Télen és most kis bolond, folyamatosan harap, nekem ugrik, szóval kiengedni nem nagyon lehet. Most tettem egy próbát kb. 10 percig bírta. (11 hónapos)

Ditty73 Creative Commons License 2015.03.14 0 0 17236

Ti milyen fák rügyeit, hajtásait adtok a mókiknak?