Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Lászy 2 napja © 16756

Beköltöztek a Mókustanya házba az első lakók!

Jelenleg 5 hím mókit kellett betenni, mert nem volt már máshol hely, váratlanul érkeztek. A szigetelés kész, a hőmérséklet és a klíma klassz a kégliben, már csak burkolni kell, takarítani, és mehet ki az egész bagázs. Ha készen vagyok, akkor teszek majd fel képeket.

Egyenlőre kimerült a pénzügyi keret (a Babatanya lakója már ennyi hetesen is kész pénznyelő, de nagyon örülünk az érkezésének), így a föld linóleumozása és a fal egységessé tétele pihen jövő nyárig.

Azonban bajban van a haza is, mert nincs elég kalitkám. Ezúton is kérném azok segítségét, akiknek van otthon felesleges, éppen nem használt ketrecük, ami megfelelő méretű és állapotú mókus tartásra, és kölcsön tudnák adni pár hónapra, azok kérem keressenek meg privátban. Előre is köszönöm a segítségét mindenkinek!

A Mókustanya lakói és Lászy

muki48 3 napja © 16755

Nagyon Édi a Mókuskád!Jók a képek nagyon.Piros a szeme vagy csak a fény miatt?

Üdv. István

Ditty73 3 napja © 16754

Nagyon édes ez a kis hófehér csöppség, jó látni, hogy jól érzi magát :-) Köszönjük a képeket!

Előzmény: mókuszka6 (16753)
mókuszka6 3 napja © 16753

Sziasztok, mókuskák és mókusgazdik! Végre itthon a gazdi, ma fotózkodtunk, ugye, jól mutatok rajta? :-D

Enyém a mag, gazdié a dinnye! :-D       Na, most utána küldök egy kis diót is      ...ezt meg spajzolom télre

Na mi van, nincs több?                            Gazdi zsebében érzek valami finomat...  Mese nincs, be kell érte menni....

Na, jól elfáradtam, most már pihenek egy kicsit kedvenc függőágyamban.... :-D

lejcsu567 5 napja © 16752

köszönöm szépen!:)

Előzmény: Hófehérke26 (16751)
Hófehérke26 6 napja © 16751

Szia! Szerintem vidd el orvoshoz, szerintem nem szabadna így látszódnia a farkának, sokkal több szőr kellene,hogy legyen rajta. Mindenképp' nézesd meg, nehogy valami nagyobb baj legyen! Lászy weboldalán sok "mókusorvost" találsz! http://mokustanya.5mp.eu/

Előzmény: lejcsu567 (16747)
Ditty73 aug. 13. © 16750

Ugye, figyeltek ebben a nagy melegben ezekre a kis csíkosokra? :-)

Picurkámnak benedvesítettem a függőágyát, nagyon élvezi, hempereg benne egy nagyot, és felfrissülve ugrándozik tovább... :-)

Aloha3 aug. 13. © 16749

Szia!

Így a képet nézve, nekem is teljesen normálisnak látszik!

Ditty73 aug. 12. © 16748

Mire gondolsz lejcsu? Semmi kivetnivalót nem találok a mókid farkincájában.

lejcsu567 aug. 12. © 16747

HAHÓÓÓÓÓÓ!!!Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi,hogy ti mit gondoltok mitől lehet ilyen a mókim farka,és kell-e vele valamit                                                                     csinálnom vagy hagyjam? Mert szerintem ez nem normális...       előre is köszi! :)  

muki48 aug. 11. © 16746

Kis kezem a szívemen!Vigyázzatok a Mokikra ebben a nagy melegben.

Nézem ahogy esik az eső!Friss a levegő.

Ditty73 aug. 11. © 16745

Csuda jó helyük lesz kis mókuskáknak :-) Szegény párod bakker, elismerésem!!!

Előzmény: Lászy (16742)
Ditty73 aug. 11. © 16744

Nagyon sajnálom, ami történt veletek, kis mókuskát is, tényleg sok rossz hírek vannak itt mostanság :-(((

Bocsi, hogy feszegetem a témát, de tanulságként szolgálhatna, ha esetleg a körülmények alapján be lehetne lőni, mi lehetett a baj. Huzat? Hirtelen hőmérséklet-változás? Megijedhetett valamitől nagyon, amit nem láttatok? Napon volt esetleg hosszabb ideig?

Előzmény: John117 (16743)
John117 aug. 11. © 16743

Nem hívtuk fel utána, eszünkbe sem jutott. Sajna bármit is mondana nem sokat segítene már. De hihetetlen ez az egész. 

Előzmény: Hófehérke26 (16741)
Lászy aug. 10. © 16742

Sziasztok!

Egy kis bemutatás a Mókustanya új lakóiról:

1, Fanni

Idén márciusban született, és a tragikus hirtelenséggel, váratlanul elment Foltos helyére lép, illetve egy, a tenyészet vérvonalában még nem szereplő származási helyről vérfrissítésként érkezett hozzám. Őt Apukámtól kaptam a születésnapomra.

2, Csoki

Ő a másik születésnapi ajándékom magamnak. Pont a szülinapomon, augusztus 5-én volt 6 hetes. Külső pároztatásból kaptam, apukája vélhetőleg Chuky, anyja idegen vérvonal. Egyenlőre még nagyon kis mimóza lélek, de dolgozunk a bátorításán.

3, Szépség

Szépség Szipike tavaly született kislánya. Gazdija egy olyan élethelyzetbe került, amiben nem tudta megfelelő, nyugodt, biztonságos környezetben gondozni egy ideig, így visszahozta hozzám, hogy ha rendeződött az élete a későbbiekben, visszakerülhessen hozzá. Kedves, különleges színű hölgyemény, de egy nagyon bosszantó szokása volt, hogy a ketrec tetejéről kifele pisikélt, kakikált, ami nagyon büdi volt. Most egy másik kalitkába került, ahonnan egy hete már nem ürít kifelé, így talán sikeresen megfékezzük azt a problémát.

A Mókuspalota

Egyre jobban haladunk evvel is. Kész a belső falak tömítése, kátrányos bevonattal ellátott szigetelése. A tetőt és az oldalfalak egy jelentős részét hőtükörfóliával bevontuk, és tegnap betettük a ház oldalaira az üveggyapotot. Most még amennyire futja majd, beburkoljuk az oldalfalakat, még leszigeteljük a tetőt, és mennek ki a mókuskák.

Itt a párom, miközben full beburkolva üveggyapotozik 30 fokban..

A palota frontoldala

A virágok sem hiányoznak

védekezés az UFo-k ellen

Kátrányozás a falon

menekül a fő kivitelező

a majdnem kész üveggyapotozás

Hófehérke26 aug. 10. © 16741

Szia! Nagyon sajnálom a mókusotokat! :((( Nincs a dokinak semmi ötlete, hogy mi lehetett a baja? :(

Előzmény: John117 (16737)
pumukli48 aug. 10. © 16740

jaj, ez borzasztó. nagyon sajnálom!

Nagyon elszaporodtak a rossz hírek itt a fórumon :((((

Előzmény: John117 (16737)
lejcsu567 aug. 9. © 16739

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi,hogy ti mit gondoltok mitől lehet ilyen a mókim farka,és kell-e vele valamit csinálnom vagy hagyjam? Mert szerintem ez nem normális...:( előre is köszi! :)

lejcsu567 aug. 9. © 16738

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi,hogy ti mit gondoltok mitől lehet ilyen a mókim farka,és kell-e vele valamit csinálnom vagy hagyjam? Mert szerintem ez nem normális...:( előre is köszi! :)

John117 aug. 9. © 16737

Sziasztok! 

Nekünk tegnap meghalt a mókusunk. Vettünk egy kertes házat és tegnap átvittük kocsival, előtte teljesen jól volt még az ütelején is nézelődött párom ölében. Az egész egy 20 perces út volt de mikor a házban be rendeztünk neki mindent és ki akartuk szedni a hordozóból, teljesen le volt dermedve, nem reagált semmire csak feküdt nézett előre és zihált. Át raktuk a ketrecbe és ott is csak feküdt mint egy kő próbáltuk itatni simogatni, de semmi. Felhívtam egy orvost azt mondta rakjuk sötét szobába hogy megnyugodjon, de egy óra múlva már kihülve találtam. Annyira rossz volt el temetni még ma is könnybe lábad a szemem ha rá gondolok, és annyira rossz hogy nem tudom tudtunke volna bármit is csinálni. Nagyon meg viselt mindannyiunkat, hiányzik. 

mókusgazdi aug. 7. © 16736

Szia, én is együtt érzek Veled! Bertánk már áprilisban elhagyott, de még mindig csak őrá emlékezünk. Ennyi év után szerintem kell a gyászidő. Még mi sem akarunk másikat, nem akarom keresni benne Bertát, még várok. De biztosan lesz mókusunk, majd ha az új jövevényben nemcsak a pótlást látom, hanem az újra is fogadóképes leszek

L

Előzmény: Szuróczki Renáta (16735)
Szuróczki Renáta aug. 7. © 16735

Kedves pumukli48!

Köszönöm együttérzésed. Én ilyen magamnak való vagyok.:) Nem szeretnék másik mókust.:( 

De majd igyekszem átértékelni magamba a dolgokat.

Szép napot!

Előzmény: pumukli48 (16728)
Szuróczki Renáta aug. 7. © 16734

Kedves Ditty73!

Köszönöm a biztató szavakat. Talán ma már mintha jobban lennék.. bár félek ez csak addig tart még haza nem érek. 

10 éves volt, és velem volt mindig. 

Nemrég költöztem 120 km-re az otthonomtól az új páromhoz, és csak Őt hoztam a múltamból... 

Nem ismerek itt igazán senkit, és mindig ő hozta a megnyugvást mikor hazaértem.

Nagyon a megszokások embere vagyok.... 

Nem szeretnék másik "mancit".... nem tudnám elfogadni. És ha mégis, akkor pedig nem szeretném ezt a fájdalmat átélni még egyszer. És mindig azt a napot várni, hogy mi lesz ha...

Sok boldogságot az új Mókidhoz, remélem legalább olyan hosszú ideig fog élni mint az enyém. Vagy még tovább...

Előzmény: Ditty73 (16727)
Ditty73 aug. 6. © 16733

Van arról tapasztalatotok, hogy milyen hely, vagy edény, tálca szimpatikus mókiknak a vécézésre? Mit tegyek be neki, vagy hogyan lehetne rászoktatni, hogy egy helyre végezze a dolgát?

Ronyka13 aug. 5. © 16732

Sziasztok!

Nagyon szeretnék Japán mókuci kölyköt,valaki tudna ajánlani jó tenyésztőt

esetleg Budapest környékén?

Köszike a választ! :)

mazsi88 aug. 5. © 16731

muki48: szeretném a kapcsolatot felvenni veled, mókusügyben.

majorzsofi@gmail.com az e-mail címem. köszi

Előzmény: muki48 (16729)
Ditty73 aug. 4. © 16730

Azok a pamacsok!!! Nagyon édes!!! :-)

Előzmény: muki48 (16729)
muki48 aug. 4. © 16729

mazsi88

Ő egy Japán mókus.Egy éves volt most Júliusban,keresi is a mókuslányt dehát a lakásban nem talál.Sajnálom is szegénykémet dehát majd lenyugszik.

Üdv. IstvánA kis drágám!!

pumukli48 aug. 4. © 16728

szia, nagyon is együttérzek veled, de csatlakozom az előttem szólóhoz, lehetőleg szerezz be egy picit mókust és akkor könnyebb lesz.

Én is így tettem.

Előzmény: Szuróczki Renáta (16725)
Ditty73 aug. 4. © 16727

Átérzem a fájdalmad, teljes mértékben tudom, mi zajlik benned... :-) Lassan három hete, hogy meg kellett hoznom a döntést, hogy elengedjem drága kis kincsemet, beteg volt, és pont másnaptól jöttem nagy szabira, hogy vele lehessek, de erre már nem volt szükség :-((((

Nekem is ő volt az életem, az egyetlen élőlény, aki velem volt. Nyugtatóval aludtam el aznap este, másnap teljesen szétszedtük a ketrecet, kitakarítottuk, és közben intéztünk mókuskát, mert ha hazamentem az üres lakásba, azt hittem, megszakad a szívem. Két nap múlva már ott ugrándozott és most is őrülten játszik a függő kenderkötéllel kis picurkám :-)))

Gyorsan szerezz be egy kis mókicát, úgy könnyebb lesz! Kitartás!

Előzmény: Szuróczki Renáta (16725)