Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

mirindka Creative Commons License 3 napja 0 0 17294

koszi a tanacsokat :-) remelem nemsokara mar enis elvezhetem Mogyus ujjnyalogatasat. :-) de mar azis hatalmas orom lenne ha nem gondolna ugy h miattam el kell bujnia. epp minap azon gondolkoztam hogy nem is turelem a legfontosabb ilyen esetben hanem h az ember tudja magat viszafogni hogy ne simogassa meg a kis fejecskejet :-) olyan helyes mikor jatszik vagy mosakszik hogy nehez nemmegszeretgetni ot :-)

Előzmény: Hófehérke26 (17292)
aleexandra Creative Commons License 3 napja 0 0 17293

Sziasztok. Van két mókusom. Egy hím és egy nőstény.A kérdésem a következő lenne, hogy a nőstény nem igazán akar fütyülni, pedig már a párzási idény már javában elkezdődött, sőt hamarosan a végéhez is ér. Tudnátok esetleg valami tippet adni, hogy mi lehet? Vagy esetleg abban, hogy milyen gyümölcsöt vagy vitamint adjak neki, ahhoz hogy meglegyen a hormon háztartása?Válaszotokat előre is köszönöm!

Hófehérke26 Creative Commons License 4 napja 0 0 17292

Szia! Az már nagyon jó szerintem, ha lenyalta az ujjad is! :) Meg az is nagyon jó,hogy olvasol hozzá, szerintem egyre közelebb enged majd magához. Lehet,hogy most egy kis visszaesés van, de szerintem nemsok kell már neki és nem fog majd elbújni,ha hazaérsz. Én akkor kezdtem el benyúlni a ketrecbe és finoman a házában megsimogatni Prézlit, amikor már elfogadta tőlem az ételt, lenyalta az ujjam. Úgy voltam vele,hogyha megszokja a szagom és látja, hogy nem bántom,akkor nem fog többet félni tőlem, és bejött, egyre kevesebbszer bújt el előlem. Jaj, és minden házban simogatáskor ott hagytam neki egy szotyit vagy valami kicsi kaját,amit nagyon szeret, hogy lássa,hogy tényleg nem bántom. Azóta már aludt velem délután, és minden este az ölembe mászik vagy a széken a hátam mögé és meg kell csikiznem, szóval jól összeszoktunk. :)

Előzmény: mirindka (17291)
mirindka Creative Commons License 4 napja 0 0 17291

Sziasztok,

ismét szeretném kikérni tapasztalataitokat azzal a bizonyos első lépéssel kapcsolatban :-) Szombaton lesz 2 hete hogy Mogyusunk beköltözött az életünkbe, azóta nől mint a gomba :-) ahogy a nagy konyvben meg van orva, elso napokban csak hagytam ot ismerkedni, fedezze fel a ketrecét, beszeltem hozza, ha elmentem mellete volt mindig egy kis piskota vagy egyeb finomsag. aztan fokozatosan leultem ketrece melle es olvasgattam neki igyekeztem mozdulatlanul mert az az erzesem hogy a kis dragam azt hiszi sas vagyok es ellopom ot. mindig elbujik ha meglat. Hetfon viszont ugy megörült a lisztkukacnak hogy oromeben valoszinuleg extazisba esett es lenyalta ujjamrol a jogurtot is ketrecen keresztul. Nagy volt az orom, minyjart dicskedtem is h milyen bator kis legeny Mogyika. Azota viszont semmi. mikor hazajovok melobol gyorsan el is bujik, pedig labujjhegyen jovok, mikor latom hogy mocorog gyorsan belemartom jogurtba vagy kububa az ujjam esetleg fogok gyorsan egy kis piskotat vagy kemenysajt darabkat es benyomom az ujjam vele. mozdulatlanul allok fel orakig hatha odajon de semmi. ötletem nincs hogy johetne ossze ez az elso lepes mert ha meglat akor ajjajjaj. gyorsan elkell bujni am :-) hazat hiaba vennem ki mert van hogy  a hintajaban bujkal vagy a kokuszdiokban esetleg elassa magat a forgacsban. ha meg a masik szobabol figyelem olyan helyesen eljatszik maganak a kotelekkel, ugrabukral az agakon eroszakolja a diot, latni rajta h jol erzi magat. :-) Turelmem hatartalan csak roszul erzem magam h szegenykem miattam bujik folyton el. 

Kóki gazdi Creative Commons License 5 napja 0 0 17290

Hú, bocsáss meg, csak most láttam az üzeneted! Ha legközelebb tüzelni kezd Kókusz, mindenképp jelentkezem!

Előzmény: mókuszka6 (17281)
Lili móki Creative Commons License 2015.04.20 0 0 17289

Szia

Első körben nagyon cuki a mókid. A '' farokrázás '' azt csóválásnak hívom, azt azért csinálják mert valami érdekeset vagy szokatlant látnak. A mi szobánk 15 NM nekünk 2 mókink van külön külön vannak kint , Koki a fiú fehér móki leginkább rajtunk érzi jól magát, Lili a barna lány ő csak és kizárólak akkor van elemébe ha rohanhat és bujkál mindenhová. Arra még nem volt példa hogy olyat rágott volna meg ami nem neki való. Arra figyelünk hogy a szekrényre ahol kulcsot vagy ilyesmit tartunk ne másszon fel. Hát sok szerencsét az első úthoz. Majd írd meg hogyan sikerült. Üdv Kata

Előzmény: lejcsu567 (17287)
Hófehérke26 Creative Commons License 2015.04.19 0 0 17288

Szia! Nálam az első kiengedés szökés volt. :D Vagyis amíg tettem be enni Prézlinek,addig ő a karomon felfutott, leugrott rólam és elkezdett rohangálni a szobában. Én az első pár alkalomnál kicsi halakhoz való merítőhálót használtam, aztán a ketrecben elkezdtem megtanulni megfogni és így ha legközelebb kijött,akkor meg tudtam már fogni. De sokszor olyan is volt, mivel a hálótól mindig félt, hogy a ketrecét letettem a szőnyegre, és egy idő után belement magától, nem kellett a háló.  Az biztos, hogy nem szabad magára hagyni ha kiengeded, folyton kövesd,figyeld,hogy mit csinál, ha olyanhoz nyúl,vedd el tőle, de próbálj mindent elrakni,ami neki nem lehet túl jó (pl. fülbevalókat begyűjtheti, éles tárgyak stb.). :)

Előzmény: lejcsu567 (17286)
lejcsu567 Creative Commons License 2015.04.18 0 1 17287

Itt van pár kép a Cukimról :D

lejcsu567 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 17286

Sziasztok! 
A segítségeteket szeretném kérni,még mindig nem mertem kiengedni a kis Cukorbogyómat a ketrecéből...félek,hogy kárt tesz magában a zsúfolt szobában,megijed,vagy esetleg szétrág valami vezetéket....már eléggé kézhez szokott,de mégis hogy kezdjek neki?Vagy csak egyszerűen "engedjem szabadjára"?
A másik kérdésem, feltűnt,hogy egyre gyakrabban van jelen nála a "farokrázás" ,ez mitől lehet?

Csokivadász Creative Commons License 2015.04.18 0 0 17285

Azt bírom, mikor füttyül az egész lakásba lehet hallani, de amikor észreveszi, hogy ott vagy, vagy csak az ajtóba állsz elhallgat.

Valamiért viszont nem engedi, hogy linkként szúrjam be, nem engedi...

https://www.youtube.com/watch?v=ss4f0P1gDIA

Dóduska Creative Commons License 2015.04.18 0 0 17284

Szia MVIKI85! Engem érdekelne a fiú mókusod. Írd meg hol vagy és mennyiért adod.  email címem: doda.era@freemail.hu

Előzmény: mviki85 (17273)
gusztinusi Creative Commons License 2015.04.17 0 0 17283

Az előző hozzászólásnál elfelejtettem odaírni, hogy lány kellene.

gusztinusi Creative Commons License 2015.04.17 0 0 17282

Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek eladó kínai csíkos hátú törpe mókusa. 

mókuszka6 Creative Commons License 2015.04.17 0 0 17281

Szia! A XI. kerületben lakom, nekem van egy 1 éves és 8 hónapos fehér mókuskám, aki kapható alkalmi szexre egy csinos mókuslánnyal! :-D

Ha nem kaptál még jobb ajánlatot, írj a hege.erzso@gmail.com-ra, megbeszéljük a részleteket.

Előzmény: Kóki gazdi (17274)
wikl6661 Creative Commons License 2015.04.14 0 0 17280

sziasztok ti mennyi idősen szoktátok eladni a pici mókikat?

mirindka Creative Commons License 2015.04.13 0 0 17279

koszonom szepen a tanacsokat :-) akkor nyugodt szívvel adhatok neki

gaborr81 Creative Commons License 2015.04.13 0 0 17278

A mi mókusaink a kígyóuborkát is megeszik (a héját nem kapják meg, az megy a kukába). :D

Előzmény: mirindka (17276)
teglaga Creative Commons License 2015.04.13 0 0 17277

Szia!

A paprikának a csutkáját nagyon szeretik,de elsősorban a zöldekét,a piros fajtákét nem annyira.A cukkínit mindegyik kedveli nálam és az uborkát is.Az utóbbi kettőt még nem próbáltam,de talán idén megpróbálom.:-)

teglaga

Előzmény: mirindka (17276)
mirindka Creative Commons License 2015.04.13 -1 0 17276

Sziasztok,

zöldség ügyben lenne egy két kérdésem. :) Több oldalon le van írva hogy a mókuskák ehetnek sokfajta zöldséget, pl.: paradicsom, kukorica, zöldborsó, répa. Szeretnék biztosra menni hogy esetleg kápia vagy sima paprikát (ami természetesen nem csípős) illetve cukkinit, padlizsánt, patisszon-csillagtököt ehetnek e?

teglaga Creative Commons License 2015.04.12 0 0 17275

Szia!

Engem esetleg érdekelne,de nem publikus az e-mail címed.Kérlek írj az enyémre,hogy értekezzünk a részletekről!

Köszi Gábor

teglaga@freestart.hu

Előzmény: mviki85 (17273)
Kóki gazdi Creative Commons License 2015.04.12 0 0 17274

Sziasztok!

Van egy egyéves fehér kislány mókusom, aki az utóbbi 2 hónapban harapóssá vált. Van, hogy a támadásának lehet "oka" (például elveszem tőle az éppen megszerzett piszkos zsebkendőt), de legtöbbször minden átmenet nélküli, az egyik pillanatban még karomon fogyasztja el a kapott finomságot, rá 2 perccel pedig felszalad rám, és a karomba, kézfejembe harap. Olvastam Lászy oldalán, hogy lehetnek átmeneti "vérmókus" időszakok, de az ilyen incidensek az elmúlt két hónapban már szinte napi szinten állandósultak, és tanácstalan vagyok, mit tehetnék.

A másik dolog, ami miatt írok, hogy "légyottra" társat keressek neki, lehetőleg a XI. kerületben, a Móricz Zsigmond körtér környékén. Sajnos múlt heti fütyüléséről lekéstem, legközelebbire igyekszem felkészültebb lenni.

mviki85 Creative Commons License 2015.04.12 0 0 17273

Sziasztok! Van egy 2 éves fiú mokim neki szeretnek megbizható gazdit találni ! Nagyon aranyos kézhez szokott mokuska! Köszönöm Viki

Lili móki Creative Commons License 2015.04.11 0 0 17272

Gratulálok hozzá nagyon aranyos.

Előzmény: Lászy (17271)
Lászy Creative Commons License 2015.04.11 0 0 17271

Az idei év kuriózuma ismét egy édesen foltos manócska..

A tenyészetben ő már az 5. foltos baba.

Lili móki Creative Commons License 2015.04.11 0 0 17270

Bocsi. Igazábol teljesen jol van még talán jobban is mert mostmár a mogyorót is meg töri.

Előzmény: pumukli48 (17266)
Adambence Creative Commons License 2015.04.03 0 0 17269

Hát én kidobtam a nagy részét, még a fészkét is mert büdös volt. Eleinte meg volt zavarodva, de most 1 hétre rá elkezdte építeni az új fészkét és kapott friss magokat és rongyokat :D Már a függőágyát is tépkedni kezdtek az alapanyagért.

Előzmény: bazsa333 (17267)
Dóduska Creative Commons License 2015.04.02 0 0 17268

Szióka! Nekünk szükségünk lenne egy vőlegényre,kérdés merre laktok,mert Mi Hódmezővásárhelyen.

Előzmény: Edomia (17192)
bazsa333 Creative Commons License 2015.04.01 0 0 17267

Sziasztok,

A mókusom a téli hónapokra több kg. eleséget felhalmozott magának. Mi a teendő vele? Kiszedjem?

Köszi a segítséget!

pumukli48 Creative Commons License 2015.03.31 0 0 17266

Mi van Kokival? Nem irtál semmit azóta

Előzmény: Lili móki (17264)
Hófehérke26 Creative Commons License 2015.03.28 0 0 17265

Azonnal orvos, mielőtt nagyobb baj lesz belőle! Lászy oldalán vannak jó mókusdokik: http://mokustanya.5mp.eu/web.php?a=mokustanya&o=mbOFIPQKWi

Előzmény: Lili móki (17264)