Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

mókusgazdi 14 órája Creative Commons License 16792

Hol vagy helyileg, tudunk-e segíteni?

Előzmény: muki48 (16790)
Aloha3 15 órája Creative Commons License 16791

Jaj! Mi történt!?

Előzmény: muki48 (16790)
muki48 15 órája Creative Commons License 16790

Szeptember 15!

Nincs többé, megszököt!

Figyeljetek nagyon a mokitokra.

Ditty73 17 órája Creative Commons License 16789

Picurkám mogyoróültetvénye:

Ásóládában elásta a magokat, én meg ugye rendszeresen vizezem a homokot, hogy jó kedvvel áskáljon, erre ma ezt vettem észre. :-DDD legalább tud hajtásokat is eszegetni, ha akar...

Lászy 25 órája Creative Commons License 16788

Rágcsálófanok figyelem!

Október 5-én, vasárnap az Újpesti Ifjúsági Házban ( 1042 Budapest, István út 17-19. ) lesz a rágcsálós 
rendezvény.

Csak rágcsálók lesznek:

- tengerimalac
- nyúl
- szibériai csíkos mókus
- cukormókus (még kérdéses)
- degu
- egér
- patkány
- hörcsögök
- csincsilla

Aki kedvet érez az esőben egy kis kimozdulásra várjuk szeretettel!

mókuszka6 3 napja Creative Commons License 16787

Sziasztok! Én úgy szoktattam hozzá Móki-Cseppikét a porszívózáshoz, hogy miközben zúgott a gép,, folyamatosan beszéltem hozzá, nyugtattam, hogy nem kell félni, itt van gazdi, stb. Eleinte Ő is reszketett, menekült az odúba, de ma már a legnagyobb lelki nyugalommal figyeli, amikor ott porszívózok a ketrec körül. Próbáld meg Te is így, hátha Neked is sikerül! :-)

Jackie mókuskáról tud valaki valamit? Túl van már a műtéten? Remélem, már jól van, aggódom, hogy a gazdija nem írt semmit már több mint egy hete...

Előzmény: pumukli48 (16786)
pumukli48 szept. 7. Creative Commons License 16786

köszönöm az érdeklődést. az orvos miatt már megbékélt, de ma megint volt porszivózás :((

Előzmény: Ditty73 (16785)
Ditty73 szept. 7. Creative Commons License 16785

Marci hogy van? Megbékélt már a kis drága??

Előzmény: pumukli48 (16780)
lejcsu567 szept. 5. Creative Commons License 16784

Köszönöm mindenkinek,hogy drukkoltok!:)sajnos az orvos ennyi idő elteltevel mar nem tudja meg mondani hogy mi okozhatta ezt. Es sajnos nem Budapesten lakom,de bízom benne hogy ez az orvos is érti a dolgát:) 

pumukli48 szept. 4. Creative Commons License 16783

szia lejcsu

az én mókucimat altatták, és avval semmi problémája nem volt, ne izgulj!

hol vagy? pesten, vagy másutt, mert bp-en tudok nagyon jó állatorvost, aki kifejezetten ért a mókushoz

Előzmény: lejcsu567 (16781)
Hófehérke26 szept. 4. Creative Commons License 16782

Ójaj,nagyon sajnálom :((( És nem tudja az orvos,hogy mi okozta? Biztos gyorsan meggyógyul majd és minden rendben lesz vele :))) Szorítok Nektek! :)

Előzmény: lejcsu567 (16781)
lejcsu567 szept. 4. Creative Commons License 16781

Sziasztok! Egy szomorú hírt szeretnék megosztanom veletek! :(
Jackie mókimról már hallhattatok,a farkincájával kapcsolatban írtam már ide...1 hónapja annak,hogy észrevettem valami nincs rendben a farkával.
A szőre kihullott ezért sebes lett neki és vérezni is kezdett.Rögtön el vittem az állatorvoshoz,aki nem tudott mást mondani,csak egy kenőcsöt írt fel neki(kék lukács kenőcs),de ennek már lassan egy hónapja.Ezzel kentem neki hetekig,hátha segít...nem sokat segített.
Ez után el vittem egy másik orvoshoz,de ez az orvos sem tudott újat mondani csak,hogy rendezzem át a ketrecét,mert ott akadhatott el valamiben....én meg tettem mindent,át rendeztem a ketrecet,már úgy néz ki mint egy gumiszoba....reménykedtem,hogy jobb lesz,de nem,a farkincája minden nap vérzett,és egy kis darab le is szakadt neki:(. ....tegnap jártam vele egy harmadik orvosnál,de sajnos későn találtam meg a "jó" orvost aki talán tudott volna rajta segíteni,ha időben oda viszem hozzá.
Mókim él és virul,eszik rendesen,de sajnos az orvos a legjobbnak látta,ha egy műtét során eltávolítják a farkincáját :( :(
Erre jövőhéten fog sor kerülni,nagyon félek az altatástól,fenn áll az esély,hogy a kicsi lelke nem fog felébredni. :(

pumukli48 szept. 4. Creative Commons License 16780

Nagyon el vagyok keseredve:

Marcit tegnap elvittem állatorvoshoz, mert a körme folyton mindenbe beleakadt. Az állatorvos levágta a körmét. Most annyira meg van sértődve, hogy tegnap este óta egy helyen van, nem eszik, nem iszik, ha benyúlok, kiabál, nem tudom etetni, itatni, és teljes letargiában van.

:(((

MóKi0528 szept. 3. Creative Commons License 16779

Sziasztok!

Szeretnék mókus tulajdonos lenni! Segítséget szeretnék kérni abban, hogy hol találok megbízható tenyésztőt Pécs közelében, lehetőleg Baranyán belül! köszönöm előre is a segítséget! :)

wikl6661 szept. 2. Creative Commons License 16778

sziasztok lenne egy kérdésem a fiú mokink közvetlen a lány mellet van és egyfolytában az ajtóban rohangál hogy át akar menni a lányhoz de ugye nem lehet egy ketrecben tartani a mókusokat viszont itt elég nagy a tér nekik és házikóból is több van bent szóval meg merjem kockáztatni hogy össze engedem őket vagy inkább ne? Amúgy a lány nem fütyül.

pumukli48 szept. 1. Creative Commons License 16777

sajnos egy szobánk van, és hát az egész lakás ki van takaritva egyszerre. amugy meg ha a konyhában van porszivózás, akkor is fél :(

Előzmény: Ditty73 (16776)
Ditty73 aug. 31. Creative Commons License 16776

... és ha átviszitek addig másik helyiségbe?  Akkor is fél?

Előzmény: pumukli48 (16774)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 31. Creative Commons License 16775

Adatlapomon fenn van az összes adat.

Úgy tervezzük, hogy még pár hónapot maradna.

Tervek szerint, ha minden jól megy akkor április vége és május elejére van kiirva szülésre párom. Az a végső időpont.

Utána már csak akkor lesz mókink, ha már esés nélkül tud járni a kicsi.

Köszönöm a lehetőséget.

Előzmény: Joki1971 (16771)
pumukli48 aug. 31. Creative Commons License 16774

Marci-hírek:

Szegény Marci borzasztóan fél a porszívótól. Már a látványától elbujik a sarokba, és a porszivózás alatt hiába simizem, vagy etetem, összekucorodik a legbelső sarokba és remeg.

A porszívózás befejezése után még egy órán keresztül nem merészkedik ki, hiába csalogatom finom falatokkal stb.  Szegényt nagyon sajnálom.

Egyébként még mindig barátságos, nyalogatja az ujjamat, hagyja magát simizni, néha birkózunk is.

mókuszka6 aug. 31. Creative Commons License 16773

Szia! Nagyon szép lett a mókuskák új helye, tényleg igazi palota!!! :-)

Szipikének gratula a 3. alomhoz, nagyon erős kis babának néz ki a mókusbébi! Kívánjuk, hogy nagy, erős mókuska váljon belőle! :-D

Móki-Cseppike és Erzsó

Előzmény: Lászy (16772)
Lászy aug. 31. Creative Commons License 16772

Sziasztok!

Végre kikerültek a mókuskák az új palota épületébe. Bár nem minden ketrec van még a helyén, de ennek megvan a nyomos oka...

És az ok, amiért nem került ki a nagy kalitka.
Szipike pénteken (2014.08.29) késő délután világra hozta az idei 3!!!!. almát. Igaz, hogy csak egyetlen fiú utód van benne (szerintem fehér lesz), de ő szerencsére erős babának tűnik, anyukája szépen ápolgatja őt.

Joki1971 aug. 30. Creative Commons License 16771

Üdvözölek. Edit vagyok és szívesen örökbe fogadnám a mókikat.Jelenleg nálunk lakik egypár mókus és nagyon szeretjük őket.Tavaly öszel is a családunkhoz került az árván maradt burunduk mókus Alvin. Nagyon vad volt de már a család kedvence nagyon szelíd.HA megfelelek számodra írj egy email címet és telefon számot cserélünk.Szia Edit

Előzmény: balazs.robi aliasz Őrmi (16770)
balazs.robi aliasz Őrmi aug. 29. Creative Commons License 16770

Sziasztok

Tudtok nekem abban segiteni, hogy egy 4 eves sziberiai burunduk mokusunkat kinek lehetne majd orokbe adni, mivel gyarapszik a csalad es sajnos helyunk igy nem lesz szamara. Egyenlore meg messze van az idopont, de gondoltam mar most erdeklodok. Vácon lennenk.

Hófehérke26 aug. 27. Creative Commons License 16769

Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Remélem nemsokára megnyugszik,mert így nem nagyon lehet vele játszani.

zsu830729 aug. 25. Creative Commons License 16768

Szia! Osztom Pumukli48 véleményét, így igaz, ahogy leírta, bár nálam van akinél tavaszig tart ez az időszak, de van olyan mókusom is, aki teljesen szelíd marad egész évben. Nem vészes, csak fel kell érni ilyenkor ésszel, hogy kis távolságot kell tartani tőlük, és békén kell hagyni őket. Szerencsés vagy :-)

Előzmény: Hófehérke26 (16766)
pumukli48 aug. 25. Creative Commons License 16767

szia Hófehérke!

a vadkorszak ősszel szokott a mókusoknál lenni. Gyüjtögetés és vad magatartás jellemzi. Ilyenkor minden magot eldugnak és bizony támadnak is. könyvet, papucsot megrágnak és sokszor a gazdi kezét-lábát is. Általában 1-2 hónapig tart.

Előzmény: Hófehérke26 (16766)
Hófehérke26 aug. 25. Creative Commons License 16766

Szia! Megkérdezhetem, hogy mit takar ez az őszi "vérmókus" dolog? Én tavaly októberben kaptam Prézlit, szóval nekem ez kimaradt, viszont most tiszta őrült, soha nem rág meg semmit, de tegnap a kedvenc piros topánkámat elől kirágta és nem tudom hova tenni ezt a viselkedését. Előre is köszönöm a válaszod! :)

Előzmény: zsu830729 (16763)
Ditty73 aug. 24. Creative Commons License 16765

Van arról tapasztalatotok, hogy milyen hely, vagy edény, tálca szimpatikus mókiknak a vécézésre? Mit tegyek be neki, vagy hogyan lehetne rászoktatni, hogy egy helyre végezze a dolgát?

Ditty73 aug. 24. Creative Commons License 16764

mókuszka6:

Köszönjük szépen, nagyon jól vagyunk. Picurka éppen kint rohangál, immáron másodjára ismerkedik a lakással. Kb. 4 hete élvezem a kis társaságát, és tegnap volt kint először. Persze nem akaródzott visszamenni a kecóba, úgy kellett visszacsalogatni finomsággal, mert 1,5 órán keresztül sem éhes, sem szomjas nem volt, annyira lefoglalta a kinti világ. :-DDD

Lejcsu:

Szerintem galagonyát találtál, de azért mutasd meg valaki hozzáértőnek, és ha nem permetezték, és nem forgalmas út mentén van, adhatod mókicának nyugodtan. Én régóta keresek Szegeden galagonyát, szeretnék már adni kis drágámnak, de még eddig sajnos nem találtam :-((

Előzmény: lejcsu567 (16760)
zsu830729 aug. 24. Creative Commons License 16763

Sziasztok!

Eladó még egy 4 hónapos, fiú mókuskám! Élénk érdeklődő, bár már nála is kezd az őszi "vérmókus" korszak kitörni, de kezelhető :-) még így is elveszi kézből az ennivalót.

Mamája fehér, a papa barna, akár tenyésztésre is ajánlom, igazán szép, nagyobb testű mókuska :-)

Érd: 20 417 2608

Üdv: Zsuzsi