Keresés

Részletes keresés

teglaga Creative Commons License 2014.12.13 0 0 16977

Fázott...

 

V Zsuzsi Creative Commons License 2014.12.09 0 0 16976

Üdv Mindenkinek!                 Aki szeretné megajándékozni valamelyik szerettét idei mókuskával,nekem van még kettő fiúcska meg egy kislány. Lászy ismer, tőle tudtok felőlem érdeklődni.

mókuszka6 Creative Commons License 2014.12.07 0 0 16975

Köszönöm az engedélyt, meg is osztottam a fotókat (Erzsó Hegedűs)! :-D

Előzmény: teglaga (16973)
Szemy tó Creative Commons License 2014.12.07 0 0 16974
teglaga Creative Commons License 2014.12.06 0 0 16973

A fotók abszolút publikusak,én is megosztottam az oldalamon(Tégla Gábor) és óriási sikere volt.A móker Boby névre hallgat,amit a gyerekek adtak neki.Eddig a csapatból nagyrészt csak ő nem alszik és egy kis csemegéért Mikulást lehet belőle csinálni.

Üdv Gábor

Előzmény: mókuszka6 (16972)
mókuszka6 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 16972

Hát meg kell zabálni, annyira tündéri!!!! Megengednéd, ha szépen megkérlek, hogy lementsem a fotókat és megosszam a facebook oldalamon? Azt külön megköszönném, ha megírnád ennek a tündéri mókinak a nevét... :-D

És nagyon-nagyon örülök, hogy ilyen kedves és gondos gazdija van, mint amilyen Te vagy! :-D Móki-Cseppike és Erzsü

Előzmény: teglaga (16971)
teglaga Creative Commons License 2014.12.06 0 0 16971

Neki is hozott!

 

 

Lili móki Creative Commons License 2014.12.02 0 0 16970

Így is van  ;)

Előzmény: Lászy (16968)
pumukli48 Creative Commons License 2014.11.30 0 0 16969

Lájk

Előzmény: Lászy (16968)
Lászy Creative Commons License 2014.11.30 0 0 16968

lásd 16955 hozzászólástól felfelé:  ezért nem ír neked senki semmit

 

Ötletek a megoldáshoz:

 

1, popó a székre (kaja, pia, csoki bekészíthető, zene halkan mehet a háttérben, kényelmes hacuka felvéve)

2, face és társai nem bekapcsolva

3, net  goggle: mókus téli álom

4, fórum visszaolvasása (minimum 2-3 hónapot, de nem lenne baj, ha egyszer átnéznéd az egészet...

5, www.mokustanya.mp.eu

 

Ha ezek után van olyan kérdésed, amit még nem tudsz, nem értesz, állunk elébe.

Előzmény: Dóduska (16966)
VectraGirl Creative Commons License 2014.11.30 0 0 16967

Természetesen a google-n már túl vagyok, de sajnos nem találtam információt a _mag_ mérgező mivoltáról, sem magyarul, sem angolul. Ezért kérdezlek titeket, esetleg tudjátok-e, vagy etettétek-e már.

Előzmény: muki48 (16965)
Dóduska Creative Commons License 2014.11.29 0 0 16966

sziasztok! Meg tudná valaki mondani,hogy a mókus hogy viselkedik mikor téli álmot alszik?

Azért kérdezem,mert van egy kislány mókim és most két napja nem aktív.Alig mozog,kiesett az ágyából azt sem vette észre. Megijedtem hogy haldoklik,de be vittem a szobába és ott feléledt.

Ugye nem lehet beteg?

 

muki48 Creative Commons License 2014.11.28 0 0 16965

szia!

googliba beírod Avokádó mókusnak,és ott cukormókus akkor megtalálod a táblázatot mit adhatsz mokidnak.Gránátalma datolya füge stb.Avokádót is adhatsz ha kéri.Enyémnek nem

kellet.A fügét datolyát mazsolát imádja,persze módjával.

Remélem segítettem!

Üdv. István

VectraGirl Creative Commons License 2014.11.27 0 0 16964

Sziasztok! Avokádó magját oda lehet adni a mókusnak? Nem találtam a neten hiteles infot arról, hogy mérgező-e vagy sem, így inkább itt kérdezősködöm. Mindenesetre Mókus úrfit érdekelné a dolog, ahogy a ketrechez odatartottam, meg akarta kóstolni :)

Lászy Creative Commons License 2014.11.27 0 0 16963

Téli álmot szundizó mókuska.

 

Ő az utolsó szabad mókuslánykám, aki gazdira vár még, de amíg megérkezik a családja, beverte a szunyát.

 

 

muki48 Creative Commons License 2014.11.25 0 0 16962

Szeretek kényelmessen enni!

 

Üdv. István      Vigyázzatok a Mokikra!!!

mókuszka6 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 16961

Sziasztok, mókuskák és mókusgazdik! Mostanában nem nagyon volt időm írni, de azért olvastam ám a hozzászólásokat! :-) Lászynak, meg a többieknek teljesen igaza van: venni kellene a fáradságot, hogy utána olvasson mindenki, mire is vállalkozik, amikor mókicát visz haza. Ez a minimum: s ha már van nekünk egy "Lászynk", aki rengeteg munkával összegyűjtötte az információkat, csak olvasni kell...

 

Mi, köszönjük, jól vagyunk Móki-Cseppikével, már teljesen rendbe jött. Nemrégiben kapott gránátalmát (igaz, előtte én is felhívtam Lászyt, adhatok-e neki?) :-D, hát, ne tudjátok meg.... Csak 2-3 magot kapott, de a másodperc törtrésze alatt eltüntette! Én még ilyen gyorsasággal kaját eltűnni nem láttam a pofijában, és ahogy kereste a többit... De nem mertem többet adni, nehogy hasmenést kapjon. Most ez a nagy kedvenc, mindennap kap 2-3 magot, se'perc alatt ledarálja, és folytatja tovább sürgős rohangálhatnékját. :-D Bár, ahogy közeledik a tél, egyre hamarabb megy el aludni, ilyenkor hét közben jobbára csak reggelente látom, de hétvégén bepótoljuk a játékot! :-)

Vigyázzatok egymásra, mindenkit üdvözlünk: Móki-Cseppike és Erzsó

mókuszka6 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 16960

Cukorfalat a mókid ezzel a kis Miki-satyekkal!!!! Nagyon aranyos!!!! :-)

Előzmény: teglaga (16954)
Lili móki Creative Commons License 2014.11.24 0 0 16959

Sziasztok

Én is csatlakoznék a többiekhez. Nekem csak 2 éve van mókusom de mielöt meg vettem volna kb 4-5 napon keresztül bújtam a netet hogy fel készüljek mindenre. A fórumot az elejétől kezdve végig olvastam és beszéltem tenyésztővel is a keresések 90százaléka sikeres volt. Lászy honlapja volt nálam az ami miatt a mókus mellet döntöttem, meg az is hogy a hely ahonnan származik a mókusom milyen volt.Őket inkább mentett mókusnak tartom. Ez az én véleményem. Én sem tudok mindent de ha gondom van tudom kihez kell fordulni, kit kell kérdezni. Mielőtt meg vettük a ketrecet meg csináltuk és csak utána jött a mókus , kész volt minden és már este érkezett is . Én így csináltam mindenkinek ezt ajánlom.

Előzmény: zsu830729 (16957)
pumukli48 Creative Commons License 2014.11.24 0 0 16958

köszönjük, Lászy :-)

Előzmény: Lászy (16955)
zsu830729 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 16957

Sziasztok!

Csatlakozom az előttem szólókhoz, de felmerül bennem a kérdés, a sok új mókustartó láttán, hogy az rendben is van, hogy legalább kérdez, mert ez jelzi, hogy a lehető legjobbat szeretné a kis kedvencének, DE a "tenyésztő" akitől veszi azt a kis jószágot, először is OTT kell érdeklődni és kérdezni!( Mert egy lelkiismeretes tenyésztő sem adja oda minden tájékoztatás nélkül az állatkáját!)

 

Megjegyzem ez nem a fórumon lévő tenyésztőkhöz szól, mert ahogy látom évek alatt mindenki lelkiismeretesen gondozza és tartja a mókuckákat, és igyekszik segíteni a másiknak.

 

Csak fura számomra a tájékoztatás hiánya a tenyésztő felől, így a sok újra felmerülő kérdés láttán, ami alap ismeret kellene,hogy legyen az életciklusuk. Jómagam is sokat tanulok a mai napig, emlékszem amikor mókusom lett első volt a Google, és ott Lászy honlapja és más tenyésztők is, akik tudnak segíteni, meg persze a fórum, de itt is a visszaolvasással kezdtem én is, és már így is sok választ kaptam a kérdéseimre.

 

 Én is találkoztam már olyan vásárlóval, akinek bizony nem adtam kölyköt, miután befőttesüvegben akarta elvinni. Volt aki azt hitte olyan a mókus tartása mint a hörcsögé, miután elmondtam, hogy hogy kell tartani, volt aki megköszönte a tájékoztatást és inkább nem vett mókust.

 

Javítsatok ki, ha tévedek, de nekem olybá tűnik ez az egész, hogy egyre többen foglalkoznak "tenyésztéssel" inkább szaporítással,mert jó muri kismókusokat nevelni, és jó pénzért eladni őket, de kevés helyen van mögötte lelkiismeret, és tudás.

 

Üdv Zs.

muki48 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 16956

Sziasztok!

Lászynak teljesen igazat adok,mert valóban ha kisállatot akarok tartani akkor előszőr informálódom Volt olyan kérdező hogy válaszom óta semmit nem kérdez.Megírtam neki ha nem tud vele foglalkozni ne tartson mokit.Megsértődött.Itt a fórumon is rengeteg információ van csak hát át kell böngészni.

Japán mókus!Googli beírod Japán mókus alszik -e téli álmot.Rögtön ott a válasz.Enyém egész délelőt rohangál a lakásban,de már kettő felé készül pihizni,jön a téli idő átállás.

Üdv. István

Lászy Creative Commons License 2014.11.22 0 0 16955

Olvasgatom az új gazdik hozzászólásait, és sajnálattal tapasztalom, hogy ismét elharapódzóban van az önálló tájékozódási kedv hiánya. Tömören: nem tudom, miért támad a mókusom télen és társai kérdéskör, százszor feltéve.

Kérek ezért mindenkit, hogy vegye a fáradságot, nyissa meg a honlapom, és olvassa el a csíkos mókusokról szóló részt. Kb 20 percet kell rászánni az egyszeri elolvasásra, ott megtudják, mire számíthatnak az egyes évszakokban a mókuskájuktól.

És az sem lenne rossz, ha kérdezés előtt szintén leülnének a popójukra, és elkezdenék visszaolvasni a fórumon írtakat. Annyi mindenre lett válaszolva csak az utóbbi egy két hónapban!

A rutinosabb tartóknak egy idő után egyszerűen nincs már kedve a kismilliomodik alkalommal ugyan arra a feltett kérdésre mindig leírni ugyan azokat a válaszokat, amit némi keresgélés és visszaolvasás után el lehetne olvasni. És nem azért, mert nem akarnak segíteni.

Egyszerűen belefásulunk abba, hogy senki nem veszi a fáradságot, hogy önállóan nézzen először utána valaminek, és mikor már van egy adag tudás a fejében, ott a sok infó között nem tud rendet tenni, és értelmes, célzott kérdést tud feltenni, vagy egy-egy témában vitát, véleményütköztetést elindítani, ami mindenkinek segít a fejlődésben, addig nem szívesen írjuk le hetente háromszor a dolgokat. Jómagam is mindenkinek szívesen segítek, akár telefonon, akár emailen, azt az itteni régiek tudják, de úgy gondolom (aztán kövezzen meg érte, aki megsértődik), hogy igenis elvárom azt, ha valaki BÁRMILYEN állatot magához vesz, vegye a fáradságot, tegye a fenekét a gép elé, és szánjon néhány órát a facebook meg az értelmes társai helyett arra, hogy a választott állatot megismerje valamennyire, mielőtt hazaviszi. Nem is tudom, hogyan lehet felelősségteljes döntést hozni egy házikedvencről, hogy alkalmasak vagyunk-e egyáltalán a gondozására, ha nem is nézünk utána minden fellelhető infónak előzetesen.

Mindenki, köztük én is tudatlanul kezdtem. De amit csak lehetett, felkutattam (a mai napig folyamatosan TANULOK így), felhívtam több tenyésztőt, és akkor kérdeztem, ha már nem tudtam szétválasztani a sok ellentmondásos információt.

 

Kérek mindenkit, gondolkodjon el a leírtakon, mert senkinek nem a jó szándékában kételkedek, mert aki kérdez, az legalább tanulni akar, de legyünk egy kicsit önállóbak, ha már egyszer van a két fülünk közötti térben valami cucc, és szinte mindenki el tud érni valahol netet.

teglaga Creative Commons License 2014.11.22 0 0 16954

Azért már ők is várják...

Adambence Creative Commons License 2014.11.22 0 0 16953

Valaki tudna segíteni hogy lehetne megnevelni a kislányt? egyszerűen teljesen megbolondult így a tél közeledtével. Kiengedtem egész jól viselkedett aztán próbált kinyitni egy szekrényt mire odamentem és tartottam az ajtót. Erre ráugrott az alkaromra és beleharapott nem nagyon de azért mégis. 

Joki1971 Creative Commons License 2014.11.22 0 0 16952

Sziasztok.Szeretném megkérdezni ,hogy a japán mókusok alszanak e téli álmot.

Hófehérke26 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 16951

Legyél/Legyetek vele nagyon türelmesek! Nálam Prézli több,mint 3 hét után fogadott el a rácson keresztül ennivalót, ezt egy hétig csináltam, aztán fokozatosan lassan benyúltam a ketrecbe,néha megsimiztem (vigyázva,h ne tudjon kiszökni), és így,fokozatosan,lassan, egyre inkább kezdtünk összebarátkozni. Eleinte nagyon kíméltem a zajoktól is (zene, tv,stb.), és mindig halkan, kedvesen beszéltem hozzá,mert még kicsi volt és félt nagyon. Azóta nagyon nagy spanok lennünk! :D Szóval türelem! ;)

Előzmény: csíkos mókus (16946)
Hófehérke26 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 16950

Prézli pont 1 éve van nálam kicsi korától. Eleinte kishalas hálóval kellett befognom szegényt és visszapakolni, de most is az a jellemző, hogy megfogom a kis testét és visszapakolom. :DD Bár ő csak fél-fél órákat szokott kinn lenni, nem állandóan van kinn a szobában/lakásban.

Előzmény: Beus181 (16949)
Beus181 Creative Commons License 2014.11.20 0 0 16949

Ti hogy éritek el hogy a mókus visszamenjen kiengedés után a ketrecébe? Ráadásul nekünk kettő tamiops van, szóval el sem tudom képzelni hogyan érem el majd hogy mindketten egyidőben bemenjenek...Minden tanácsot szívesen fogadok:)

muki48 Creative Commons License 2014.11.19 0 0 16948

Csikos Mókus!

Szia.Gondoltam válaszolnak kérdéseidre,de annyit mondok olvas vissza a fórumon sokszor leírták már hogy kell viselkedni az új mokival.Én csak azt mondom sokat beszélni hozzá megkeresni mit szeret nagyon és avval csalogatni finoman nem szabad hirtelen mozdulatokkal közeledni hozzá.És hát türelem hogy megszokjon megszeresse az új helyét.Hosszú folyamat lesz de megéri.

Beszélni..................hozzá.

Üdv. István

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!