Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Norcsa2 4 órája Creative Commons License 17092
Az en mokim is osszeragta a hungarocellt.Nem lattam h megette volna.
pumukli48 5 órája Creative Commons License 17091

Pumukli ette a hungarocellt, de hogy tényleg lenyelte-e, nem tudni, összerágta, az biztos

Előzmény: Ditty73 (17088)
Aloha3 6 órája Creative Commons License 17090
muki48 6 órája Creative Commons License 17089

Nem tudom miért eszi csak azt hogy a kis ÉLETÉBE kerül.Ne hagyd!!!!!

Ditty73 7 órája Creative Commons License 17088

Tapasztalt vagy hallott már valaki olyat, hogy a mókus hungarocellt "eszik"?? Azért tettem idézőjelbe, mert úgy látom, az én kincsem eszi, de ezt hiába látom, nem akarom elhinni!  Miért lehet ez?

Aloha3 2 napja Creative Commons License 17087

Kedves Lászy!

Szeretnék csatlakozni a csoporthoz a facen Huszár Erika néven.

További szép napot, jó hétvégét kívánok Neked és minden Mókusgazdinak!

Zizi mókus és gazdája

Előzmény: Lászy (17085)
muki48 2 napja Creative Commons License 17086

Lászy!

Nem tudom válaszoltál-e levelemre,mert három napig nem volt jó a gépem.Elvitték javítani ,nem tudom közbe mi volt.Bocsi hogy megint evvel zavarlak.

Üdv. István

Lászy 2 napja Creative Commons License 17085

Aki kedvet érez a csatlakozáshoz, van a facen egy csoportom csíkos és más mókusok szerelmesei néven, ahol nagy álmomat váltom valóra, és a lehető legrészletesebb képes alfaji meghatározó dokumentumot készítem meg és teszem elérhetővé, ahol az összes mókusfélét bemutatom, amit csak a taxonok felsorolnak.

Lászy

Lászy 3 napja Creative Commons License 17084

Nálam is party van, Bogi hancúrozik mindenkivel. De már többen is érnek, remélem hamarosan ők is fütyülni fognak.

Lili móki 4 napja Creative Commons License 17083

Szia

Mia 3. fütyülésen vagyunk túl és sajna Koki mókusunk még nem foglalkozik szegény Lilivel.

Előzmény: teglaga (17082)
teglaga 4 napja Creative Commons License 17082

Sziasztok!

Nem várt módon elkezdődött a fütyülés,pedig fűtetlen helyen vannak.:-)

wikl6661 5 napja Creative Commons License 17081

sziasztok a múltkor kaptam aloeverát és elég dőlés szöges volt ezért kikötöttük. Akkor a többiek feldobták a labdát, hogy miért nem vágunk le belőle egy keveset és adjuk oda a mókiknak. Nos ezt az egyet nem mertem meg játszani. Ezért kérdezlek titeket, hogy adott-e már valaki aloeverát a mókusának?

Norcsa2 5 napja Creative Commons License 17080

Zsuzska1975 : Az én mókim 2 hete van nálam, most kelt fel teljesen a téli álmából. 2hónapot biztos aludt.

Szerintem várj türelemmel, fel fog ébredni. :-)

Norcsa2 5 napja Creative Commons License 17079

Sziasztok,

kaptam páromtól egy lassan 5hónaos mókit. Most kelt fel a téli álmából igazán.

Van esélye egy ennyi idős mókit megszelídíteni?

Türelem az van sok. Már addig eljutottunk, hogy most már nem rohan el ha meglát minket. Ezt két hét alatt értük el.

Zsuzska1975 6 napja Creative Commons License 17078

Sziasztok!

Karácsonyra kaptuk a kis csíkos mókust. Tapasztalat híján a fórumon olvasgattam a szelídítéssel kapcsolatban.

A türelem nálunk megvan, nem szoktuk piszkálni, vagy zavarni ha alszik. Ha otthon vagyunk, sosem jön ki az odújából. Próbáltam már rácson keresztül lisztkukacot adni neki, ha nagyon közel teszem az odú bejáratához, akkor elveszi tőlem, de amúgy nem hajlandó kijönni megmutatni magát.

Meddig normális ez? Meddig alszanak téli álmot?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat. Zs.

Szemy tó 2015.01.24 Creative Commons License 17077

Mai szakadó esőben gyűjtögettük a friss eleséget, most szárítom a kandalló párkányán, de már le is meózták és nem volt ellenvetés! :-)

Csipke bogyó-galagonya mix. :-)

zsu830729 2015.01.22 Creative Commons License 17076

Sziasztok!

Szép napra ébresztett Bellám, hangos csipogással adta tudtomra, hogy nála már tavaszodik, és Misikét szívesen látná a ketrecében :-) 

Remélem sikerül :-) Misi tettre kész!

Szép napot mindenkinek:-)

muki48 2015.01.21 Creative Commons License 17075

Kedves Dori!

Mint írod már fél éve másnál volt,képzeld szegényt hogy hiányzik a gazdija.Most meg kell szoknia az új gazdit.Ha elmész vendégségbe egy idegenhez hogy érzed magad?Na szegény most így van.Türelem.............türelem hosszú út lesz de majd megéri.Nagyon sokat beszélni hozzá,óvatosan kínálni neki a kaját STB.

Ennyit röviden.

Üdv. István

dori202 2015.01.21 Creative Commons License 17074

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a szelidítéssel kapcsolatban. 1 hete örököltünk egy fél éves szibériai mókus fiút. 1-2. nap elő sem jött az odújából, azóta a régi odú mellé tettünk be egy másikat is valamint egy csőrendszert, amit előszeretettel használ. Olvastam több cikket, forumot a szelidítéssel kapcsolatban, azonban egyiket sem tudom felhasználni, hiszen a mókus annyira fél tőlünk, hogy csak éjszaka jön elő, valamint nappal is már egyre többször, de amint meglát minket, elbújik. A szelidítés eleséggel így szinte lehetetlen. A volt gazdijától megtudtuk, hogy az ő kezéből már a mogyorót is elfogadta. Olvastam még azt is, hogy az elején az odút ki kell szedni, hogy hamarabb megszokjon minket, viszont ahhoz nincs szívem, hiszen mind a 3 már tele van eleséggel. :) Amikor az elején még nem volt benn az odú, és éppen aludt, sikerült megsimizni, és abszolút nem tűnt agresszívnak, sőt el sem futott. Azóta nincs semmi javulás ilyen téren. Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm. További szép napot!:)

teglaga 2015.01.20 Creative Commons License 17073

Sziasztok!

Úgy látszik előkerültek és kergetőzéssel kezdik a szezont.

Picikifli 2015.01.19 Creative Commons License 17072

Sziasztok,

Korábbi érdeklődésemre sajnos nem akadt jelentkező, így érdeklődni szeretnék, hogy Pest-Győr ( esetleg Tatabánya-Székesfehérvár ) útvonalon lenne-e valakinek partyképes fiúmókusa, aki vagy jönni tudna egy esetleges csipogás esetén, vagy vinni lehetne hozzá Bogyót.

pumukli48 2015.01.16 Creative Commons License 17071
muki48 2015.01.13 Creative Commons License 17070

Lászy!

Bocsika a kérésért a képek miatt,gondoltam hogy van dolgod bőven.De hogy ennyi?És még a párod is,mielőbbi gyógyulást kívánok neki.Vigyáz a Babádra,a család az első!

Üdv. István

Lászy 2015.01.13 Creative Commons License 17069

Sajnos egyenlőre a képekhez nem férek hozzá. A nagy képet le kellett vinni a földszintre, ott nincs netem, így nem tudok feltölteni semmit, míg meg nem veszem a wifis elosztót és be nem hergelik (ezt szívességből teszik meg, így alkalmazkodni kell a rokon időbeosztásához).

A magos kérdéseket ma kaptam meg, de nem volt még időm foglalkozni a dologgal (fel kell hívnom a magost is meg a futárt is áregyeztetésre). Elmenni max hétvégén tudok, mert már nemigen férek be a volán mögé nagy hassal, kész tortúra magamat és a Benit is felöltöztetni bármiért. Most meg nem elég az utolsó 3 hét hajtása a terhességre (minden vizsgálatot most írnak ki nagy örömömre), még a férjem fél arca is lebénult egy vírus miatt, így annak is az összes idegessége a nyakunkba szakadt (2 hét és 6 hónap közötti a gyógyulás, de lehet maradandó károsodása is), a fizetésem 2/3 részét nem számolták el januárba, miközben itt az éves tigáz elszámoló és egy csomó mindent kellett volna vennem magamnak és a babának a kórházba. Ezért kérek egy kis türelmet, amint lehet, válaszolok.

ha valakinek sürgős kérdése van, inkább telefonáljon, az fix.

Előzmény: muki48 (17067)
Hófehérke26 2015.01.12 Creative Commons License 17068

De jó! :) Akkor ezek szerint az alvást kihagyó mókusoknál is lassan véget ér a vérmókus időszak? Már olyan jó lenne megint játszani Prézlivel és végre a harapások, karmolások is begyógyulhatnának a kezemen...

Előzmény: Lászy (17066)
muki48 2015.01.12 Creative Commons License 17067

Lászy!

A mókuspalotáról ahol ébredeznek a mokik nem lehetne pár képet kérni.????

Írtam neked emilt nem kaptam választ,bocsi tudom most sok dolgod stb. van!

Üdv. István

Lászy 2015.01.12 Creative Commons License 17066

Nálam is elindult az álomszuszékok ébresztgetése. Szépen elkezdtem nekik fűteni a Mókuspalotába. a 10 lányból már 7 ébren van, 3 még szendereg. a fiúk lustábbak, de azért előbújnak már ők is.

A frissen felébredt kislányok még meglehetősen harcias kedvűek, kivéve persze a drága Maffiát, ő aranyos. Érdekes, a fiúk amilyen kis bátrak voltak elalvás előtt, harapósak tél elején, most olyan kis mimózák, alig mernek odajönni a rácshoz. Érdekes, milyen változásokkal jár egy igazi, mélyebb téli álom a mókusok személyiségénél, meg az, hogy nem látnak annyit, mint idebenn. De remélem, ha teljesen felébrednek, akkor ismét helyreáll a béke, bár ebben a sok finomságnak, amit adok nekik, döntő szerepe lesz.

Lili móki 2015.01.10 Creative Commons License 17065

Köszi kedves vagy és nagyon aranyos Zizike is

Előzmény: Aloha3 (17064)
Aloha3 2015.01.10 Creative Commons License 17064

Nagyon örülök, hogy meggyógyult a kicsi mókusod! :-)

Előzmény: Lili móki (17053)
Aloha3 2015.01.10 Creative Commons License 17063

Köszi ezt a kedves videót! :-)

Előzmény: pumukli48 (17059)