Keresés

Részletes keresés

N.21 Creative Commons License 2017.10.20 0 0 15172

SZÉP VOLT, FIÚK! TI VAGYTOK A LEGNAGYOBBAK! 4-0!

Tocy92 Creative Commons License 2017.10.17 -1 1 15171

Érdekesség, szintén Dunn: az első félidőben pontosan nulla (!) pontot kaptunk róla, a harmadik negyedben kétszer besegített az emberéről, aki így dobhatott egy-egy üres hármast, plusz egyszer Fanning begyűrte a palánk alá két pontért. Ezen felül csak a meccs végén kaptunk róla pontot, amikor már mindegy volt, Koch bevert egy triplát.

 

Ez azért kemény 40 perces játékidővel úgy, hogy támadásban folyamatosan ő volt a motor. 

Tocy92 Creative Commons License 2017.10.16 -1 0 15170

Először is megkérnélek rá, hogy úgy írd le a nevemet, ahogy használom. Köszi.

 

Másodszor: nem szóltam le Govenst, szerintem az a dicséret, hogy nem "mindenféle Vojvodát" vagy bárki mást írtam, hanem Govenst, mert tavaly valóban ő volt a mérce.

 

Harmadszor: te legalább akkora baromságot írtál azzal, hogy a "védőfenomén" Váradi meg Norfleet bárkit is leszedne a pályáról, ehhez mérten fogadd el a Hock Gergős hasonlatot, főleg úgy, hogy a tavalyi playoff-párharcban éppen Papp Peti ellen szenvedett az MVP :) 

 

 

Előzmény: Törölt nick (15169)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 -3 0 15169

Toszi, gratulálok az újabb bravúros összehasonlításodhoz, aki Norfleet és Váradi ellenében Hock volt.:) Tényleg várjuk meg október végét, aztán utána térjünk vissza a dologra. Amúgy nem az a gond, hogy Dunnt élteted - hiszen nagyszerű játékos -, hanem az, hogy mindezt Govenst leszólva tetted.

Előzmény: Tocy92 (15168)
Tocy92 Creative Commons License 2017.10.16 0 0 15168

Aha, Norfleet meg Váradi, rendben van. Ha ők leszedik Dunnt, akkor Govenst meg Hock Gergő. De hülyeség is, amit írtál, mert ott van, hogy "az előző két meccs alapján", és ha láttad volna, hogy miket csinált, akkor te beszélnél egy kicsit tisztelettudóbban. 

 

Előzmény: Törölt nick (15167)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.16 -6 0 15167

Még ebben a hónapban kiderül, hogy a "mindenféle Govens"-szel hogyan bírtok majd. Azért az előző évad MVP-jével szemben egy kicsit tisztelettudóbban is fogalmazhatnál. Dunnt leszedheti a pályáról Norfleet vagy Váradi, de Govensre mi a megoldás részetekről?

Előzmény: Tocy92 (15166)
Tocy92 Creative Commons License 2017.10.16 -1 0 15166

Na, hát a kitűzött három győzelem elég gyorsan meglett :) Sopronban sem leszünk esélytelenek, megnézve a Kecskemét elleni meccsüket, csak a hazai pálya szól mellettük. Zagorac védekezését gyönyörűen meg tudja majd büntetni Dunn akármelyik magasunkkal, hármasban pedig nincs olyan gyors amerikaijuk, aki büntetné Ivosevet - Dénes ugye nem ilyen, ha meg a három mezőnylégiósukat rakják egymás mellé, akkor támadásban valamelyiket mi is szétszedjük, de nagyon csúnyán. Nem mondom, hogy nekünk áll a meccs, mert idegenben minden bravúr, de hogy taktikailag megvannak a fegyvereink, az biztos.

Érdekes egyébként, hogy milyen védekezést játszunk, komolyan élmény nézni, ahogy mondjuk Ivosev elkezdi hármasként, aztán egy váltás után bemegy rim protectornak, az ellenfél pedig nézi, hogy most akkor mi is van. Egyelőre elég sok üres hármast dobhatott mindenki ellenünk, ebben nyilván benne van az is, hogy lassabbak vagyunk, de főleg a fáradtság szerintem, egyébként kiválóan oldjuk meg.

És még egy dolog: Spicát tökéletesen használjuk, ezt szintén öröm nézni. Nem várunk tőle lepattanózást (Hendlein és Ivosev bő 20-at átlagol együtt, de Dunn is 5 felett, Spicától elég a kereken 4 is eddig), nem várjuk tőle, hogy irányítsa a védekezést, hogy védje a gyűrűt, azt mindig megoldja a másik két magas (2,67 blokk jön eddig tőlük). Várjuk viszont, hogy kamatoztassa az erősségeit: a játékintelligenciáját (5,33 gólpassz), a post move-jait, a középtávolijait. Biztosan van még hova fejlődni, de nekem meglepő, hogy ilyen hamar ennyire megtaláltuk ismét a helyét, amiben óriási szerepe van Dunn játékának, de Ádámnak is.

 

Ja és Dunn, ez a faszi embertelen, hogy mennyire uralja a játékot még mindig, komolyan, mindenféle Govens elbújhat mellette az előző két meccs alapján. Hogy meddig bírja a 40 percezést, az más kérdés...

Viszont tényleg muszáj hozni egy ötödik külföldit, nincs ezen mit ragozni, meg "húszmilliózni", elő kell venni azt a húsz milliót Szita Úr zsebéből, vagy akárhonnan, mert így egy zseniális csapat mehet a kukába karácsonyig, ha nincs még egy bevethető ember. Jó lenne Baki, de úgy hallani, hogy ő egy ideig nem lesz...

 

 

vanekúr958 Creative Commons License 2017.10.16 0 0 15165

https://youtu.be/4IFyKGl9F7M

 

A vágott felvétel

vanekúr958 Creative Commons License 2017.10.15 0 0 15164

Vágatlan, a Kapos TV felvétele !
Köszönet a Kapos TV-nek !!!

vanekúr958 Creative Commons License 2017.10.15 0 0 15163

Vágatlan Kapos TV felvétel !
Köszönet a Kapos TV-nek !!!

Előzmény: vanekúr958 (15162)
vanekúr958 Creative Commons License 2017.10.15 0 0 15162
N.21 Creative Commons License 2017.10.14 0 0 15161

3-0, csodálatos! Gratula a csapatnak, végig vezetve nyertünk, a hullámvölgyekben is erősek maradtunk fejben. Ismét volt olyan, hogy 3 kaposvári volt a pályán nálunk, és nem amikor már vége volt... Jó volt a szurkolás is, rangadóhoz méltó, körmendiek is sokan jöttek, többen, mint mostanában szoktak. Nagy meccsen magabiztosan győztünk, a sokkal szűkebb rotációnk ellenére is.

vanekúr958 Creative Commons License 2017.10.13 0 0 15160
TYHilton Creative Commons License 2017.10.12 0 0 15159

Gratulálok a fiúknak, végig kézben tartott meccs volt, pozitívan jöttünk ki ebből a semleges helyszínből. 2-0, ez a legfontosabb :) Viszont a rotáció, illetve annak hiánya engem kicsit bosszant. Baki nincs az persze máris nehezíti a dolgokat, és várhatóan hónapokig még nem is lesz. De az számomra picit nehezen érthető, hogy egy olyan meccsen ahol végig stabil vezetés van, miért nem lehet Blaskovitsot vagy Grebenárt csak percekre is behozni. Csodát persze egyiktől sem várok, de néhány perc pihenő kell a kezdőnek, mert 37-38 perceket nem fognak sokáig bírni ezek a fiúk, ötödik légiós pedig nem lesz, szóval tényleg abból kell főzni ami van, de ha már ami van akkor azt használjuk már.

N.21 Creative Commons License 2017.10.12 0 0 15158

Gratulálok a csapatnak a tegnapi győzelemhez, végig magabiztosan vezetve nyertünk. 2-0 a mutatónk, 4 légióssal és 3 saját nevelésű játékossal....

 

Azért az nagyon beszédes, hogy Grebenár még akkor sem került pályára egy percre sem, amikor már az egész csapat a seggén vette a levegőt a végén...

vanekúr958 Creative Commons License 2017.10.09 0 0 15157

https://youtu.be/ejZfo9qlCPc

 

KKK-Jászberény felvétele

N.21 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 15156

-szal

Előzmény: N.21 (15155)
N.21 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 15155

Nagyon kemény a bajnokság; az újonc Debrecen 20-szal veri azt a Paksot, amely szintén 20 verte az előző fordulóban azt a Falcot, amely most 30-cal ütötte ki a bajnoki címvédő Albát.

 

És a Mafc a múltheti idegenbeli bravúrja után most is közel állt ehhez, egyetlen kosárral kapott ki Körmenden, egyáltalán nem lesz könnyű meccs a szerdai nekünk, ki is kaptunk tőlük itthon felkészülésin, és hiába lesz az oroszlányi helyszín nekik is idegen pálya, látszik, eddig ez nem nagyon zavarja őket.

N.21 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 15154

Ja, és volt a meccsnek olyan része, amikor 3 kaposvári volt fent nálunk, nem tudom elmondhat-e ilyent magáról más csapat, főleg nem garbarage time-ban....

 

N.21 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 15153

Nehéz meccs volt, ahogy vártuk. De győzelem lett, ahogy vártuk. :)

 

 

Gratulálok a csapatnak hozzá, hajrá, Kaposvár!

Scratchmen Creative Commons License 2017.10.06 0 0 15152

Hát nem sokáig bírta az online közvetítés sem :(

TYHilton Creative Commons License 2017.10.05 0 0 15151

A holnapit én mindenképpen kötelezőnek tartom, bár ettől függetlenül nem várok könnyű meccset. Mondjuk azt idén nagyjából egyik meccstől sem várok... :D másik hazaival kapcsolatban, az nem kérdés, hogy jobb csapat a Körmend, de akár ha egy nk-i kupameccsről érkeznek hozzánk, akkor lehet nagyobb sansz, ha kicsit fáradtabbak lesznek, de ez majd kiderül. Három vendégből egyet el kellene hozni. Én is kb. 3 győzelmet elérhetőnek tartok, és akkor szerintem egy rossz szavunk nem lehet majd :) De egyelőre még koncentráljunk a holnapra ;)

Előzmény: N.21 (15149)
Tocy92 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 15150

Hát a hármat én simán aláírnám, a Jászberény elleni az egyetlen nettó kötelező. A Körmend jobb csapat nálunk, idegenben pedig mindig nehéz, hiába lesz MAFC és a verhetőnek tűnő Sopron. Szóval ha a Berényen felül ebből a háromból kettőt megnyernénk, én boldog lennék, Szombathelyen meg különböző okok miatt én esélytelennek érzem a csapatot. 

Előzmény: N.21 (15149)
N.21 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 15149

Holnapután nekünk is elrajtol végre a bajnokság. Az októberi programunk, nem ismerve a fehérvári meccsünk időpontját, az alábbiak lesznek:

 

KKK - Jászberény

Mafc - KKK

KKK - Körmend

Sopron - KKK

Falco - KKK

 

 

Ha jól startolunk, én három győzelmet elérhetőnek érzek ebből, ti hogy vagytok vele?

 

 

Tocy92 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 15148

És ki fizette volna őket? :)

Előzmény: kaposfan1 (15147)
kaposfan1 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 15147

A teljesség igénye nélkül egy névsor a jelenleg is aktívan szereplő (NB I/B, NB II ) kaposvári játékosok:

 

Kiss Kornél, Tömösváry Máté, Horváth Márton, Kun Kenéz, Tóth Kristóf, Tóth Máté, Győr Marcell, Herbel Péter, Kovács Dániel, Monok Mihály

 

Nem lehetett volna/lehetne belőlük egy B csoportos csapatot indítani? Kiegészítve a juniorokból néhány fiatallal?

Tocy92 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 15146
Lecso11 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 15145

A kezdőcsapatunk brutális lehet tényleg, Ivosev MVP kaliber lehet, Markot, Csokit ismerjük, nyilván Chris nem fog már úgy játszani, mint öt éve, de még így is óriási upgrade az elmúlt évek irányítóihoz képest. Evans nagy extra volt az eddigi meccseken, kb. mindent csinál.

 

A pad tényleg elképesztően szűk, és ebből kiesett már mind a három "felnőtt" több-kevesebb időre. Az igazi döbbenet, hogy még így is mindig jött onnan segítség :) Papp Peti amikor játszott komoly pozitív meglepetés volt, sokkal bátrabban, összeszedettebben játszott, nem akarom elkiabálni, de ha egészséges lesz, akkor tényleg komolyan lehet vele számolni, akár 20 percekre is. És nem kell majd irányítani feltételnül, hiszen Dunn és Evans is megoldja. Baki nyilván a felépülése után hozza azt, amit eddig is. Grebinek pedig nem kell túl sokat játszania, hiszen az Ivosev, Roli, Marko trió percekben is megoldhatja a 4-5-ös posztot. Én Blaskovitsnak örülök, már csak a mennyiség miatt is, illetve ő fizikumban bőven a fiatalok fölött van, és akár tud magasemberek ellen is brusztolni, biztos, hogy nem fog 10 pontokat dobálni, de erre tökéletes lesz és nem fog hisztizni a percek miatt sem.

 

A fiatalok extrák eddig, Hock Gergő kellően tökös, Bogdán Beniből még bőven lehet egy hasznos csere 4-es mondjuk a közeljövőben.

N.21 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 15144

Tökéletesen megfogalmaztad a dolgot!

Előzmény: Tocy92 (15143)
Tocy92 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 15143

Nem tudom, hogy mikor volt ilyen kettős felkészülésünk utoljára - egyszerre ugrálnék örömömben, hogy milyen jók vagyunk, illetve üvöltenék, hogy miért sérül meg mindenki az amúgy is értelmetlenül rövid rotációnkból. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!