Keresés

Részletes keresés

PeteeKK Creative Commons License 2022.02.04 0 0 37
hrobbie Creative Commons License 2019.11.09 0 0 36

Szép napot! 

Három koi pontyom kinőtte a tavamat! 40-50 cm-sek. 

Eladóak!u

janos 77 Creative Commons License 2019.05.09 0 0 35

Szia! Kb letojnam helyedben, én sem szolok át hogy hallkitsak le a tehenet a 3. Szomszédba....

Előzmény: Judo86 (31)
gaborci77 Creative Commons License 2019.03.04 0 0 34

Azért azt ne felejtsd el, hogy egy koi nem 4-6 évig él!

 

Előzmény: Mariánsk (30)
gy.pisti Creative Commons License 2018.07.23 0 0 33

Sziasztok,

 

A törpe tavirózsák hogyan bírják a nagy hideget?A 30 cm-es vízben nem fagynak ki?

Tibicsoki19 Creative Commons License 2016.04.10 0 0 32

Van valakinek felesleges tavi aranyhala? Szeretnék néhányat örökbe fogadni. Budapesti átvétellel.

Judo86 Creative Commons License 2016.04.06 0 0 31

Sziasztok!Érdekelne a véleményetek!Van egy nagyobbacska kerti tavunk és a szomszéd szólt,hogy idegesíti a csobogás.Már beszéltem ügyvédnővel is és rendőrrel is,de mindenki kinevette,hogy ez nevetséges!A csobogás nem is volt hangos,mert sajnos a csobogót megszüntettük viszont így nem olyan szép a tó összképe.Ti esetleg már hallottatok ilyenről?hogy a szomszédot idegesíti a tó csobogása ,ami a saját területemen van?

Mariánsk Creative Commons License 2014.02.24 0 0 30

Sziasztok.Kertitavamban rezes algairtóm van.Koiaim szépek egészségesek és még szaporodnak is.Sajnos tévhit,hogy ez a módszer árt a koiknak!Csigáknak,kagylóknak igen de hallaknak nem.

Sokan ha rákeresnek a neten először azt olvassák hogy ártalmas- sajnos.Pedig ez nem igy van.

Én csak ajánlani tudom!!!

 

http://www.koi-farm.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=vmj_color_plus.tpl&product_id=358&category_id=72&manufacturer_id=9&option=com_virtuemart&Itemid=32

tavikagyló Creative Commons License 2011.11.20 0 0 29

Ez egy 2010-es kép, azóta már több a növény és a halak is szaporodtak!! :-)

tavikagyló Creative Commons License 2011.11.20 0 0 28

Kedves Tavasok!

Költözés miatt szétszedhető, ingyen elvihető egy 3 m3-es kerti tó. Komplett, növényekkel, halakkal. Van benne tavirózsa bordó és fehér, aranyhal kb.15  db., egyéb növények. A tófólia 1 mm-es, alatta geotextil. Körben kúlékavics. Tudom, nem a legideálisabb az időpont, csak egy lehetőség, ha valakit érdekel!! Sürgős lenne, még a nagy hideg beálta előtt!!Érdeklődni: tundus72@citromail.hu

NS68 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 26

Erről az ultrahangos kütyüröl még nem hallottam, de szerintem nagyon drága lehet.

A rezest nem ajánlják kois tóba, károsítja a koikat, az aranyhalak szívósabbak azok bírják.

Előzmény: envagyok79 (25)
envagyok79 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 25

http://www.sonicsolutionsllc.com/

 

Erről hallott valaki, vagy van a réz elektródás alga ölő...

 

NS68 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 24

Az algát teljesen nem lehet kiírtani. A fonalas a tiszta átlátszó vizet szereti.

Vannak anyagok amik gátolják a növekedését pl az árpaszalma (a Fresmp* áruházban lehet venni granuláltat) vagy a tőzeg, ezektől kicsit barnás lesz a viz.

Előzmény: envagyok79 (23)
envagyok79 Creative Commons License 2011.03.28 0 0 23

Sziasztok !

 

Van egy 6 köbméteres kis kerti dísztavam, és két problémával küszködöm:

 

1.: Fonalas alga.

Próbáltam már a tóba önteni nagyon drága fonalas alga elleni szert is, de valahogy később mindig kinőtt.

Hallottam hogy van réz elektródával működő rendszer, de azt drágának találtam.

 

Van valakinek ötlete, illetve olcsó réz alapű megoldás az algák folyamatos fékentartására?

Van beépített keringetőszivattyúm UV-s fertőtlenítővel, és levegőztetőm is.

 

2.: varangyok

több tucat varangy ívik a tóban most.Nem is kis darabok, egyrészt undorítóak, másrészt tavaly ősszel is napi tucatszám másztak be a garázsba, és döglöttek meg télen mindenhol...

Más kisebb békákkal pl. leveli semmi bajom nem lenne.

Érdekelne, hogy mitévő legyek, ill. hol tudok vami aranoys békát beszerezni?

 

Előre is köszönöm a segítséget..

 

dorel1 Creative Commons License 2009.05.31 0 0 22

algagátló!!!!!

 

Na ez milyen fajta volt!?  Nagyon sanszos, hogy valami medencéhez való....

Előzmény: idli76 (21)
idli76 Creative Commons License 2009.05.27 0 0 21
sziasztok!Egy hónapja telepítettünk halakat a kerti tavunkba és most sorra pusztulnak el .Mi lehet az oka szerintetek?Ha tudtok segítsetek.Kúti vízzel töltöttük fel a tavat de gondolom ha ez lett volna ahiba akkor már előbb elpusztultak volna.Szerintetek kivegyem a többi halat is ,cseréljem le a vizet?Ja és alga ellen tudtok valami jó szert?Mert algagátlót már tettem bele de mégis zöldül a víz!Segítsetek
Edaeda Creative Commons License 2007.07.27 0 0 20

Sziasztok!

 

 Ilyenkor nyáron is lehet kerti tavat létesíteni, vagy jobb neki tavasszal? Köszi, Eda

Vork12 Creative Commons License 2007.07.06 0 0 19

"Nekem sokan ajánlották a „folyékony fóliát” "

 

Lehet,hogy hülyeséget írok.

Próbáld meg műgyanta alapú két komponensű csónak javító ragasztóval. Nagyon szilárd és biztosan víz nem át eresztő. Az egyik haverom, a csónakja sérűléseit ezzel javítja. A mélyedéseket is ki lehet tölteni. Évek óta használja és bevált.

Szerintem egy kis darabon próbáld ki. Hogyan reagál a fólia. Pl. oldódik, merev lessz, kilágyul nagyon, stb.

 

 

Előzmény: bpr27 (16)
edocska75 Creative Commons License 2007.07.03 0 0 18
sziasztok!
lenne egy kérdésem .
csináltunk egy szép tavacskát és innen-onnan hozott a párom mindenféle növényt és szép tiri-tarka halakat!
ma felfedeztünk egy "valamilyen állatkát" a vízben ,amit még soha nem láttunk :(
megpróbáltam lefotózni közelről hátha valaki tud róla mondani valamit.
nem szeretném hogy valami kárt tegyen a halakban,és ha ártalmatlan,hadd maradjon a halak közt!
remélem valaki felismeri :)
a farka olyan mint 1 tű, úgy mászik mint 1 kígyó és nagyon pici feje van(olyan mintha a testéből kidugná és visszahúzná),na meg 2 ici-pici valamivel meg szimatol mint a kígyó a nyelvével.
szóóóval mi ez???
nagyon köszi!
bpr27 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 17

Előbb elbénáztam a képet.

Előre is kösz a segítséget.

bpr27 Creative Commons License 2007.03.18 0 0 16
Sziasztok lenne egy nagy problémám tavaly csináltam egy kerti tavat 1mm tófólia a külseje és a tófóliára lett rábetonozva ill a kb 50cm terméskővel kirakva, de sajnos valószínűleg a terméskővel ki lett szakítva a fólia mert kb 2-3 nap alatt egy jó 35-40 cm apad a tó.

A kérdésem az lenne hogy tudnátok e olyan anyagot amivel az egész felületet lekenem és nem engedi át a vizet. Nekem sokan ajánlották a „folyékony fóliát” de sajnos nem jó mert csak vízlepergető hatása van és ha folyamatosan a vízben van akkor feloldódik benne.

Please Help

Fürtöske Creative Commons License 2003.09.10 0 0 15
*napot mindenkinek!

Véletlenül vettem észre, hogy ez a topic még mindig megvan.

Nem akarok 'topic-romboló' lenni, de ugyanitt évek óta fut egy "Kerti to - dísztó" topic, amelyik pörög rendesen. Eleinte "Úszómedence - kerti tó" volt a neve, és sokan az 'Úszómedence' miatt nem találtak meg minket. Ez a topic akkor keletkezett (2001. 09.-hó) egy próbálkozás gyanánt, de végül is a topic nevének megváltoztatásával minden helyre állt. Ha többet szeretnél megtudni a kerti tavakról, vagy jó ötleteid vannak, keresd meg a "Kerti tó - dísztó" topicot, ott megtalálsz minket.

Várunk!

Előzmény: Törölt nick (14)
PabaXL Creative Commons License 2003.09.09 0 0 12
Az egyéb vízen úszó növényeket hogyan lehet teleltetni? Sajnos név szerint nem igazán ismerem őket, csak a vizijácintot.
Komárom- Creative Commons License 2001.09.22 0 0 11
A tavirózsát nyugodtan hagyhatod a tóban, ha legalább 60-80 cm mélyre tetted. Szerintem fölösleges kivenni és bajlódni vele. Simán áttelel - tapasztalat.
Már mostanában látni, hogy száradoznak a levelei.
Ez természetes folyamat. --- De, ha csak 20-30 cm vízréteg borítaná csak, - akkor is a fagyok kezdetével, ... decemberben kellene kivenni és simán vízben - fagymentesen átteleltetni.
Előzmény: magmulat (10)
magmulat Creative Commons License 2001.09.21 0 0 10
Kedves Komáromi ! A tavirózsák igen szépen virágoztak a tóban, sok levelük és bimbójuk volt, de mivel jöttek a rossz idők, és féltettem őket, ezért kiemeltem és langyos vizbe egy nagyobb müanyag edénybe tettem őket.
Kérdéseim :
- Levágjam a rizómáról a leveleket és virágokat vagy hagyjam amig magától elszárad ?
- A gyökeret ellepje a viz és bent tartsam a lakásban, vagy lehet pincébe is tartani ?
- Milyen gyakran kell cserélni a vizet ?
- A mostani kiemelésnél kiderült, hogy az ültetőkosárból kinőttek a gyökerei és igen nagy lett a gumója, igy nehezen tudtuk kivenni a tóból. Van erre valami jobb megoldás ?
- Mindenképppen alkalmazzak tőosztást, vagy hagyhatom őket, és igy is szépen fognak virágozni jövőre ?
Köszönöm a tanácsokat. Mag
Komárom- Creative Commons License 2001.09.09 0 0 9
A békatutaj egy vízen úszó növény, ami árnyékol is és az algásodást is csokkenti.(Hydrocharis a latin neve) De minden vizinövény hasonló "feladatot" is betölt. - Mármint tápanyagot von el a vízből és árnyékol is. Nem vagyok ebben szakértő, de talán a tavirózsa az, ami a legtöbb árnyékot adja. A lényeg szerintem az, hogy igen sok növényt kell a tóba tenni, hogy kialakuljon az egyensuly és az év nagy részében átlátható legyen. Ha megvannak a növények, utánna már gyorsan kialakul az egyensuly. .... Mi a 2. év után próbáltuk leengedni a vizet (a sok kárász miatt- mondván, hogy maradjanak csak az aranyhalak) , de láttuk, hogy a fólia alján mennyi iszap összegyült és hagytuk úgy ahogy... Szóval az iszapban is megtelepednek klf. élőlények, amellyek hatással vannak az egészre.....
Előzmény: magmulat (7)
demjengi Creative Commons License 2001.09.08 0 0 8
Szia BLUE!
Honnan lehet tavikagylót és vizicsigát szerezni?
Előzmény: BLUE (5)
magmulat Creative Commons License 2001.07.10 0 0 7
Kérdezném, hogy mi az a békatutaj ? És hol lehet venni ? Érdekes nekem egy békám sincs, pedig az aranyhalak kiválóan érzik magukat, és láthatóan hiznak.
Előzmény: Komárom- (6)
Komárom- Creative Commons License 2001.07.10 0 0 6
- "(Ja, a tavirózsa elvirágzott virágait le kell szedni.) " --- nem biztos, hogy le kell szedni...
ill. lehet, de szedegetés nélkül is csodásan fog tovább virágozni. A kagylóról meg ((csak hallottam valakitől)), hogy ha elpusztul, akkor nagyon büdős lehet, ugyhogy sokat ne tegyetek bele.
Előzmény: BLUE (5)
BLUE Creative Commons License 2001.07.07 0 0 5
Nekünk tavasz óta van tavunk, megpróbálom az eddig összegyűjtött hasznos infókat megosztani veleteket.

Minimum 80 centi mélynek kell lennie a tónak, hogy a halak nyugodtan átteleljenek benne - kiv. a fátyolfarkú halakat, ők nem bírják a hideget, nem szabad kint hagyni őket télre a tóban.

Állítólag azok a zöld trutymákok is algák, fonalalgák, asszem, de őket egy hálóval simán ki lehet szedegetni. Ha túl sok vagy túl kevés napot kap a tó, akkor algásodik be, nem lesz átlátszó a víz.

Bár ezt nem értem, de nálunk kristálytiszta a tó, mint egy medence, gyönyörűen le lehet látni az aljára, csak ilyen zöld trutymók vannak az alján, de azokat rendszeresen szedjük is ki belőle.

Szökőkútnak vagy csobogónak mindenképpen kell lenni, hogy oxigénben dús vizet juttasson vissza a tóba.

A növényekkel vigyázni kell, nem szabad, hogy túl sok legyen, mert akkor felborul a tó egyensúlya, de azért persze kellenek, a mi halaink folyton a tavirózsa levelei alatt hűsölnek. (Ja, a tavirózsa elvirágzott virágait le kell szedni.)

Bár megfogadtuk, hogy a szükségesnél többet (tisztogatás, csakis mechanikai módszerekkel - hálóval moszatot ki) nem avatkozunk a tó életébe, bevallom, mi ezeket a békakezdeményeket - még felfűzött lánc formájában - megritkítottuk... Annyira nem hiányoznak a békák, bár vannak, meg lesznek is, meg el is fogadom ezt, de azért sok ne legyen...

Vízicsigát is érdemes telepíteni a tóba, vagy lesz magától (beköltözik egy növényen), mert zabálja az algákat.

Ja, és ami szerintem nagyon hasznos: TAVIKAGYLÓ. Napi 60 liter vizet szűr át, nagyon szépen tisztíja a vizet.

Bocs, ha tudálékos voltam, de meg akartam osztani veletek az eddigi szerény tapasztalataimat,hátha segítek valamicskét.

Jó pancsikálást! :-)))

BLUE

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!