Keresés

Részletes keresés

jedilovag Creative Commons License 2001.05.31 0 0 23
A MOL szopacsnál meg gyanítom erős short poziciókat vettek fel a fijúk...
Előzmény: lcsaba (17)
Magustanonc Creative Commons License 2001.05.31 0 0 22
apro kerdes: mi az az erkolcs?
A Nagy Francia Enciklopediaban ez all az erkolcs cimszonal: Lasd moral!
A moralnal pedig: Lasd erkolcs!
jedilovag Creative Commons License 2001.05.31 0 0 21
Bocs a végét csak most olvastam...az adópénzeket elb@szni & lenyúlni, na az ERKÖLCSTELEN!!!
Előzmény: Hawaii (13)
jedilovag Creative Commons License 2001.05.31 0 0 20
Hát mer' szerintem rendesen hazavágták vele ezt a kis hazai tőzsdét, legalábbis a kisbefektetők nem hinném, hogy repesnek...nézd meg pl. a múlt hét második felének forgalmát. VICCES!
Ha már ezt megadóztatják, akkor kamatadó mér' nincs??? Tehát ezér' erkölcstelen, de lehet, hogy nem ez a yo szó, csak felhasználtam a topic címét...
;-)
Előzmény: Hawaii (13)
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.31 0 0 19
Nem tudom, hogy erkölcstelen-e, de lényegesen könnyebb, mint gürcölni egy gyárban. Akinek van hozzá érzéke, nagy szerencséje van. Én még nem próbáloztam vele.
Előzmény: ujraitt (-)
Costals Creative Commons License 2001.05.31 0 0 18
Na egen, és ha tudnám, hogy a befizetett adómat nemes célokra használnák fel ezek a senkiháziak...
De mindenféle sacra coronákra, hídemberekre, heppiendekre, H-betűkre úsznak el az adóforintok
Előzmény: lcsaba (17)
lcsaba Creative Commons License 2001.05.31 0 0 17
1. lehet, hogy az , de krva jó....

2. egy kormány vezetője kell, hogy ismerje a döntései tőzsdei következményeit, és ha ügyes akkor viszont a közelállók hatalmasat kaszálhatnak, BÜNTETLENÜL...

most ez megy a figyusznél is : prédikáljuk azt a vizet, közben meg iszunk mint állat... , szidjuk a tözsdét és fölözzük a hasznot

Előzmény: ujraitt (-)
Monthy Creative Commons License 2001.05.31 0 0 16
Forrásadó volt, szintén 20 százalék, de ha tőkeszámlán tartottad a papírokat mentességet élveztél. Mindenki tőkeszámlán tartotta, magyarul nem volt adó, nem megemelték, hanem visszahozták.
Előzmény: hmm (14)
Hawaii Creative Commons License 2001.05.31 0 0 15
...pontosabban 20%-RA és nem 20%-al.
Előzmény: hmm (14)
hmm Creative Commons License 2001.05.31 0 0 14
Eddig is volt tőkejövedelem-adó, csak a mostani kormány megemelte 20%-al.
Hawaii Creative Commons License 2001.05.31 0 0 13
"Má' mé' lenne erkölcstelen" a "nyeriadó"? Főleg ha év végén a veszteségeiddel korrigálhatod, ha kell.
A világ legtöbb országában adóztatják a tőkejövedelmeket (is). Ettől függetlenül persze jobb lenne, ha megtartották volna a 0%-os kedvezményt, én sem örülök a 20%-nak. Ennek semmi köze az erkölcshöz.
Az alapján, amit írsz, ez a kérdés merül fel: erkölcstelen adózni? (Tudom sokan pontosan így gondolják Mo-n.)
Előzmény: jedilovag (11)
Monthy Creative Commons License 2001.05.30 0 0 12
netizen!
Ez nem igaz.
A tőzsde nem szerencsejáték. A részvény árfolyamára meg egy sereg dolog hat, abból az egyik a vállalat teljesítménye.
Előzmény: netizen (3)
jedilovag Creative Commons License 2001.05.30 0 0 11
Má' mé' lenne erkölcstelen??? Max. annak aki veszít igaz? ;-P
Kicsit el tud szállni ebben a játékban a versenyző, ezért nem árt az elején felállítani a szabályokat c kőkeményen be is tartani azokat...a nyeriadó télleg erkölcstelen, azzal 1etértek!
Hawaii Creative Commons License 2001.05.30 0 0 10
Hja kérem, ott nem ennyire pofátlanul csinálják. De alapvetőleg persze igazad van!
Előzmény: Costals (8)
Costals Creative Commons License 2001.05.30 0 0 9
Így én csak a nyereségem-veszteségem összeg egy éves kamatbevételétől esem el. Amúgy az elektronikus kereskedelemi rendszerben nem jelentene nehézséget az említett különbség év végi kiszámítása.
Előzmény: Devil Inside (6)
Costals Creative Commons License 2001.05.30 0 0 8
És ugye minden civilizált országban bevett szokás, hogy mindneféle Civinek helyett a kisbefektetők tökeit kapja el az állam ;-)
Előzmény: Hawaii (7)
Hawaii Creative Commons License 2001.05.30 0 0 7
Pontosan.
Előzmény: Devil Inside (6)
Devil Inside Creative Commons License 2001.05.30 0 0 6
Év végén ki kell számolni mennyit nyertél és buktál és a végeredményből számolt adó és a tényleg befizetett közti különbség visszaigényelhető. (Igaz, az állam még így is nyer rajta, de a valóban korrekt napi elszámolás nagyon nehezen követhető lenne és adózásnál nem is gyakorlat.)
Előzmény: Dalai Lámer (5)
Dalai Lámer Creative Commons License 2001.05.30 0 0 5
És rossz megérzésekkel milliókat bukni?
Ami szerintem erkölcstelen viszont az az, hogy a nyereséget megadóztatják, ha viszont BUX akkor kizárólag te viszed el a balhét!
De ahogy kinéz a dolog, még akkor sem igazán tőzsdéznék, ha lenne pénzem (mert annyi hogy érdemes legyen úgysem lenne).
Előzmény: ujraitt (-)
Hawaii Creative Commons License 2001.05.30 0 0 4
A tőzsdézés, mint olyan, nem erkölcstelen. Mindenki saját akaratából vesz részt benne. Megmondom viszont, mi az erkölcstelen: a BENNFENTES KERESKEDÉS, ami hazánkban (is) igen gyakori. (Mellesleg bűncselekmény.)
Előzmény: netizen (3)
netizen Creative Commons License 2001.05.30 0 0 3
A mai modern értéktőzsde a maga módján szerencsejáték imho. A részvény értéke, legalábbis Magyarországon köszönőviszonyban sincs a mögötte álló vállalat teljesítményével.

Theát a jó kérdés: A szerencsejáték erkölcstelen?

Előzmény: Costals (2)
Costals Creative Commons License 2001.05.30 0 0 2
Ha feltesszük, hogy a tőzsdéző emberünk legálisan kereste meg millióit, amivel később a tőzsdén "játszik" (azért ilyenek is vannak, ha nem is sokan), akkor szerintem nem erkölcstelen.
Meg ugye azért több minden kell ahhoz, hogy milliókat kaszáljunk a tőzsdén, mondjuk nem árt ha módszertani elemzési eszközök birtokában vagyunk (statisztika), konyítunk picit a pszichológiához, hozzáférésünk van valósidejű adatokhoz, és gazdasági hírekhez (meglehetősen költséges). Ha megvan a kellő szakértelmünk, módszertani hátterünk (pl. egy közgazdaságtudományi egyetem elvégézse), némi rálátásunk/érzékünk az emberi cselekvés mozgatórugóival kapcsolatban, ha van sok millió forintunk, akkor se olyan könnyű szakítani, de ilyenkor van reális esély.
Aki megérzésekre alapozva játszik, az gyorsan elveszti ingét-gatyáját.
Megjegyzem, ilyen alapon a lottó is erkölcstelen, mivel ott még "megérzések" se kellenek, pusztán a vakszerencse dönt több százmillió Ft sorsáról.
Előzmény: ujraitt (-)
HEnci Creative Commons License 2001.05.30 0 0 1
Egyébként miért lenne az?
A másik dolog meg az, hogy milliók nélkül nem veszel ki milliókat.
Előzmény: ujraitt (-)
HEnci Creative Commons License 2001.05.30 0 0 0
Sehol egy 0?
Előzmény: ujraitt (-)
ujraitt Creative Commons License 2001.05.30 0 0 topiknyitó
Szükséges intézmény, de jó megérzésekkel milliókat kivenni nem etikátlan?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!