Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

cseik 2011.05.25 Creative Commons License 9686

árvrerezhetik, de csak a te 50% tulajdon részedet és a másik két tulajdonos bennlakásának fenntartása melett (lakottan). vagyis a mai ingatlan piaci helyzet szerint ha árverésre is kerül a sor, nem valószínű, hogy lesz aki pályázik rá

ha van is vevő, a másik két tulajdonosnak elővételi joga van. (mondjuk ehhez pénz is kell)

a végrehajtó, gondolom részletfizetést adott. addig kell (-ene) fizetni, amíg a tartozás, kamat és vh. költség ki nem lesz fizetve.

vagy fizetsz, vagy várod, hogy elévüljön. idönként megpróbálnak ingó árverést cuccaidra s a fizetésedből is tilthatnak (aszem 30% -ig).

Előzmény: pacsirta78 (9685)
pacsirta78 2011.05.25 Creative Commons License 9685

Üdvözlök mindenkit!

Egy személyi kölcsön vissza nem fizetéséről van szó, amelyben már az ingatlanom is érintett: Az ingatlan 3 személy tulajdona. Az én részem 50 %, és a gyermekemnek van 25 %, és egy harmadik személynek szintén 25 % tul.része a házból (örökösödés miatt alakult így a helyzet). Az ingatlant önkormányzattól vásárolom, amelynek szintén vannak még hátralévő részletei (kb. 200 eFt), de ebben elmaradásom, vagy részletfizetési hátralékom nincs. A személyi kölcsönt én vettem fel, amelyet egy idő után nem tudtam fizetni, majd a bank felajánlott egy kompenzációs hitelt, amelyet szintén nem tudtam fizetni. Így a kialakult adósság több, mint 700 eFt. Az ingatlanra terhelték az adósságom, mivel ezen kívül semmi vagyon tárgyam nincs, ezért a kérdésem az lenne: 
1. Tudják-e árverezni a fejem felől a lakást, ha a tulajdonosok közül egy vagy mind nem járul ehhez hozzá? 
2. A jövedelmem nem hogy 20-30 %-át, de majdnem 100 %-át teszi ki a végrehajtónak fizetendő összeg, amelyet (25 ezer forintban állapított meg a bank, amelynek fizetését 2 hónap után szintén nem tudtam teljesíteni, hiszen nem tudnék megélni, ez a megélhetésemet veszélyeztetné). Sajnos azt sem tudom mennyi ideig kellene ezt az összeget fizetni. 
3. Mit tehetnék? 

Dulifuli 2011.05.24 Creative Commons License 9684

Én nem vagyok jogász, de ehhez talán nem is kell annak lenni, segít a Google is:

http://berkalkulator.net/berkalkulator-2011/berkompenzacio-2011-kozalkalmazotti-berkompenzacio-2011-ben.html

Idézet az oldalról:

"A kormány meghozta azt a rendeletet, amelyben szabályozza, hogy az adóváltozások által reálkereset-csökkenést elszenvedő közszolgálati dolgozókat hogyan kompenzálja."

Tehát szó sincs arról, hogy minden közszférában dolgozó automatikusan megkapná. Többek között mi sem kaptuk meg a kollégámmal, pedig Neki még csökkent is a nettója.

Előzmény: Alex9 (9683)
Alex9 2011.05.23 Creative Commons License 9683

Sziasztok!

Segítséget szeretnénk kérni!

A problémánk a következő: egy egészségügyi nonprofit Kft.-nél dolgozunk alkalmazottként,

ahol szakmai bérminimum az alapbére mindenkinek.

A 352/2010.(XII.30.) Kormányrendelet a költségvetési szerveknél foglalkoztatottak 2011. évi

kompenzációjáról szól, amely alapján ez év januárjáig visszamenőleg minden közszférában

dolgozónak megjár a bérkompenzáció.

A Kft.-nél az összdolgozók egy része megkapta a bérkompenzációt, a másik része pedig nem,

többek között mi sem.

Nálunk arra hivatkoznak, hogy ez év január 1-el megkaptuk a szakmai bérminimum emelést, 

ezért nem kaptuk meg a bérkompenzációt. Tudomásunk szerint a kettő nem zárja ki egymást,

sőt egymástól független.

Tudnátok ebben segíteni, tehetünk-e valamit az ügyben?

Hova fordulhatnánk még segítségért?

A válaszokat előre is köszönjük!

erika186 2011.05.23 Creative Commons License 9682

Megszeretném kérdezni, ha végrehajtó elárverezte a lakásom és a tulajdonjogot is átadta , de a lakás tulajdonlapján van még ki nem fizetett tartozás az hogy lesz kifizetve a fizetésem 33%-t már tiltja. Köszönöm a választ.

Creatív 2011.05.18 Creative Commons License 9681

Természetesen gyors választ! :)

Creatív 2011.05.18 Creative Commons License 9680

Köszönöm a gyorss választ!

Előzmény: cseik (9679)
cseik 2011.05.18 Creative Commons License 9679
Előzmény: liamadni (9678)
liamadni 2011.05.18 Creative Commons License 9678

Munkaügyi bíróságtól kaptam elutasító határozatot 2009-ben,leszázalékolás ügyben.

A fellebezés jogát a Pp.340.§(1) bekezdése zárja ki.

Ez mit jelent pontosan?

Most jutott tudomásomra,hogy a szakértő ,aki eljárt ügyemben nem igazán volt kompetens.

Mit tehetek,ha számomra bizonyító jellegű irat most  került elő,illetve keletkezett.

Kérném szépen,ha valaki tud segítsen!

Doro.doro 2011.05.14 Creative Commons License 9676

"az a bank pénze, nem a tied"

Ez legalább jó hír!

Előzmény: Babette_ (9672)
Doro.doro 2011.05.14 Creative Commons License 9675

Állandó lakcímemen  nem lakom, ott édesanyám él, én más városban lakom, de nem vagyok oda bejelentve, csak levelezési cím. Igy is megkeresnek a levelezési címen is, vagy csak az állandóra mennek? A levelezési címemre jönni szoktak a nevemre számlák. 

Babette_ 2011.05.14 Creative Commons License 9672

az a bank pénze, nem a tied

Előzmény: Doro.doro (9670)
Babette_ 2011.05.14 Creative Commons License 9671

innen ered az a latin eredetű mondás, hogy hallgatás beleegyezés...

Előzmény: Doro.doro (9667)
Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9670

Ja, és egy fontos kérdés:

Ha hitelkártyán van 360e Ft felvehető összeg, de 0Ft tartozás, abba is belenyúlhatnak, és levehetik róla? Vagy az nem létező pénz?

Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9669

"hiába nem veszed át a fizetési meghagyást, attól még jögerős lesz. A neten meg lehet találni, hogy mikor lesz jogerős, mennyi idő múlva."

A neten hol és hogy lehet megtalálni?

Előzmény: Törölt nick (9657)
Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9668

"

I. Igen. nem tehetsz mást 1 kifizeted, 2 nemfizeted és bújkálsz

II. nem jogerős.1 vársz és nem mondasz ellene, akkor jogerős lesz 2. ellentmondasz 2/a, a tmobil behajtó cége feladja és nem kezdeményez ellened tárgyalás, megúsztad 2/b beperel. 2/b/~ elveszti 2/b/~~ megnyeri"

Ezekben az esetekben nincsenek enyhítő körülmények?

Pl. Valaki évekig hűséges volt, Aranykártyás, több előfizetése is volt, több kártyája, éveken át, s fizette, meg hogy nem tudta, hogy ilyen drága külföldön a mobilnet?

Pl. Vodáéknál (ott is voltam előfizető, s le is járt a hűségem 2 év múlva teljesen rendben (ez azóta volt) ha külföldön akar netezni a tájékozatlan ügyfél, egyszerűen nem enged rá a netre, hanem előtte tájékozódjál, s ha már mindent tudsz, s egyetértesz, akkor megrendeled, s engedi, hogy rámenjél. Sokkal tisztességesebb dolog. Bent voltunk a T-mobnál, mikor megjött a számla, elmondtuk ezt, de csak a számlát mutogatták, meg hogy ez ennyibe kerül. Annyira mérgesek voltunk, hogy faképnél hagytuk őket. Ezeknek eszükbe se jut, hogy ilyen esetekben elengedjék a tartozást? Ők meg sem érzik, a másiknak meg az élete múlik rajta, ha még nagyobbat bukik?

Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9667

"amikor jött a fizetési meghagyás akkor nem mondtál ellent és ezzel te bevallottad, hogy egyetértesz, elismered a tartozást "

Milyen furcsa dolog ez a jog, pont fordítva van minden: ha reagálok, azaz ellent mondok, akkor nem ismerem el, ha nem reagálok, azaz struccolok, akkor meg elismerem....

Behajtási osztálynak elég a levél, vagy személyesen az egyezkedéshez?

Persze először hétfőn a bíróság, hogy egyáltalán mi van?

Előzmény: Törölt nick (9658)
Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9666

Pontosan így van. 

Előzmény: cseik (9664)
Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9665

Akkor én is a legelején kezdem: mobilnet előfizetést vettem, nem telefont, és pont azért vettem, hogy tudjak vele pénzt keresni. És pont egy sikertelen végkimenetelű pénzkeresési akció közepette (külföldi mobilnetezés) csináltam a tartozást, egész addig aranykártyás voltam, meg a hűség mintaképe. És nem tudtam, (tájékozatlanság), hogy külföldön ilyen drága a netezés Té Mobiléknál. Utána, itthon jött a számla, amin teljesen ledöbbentem, s akkor jöttek a bajok is a munkámmal, na meg irreálisnak is tartottam a számlát, az itteni havi 6000Ft-hoz képest. (3 számjegyű lett kb. 1 órai külföldi netezés eredménye), és a sértődöttségem is felülkerekedett, hogy hogy lehet egy cég ennyire irreálisan, gusztustalanul drága külföldön. S otthagytam őket, feléjük se néztem. Na meg abban a helyzetben (bukó bukó hátán minden téren) nem is tudtam volna kifizetni, ha akartam volna se. Most sem tudom. Párom tanácsolta, aki régebben ugyanígy járt a T-Mobnál, s megúszta a végén, s el is évült aztán neki, hogy ne vegyek át semmit, s majd abbahagyják, csak meg akarnak ijeszteni. Azért az autót sajnálnám, azzal még sokszor tudok pénzhez jutni, ha az se lenne...

Előzmény: twiaj (9663)
cseik 2011.05.13 Creative Commons License 9664

az élet nem statikus. lehet, hogy akkor futotta rá, csak megváltoztak a körülményei. nagyon sokan vannak így :(

Előzmény: twiaj (9663)
twiaj 2011.05.13 Creative Commons License 9663

Én korábbról kezdeném: ha szegény, és nem fussa rá, ne vegyen mobiltelefont.

Előzmény: Törölt nick (9660)
Babette_ 2011.05.13 Creative Commons License 9662

Az elévülés intézménye arról szól, hogy a jogosult, ha iksz ideig nem követeli a neki jogosan járót, akkor utána már ne tegye. Tehát ne üljön tíz évig, aztán egyszer cak eszébe jut, hogy hopp, az kéne nekem.

Ha viszont követeli, akkor mindig az utolsótól indul az elévülés számítása. Ezt nem befolyásolja, hogy te veszel-e róla tudomást (átveszed -e a levelet).

Hogy mennyi az esetedben az elévülés, azt az eset határozza meg, az általános 5 év, de pl. a BKV büntetéseinél 1 év tudomásom szerint, ésatöbbi.

Tehát a bírósághoz nyugodtan bemehetsz, sőt, ha nem vagy aktív az ügyben, az csak rossz pont lehet, plusz tök váratlanul fognak érni dolgok, mint pl. végrehajtás a számládon. Az együttműködő viselkedés mindig kifizetődőbb.

Megéri nekik, ugyanis nem tudják, milyen vagyonod van, tudsz -e teljesíteni. És ugye ha meg sem próbálják, akkor biztosan nem jutnak a pénzükhöz. És pl az autódat el tudják venni, annak meg nem örülnél, illetve ha dolgozol, akkor a fizetésednek búcsút mondhatsz.

Hát ha ki kell fizetni, akkor nem jobb, ha megbeszéled velük, hogy kevésbé fájdalmas módon történjen?

Előzmény: Doro.doro (9655)
cseik 2011.05.13 Creative Commons License 9661

nem azt mondtam, hogy fizessen. csak annyit, hogy nem célszerű a struccpolitika.

Előzmény: Törölt nick (9660)
cseik 2011.05.13 Creative Commons License 9659

nem jó nem átvenni a leveleket, mert azok kézbesítettnek tekintendők ilyenkor is.

ha vh, akkor lehet, hogy csak azt veszed észre, hogy számládról leemel végrehajtó. de ha csak tanuként hívnának be, akkor is előfordulhat, hogy egyik hajnali 3 körül csenget a rendőrbácsi és az aznapi tárgyalásig fogdában csücsülsz és azután fizetheted előállítás költségeit.

menjél be illetékes bíróságra és a kezelőirodán kérdezz rá, hogy van-e valami ami rád vonatkozik. ha van (és valszin van) akkor ott átveszed és meg is tudtad, hogy mi a helyzet. ha abban határidő van amit lekéstél, akkor írsz egy kézbesítési vélelem megdöntését - leírod, hogy csak most találtad meg kertben szétázva értesítőt vagy most szolt szomszéd, hogy a multkor is hozzá dobták be értesítődet, csak elfelejtette áthozni - és akkor a határidők mostantól (elbírálástól) számítódnak.

a tartozás 5 év alatt évül el, és ha ez idő alatt kapsz valami értesítést (függetlenül, hogy átveszed-e) újra indúl az idő. tehát arra ne várj.

Előzmény: Doro.doro (9649)
Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9656

Köszi, jó duma. Behajtó, és végrehajtó, nem mindegy, úgy tudom, csak a végrehajtó, jogerős bírósági végzés alapján tud fizetést letiltani?

Előzmény: Törölt nick (9654)
Doro.doro 2011.05.13 Creative Commons License 9655

Köszönöm, megpróbálom. Ezek szerint nem évült el a dolog, ha 2 hónapja még jött levél, előtte majdnem 1 évig semmi, illetve csak rengeteg telefon, amit ismeretlenként nem vettem fel. majd többféle mobilszámmal kezdtek hívogatni, de mivel nem volt ismerős szám, azokat sem vettem fel. S most jött ez a levél 2 hónapja. Annak, ha érdeklődöm a Bíróságon, az lehet a kvetkezménye, hogy megszakad az elévülési folyamat, vagy ez nem befolyásolja? S egyáltalán, mi alapján évül el az egyik ügy, a másik pedig nem? Megéri nekik egy ingatlannal nem rendelkező, vagyontalan, egyetlen használt autóval rendelkező munkanélküli után koslatni ennyi ideig?

Előzmény: Babette_ (9653)
Babette_ 2011.05.13 Creative Commons License 9653

Menj be a helyi városi bíróságra, és kérdezd meg. Ha nem ők küldték a levelet, akkor is meg tudják mondani, hogyan tudod kideríteni a dolgot.

Doro.doro 2011.05.12 Creative Commons License 9651

Voltam tegnap a T-Mobnál a tartozásom a behajtási csoportnál van állítólag,  2009- télen történt a dolog. Megadták a számukat, hívjam fel őket, hogy hol tart az ügy. De ha felhívom őket, akkor felhívom magamra a figyelmet. Vagy nem számít? Mit tehetnek, ha nincs saját nevemen ingatlan, sem banki hitelem, csak egy árva használt autóm?

Előzmény: binlaci55 (9650)
binlaci55 2011.05.12 Creative Commons License 9650

a tmobilos lesz, jött egy fizetési meghagyás. nyílván jogerős lett a követelés, mert kifutottál az időből, de nyílván jogos volt amúgy is a követelésük.

ha van banki hiteled, akkor nagyob vigyázz.

Olyanok szoktak történni, hogy a neveden lévő ingatlanra rájegyzik a tartozást, amit a telefonos cég behajtócége tesz meg. Ezt a bejegyzést érzékeli a hitelező bank, majd azonnal felmodja a hiteled és elindítja a végrehajtást a bank. Mindezt akkor is meglépi, ha soha soha nem volt lakástörlesztési elmaradásod. A telefonos cég behajtója, nem fogja megkapni a pénzét, mert a bank elötte áll a kielégülési sorrendben, de mégis megteszi.

Nekem volt/van egy 4 éves, 21.000 Ft- os matávos tartozásom, fenyegettett a behajtócége rendesen. Telefonon, a szomszéd telefonján és egy csomó levélben fenyegetett. Majd megértkezett az utólsó levél, hogy fizetési meghagyást kér ellenem. ez volt az első ajánlott levelük. Erre a levelükre válaszoltam előszőr, de még postabélyeget se tettem rá, hogy ellentmondok majd a meghagyásnak. Most itt tartok, de nem jött semmi eddig. kb 2 hónapja nem jön a fizetési meghagyás.

Azóta amikor a kutyámat sétáltatom esténként, mindig meg szoktam látogatni a matávos műszerszekrényeket, másnak meg nézem, hogyan javítgatják...

Doro.doro 2011.05.12 Creative Commons License 9649

Kb. 2 hónapja kaptam egy értesítőt, a postás dobta be, Bíróság volt ráírva. (van egy tartozásom a T-Mobil felé. illetve egy koccanási ügyem is, s mivel nem vettem át eddig egy levelet sem egyik ügyben sem (struccpolitika), nem tudom, melyik üggyel kapcsolatosan jöhetett a levél, ha egyáltalán valóban Bíróságtól jött, hisz nem láttam. Most persze nem hagy nyugodni a dolog, s mégiscsak meg kellene tudnom, mi lehetett ez, valóban a Bíróságtól jöhetett, vagy csak ijesztgetés valameyik behajtó cégtől? Hogyan deríthetném ki, hová kell menjek, hogy megtudjam? Csak azt ne válaszoljátok, hogy miért nem vettem át!