Keresés

Részletes keresés

rhénai Creative Commons License 2017.05.09 0 0 13

a vallás a teologia tudományos  jellegét fokozni kellene és lehetne is. A tudomány egyértelmü tényeit vegyék figyelembe a hittételek felölvizsgálatakor . Ne ragaszkodjunk ahhoz ami zatzhazazlan !

polária Creative Commons License 2017.05.08 0 0 12
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.21 0 0 11

Miközben minden összefügg mindennel.:)

 

Mellesleg a matematika arra jó, hogy ezt bizonyítani is tudd...:)

Előzmény: olajbaro (-)
dave6847 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 10
polária Creative Commons License 2017.04.08 0 0 9

A tudomány nem a hitre /lásd hiszékenység / irányul hanem a tenyerestalpas megtapasztalt bizonyitható VALÓSÁGRA ! Mindenképpen méltó !

http://www.eletestudomany.hu/

rhénai Creative Commons License 2017.03.31 0 1 8

http://index.hu/tudomany/2017/03/29/miert_lesz_egy_pap_pedofil/

Ez is TUDOMÁNYOS kérdés : az egészséges nemi vágy elnyomása lásd a cölibátusz okozója-e a beteges nemi vágy kialakulásának ? Szerintem IGEN !

thoughts Creative Commons License 2017.03.28 0 0 7

én úgy fogom fel, mint az "érzékszerveink meghosszabbítását".

Előzmény: olajbaro (-)
rhénai Creative Commons License 2017.03.28 0 0 6

A tudomány : "Igazolható, tényekkel alátámasztott ismeretek rendszere".

------------------------------

Viszont fontos  még hogy ez az öt SZINTÉZIST találjon : tudomány kultura etika filozofia és vallás. Mindegyik értékes de összhangban igazán !  Nem tul nagy feladat ilyen hiu és buta emberiségnek ? DE !

http://mta.hu/

Előzmény: hangaroa (1)
rhénai Creative Commons License 2017.03.28 0 0 5

A tudomány a VALÓSÁG kutatása objektiv bizonyithatóság igényével.A természetttudomány esélyesebb,mert a társadalomtudományban /politika / megjelenik a bálhé :)))

http://www.ng.hu/Tudomany

A tudomány lényege nem a teoria teologia és hipotézis :))hanem a REÁLIA vagy a valósághoz ragaszkodnak elsődlegesen.

Én komálom és zabálom !

pk1 Creative Commons License 2017.03.27 -1 0 4

Tudod-e igazolni -pl. az eredeti publikációval -, hogy ez nem mese? Engem érdekel, hogy mit is mértek itt.

Előzmény: N Tamás (2)
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.27 0 0 3

Sziasztok! Én úgy hallottam, hogy a tudomány főbb jellemzői valamilyen megfigyelés, aztán egy hipotézis (elmélet) felállítása, majd tesztelés és eredmények elemzése. Tehát szerintem valami olyan területet nevezhetünk tudománynak, amik ezeket magában foglalják. Itt egyébként nagyon sok érdekességet olvashattok a tudomány és technika világáról! :-)

N Tamás Creative Commons License 2016.02.23 -3 0 2

Erről csak egy már jó pár éves tudományos kísérlet jut az eszembe:

 

Közetek kormeghatározására van olyan módszer, hogy bizonyos anyagok bomlanak bennük, és ezeknek a bomló anyagoknak a koncentrációjából határozzák meg az adott kőzet korát (100 000 év, 2 milliárd év, stb.).

 

Kitört Japánban egy vulkán, láva folyik, pár nap/hét múlva lehűlt, megszilárdult. Na, gondolták a tudósok, mérjük meg a korát a friss lávának, tudjuk mikor volt a kitörés, ellenőrizhetjük a tudományos elméletünket. Megmérték, 200 000 éves kor jött ki. :D

 

Előzmény: hangaroa (1)
hangaroa Creative Commons License 2001.05.26 0 0 1
Üdvözlet!

Ha szabad hozzászólnom, szerintem a legjobb definíció ez: "Igazolható, tényekkel alátámasztott ismeretek rendszere".
Ez pesze még kiegészítő mindenféle pontosításokkal, amit majd, ha van érdeklődés, meg is teszek.

olajbaro! Vide "Mi a véleményetek az állatkertekről"!

Angio! Vide "A darwinizmus baromságai"

Kiváló tisztelettel:

hangaroa

angio Creative Commons License 2001.05.25 0 0 0
Kedves Olajbáró!
Nem tudom.
De, hogy a tudósok korunk papjai és hogy hírdetik az igét az nagyon valószínűnek tünik.
Angio
Előzmény: olajbaro (-)
olajbaro Creative Commons License 2001.05.25 0 0 topiknyitó
Ha a tudományt lexika és logikaként határozom meg, akkor a fizikát a történelemmel kell egy csoportba sorolnom, bár az utóbbit jóval kevesebben tartják annak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!