Keresés

Részletes keresés

Tocy92 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15007

Mindenki nagyon várja a híreket, aztán nem lesz semmi :D

Lecso11 Creative Commons License 2017.05.23 0 1 15006

Bármi is lesz, legalább pörög a fórum, hajrá Kaposvár! :D

kaposfan1 Creative Commons License 2017.05.23 0 1 15005

Jó, hogy megpezsdült itt az élet, év közben csak szinte Norris írogatott magában.

Jók a találgatások is,de hogy ebből mi lesz valóság, más tészta.

Jó lenne, ha egy stabil középcsapat lehetnénk jövőre is !

Tocy92 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15004

Pacher nagyon drága és semmivel sem járna jobban Kaposvárral, mint a Vasassal - Pest kicsit jobb hely a légiósoknak és itt sem küzdhetne komolyabb célokért. Bár a Vasas szerintem nem tartja meg. Tiby érdekes, nem tudom ő mennyibe kerül, de szerintem ő meg nem jó játékos Hendlein mellé, mondjuk lepattanózásban durva lenne ez a páros, de Tiby azért közel sem Spica képzettségben, meg pályán való látásban.

 

 

Előzmény: Scratchmen (15003)
Scratchmen Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15003

Ha már center poszt, akkor Spica mindenképp előrelépés lenne Simmshez képest. Még akkor is, ha nem tudná már egy az egyben azt a formáját hozni, mint anno 5 évvel ezelőtt. De én a vezetőség helyében bepróbálkoznék Pachernél is. Szerintem ő volt az egyik legjobb, ha nem éppen a legjobb center a bajnokságban. A Vasashoz képest meg Kaposvár bőven előrelépésnek számítana. Esetleg még Tibyt is megkörnyékezhetnénk, ha már bevált kosarasokat keresünk.

Fec88 Creative Commons License 2017.05.23 0 1 15002

Egyértelmű a feladat: Spica vissza! Az elmúlt évek alapján nem engedhetjük meg magunknak, hogy kísérletezgessünk centerekkel. Őt jól ismerjük, tudjuk mit tud. Nem véletlen tartották a Hendlein-Spica párost a bajnokság egyik legjobbjának.

Ha Cooke maradna (remélem marad) akkor egy fiatal magyar magas is jó lehet aki bizonyítani akar. Sajnos Grebi kuka már évek óta. Bizonyítási vágy, elszántáság sebesség nulla. Nem NB1 szint. Az meg, hogy kell edzésre kicsit unalmas már.

Tocy92 Creative Commons License 2017.05.23 0 1 15001

Spicánál szerintem abszolút nem volt itt motiváció tavaly, főleg Kmézicsnél, Szrecskónál még voltak jó meccsei, amikor kihasználtuk. Aztán jött Zoki, jött Puljko, az eredmények elmaradtak, Ubilla pumpált, Markót meg nem érdekelte a történet.

 

Sopronban szerintem marha jól kezdett, a nemzetközi meccseken rendre vezér tudott lenni, védekezésben sem volt akkora gyenge pont, támadásban nagyon jó dolgokat csinált, aztán ahogy elérte a gödör a csapatot, úgy süllyedt ő is - főleg Alekszicsnél, aki minden meccsen más kezdőt küldött fel elképzelés nélkül. Az utolsó meccseken szerintem megint megmutatta azért, hogy van benne kakaó, bár az az igazság, hogy az első itteni idénye óta semmivel sem lett jobb, nem lett képzettebb, nem lett jobb védő, nem dob jobban (sőt...), nem lepattanózik jobban, ráadásul még ki is ismerték.

 

De legalább tiszteletbeli kaposvári és Roli játékát is emelhetné, plusz vele kisebb gond, ha nem találunk extra egyest, ő tud területet nyitni és helyzetet kreálni másnak is.

Előzmény: N.21 (14998)
Lecso11 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 15000

Sopronban szerintem a szezon közepén volt megzuhanva, az elején és a (főleg) a végén nem volt rossz. A tavalyi idényünk meg egy katyvasz volt a két edzővel, a 10 össze-vissza jövő-menő légióssal, azt nem nagyon tudom Marko nyakába varrni :) Mindegy, ha már nem leszünk bajnokok :D akkor legalább legyen szerethető csapatunk :)

Előzmény: N.21 (14998)
Tocy92 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14999

Hát ha már magyarunk nincs, legalább több pénzből lehetne brutál légióst hozni, Fodor nélkül felszabadul szerintem közel háromezer dollár :) 

 

Kovács Ákos amúgy valószínűleg Fehérvár, de lehet, hogy Szolnok, akármelyik lesz, az biztos, hogy nem a mi kategóriánk. Nem pénzben, hanem egyszerűen nem tudunk neki mit ajánlani, csak egy irdatlan nagy összeget, de igazából azt se, mert annyink nincs. 

Előzmény: Lecso11 (14996)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14998

Spica visszatérésnek ez nyilvánvaló nagy pozitív hozadéka lenne, de azért tavaly tavasszal már egyáltalán nem azt a teljesítményt láttuk tőle, mint az 1-2. kaposvári évében. És Sopronban sem, persze lehet ott voltak egyéb, más tényezők is.

Előzmény: Lecso11 (14996)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14997

Kovács állítólag Alba.

Előzmény: TYHilton (14995)
Lecso11 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14996

Cooke-ot egyértelműen szeretné szerintem mindenki, extra védő, jó csapatember és támadásban is voltak nagyon jó meccsei. Nyilván brutál légiósokat kell hozni ehhez a magyar maghoz, én örülnék Spica visszatérésének is, még úgy is, hogy lehetne biztos jobb játékost is hozni oda, de Rolinak szerintem eszméletlen sok terhet venne le a válláról a pályán. Láthattuk, hogy idén mennyire nem volt játékban a korábbiakhoz képest, márpedig ilyen értéket ki kell használnunk, Markoval pedig nagyon jól megértik egymást a pályán, szóval ha valahogy visszajönne hozzánk, akkor azzal egy extra Rolit is nyernénk szerintem.

TYHilton Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14995

Valóban a Cooke megtartása kifejezetten erősítés lenne, szóval bízzunk benne, hogy legalább abból a sztoriból lesz is valami, mert a csapat kommunikációja alapján, jelentősebb magyar erősítés nem lesz, annak ellenére, hogy legalább három magyar kellene, de kettő mindenképpen. Én személy szerint Cseh Gyurit, illetve a Kovács Ákost szívesen látnám, ők talán mozdíthatóak, Kovács ugye az biztosan, de kérdés, hogy milyen kérői vannak. 

Tocy92 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14994

Így van, irányítóban és centerben is mindenképpen előre kell lépni, jobb játékosok kellenek oda, legalábbis támadásban, mint az ideiek. De Cooke nagy érték lenne, ha sikerülne megtartani. 

 

Amúgy a "felkészülés a csarnokavatóra" történetből nekem az jön le, hogy arra esély sincs, hogy ha már nincs magyarunk, akkor hozzunk egy ötödik, akármilyen légióst...

Előzmény: N.21 (14993)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14993

Cooke megtartásának én is örülnék, de nem úgy, mint idén, hogy ő a legjobb légiósunk, hanem úgy, hogy van nála legalább 2 jobb még.

Előzmény: Scratchmen (14991)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14992

Takácsot Roli cseréjének gondolnám, elboldogulna 4-es poszton is szerintem, és tudna segíteni a csapatnak lefele is. 

 

Amúgy már ott tartunk, hogy a mennyiség miatt is kell ember, még ha nem is feltétlen üres posztra érkezne, mert nagyon kevesen vagyunk.

Előzmény: Tocy92 (14990)
Scratchmen Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14991

Cooke megtartásának én örülnék. Amiket védekezésben szokott produkálni, az valami embertelen. Meg ha elkapja a fonalat, akkor ő is betudja dobálgatni a kosarakat. Ha ő marad, akkor valóban egy 4-5-ös magyar kéne a padra. Juhos például tökéletesen illett volna ebbe a szisztémába, csak hát marad Szegeden. Grebi helyett viszont belehetne zsákolni valaki fiatalabbat. Pl Peringert a Vasasból?

Tocy92 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14990

Szerintem nincs szerződése, de ha igazak a hírek, akkor Cooke lehet a hármas-négyes légiósunk, nettó mögé meg nem biztos h megéri Takács, főleg hogy négyesben ott van Roli. Egyes kellene, meg egy négyes-ötös, de utóbbi kevésbé lenne fontos, ha tényleg meg tudjuk tartani Cooke-ot és jön egy légiós center, mert akkor ötösben egy 15 perces bárki is jó lehet, aki nem sérül meg. Olyat meg azért találhatnánk, ha nagyon akarnánk. Egyes viszont nem maradt, elkelt mindenki, aki tényleges erősítés lenne.

 

De erre mondtam h a felsoroltakban van jó pár, akinek a posztja miatt nincs túl sok értelme, mégis örülnék neki :) 

Előzmény: N.21 (14989)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14989

Takácsot Sopronból már régóta kinéztem, szerintem ő is nagyon jó lenne 3-4-re. Neki még nincs szerződése?

Előzmény: Törölt nick (14981)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14988

Még ha 5 légiós is lenne jövőre, a Hendlein, Baki, Papp, Grebenár sor akkor is nem hogy kevés, még annál is kevesebb....

Előzmény: Fec88 (14980)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14987

Cseh Gyuri is segítség lenne nekünk, de azért ha lehet előbb én Tóth Gergőt próbálnám meg, igaz ő sem futja azt a pályafutást, mint ami lehetett volna, de nálunk mindenképpen jó lenne, ha valami értelmes játékos tudná tehermentesíteni Rolit, legalább 15 percre, mert előbb - utóbb ebbe a 39 percekbe fog beledögleni sajnos.

 

Az mondjuk megint megérne egy misét, hogy van egy ekkora valódi franchise arcunk, mint Hendlein, aki mondjuk az elmúlt sok éve, amióta visszajött a fehérvári gyógykezelésről, a bajnokság top 3 magyarja nagyjából, és mégse tudunk mellé egy évben sem olyan csapatot összerakni, amelyik valóban bajnokesélyes lett volna. Marhára elszomorító lenne, ha az a cserepados ifistaként szerzett 2004-es arany lenne az egyetlen, amit fel tudna itt mutatni, amikor majd visszavonul.... :(

Előzmény: Tocy92 (14978)
N.21 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14986

Pár éve volt egy összeszokott, viszonylag erős magyar magunk, akik elé lehetett hozni a légiósokat és kész volt a csapat. Ez már tovatűnt.... :(

 

Baki jött két éve, 4 éve Fodor, kineveltünk egy jövőre jó esetben 7. embernek alkalmas Pappot, távozott viszont most Fodor, tavaly a saját nevelésű Benke, korábban Horváth Marci, Kiss Kornél, Dávid Geri, évekig fektettünk bizalmat Kovács Somába, de edzésre volt csak jó létszámnak, és akkor említhetném még a szintén itt nevelődött, felnőttben is pályára lépő, de külföldre távozó Juhost, Filipovicsot, akiket nem tudunk hazacsábítani...

 

És akkor nyilván még korábbról említhetném Vojvodát is, de ő nyilván más kategória.

 

Kihagytam valakit? Ja, Grebenárt.... akkor mondjuk Soma pótolva lett.

Előzmény: Scratchmen (14977)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.23 0 1 14985

Én nem értek ehhez, de szerintem olyan nagyon nincs, hogy spórolunk egy következő évre, mármint egy adott évben lehet spórolni nyilván, de átvinni egy másik évre szerintem nem lehet. Szerződések vannak cégekkel, önkormányzattal, mkosz-szel, akik gondolom adott összeget adnak adott évre és azt fel is kell használni adott évben, gyanítom teljesítésigazolásokkal. Szóval szerintem azt nem lehet, hogy pl. ad valaki 200 forintot, de abból idén csak 80-at használok fel, majd jövőre átrakom a 120-at, mert ő arra az évre kéri, hogy hol a faszban van felhasználva a 200 forintja:)

Előzmény: Scratchmen (14983)
Fec88 Creative Commons License 2017.05.23 0 1 14984

Sajnos nekem egyre inkább az az érzésem, hogy az érintett kaposvári nevelésű játékosoknak esze ágában sincs ide visszajönni. Mondjuk ezt bizonyos szempontból meg is tudom érteni.

Előzmény: Scratchmen (14983)
Scratchmen Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14983

Igen, ez a "jövőre több játékpercet tervezünk biztosítani Gegének és Petinek is" kijelentés eléggé affelé hajlik, hogy nem nagyon lesz helyettese Fodor Marcinak. Komolyan mondom akkor volt utoljára normális rotációnk, mikor még a Dunn-Swanston-Spica trióval hosszú évek után begyalogoltunk a rájátszásba. Itt volt Drahi, Kornél, Dávid Geri ... most meg úgy tűnik az egyetlen használható cserénk a Baki Geri lesz. Amúgy nem lehet, hogy ez a "ez az év készülődés lesz a csarnokavatóra" kijelentés azt jelenti, hogy idén spórolunk a 18/19-es szezonra? Aztán kivásároljuk Vojvodát, hazahozzuk az olyan tékozló kaposváriakat, mint Juhos Levi, Halász Ákos vagy a kis Filipovics, meg még a Raivio testvéreket is megkínáljuk egy zsíros szerződéssel :D Esetleg még Chism-et is visszacsábíthatnánk, de a nap 24 órájában szigorúan nyomkövetőt kéne viselnie :D

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.23 0 1 14982

Jól van, akkor nemcsak én basztam fel az agyam azon a mondaton.

Előzmény: Fec88 (14980)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.23 0 1 14981

Ezek közül én úgy látom: Cseh nem fog eljönni kvázi otthonról, Bírónak élő szerződése van, Dénes, Kovács, Takács, Kerpel kb. Baki posztja, Misek jó lenne mondjuk 2-esnek, de akkor továbbra sincs csereirányító, Papp Petit aki továbbra is annak szánja azt egy napig kellene a tűző napon ültetni étlen-szomjan.

 

Nem hozunk majd senkit , jó lesz ide a Papp, Baki, Grebenár cseresor, ezzel azért talán megcsípjük a 10-12. helyet (károgás, tudom), de hát tudjuk, hogy "ez az év készülődés lesz a csarnokavatóra", bármit is jelentsen ez... Roli megint végigtolja az évet 38 perces átlaggal és csodálkozunk, ha megsérül vagy nem bírja majd a végén. 32 éves lesz, nem tudom meddig akarjuk még kivéreztetni.

Előzmény: Tocy92 (14978)
Fec88 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14980

Nagyon úgy tűnik,hogy ezúttal sem sikerült magyar igazolások terén előrelépnünk.Ettől függetlenül Baki megtartása nagyon jó hír (bár gyanítom ha a barátnője nem itt röplabdázna más lenne a helyzet vele is). Papp Petiben én továbbra sem látom azt amit a vezetők igen, bár védekezésben néha azért lehet rá számtani. Csak ismételni tudom magam: annak idején mikor a Kovács, Benke, Papp trió szárnyait bontogatta egyértelműen lehetett látni, hogy közülük csak egy játékos van akiből tényleg lesz valami. Természetesen pont azt az egyet nem sikerült megbecsülni és időben lépni a maradása érdekében. Szerintem legalább kettő használható magyar kellene még a keretbe, de egyre is nagyon kevés esély van már. Ha tényleg nem tudunk még érdemi magyar játékost igazolni muszáj lesz 5 légióst hozni vagy négy extrát de erre megint csak kevés esélyt látok. Az meg hogy a következő év "készülés lesz a csarnokavatóra"... Nem tudom miként kell értelmezni ezt de nem sok jót sejtet...

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.23 0 2 14979

Az azért Darwin-díj gyanús, hogy van egy Benke Szilárdunk és egy öregedő Fodor Mártonunk és jó érzékkel elegendjük előbbit (oké, kettőn állt a vásár, ma meg már a zte címert simogatja a zalai tábornak, szóval...), de senkit a világon nem hozunk a helyére (hozzáteszem, hogy tavaly Horváth Marci is távozott, helyette se hoztunk senkit), majd miután Fodor is elmegy (akinek utódjaként tökéletes lett volna Szili), akkor helyette se hozunk senkit.

cserébe viszont idén végigtoltuk a szezont két átlagosnál jóval szarabb légióssal és csakis Ádámnak köszönhetően értük el ezt az eredményt, amit.

És a bajnokság egyre erősebb, jövőre egy Debrecen, Vasas nem szarral fog gurigázni, a Paks sem lesz már hátul, az Olaj még1x nem fog balfaszkodni. Mi meg évről-évre gyengülünk. Nem úgy kéne magyar játékost hozni, hogy ha nincs annyi pénzünk, akkor hónapokon át éreztetni vele, hogy te kellesz, megkeresni állandóan, vázolni, hogy itt milyen fasza helyed van, ez és ez lesz a feladatot majd a csapatban, klubban? Nem pedig állni és várni.

Persze-persze tudjuk, ez csak károgás :DD

Nem ilyenkor kellene állni és csodálkozni, hogy dehát bazmeg nem jön ide senki, mert nem maradt senki.

Tocy92 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 14978

Nem tudom egyébként, hogy Cseh Gyuri eljönne-e, mennyiért tenné meg ha igen, de ő mondjuk jó opció lehetne. A baj az, hogy az elérhető magyar játékosok listája körülbelül a következőkre szűkült, de lehet, hogy már közülük is foglaltak páran, csak nem tudok róla:


Cseh György, Bíró Olivér, Kovács Ádám, Dénes Gabi, Misek Levente, Tóth Gergő, Takács Norbi, Kerpi, Bognár Kristóf, Tóth Péter. Na most közülük szerintem többen nem mozdíthatók, legalábbis nem Kaposvárra, egy részükre meg valószínűleg nincs szükség a posztja miatt, csak azért, hogy többen legyünk és legyen rotáció. De lassan már bárkinek örülnék ebből a sorból :)

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!