Keresés

Részletes keresés

mókuszka6 Creative Commons License 2015.11.05 0 0 17468

Jaj Istenem, nagyon sajnálom... :-( Ha valaki tudja, hát én tudom, mi mindenen mégy most keresztül.

Nekem azt mondta Varga doki, amikor Móki beteg volt, hogy amíg az állat eszik, nem szabad feladni a reményt! Hát amíg eszik, Te se add fel! Szeresd, ápold, és bízzunk abban, hogy vannak még csodák!

Nagyon szorítunk Nektek!!!! Móki-Cseppike és Erzsó

Előzmény: MissVacak (17467)
MissVacak Creative Commons License 2015.11.04 0 0 17467

Köszi. Voltunk vasárnap du Varga dokinál, sajnos nem lehet segíteni rajta. Infúziózzuk minden nap, hogy ne száradjon ki, illetve van benne fájdalomcsillapító, hogy jobban bírja magát. Kicsikét eszeget még, de bánatos a tekintete.

 

Előzmény: pumukli48 (17463)
gusztinusi Creative Commons License 2015.11.03 0 0 17466

Sziasztok! Kínai csíkos hátú törpemókust szeretnék vásárolni. Aki tud segíteni, hogy hol találok, légyszi jelezze. Előre is köszönöm. 

mókuszka6 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 17465

Már két kéve, hogy az én drága kis Mókikám elment a mókusmennyországba. Soha nem felejtem el, örökké velem marad a szívemben!

muki48 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 17464

Sziasztok!

Hallot már valaki olyat hogy Japán mókus is harap ilyenkor mint a csikos?Olvastam hogy vérmókusra váltanak,de hogy más moki is!

Ha valaki tud ilyet kérem jelezze.Előre is köszönöm.

Üdv. István

pumukli48 Creative Commons License 2015.11.01 0 0 17463

szia Kriszta

Az én mókusomat az alábbi orvos operálta daganattal:

http://regi.grafdoktor.hu/bemutatkozas.htm

nagyon tudom ajánlani. Vasárnap délután is rendel!

Előzmény: MissVacak (17461)
Lászy Creative Commons License 2015.11.01 0 0 17462

Szia! A Család utcai rendelőben a Varga dokit keresd.  Neten megtalálod az elérhetőségüket. Ne várj, mert nagy a baj.  elvben ma de rendelnek.

 

Előzmény: MissVacak (17461)
MissVacak Creative Commons License 2015.11.01 0 0 17461

Szia Lászy,

Segítséged kérném, neked nagy a gyakorlatod, sok mindent láttál már. A mókuskánknak van egy daganat a hasán. A múlt héten még szépen gombócolt, de már többet aludt, láthatóan kevesebbet evett. Vaci a lakásban szabadon él, téli álmot nem alszik, de azért sokat alszik télen. Pétneken elvittem az  állatorvoshoz, kapott injekciót, antibiotikumot és étvágyjavítót, azt mondták meg kell próbálni hogy összébb húzódjon, mert túl nagy lenne a vágás, nem merik így megműteni, mert nem biztos h túlélné. Egy hét múlva kell visszavinni. De a daganat napról napra nő. Szegénykém sokat fekszik, pihen, egyre kevesebbet eszik, és nagyon nem akarja a gyógyszert bevenni. Úgy érzem az alhasán van, olyan szövetdaganatnak tűnik. Ki az a doktor úr akit te szoktál ajánlani? Megadnád az elérhetőségét? Nagyon aggódom, ráadásul Vacika már hat éves elmúlt, nem fiatal.

Köszi

Kriszta

Előzmény: Lászy (17442)
Edó22 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 17460

Helló, szeretnék vásárolni 1 pár csíkos mókust.

Van valakinek eladó?

muki48 Creative Commons License 2015.10.29 0 0 17459

Kedves ZSanet.

Kérlek írjál megadtam a cimem is.SOS.Kérdezni szeretnék valamit Moki ügyben.!!!!!!!

muki48 Creative Commons License 2015.10.27 0 0 17458

Izs888.

Szia! Mi van Mokiddal?Régóta nem írtál!

Üdv. István

mókusgazdi Creative Commons License 2015.10.10 0 0 17457

Szia, akármilyen nagy a ház, víz kell neki, még ha valami rágcsálnivalót talál is, a vízhez visszatalál a ketrecébe, ha nem zárjátok el a visszautat. Ne legyen sehol olyan növény, aminek a táljából vizhez jut, csak a ketrecében. Ott meg legyen minden finomság. Ha otthon vagytok, halljátok és rázárjátok, ha nem vagytok otthon, mikor visszajön akkor is láthatjátok, hogy él és jól van, ha úgy raktok neki oda csemegét, hogy lássátok, hogy megrágta, vagy elvitte onnan. Mérgező növényeket vigyétek ki a házból amíg nincs meg, ha nem juthatott ki, akkor előbb-utóbb elcsípitek, ha jön vízért, csak ne juthasson máshol vízhez.

 

 

Előzmény: Alice1993 (17453)
Lili-anyu Creative Commons License 2015.10.09 0 0 17456

Szia!

 

Köszönöm szépen a választ!
Mi panel lakásban lakunk. Így remélem nekünk sem fog igazi, mély téli álmot aludni.

Eddig olyan nagyon jó volt a kapcsolatunk. Mérhetetlen bizalmi viszonyunk volt. Szívesen kijött, rajtunk szaladgált, majd visszaugrott a ketrecbe. Volt, hogy a markomban aludt.

Ezért furcsa most ez az időszak. Nem bánjuk, ha ezzel jár: Mi akkor is szeretjük.  Amikor harap, kicsit ráfújok, akkor meglepődik és elenged.

Akkor most  várom a tavaszt.

Előzmény: Hófehérke26 (17455)
Hófehérke26 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 17455

Szia!

 

Sajnos valószínűleg majd csak tavasszal. Nekünk fiú csíkos mókusunk van,Prézli,2 éves, velünk alszik egy szobában, és mivel fűtünk,meleg van, így nem alszik téli álmot. Tavaly nagyon durva volt a vérmókus időszak, engem is mindig megtámadott, januárban átharapta a kisujjam,mert arrébbhúztam a szotyis zacskót, amiből már fél órája gyűjtötte a pofijába a magokat. Szerencsére most nem gonoszkodik, gyűjtöget,de nem bánt, bár tavasszal volt egy foghúzása szegénynek,akkor nagyon megváltozott a kapcsolatunk, nagyon hálás és bízom benne, hogy idén elkerüljük a vérmókus időszakot. De minél hidegebb lesz kinn, annál inkább be fog vadulni a mókusotok, szóval óvatosan,mert sajnos néha nagyon el tudja őket kapni a gépszíj. Amikor benyúltok hozzá,azért támad,mert azt hiszi, hogy el fogjátok venni a begyűjtött cuccát. :D Amikor én tavaly kitakarítottam Prézlit, mindig kidobtam az összegyűjtött magokat, és hiába tettem be ugyanoda újakat, először idegbeteg lett, utána pedig hiába szólongattam, háttal ült nekem és a falat nézte, teljesen besértődött... :D

Előzmény: Lili-anyu (17454)
Lili-anyu Creative Commons License 2015.10.08 0 0 17454

Sziasztok!

Már március óta olvasgatom a hozzászólásaitokat.
Április 17-e óta nekünk is van egy csíkos hátú kis babánk. ...., ja azóta már inkább kisasszonyunk.
Eddig minden napunk boldogsággal telt. De mostanában a mi kis tündéri, kezes jószágunk "vérmókus"-sá vált. Ezerrel készül a téli álmára. Most azokat a magvakat is begyűjti, amire eddig rá sem hederített.
A bánatunk az, hogy ha nincs étek a kezünkben, akkor megtámadja, mikor benyúlunk a ketrecbe. De már kint is harapdál minket. Eddig este 7 óra körül vonult el szuszókálni, most meg már délután 3-kor sem látjuk a kis hátát.

Ez meddig fog így tartani? Mikor fogjuk visszakapni a természet által rabul ejtett drágaságunk?

Alice1993 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 17453

Sziasztok,

 

Majusban kaptam egy csikos hatu amerikai mokust aki kislany es Alicenak hivjak.Eloszor feltunk kiengedni Ot mivel egy oriasi hazban lakom a paromnal es azt is szerettuk volna,ha picit megszokja a ketrecet.Egy ido utan mar becsuktuk a szoba ajtajat vagy tettunk oda valamit ne szokjon el,ha kiengedjuj,hogy tudjon rohangalni.Meg egy masik kis kuckot is epitett maganak a szobaban es egy parszor elofordult,hogy kint aludt,de reggel mikor mentunk el vissza csalogattuk a ketrecbe/hazikojaba.Es most valahogy egy kis resen kibujhatott es eltunt ebben a nagy hazban es elvileg sehol nem tudott kimenni,de gyakorlatilag nem tudjuk es nem is talaljuk.Tettunk minden szobaba alufoliara mogyit es gondoltuk ahonnan eltunik ott lesz es mikozben eszi hatha halljuk ahogy csorog,motoszkal az alufolia korul.

Bizom abban,hogy a hazban van es sehol nem tudott kimaszni!!

 

Netan,ha valakivel tortent hasonlo kerem segitene ? Mit tegyek ? 

 

Nagyon szepen koszonom !! 

konyi64 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 17452

Szia!

 

Van 3 csodaszép kanadai vörös mókus kislányom Budapesten.

Nem vagyok tenyésztő, bátran hívhatsz.

17451ezen a számon van mai bejegyzésem a fórumon.

Üdv, Péter

Előzmény: Ana1987 (17435)
konyi64 Creative Commons License 2015.10.05 0 0 17451

Sziasztok!

3 gyönyörű 7 hetes kislány k.vörös mókus keresi szerető gazdijait.

Már szépen esznek és az itatót is tudatosan használják.

Kedvencük a szárított fehér hal a csöves csemege kukorica és az alma.

30/9772046

Csokivadász Creative Commons License 2015.10.01 0 0 17450

szerintem adj időt neki, még mindig jobb mintha vad lenne, meg félne, mert akkor elmenekülne. Elbújni és marha nehezen tudnád előcsalogatni, visszarakni a ketrecbe. Lehet sosem fog változni. Nálunk mind a három mókus más egyéniség volt. 

Előzmény: lzs888 (17448)
Lászy Creative Commons License 2015.10.01 0 0 17449

Kedves Mókustulajdonosok!

 

Ne feledjétek, hétvégén van a Rágcsálók világnapja rendezvény, a mire szeretettel várunk mindenkit!

 

Egyben kicsit szomorú vagyok, hogy olyan kevés kép érkezett a mókusokról a nagy szundiversenyre, pedig tudom, hogy sok mókustartónál lapul a mókikról készült cuki képek legjobbika. Egyben köszönöm azoknak a képet, akik részt vettek a versenyen!

 

Javaslom ezért, hogy gépeket készenlétbe, fotózzátok, videózzátok mókuska kedvenceiteket minden létező édes helyzetben (ügyeljetek a kép jó minőségére is!!), hogy ha a következő rendezvényre ismét lehet nevezni, mindenki tudjon indulni!!

 

Köszi, Lászy

lzs888 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 17448

Azt esetleg meg tudnátok mondani, hogy Misi miért nem jön ki magától a ketrecèből ha nyitva hagyom az ajtaját? Akkor jön ki ha kiveszem, de max fèl óra és visszamegy magától. Szinte könyörögni kell neki hogy kint maradjon. Ja, a jolomaxos vizet nem hajlandó meginni pedig 1 cseppet teszek csak bele. Simizni csak akkor lehet ha eszik, vagy ha valami csoda folytán elalszik itt kint az egyik plüssállat hátán amit szeret. Mindig azokhoz bújik. De 90%-ban alszik az odújában... kiveszem amikor kibújik enni, ő meg visszafut. .

lzs888 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 17447

Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszokat! Azért a biztonság kedvéért felhívtam az állatorvost és egyből ajánlott egy tablettát ami 1-2 nap alatt megszünteti a hasmenését és teljesen természetes összetevőket tartalmaz. Na majd meglátjuk... Azt én is megfigyeltem, hogy ezt az intenzív, szűnni nem akaró nyalakodást reggelente csinálja elsősorban. Megfogni ő sem engedi magát, ha kint van pár percig játékos és amíg eszik addig lehet simizni, egyébként megy mint a mérgezett egér feltérképezni a terepet. Azt viszont imádja ha az odújába benyúlok és játszok vele. Ami érdekes volt nagyon, hogy 2  napig kórházban voltam, addig a férjem kezét nyalizta. Mióta itthon vagyok hiába akarom neki átadni, ő csak ragaszkodik az én kezemhez :)

gaborr81 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 17446

A kéz nyalogatást az enyém is csinálja - már 3 éves -, ez szerintem a szeretet jele nála. :) Ugyanis minden reggel amikor felkel, és benyúlok hozzá, elkezdni a kezemet mosdatni. Fogkoptató, nyalósó, stb.. minden van bent nála,  ezeket eszi is, de ettől függetlenül mosdat. :D

Ahogy egyébként nekiáll szilárd táplálékot enni, a cumizásról le fog szokni kb. 2-3 nap alatt.

 

Amit az enyém szeret:

Magvak:

Dió, mogyoró (nem földimogyoró!), fenyőmag, kesudió, szotyi, tökmag, pisztácia (ebből ritkán kap, mert szinte csak sós verzió van, de előtte a sót letörlöm róla), mandula (ebből is alkalomadtán)

 

Gyümölcsök (alapszabály, ezeknek sem szabad a gyümölcs magját odaadni):

Alma, körte, uborka, paradicsom, gránátalma, barackfélék, szőlő, eper, málna, szeder, meggy, cseresznye, áfonya, egres, naspolya, narancsfélék.

Előzmény: lzs888 (17444)
muki48 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 17445

Kedves Zsanett!

Ha nem akar cumizni,ne eröltesd mogyorót diót stb.adhatsz neki.Néha megpróbálhatod azért kell-e neki a cumi.A gyümölcsel vigyázni kell mert valóban lehet higabb széklete.melyik gyümölcstől van megkell figyelni.Gondolom a fórumon azért utána néztél mit szabad mit nem.A Mukim belefeküdt a tenyerembe és ugyanezt csinálta,hogy miért?talán a kézen izzadság jele és sós.Nem tudom.Azért olyan nagy tapasztalatom nekem sincs,én is sok mindent a fórumon keresztül tanultam.Üdv.István   Gmail c.taller.pisti gmail.com

lzs888 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 17444

Kedves István!

Látom te is baranyai vagy, én Pécsett lakom és 3 hete nevelek egy kis erdei vörös mókus legénykét. 5 hetesen hoztam el a tenyésztőtől, hogy még nekem kelljen cumiztatni, mert az elmondása alapján így igazi kis kezesbárányt lehet nevelni belőle. Mivel látom nagy tapasztalattal rendelkezel, tudnál esetleg válaszolni pár kérdésemre? Először is, kb 2 hete már nem hajlandó Misike szopizni, mióta megismerkedett a mogyoróval. Az a kedvence. Viszont mellé adok neki szotyit meg gyümölcsöt is(na ezt már kevésbé szereti) és iszik rendesen vizet is. 2 napja vettem észre, hogy hígabbat kakil mint eddig. Erre esetleg van valami tapasztalatod? Illetve most az a legújabb neki, hogy belemászik a tenyerembe és eszeveszetten nyalja az ujjaimat. Ez jelent náluk valamit, mert eddig nem nyalakodott? Válaszodat előre is köszönöm!

Zsanett

Előzmény: muki48 (17364)
gaborr81 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 17443

Légy türelmes, ne várj csodát 1 nap után. Meg kell szoknia az új környezetet meg titeket, nem szabad erőltetni nála semmit.

Előzmény: Kicsi Tomika (17438)
Lászy Creative Commons License 2015.09.28 0 0 17442

www.mokustanya.eu   Itt tájékozódhatsz.

 

Lászy

Előzmény: Kicsi Tomika (17438)
Joki1971 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 17441

Joki1971 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 17440

Előzmény: Joki1971 (17439)
Joki1971 Creative Commons License 2015.09.27 0 0 17439

Eladó :1 pár + 2 fiú .06309427633

Előzmény: Dénes T (17429)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!