Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lászy Creative Commons License 1 napja 0 0 17186

Sziasztok!

Ma reggelre megérkezett az első kismókus csapat Bogikánál. Még nem bolygattam meg őket, csak egy gyors fényképet készítettem róluk. Ráadásnak fütyülni kezdett Zserbóka, aki ha vemhes marad, akkor várhatóan április elsejére fog fialni, ami azért érdekes, mert tavaly is volt ezen a napon fialás.

Bogika kicsinyei, én hatot számoltam

Csokivadász Creative Commons License 3 napja 0 0 17185

Nálunk egy nappal később jött a fütty. De már előtte nap gyanús, akkor nagyon pörög. Aztán a fütty nap, tök nyugodt, nem támad. 12-14 nap múlva újra lesz, 4-5 alkalommal is.

Előzmény: f.andrea7 (17179)
muki48 Creative Commons License 4 napja 0 0 17184

Ditty!

A jolomax a jolovit továbfejlesztet változata!

Tavaj már kerestem én is.Googliba beírod ott is ezt a választ megtalálod.

Üdv István

Ditty73 Creative Commons License 4 napja 0 0 17183

Jolomax-ot adott már vki mókusnak? Jolovitot akartam venni, de nem volt, azt mondták, ez ugyanaz mint a Jolovit.

pumukli48 Creative Commons License 5 napja 0 0 17182

Marci is rendszeresen takaritja a karnist, és a szekrények tetejét. Nincs gond a portörléssel :-)

Előzmény: Csokivadász (17176)
Ditty73 Creative Commons License 6 napja 0 0 17181

Igen, alapszabály, hogy csak akkor engedjük nekik felfedezni a kinti, ketrecen kívüli "veszélyesebb" de izgalmas világot, ha már elnyertük a bizalmukat, nem félnek tőlünk és eléggé megszokták a kis kecójukat, hogy tudják, ott van kaja, pia, oda vissza tudnak (és vissza is fognak menni). Eleinte érdemes betartani (tudom nehéz), hogy kint ne legyen kajája, vize, ne adjunk neki semmit, hogy biztos visszamenjen a kecóba.

Picurkám és előtte Mazsi is nagyon sokat kint volt mindig, szekrény teteje, szekrénysor mögött le (farost lemezből van, könnyen közlekedett rajta), néha el is időzött ott, de mindig előjött, fontos, hogy ne érezze, hogy vadászod, mert akkor tényleg nehezen fog előjönni még annak ellenére is, hogy szomjas vagy éhes. Volt, hogy egy éjszakát ott is aludt kis drágám és reggel előjött álmoskásan, szépen megmosdott, mintha mi sem történt volna, aztán ment enni, inni a kecóba :-DDD

Fontos az is, ha ilyen helyekre megy, ne ijesszünk rá közben, mert akkor vét, akkor esik le, amúgy nagyon ügyesek, nagyon jól tisztában vannak vele, mire képesek és mit vállalhatnak be, sokszor figyelem, és idegen hely megközelítésénél nagyon óvatos, figyel arra is, hogy a visszaút is biztosított legyen.

Előzmény: mirindka (17171)
Csokivadász Creative Commons License 6 napja 0 0 17180

nem biztos, hogy érdemes ennyire akadályozni, valahova, úgyis bemegy, felmegy. Ha bemegy egy szekrény mögé, úgyis kijön, mert éhes lesz, szomjas, vagy csak megy tovább. Igazándiból akármit oda lehet rakni, ha nem jön rá, hogy azon fel i tud menni, akkor nem akar felmászni rajta. Üveget ne :D Nekem a hifi-s szekrény ajtaja abból van, sokszor kopott rajta.

A lényeg inkább, hogy a szoba ajtaja maradjon zárni, és azért tud, hova ment be, mert akkor elő tudod csalogatni.

Nagyon félénk mókust nem is nagyon engednék ki, mert bebújik egy olyan, helyre, ahonnan nehéz kivarázsolni. Az első mókusom, volt, hogy napi 1,5 órát is kint volt, magától visszament a ketrecbe, ha ép szomjas volt. De, ha akartam, akkor megfogtam a kezemmel és visszaraktam.

Előzmény: muki48 (17177)
f.andrea7 Creative Commons License 6 napja 0 0 17179

Sziasztok!

Málna mókusunk reggel elkezdet csipogni. S.O.S. a harmadik kerület környékén keresünk neki vőlegényt.

muki48 Creative Commons License 6 napja 0 0 17178

Ja és még annyi,az én mokim is a radiátor csövön felmászik a plafonig majd vissza.Elöttük nincs akadály.

muki48 Creative Commons License 6 napja 0 0 17177

Csokivadász!

Te mit javasolsz miből legyen hogy ne tudjon felmászni.Azért írtam hogy felül is elkel takarni mert felmászik és beleesik a résbe.A lényeg hogy ne tudjon bebujni ha ki van engedve.

Ennyi,Üdv. István

Csokivadász Creative Commons License 2015.02.23 0 0 17176

Liluka felment így 2,5m magasba (kép). De a függöny, a hátam, se jelentett neki problémát.

Előzmény: Csokivadász (17175)
Csokivadász Creative Commons License 2015.02.23 0 0 17175

ebbe az a jó, hogy meg tudja rágni. A fát, a szivacsot, az ágyneműt, az ágy matracot :D Vezetéket...

Magasnak is kell lennie, mert felmászik szint bárhová

Előzmény: muki48 (17173)
mirindka Creative Commons License 2015.02.23 0 0 17174

nagyon szepen koszonom a tanacsot. bizony a szekreny teteje eszembe se jutott, de most ahogy nezem tenyleg ott is befer

Előzmény: muki48 (17173)
muki48 Creative Commons License 2015.02.23 0 0 17173

Szia!

Én úgy oldottam meg hogy vettem fenyő lécet,különböző méretben lehet kapni.3m hosszú,van ivelt egyenes stb.A szekrény és fal közé beilleszteni hogy szorossan áljon.A fal felöli oldalra kis vékony szivacsot lehet ragasztani nem sérül a fal.A szekrény tetejére farostcsikot szögeltem ott nem látszik,mert ott is beeshet a kis rosszaság.Remélem tudtam segíteni.

Üdv. istván

Csokivadász Creative Commons License 2015.02.23 0 0 17172
Az csak egy merevitő. Ez ilyen szállító ketrec. Amikor ki van takaritva, akkor ebbe van. Nem a megszokott helye, ezért itt nem megy neki a rácsnak, hogy védje a területét.
Előzmény: muki48 (17169)
mirindka Creative Commons License 2015.02.23 0 0 17171

sziasztok

szeretnék tanácsot kérni hogy lehetne eltorlaszolni a szekrény és a fal közötti kb 3cm rést? pár éve az eredeti szekrényeimhez hozzá lett "építve" így most mintha beépített szekrényem lenne, a baj az h mindket oldalan es a szekrény mogott is van pont anyi hely hogy a rafinált mókuska biztos beférne ha egy pilanatra véletlenul szem elől téveszteném. szeretném valamivel eltorlaszolni mielőtt jönne a mókuska csak fogalmam sincs mi lehetne a megoldás?!

mókuszka6 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 17170

Szia! Azt írod, "ha már nem rohan be": ezek szerint ha lassan is, de barátkozik! Én nem javaslom kivenni az odút, hosszú ideig nem volt neki, most rendezte be és élvezi a kecóját. Jön a tavasz, egyre többet lesz majd kinn, egyre jobban igényli majd, hogy foglalkozzál vele. Az én kis Mókim nagyon szelíd, de ha egyszer bemegy az odúba, nincs az az Isten, aki kicsalogassa! :-D Olyankor nyugton kell hagyni, legfeljebb beszélni hozzá nyugodt hangon, előbb-utóbb győzni fog a kíváncsisága! :-D Csak ne add fel, sok-sok türelem kell, hogy elnyerjük a kics csibészek bizalmát...

Előzmény: Dénes T (17163)
muki48 Creative Commons License 2015.02.22 0 0 17169

Szia! 

Ilyen is van hogy nyugalomba?  Mi az ami keresztbe bevan rakva neki,tudja forgatni?Én legalábbis gondolom.

Aranyos a mokid.

Csokivadász Creative Commons License 2015.02.22 0 0 17168

Ilyenkor van nyugalomba...

muki48 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 17167

Akit érdekel!

YouTube: Az új nemzedék.Nagyon szép videó.    Üdv. István

Ditty73 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 17166

Ez aranyos!!! :-DDD

Előzmény: pumukli48 (17165)
pumukli48 Creative Commons License 2015.02.20 0 0 17165
Dóduska Creative Commons License 2015.02.20 0 0 17164

Szia! Vedd el tőle az odut.Tud az a forgácsban is aludni.Türelem kell hozzá.

Előzmény: Dénes T (17163)
Dénes T Creative Commons License 2015.02.19 0 0 17163

Hat a helyzetjelentes! A mokink tovabbra is odu lako nagyon keveset jo. Akkor is ha meglat minket nagyobb hanyadba beiszkol Az oduba! Erdekes ha nem rohan be akkor racson keresztul ha kozel odanyujtok valami kajcsit azt elveszi!  ha bemegy az oduba onnak kicsalogat i sehogy sem tudjuk!  Otlet?

Dóduska Creative Commons License 2015.02.18 0 0 17162

Sziasztok!

Kislány mókimat pároztatnám,el is vinném a fiúhoz.Hódmezővásárhely és környéke érdekel,de megoldható ha messzebb van is. Izgalommal várjuk a jelentkezőket.

Éva&Tökmag Creative Commons License 2015.02.16 0 0 17161

Köszönöm a gyors válaszaitok! ;)

muki48 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 17160

Éva!

Ha megnyugtat az én Mokim már 14-kor bebujik az odujába.Majd lassan mindig tovább maradnak.Téli álmot nem alszik de pihen.

Ditty73 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 17159

Picurkám kb 16-17 körül megy aludni, csak akkor bírja tovább ébren,ha ki van engedve. Hétköznap sajnos ő is sokat egyedül van,ezért hétvégén próbáljuk bepótolni az elmaradt együttlétet. Ahogy egyre hosszabbak lesznek a nappalok, mókid is biztos tovább fenn tud maradni.

Előzmény: Éva&Tökmag (17158)
Éva&Tökmag Creative Commons License 2015.02.16 0 0 17158

Sziasztok!

Hogyan lehet átszoktatni a mókit, egy más "időzónára"?!

Ugyanis, a kereskedés ahonnan vettem este 6-kor zárt, és Ő pontban 6-kor elvonul a kis odújába aludni...

Ami azért nem jó nekem, mivel én 6-ig dolgozom, így elég keveset tudok vele foglalkozni hétköznapokon. :(

Reggel 9-re járok, olyan 7 körül kelek, akkor még megetetem, beszélek hozzá, stb., de szerintem ez nem túl sok, főleg, hogy még csak 4 napja van nálam... :(

Ötletek?

Előre is Nagyon Köszi!!!!!

lejcsu567 Creative Commons License 2015.02.16 0 0 17157

Köszönöm a válaszokat!