Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lászy 2014.04.20 07:34:36 © 16472

Szia!

Azt hagyd mag a hörcsögnek. A mókusnak kicsi, és bele sem fog menni. Ha elbújik kinn, akkor valószínűleg fél. Nyerd el először a bizalmát a ketrecben, hogy ne féljen  tőled, és akkor kinn is szaladgálni fog.

Lászy

Előzmény: krhome99 (16471)
krhome99 2014.04.19 22:19:34 © 16471

Sziasztok!

Még új vagyok itt és csak annyi kérdésem lenne, hogy ha leteszitek a mókusotokat a földre, nálatok is bebújik a legsötétebb sarokba( ágy alá,..) és nem jön ki, ha csak ki nem csalogatjátok? Mit gondoltok arról a gömbről amiben futkározhatnak, és nem tudnak elszökni? 

Egyébként Boldog Húsvéti Ünnepeket Mindenkinek!

muki48 2014.04.19 19:18:28 © 16470

Málna Móki!

Lassan óvatosan nyulj felé,mindig vigyél neki valamit,mazsola, keksz db.stb ha nem is veszi el de odafigyel rád és tudja hogy nem kell félnie.Beszélni hozzá nem hangosan,finoman.Én mindig beszélek vele és figyel.A lényeg ne hirtelen mozdulat legyen,és meg fog bízni benned.Sok sikert.

Málna móki 2014.04.19 18:50:30 © 16469

Nagyon szépen köszönöm válaszod !

Remélem holnap kicsit jobb kedve lesz .

Köszönöm , hogy válaszoltál!

mókuszka6 2014.04.19 18:39:25 © 16468

Üdvözlet a mókusgazdik soraiban! :-)  Ne izgulj, csak az a baja Málna mókuskának, hogy még fél. Idő kell, amíg megszokja az új helyét, a ketrecét, legyél vele türelmes! Ha hagyja magát simogatni, az jó, csak vigyázz, nehogy megijeszd! Én azt tapasztaltam, hogy Móki szereti, ha beszélek hozzá, megnyugtatja. Kívánom, hogy sok örömöd teljen a kismókusban! Ha valamit nem tudsz, nyugodtan kérdezhetsz itt, valaki mindig válaszol. :-)

Előzmény: Málna móki (16466)
Natyca 2014.04.19 17:23:00 © 16467

Szia!

Köszönöm a választ kivenni nem szeretném az anyát és nagyon piszkálni sem csak meglesni nekem annyiból jó az ódúm hogy nem kell benyulnom a ketrecbe hogy felnyissam a tetejét. Viszont mennyi az a csöndes idő amennyi lehet mert én

utoljára délelőtt hallottam szoptatásos hangot de az anya meg abszolút ki sem jött tegnap óta.Igazából csak az érdekelne hogy igy az első napon mondjuk ki szokott-e jönni és nem veszélyes-e hogy nem jött ki inni enni pisilni.... 

Köszönöm a választ előre is....

Előzmény: Lászy (16465)
Málna móki 2014.04.19 14:20:42 © 16466

Sziasztok!

Ma jött meg a kis mókusom Málna!

Egész nap a ketrec sarkába van de hagyja,hogy simogassam!

Ez azért van mert ma jött és még fél vagy miért ?

Lászy 2014.04.19 12:15:38 © 16465

Szia!

Mivel első almos a mama, és neked is ők az elsők, hagyd a dolgot még egy vagy két napig. Ha hallod a hangokat, akkor minden rendben van. Majd hétfőn du, ha kijön enni az anya, akkor tedd külön ketrecbe, takard le őt, hogy ne lássa, mit csinálsz, kesztyű fel, gépet elő, és óvatosan kukucskálj és fényképezz, majd vissza.

Ha azonban azt veszed észre, hogy nem nagyon zajong a fészek, akkor ugyanezzel a kivevős módszerrel less be előbb. Gratulálok a babákhoz.

Minden kedves mókusnak és gazdinak Kellemes Húsvétot kíván a Mókustanya összes mókija és én.

Lászy

Előzmény: Natyca (16464)
Natyca 2014.04.19 12:07:06 © 16464

Köszönöm a gyors választ. Természetesen előre tájékozottam és utána olvastam az ő honlapján is.... Nem

nézegetni akarom hanem csak belesni és szerettem volna tudni hogy ki hány nap utan mert benézni az ódúba. Nem piszkálásból csak hogy hányan lehetnek kbra... De köszi a választ. 

Előzmény: mókuszka6 (16462)
mókuszka6 2014.04.19 11:10:45 © 16463

Minden kedves Mókuskának és Mókusgazdinak kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk! Móki-Cseppike és Erzsó

mókuszka6 2014.04.19 11:07:10 © 16462

Gratulálok a kis  jövevényekhez, jó egészséget kívánok nekik! Lászy honlapján, a mókustanyán minden fontos kérdésre megtalálod a választ. Nem ártott volna előre is tájékozódni a tudnivalókról, de azt nagyon jól teszed, hogy nem nyúlsz hozzájuk! Olvasd el figyelmesen az oldalt, ha valamit nem tudsz, hívd fel Lászyt! Közelben-távolban ő tud a legtöbbet a mókuskákról. 

Előzmény: Natyca (16461)
Natyca 2014.04.19 08:10:04 © 16461

Sziasztok!

Ma reggelre megszülettek a pici mokúsok. Egy olyan kérdésem lenne hogy ki mikor mennyi idő után leste meg (nem fogtam azt tudom hogy nem szabad) az ódúban hogy hány picúr érkezett? Nem szeretném természetes bolygatni szóval ha nem lehet meglesni sem akkor persze betartom csak az érdekelne mennyien vannak... 

(Mivel hogy első elés így a hangokból ami kiszürődik nem tudtam megállapítani...

Elöre is köszönöm. 

Lili móki 2014.04.19 06:29:27 © 16460

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok minden mókuskának és minden szuper gazdinak. Üdv : Lili mókus, Kokó mókus, Kata, Janó

muki48 2014.04.18 21:00:22 © 16459
mókuszka6 2014.04.18 15:36:46 © 16458

Nagyon aranyos a mókuskád, Muki48! Igazi kis bohóc, nem csodálom, hogy annyira szereted! Látszik, hogy minden körülötte forog! :-D Végignéztem a videot többször is, annyira jópofa, ahogyan birkózik a labdával!:-D

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk Nektek! Móki-Cseppike és Erzsó

Előzmény: muki48 (16456)
muki48 2014.04.18 15:27:34 © 16457

Bocsi!

A videót nagynehezen feltudtam rakni csak írni nem tudtam hozzá.Sajnos nem a legjobb mínőség telefonról van felvéve.Mokikám játék közben,egész nap csak futkározik nem csoda hogy nem hízik semmit,pedig enni azt tud.

Ezuton kívánok minden MÓKUS GAZDINAK mókuskának KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET!

Üdv. István.

muki48 2014.04.18 15:11:00 © 16456

m

muki48 2014.04.16 20:06:04 © 16455

Mókusgazdi!

Megható Berta története és sajnos halála,de mint Mókuszka6 írta és van már másik kis mokija én is azt tudom ajánlani minél előbb másikat venni.Biztos nem olyan lesz mint a régi de egy kis megnyugvást biztosít.Az én felnevelt mukim csak szabadon lett engedve vissza a természetbe de a mai napig nagyon hiányzik.Nekem is kellet egy másik moki és valamennyit vigasztal a szeretete a kis bohockodása.

Üdv.István

szabozsoltika 2014.04.16 19:04:27 © 16454

Sziasztok.

Eladó egy a Ketreckirálynál csináltatott, 2 hetet használt mókusketrec teljes felszereléssel (kivéve etetőtálak és itató), odukkal, ággal, ennivalóval. Kerekek nélkül eladó, azt már én szereltem rá.
Méretei: szé:80cm, mé:60cm, ma:110cm
Kihúzható alomtáca, nincsenek rágható élek, nincs festve.
Ár fix 35000 ft., csere nem érdekel.

ergobacsi kukac gmail pont com

mókuszka6 2014.04.16 13:19:39 © 16453

Sziasztok, Mókusgazdik! Végigsírtam a nekrológot, amit Bertáról írtatok, és újra sírva olvastam el Lászy honlapján Berta mókuska történetét... Ha valaki átérzi a fájdalmatokat, hát én átérzem, ha valaki tudja, hogy mekkora üresség maradt utána, hát én tudom... Nincs a napnak olyan pillanata, hogy ne jusson eszembe az én kis Mókikám: éppen tegnap volt 4 hónapja, hogy elköltözött tőlem az örök mogyorómezőkre. Mindig gyújtok mécsest halála óta, mindig azon a napon, amikor eltávozott.

És higgyétek el, nem lesz könnyebb... Ahogyan Ti is szerettétek Bertát, sosem jön el az az idő, amikor sírás nélkül tudjátok nézegetni képeit, mert a Ti lelketek egy darabja is vele távozott...

Nekem nagyon sokat segített Móki-Cseppike, segít elviselni azt a fájdalmat, ami maradt Móki után: ha könnyes szemmel is, de tudok mosolyogni, amikor bohóckodik, vagy éppen szaladgál rajtam, finomságokat keresve...

És Ő is ugyanolyan, mint Móki volt... Először én is azt mondtam, nem kell többé mókus, mert Mókit senki nem tudja pótolni. Miután eltemettem Őt, azt hittem megbolondulok, amikor az üres lakásba hazajöttem, amikor ránéztem az üres ketrecre... Hiába tette át a barátom a másik szobába, a ketrec helyét sem volt jobb látni... Akkor kezdtem el telefonálgatni, kismókust keresni, mert azt mondtam, nem bírom ki még egy napig mókus nélkül... Aztán másnap megkaptam Móki-Cseppikét, de hát ezt már tudjátok...

Persze, nektek kell eldönteni, lesz-e másik kismókus, és ha igen, mikor, de az én tapasztalatom azt mondja: minél gyorsabban kell egy másik, eleven és egészséges kis gyönyörűség, aki minden bizonnyal sok-sok örömöt szerez majd Nektek... És akinek ugyanolyan gondos, jó gazdijai lehettek, mint Bertának voltatok...

Ő az én kis Móki-Cseppikém, vele együtt kívánok Nektek megnyugvást, és mielőbbi kismókuskát! Erzsó

Előzmény: mókusgazdi (16452)
mókusgazdi 2014.04.15 22:23:48 © 16452

BERTA SÍRJA 2014-04-15.

Kedves Mókusgazdik!

Nagyon-nagyon köszönöm a meghatóan együtt érző sorokat, amit Berta halála után kaptam Tőletek!

Berta a kerti hintaágyunk mellett fekszik, és sokáig gondolkodtam, milyen virágot ültessünk a sírjára.

Most úgy gondolom, a tűzpiros muskátli jelképezze azt a szeretetet, amit éreztünk iránta, az élet színe, a tavasz virága, amilyen volt, ügyes, szép, és okos mókuska, aki mindig tudta, hogyan kell alkalmazkodni a túlélésre,

és a tiszta lélek jelképei,  a fehér árvácskák vegyék körül, mert itt hagyott minket egyedül, és most ő is árván fekszik kinn a földben…..

Nekünk, családunknak, gyermekünknek, aki 13 éves korától 18 éves koráig együtt „öregedett” vele,

ő volt az egyetlen állatunk.

Nincs kutyánk, macskánk, semmi más. Berta volt.

Amíg nem tudunk fájó szív nélkül, sírás, vagy könnyes szem nélkül nézegetni képeit, most úgy érezzük nem lesz másik mókusunk. Nekünk nem csak egy mókus, Berta hiányzik, bár ma átmelegedett a szívünk, amikor egy állatkereskedésben jártuk, míg valamire várakoztunk, és pont egy fehér csíkos kb. fél éves mókuskát láttunk ott.

Egyszer, ha múlik a gyász, biztosan szeretnénk még mókuskát, az is biztos, hogy ugyanilyet, de most egy ideig -  nem.

De azért figyelünk Benneteket, nem hagyunk el, itt leszünk Veletek. Ha lesz olyan kérdés, amire tudjuk a választ, válaszolunk.

Néha felteszek képet Berta sírjáról is, ahogy tovább csinosítjuk.

L.

pumukli48 2014.04.15 21:11:59 © 16451

Hála Istennek!

a sok szomorú hír után olyan jó ilyet olvasni. Veled örülök Lászy :-)

Előzmény: Lászy (16446)
Medve Zsófi 2014.04.15 19:10:47 © 16450

Sziasztok!:)
Székesfehérváron vagy környékén keresek mókus gazdikat pároztatási célból. Egy fehér fiú mókuska és egy barna kislány keresi a párját. A kislány már 3x csicsergett, és sajnos egyszer sem sikerült, de nem tudjuk, hogy a fiúval vagy lánnyal van a probléma így szeretnénk mással is kipróbálni. Medve Zsófi néven facebookon is elérhető vagyok illetve itt is figyelni fogok hátha egy fehérvári pont társat keres a mókusának :D

mókuszka6 2014.04.15 18:23:48 © 16449

Jaj, nagyon örülök, hogy rendbe jött!!!! :-D :-D Minden elismerésem Varga dokinak ezért a bravúrért, Neked, Lászy a gondos ápolásért!!!! Őszintén kívánunk minden jót Lady Babának! Móki-Cseppike és Erzsó

Lili móki 2014.04.15 14:31:55 © 16448

Szia Lászy. Örülök hogy Babával minden rendbe. Üdv Kata

zsu830729 2014.04.15 13:55:21 © 16447

Szia Lászy! Jaj de jó látni, hogy jobban van :-) Remélem jó helyet tudsz majd találni neki!( Bámulatos, hogy ilyen pici állatokat is meg tudnak már műteni, és hogy felépül)

Lászy 2014.04.15 11:34:17 © 16446

Ahogy ígértem , Baba a műtét után 2 héttel:

A sebe szépen gyógyul már, és nagyon aranyos társává válik majd valakinek.

Lili móki 2014.04.13 20:20:02 © 16445

Szia. Fogadjátok részvétünket Berta mókus miatt :Lili mókus, Kokó mókus , Kata. Nagyon sajnálom és Ti igazi hősök vagytok hogy így gondját viseltétek amikor Berta mókus már nem tudta egyedül tisztogatni magát, és biztosan figyel Titeket fentről.

Előzmény: mókusgazdi (16436)
Lászy 2014.04.13 16:18:15 © 16444

Sziasztok!

Fogadjátok együttérzésünket a Mókustanya lakóival együtt Bertát illetően. Találjon a szívetek a szép emlékekben megnyugvást, és legyetek büszkék magatokra, amiért ilyen sokáig szép életet tudtatok neki nyújtani!

Lászy

matyika0101 2014.04.13 15:13:14 © 16443

Nagyon sajnálom szegény Bertát, büszkék lehetek magatokra, amiért mindig mellete álltatok és gondoztátok őt.

Őszinte részvétem: Matyi