Keresés

Részletes keresés

N.21 Creative Commons License 2017.10.07 0 0 15155

Nagyon kemény a bajnokság; az újonc Debrecen 20-szal veri azt a Paksot, amely szintén 20 verte az előző fordulóban azt a Falcot, amely most 30-cal ütötte ki a bajnoki címvédő Albát.

 

És a Mafc a múltheti idegenbeli bravúrja után most is közel állt ehhez, egyetlen kosárral kapott ki Körmenden, egyáltalán nem lesz könnyű meccs a szerdai nekünk, ki is kaptunk tőlük itthon felkészülésin, és hiába lesz az oroszlányi helyszín nekik is idegen pálya, látszik, eddig ez nem nagyon zavarja őket.

N.21 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 15154

Ja, és volt a meccsnek olyan része, amikor 3 kaposvári volt fent nálunk, nem tudom elmondhat-e ilyent magáról más csapat, főleg nem garbarage time-ban....

 

N.21 Creative Commons License 2017.10.06 0 0 15153

Nehéz meccs volt, ahogy vártuk. De győzelem lett, ahogy vártuk. :)

 

 

Gratulálok a csapatnak hozzá, hajrá, Kaposvár!

Scratchmen Creative Commons License 2017.10.06 0 0 15152

Hát nem sokáig bírta az online közvetítés sem :(

TYHilton Creative Commons License 2017.10.05 0 0 15151

A holnapit én mindenképpen kötelezőnek tartom, bár ettől függetlenül nem várok könnyű meccset. Mondjuk azt idén nagyjából egyik meccstől sem várok... :D másik hazaival kapcsolatban, az nem kérdés, hogy jobb csapat a Körmend, de akár ha egy nk-i kupameccsről érkeznek hozzánk, akkor lehet nagyobb sansz, ha kicsit fáradtabbak lesznek, de ez majd kiderül. Három vendégből egyet el kellene hozni. Én is kb. 3 győzelmet elérhetőnek tartok, és akkor szerintem egy rossz szavunk nem lehet majd :) De egyelőre még koncentráljunk a holnapra ;)

Előzmény: N.21 (15149)
Tocy92 Creative Commons License 2017.10.05 0 0 15150

Hát a hármat én simán aláírnám, a Jászberény elleni az egyetlen nettó kötelező. A Körmend jobb csapat nálunk, idegenben pedig mindig nehéz, hiába lesz MAFC és a verhetőnek tűnő Sopron. Szóval ha a Berényen felül ebből a háromból kettőt megnyernénk, én boldog lennék, Szombathelyen meg különböző okok miatt én esélytelennek érzem a csapatot. 

Előzmény: N.21 (15149)
N.21 Creative Commons License 2017.10.04 0 0 15149

Holnapután nekünk is elrajtol végre a bajnokság. Az októberi programunk, nem ismerve a fehérvári meccsünk időpontját, az alábbiak lesznek:

 

KKK - Jászberény

Mafc - KKK

KKK - Körmend

Sopron - KKK

Falco - KKK

 

 

Ha jól startolunk, én három győzelmet elérhetőnek érzek ebből, ti hogy vagytok vele?

 

 

Tocy92 Creative Commons License 2017.10.02 0 0 15148

És ki fizette volna őket? :)

Előzmény: kaposfan1 (15147)
kaposfan1 Creative Commons License 2017.10.01 0 0 15147

A teljesség igénye nélkül egy névsor a jelenleg is aktívan szereplő (NB I/B, NB II ) kaposvári játékosok:

 

Kiss Kornél, Tömösváry Máté, Horváth Márton, Kun Kenéz, Tóth Kristóf, Tóth Máté, Győr Marcell, Herbel Péter, Kovács Dániel, Monok Mihály

 

Nem lehetett volna/lehetne belőlük egy B csoportos csapatot indítani? Kiegészítve a juniorokból néhány fiatallal?

Tocy92 Creative Commons License 2017.09.26 0 0 15146
Lecso11 Creative Commons License 2017.09.20 0 0 15145

A kezdőcsapatunk brutális lehet tényleg, Ivosev MVP kaliber lehet, Markot, Csokit ismerjük, nyilván Chris nem fog már úgy játszani, mint öt éve, de még így is óriási upgrade az elmúlt évek irányítóihoz képest. Evans nagy extra volt az eddigi meccseken, kb. mindent csinál.

 

A pad tényleg elképesztően szűk, és ebből kiesett már mind a három "felnőtt" több-kevesebb időre. Az igazi döbbenet, hogy még így is mindig jött onnan segítség :) Papp Peti amikor játszott komoly pozitív meglepetés volt, sokkal bátrabban, összeszedettebben játszott, nem akarom elkiabálni, de ha egészséges lesz, akkor tényleg komolyan lehet vele számolni, akár 20 percekre is. És nem kell majd irányítani feltételnül, hiszen Dunn és Evans is megoldja. Baki nyilván a felépülése után hozza azt, amit eddig is. Grebinek pedig nem kell túl sokat játszania, hiszen az Ivosev, Roli, Marko trió percekben is megoldhatja a 4-5-ös posztot. Én Blaskovitsnak örülök, már csak a mennyiség miatt is, illetve ő fizikumban bőven a fiatalok fölött van, és akár tud magasemberek ellen is brusztolni, biztos, hogy nem fog 10 pontokat dobálni, de erre tökéletes lesz és nem fog hisztizni a percek miatt sem.

 

A fiatalok extrák eddig, Hock Gergő kellően tökös, Bogdán Beniből még bőven lehet egy hasznos csere 4-es mondjuk a közeljövőben.

N.21 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 15144

Tökéletesen megfogalmaztad a dolgot!

Előzmény: Tocy92 (15143)
Tocy92 Creative Commons License 2017.09.17 0 0 15143

Nem tudom, hogy mikor volt ilyen kettős felkészülésünk utoljára - egyszerre ugrálnék örömömben, hogy milyen jók vagyunk, illetve üvöltenék, hogy miért sérül meg mindenki az amúgy is értelmetlenül rövid rotációnkból. 

Tocy92 Creative Commons License 2017.09.13 0 0 15142

Minden elhamarkodottnak tűnik ilyenkor még, ezt a Falcót is nehéz azért megítélni. Első edzőmeccsük volt, de hát csak Norfleet és Boriszov az új ember, a többiek egy tökéletesen működő rendszert alkotnak és ők is készülnek már hetek óta, régebb óta, mint a Spica-Dunn-Evans trió. Ők mindenesetre nálam Top3 csapat Perllel és Tóth Norbival, mert mindenük megvan, ami csak kellhet. 

 

Na és hát ugye mi. Dunn olyan csendben szedett össze 17 pontot 7 gólpasszal, hogy nem is nagyon vettem észre, Spica egy-két kabaré védekezés mellett azért meglepően jó dolgokat is csinált, ha felfújja magát ebben a csapatban, akkor jól járhatunk vele is, pedig kicsit szkeptikus vagyok még az ő kétéves leigazolásával kapcsolatban.

 

Támadásban bizonyítást nyerhet lassan, hogy brutális dolgokra lehetünk képesek úgy is, hogy nem fogunk szétdobni senkit, a 31 pontos Váradinak azért már mindene tele volt Ivosevvel pl., ez tetszett, mert Ivosevet eddig Csirig, Budimir és Boriszov ellen azért nem lehetett igazán megítélni hármasban, hiszen ők is lassú 4-esek igazából. De asszem, hogy ha megtaláljuk az egyensúlyt, akkor ez olyan "zseni" csapat lehet, mint a Frazier-Fodor-Raivio-Hendlein-Spica sor három éve :)

 

A védekezés azért kérdés lesz, bár a gyenge kezdés után azért sikerült összeszedni ezt nagyjából, viszont intő jel, hogy a Govens-Váradi kettős nagyjából akkor dobott pontot, amikor akart. Mondjuk az egyértelmű, hogy a kicsit speciális szerkezetünkkel (és főleg Markóval :D ) idő kell, amíg összeállunk hátul, de nem nézünk ki azért olyan vészesen rosszul ebből a meccsből kiindulva. De azért elég sok pontot kaptunk most, meg a Pécstől is :)

 

 

Előzmény: N.21 (15140)
N.21 Creative Commons License 2017.09.12 0 0 15141

Na, azért csak sikerült... :) Mindegy, vállalom, nekem tetszett nagyon, amit ma láttam a csapattól.

 

 

Ja, és a Falco sem lesz semmi, Váradi, Perl, Tóth és 5 légiós, amelyből egy csillagos 5-ös, a többi meg minimum erős 4-es, bajnok esélyes csapat lesznek, kifejezetten. Váradi eszméletlen jó volt.

N.21 Creative Commons License 2017.09.12 -1 1 15140

Hát a mai este után nehéz úgy írni a kezdőötösünkről, hogy az ne tűnjön elhamarkodott áradozásnak. Nagyon vissza kell fognom magam, hogy annyit írjak csak, hogy ha sérülés nem szól közbe, akkor nem kell nagyon légióst cserélgetnünk majd az idén, az biztos. :)

 

Tőmondatokban annyit azért mégis, mert nem tudom megállni, hogy a mai alapján Dunn nem, hogy nem rosszabb, mint 5 éve, hanem szerintem jobb. Vagy csak az én emlékeim fakultak meg róla, de ma kb. a tavalyi Govens kategória volt, csak ő még irányítani is tud, nem kicsit. Evans illik a csapatba, jól dob, gyors, látszik rajta, hogy a játékot is érti, védekezni is tud. Ivosev állat, dob távolról, tanári módon szerez nagyon közelieket is, hajt, védekezik, és ami nálunk rettentő módon fontos; Rolival is már most totál egy hullámhosszon vannak támadásban is. Olyan labdákat adott neki, amiket a legszebb Roli - Marco időszakban szoktunk látni. És akkor ott van még Marco is, ebben a csapatban ő se azt a fásult tavalyi soproni meg azelőtti tavaszi itthoni játékát fogja hozni, ez is fix. Roli meg két ilyen társsal szárnyalni fog, újra.

 

Papp Petit is lehet dicsérni, bátran vállalt ziccereket, és volt, hogy egyedül vitte végig és fejezte be a gyors támadást, ha ezt tudja hozni, meg a védekezését is, akkor értékes csereember lesz, nem gyengül vele a pályán lévő csapatunk, csak így tovább.

 

A szűk keresztmetszet a létszám lesz, ha sikerülne 5. légióst is hoznunk a szezonra, akár csak januárra, addig kihúzva valahogy szívből meg erőből, meg Bakival kiegészülve, akkor mindenképpen a felsőházért mennénk majd, vagy akár merészebbek is lehetnénk....

 

 

N.21 Creative Commons License 2017.09.10 0 1 15139

Ez egy nagyon rendben lévő szereplés volt az EB-n, végig. Gratulálok a válogatottnak, szép volt, fiúk!

Tocy92 Creative Commons License 2017.09.09 0 0 15138

Nekem továbbra is azt mondja meg valaki, aki látta, hogy Ivosev milyen volt hármasban. Honnan dobta a pontjait, betörésből? Vagy megoldottuk, hogy bemenjen a festékbe kisemberrel a háta mögött? Vagy hármasból nem is dobott igazán, csak négyesből? És védekezésben kit fogott és mennyire jól?

Scratchmen Creative Commons License 2017.09.08 0 0 15137

Evans szerintem jó lesz. Robbanékony, jól vezeti a labdát és triplázni is tud. Szóval ügyes srác :) Bár a mai meccsen Ivosev és Spica vitta a prímet. Ami nekem még tetszett az Papp Peti harciassága. Vannak még buta és felesleges megmozdulásai, de legalább próbálkozik és tudatosan próbáé kosárra törni. Volt is pár szép ziccere betörésből.

N.21 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 15136

Volt valaki esetleg ma Pécsen? Evans milyen volt?

N.21 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 15135

Pont a második mondatod értelmében gondolom azt, hogy kell(ene) már az elejétől az 5. légiós. Hiszen az ilyen "apróbb", egy-két meccses kihagyást okozó sérülések, betegségek is végzetesek lehetnek egy ennyire szűk rotáció esetében, mint a mienk. Elég lehet, ha pont a 8-ba jutás miatti legfontosabb meccsek esetén leszünk kevesen, és emiatt bukjuk őket. Persze ne legyen így, meg minden, de nagyon kockázatos játékot játszunk majd így. És akkor az utóbbi években megszokott március környéki kifáradásainkról már ne is beszéljünk.

Előzmény: Tocy92 (15134)
Tocy92 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 15134

Szerintem nem feltétlenül kell most ötödik légiós, ha mindenki beválik, akkor megvagyunk. Baj azzal van, hogy az ilyen Baki-féle sérülések, amelyekkel kihagy egy-két meccset mondjuk, nagy gondot jelentenek, mert ezért nem igazolunk senkit (ha két hónap lenne, akkor hoznánk), viszont azon az egy-két meccsen meg kevesen leszünk, sőt, nagyon kevesen, mert ha egy valaki kiesik, aki nem Grebenár, az fáj.

 

Ötödik szerintem csak akkor kell, ha az derül ki, hogy Blaskovits használhatatlan, vagy hogy Papp Petit nem lehet érdemben játszatni húsz perceket, mert bármelyik esetben muszáj lesz valakit hozni.

 

Na de majd ma-holnap meglátjuk! Igaz, szerintem simán lehet, hogy ezek is zacskók lesznek, mert elfáradunk, mint a szemét, főleg hogy még magunkhoz képest is kevesen vagyunk most.

Előzmény: N.21 (15133)
N.21 Creative Commons License 2017.09.08 0 0 15133

Túl vagyunk az első két edzőmeccsen, szűk vereségekkel. De a lényeg nem is ez, hanem az, hogy Grebernár már kézsérülés miatt hagyta ki a másodikat, amin aztán Baki szeme is megsérült. A három (max. 4) fős cseresorunkból kettő játékos... Aggasztó, mindenképpen kellene az 5. légiós, már a kezdetre is.

N.21 Creative Commons License 2017.09.05 0 1 15132

Ma este fesztivál van:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=ihAyxdCVOhI

N.21 Creative Commons License 2017.09.01 0 0 15131
Törölt nick Creative Commons License 2017.08.25 0 0 15130

Vele kapcsolatban nekem vegyesek voltak az érzéseim, az látszott, hogy más mint az itteni primadonna ifisták többsége, nem volt beszari. Ugyanakkor ezt néha túlzásba is vitte, csapatembernek nem mondanám. De sajnos amúgy is tökmindegy már, hiszen nincs itt... A fiatalok közül max. Hock Gergő reális szerintem, hogy pályára kerül néha...

Előzmény: TYHilton (15127)
Tocy92 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 15129

Hát nem tudom, jó döntés volt-e elengedni. Azért ha egy idegen légiósról látunk ilyen videót, azt mondjuk, hogy mekkora fogás :) https://www.youtube.com/watch?v=OEURhcA2qH0&feature=youtu.be

Dcswiss Creative Commons License 2017.08.21 0 0 15128

Nem propagálták, de a Kaposkosár szerint Győrbe igazolt!

TYHilton Creative Commons License 2017.08.20 0 0 15127

Ha már itt nagyon bíznak a klubnál a fiatalokban, akkor arról valakinek van valami infója, hogy a Bodó hova tűnt? Véleményem szerint még ő vihetné is valamire...

Tocy92 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 15126

Nem csak egyszerűen kevesen, de értékelhetetlenül és értelmetlenül kevesen leszünk, az egész koncepció úgy megmagyarázhatatlan, ahogy van. Muszáj lesz ötödik légióst hozni, méghozzá hamar, aztán akkor azzal már elleszünk, ha Papp Petit lehet használni.

 

Mo amúgy igazi "boom-guynak" tűnik, aki majd felrobbantja a csarnokot, de mivel újonc, meg mivel egy elég gyenge bajnokságból jön, szerintem marha nagy vele a rizikó. 2-3-as meg ugye azért nem jó, mert akkor nincs irányítónk, amíg Dunn pihen, mert Papp Petit nem lehet fent hagyni egyesben. Ja meg a vezetőség azt mondta, hogy csak akkor hozunk újoncot, ha extra, tapasztaltabbat kerestünk elvileg, szóval ők extrának érzik a srácot.

 

Továbbra is rejtély, hogy mit is akarunk, de most már hamarosan kiderül, hogy hogy is nézünk ki. Az viszont pozitív, hogy Ivosev itt lesz már jövő héttől és nem szeptemberben érkezik valamilyen állapotban. 

Előzmény: N.21 (15124)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!