Keresés

Részletes keresés

Wild_Bear Creative Commons License 2 órája 0 0 31016

Hát.. én inkább cserélni szoktam. :)

De írj egy mailt, megbeszéljük.

Előzmény: HKSZ 1 fok (31010)
Operator Creative Commons License 26 órája 0 0 31015

Mi folyik itt???

mta1 Creative Commons License 1 napja 0 0 31014

Aki Szegeden jár a nyáron, annak érdemes meglátogatnia a Móra Ferenc Múzeumot, ahol rendhagyó éremkiállítás keretében az érmeket kézbe is lehet venni.

+ORÁK+ Creative Commons License 2 napja -1 0 31013

Ajánlom tisztelettel mindenki tudja kinek:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9214125&la=135469592

+ORÁK+ Creative Commons License 2 napja -1 0 31012

Látom a "tisztességes gyűjtő" már megint nevet váltott és telefosta újra ezt a topikot is.

mittel Creative Commons License 2 napja 0 0 31011
Előzmény: Wild_Bear (31009)
HKSZ 1 fok Creative Commons License 2 napja -2 0 31010

Eladó?

Előzmény: Wild_Bear (31009)
Wild_Bear Creative Commons License 2 napja 0 0 31009

Szervusztok !

meg tudja valaki mondani, hogy milyen éremnek a másolata ez ?

Köszi!

hgabor77 Creative Commons License 5 napja 0 0 31008

Köszönöm, de maradnék a tanzániai ezüst 1000 shillingesnél, aminek a képét belinkeltem ide a numizmatikai fórumra.

Előzmény: HKSZ 1 fok (31006)
foxbat88fx Creative Commons License 5 napja 0 0 31007

Üdv! Nem tudom mennyire van élet ezen a fórumon (gondolok itt adás-vételre)

de azért megkérdezem hátha valakit érdekelne ez a 2 Filléres.....

HKSZ 1 fok Creative Commons License 6 napja -2 0 31006

Akkor már vegyél négyest, mert most már az a menő. Nem lát, nem hall, nem beszél és nem kefél.

Előzmény: hgabor77 (31005)
hgabor77 Creative Commons License 6 napja 0 0 31005

Ismerem a három majmot. Sőt mi több, ha valakinek van olcsón eladó, szívesen vennék is egyet.

Előzmény: HKSZ 1 fok (31000)
HKSZ 1 fok Creative Commons License 6 napja -2 0 31004

Vegyünk egy példát. Valaki magasról tesz a politikára vagy az össznépi katyvasz globalizációs káosz elméletre.

Talál magának egy kiváló hobbit, amivel a hazafiasságát is gyakorolhatja, meg élvezheti is a hobbi örömeit.

Vadászik, érmebörzéken, bolhapiacokon, sorstársakkal csereberél, stb, évekig, évtizedekig.

Gondolja átadja majd ezt az egész szépséget a mellette cseperedő fiának, unokájának.

Mert minden hobbiban az a legszebb, a vadászat és annak a gyümölcse, a megszerzett cucc.

Aztán, hirtelen jön egy szép új világ. és a kisember, itt is szembesülhet a kisemberségével.

Mert jön az újgazdag, könyöklős, népművészeti agyagedény, akinek halvány pukija sincs az érmékről, vagy erről a témáról.

De míg az első ember a söréből, konyhapénzéből gyarapítgatta a kis gyűjteményét addig az agyagedény a többszörös hétnullás fizetéséből 3 perc alatt vesz egy kiló makulátlan szépségű érmét, igen csak nyomott áron. Olcsóbban mint az emberünk és szebbeket.

És akkor itt a témát be is fejeztem, nem akarok én itt forogni ezen, hisz a hatalom qtyái mindíg is ott csaholtak és csaholnak most is ahová kikötik őket.

Egy biztos. A dolgok kezdenek rettentően eldurvulni.

Minden sorstársnak jó egészséget kívánok!

S, hogy miben bízzunk?

Arra nincs válasz.

mittel Creative Commons License 6 napja 0 0 31003

Ja, hogy ő az? Így már minden érthető.

Figyelmetlen voltam, szólhattál volna hamarabb is... :-)

Előzmény: Proc2 (31002)
Proc2 Creative Commons License 6 napja 0 0 31002

Kedves Orákulum, gratulálok az új nevedhez......:)

Éremshop Creative Commons License 6 napja 0 0 31001

Tévedsz!

Biztosan állíthatom, hogy elég hosszú idő alatt vásárolták fel az 5000 db-ot.

Kb. 1 év volt a beszerzési időszakuk, mire összejött ez a mennyiség. (nem régészeti feltárásokból került hozzájuk)

ca.3.000,- Ft körül vásárolták folyamatosan...

Én az üzletpolitikájukkal és a hozzá nem értők megtévesztésével nem értek egyet.

Előzmény: HKSZ 1 fok (30996)
HKSZ 1 fok Creative Commons License 6 napja -1 0 31000

Most igazából azt kéne mondanom, hogy igazad van.

Csak, hogy itt nem ez a probléma.

Nem a numizmatika rondít bele a politikába, hanem a politika a numizmatikába.

Ma már a bölcsisek, ovisok nem a nyuszi ül a fűben-t éneklik, hanem a kormányhivatalokat dicsőítő himnuszt.

Persze ez egy numizmatikai fórum.

De ismered a három majmot?

A minél több három majom miatt folyik bele a mindennapi életünkbe a bűzös politika trágyalé.

Én magasról lesz@rom őket. ha holnap atomfelhő szállna a parlament felett, kicsi az esélye hogy gyászba borulnék.

Én csakis annyira politizálok itt, amennyire belevágott a politika az érmegyűjtők lecsójába.

És az pedig idevág, nagyon idevág. Mert akinek már a dédnagyapja is gyűjtő volt és van egy tradicionális gyűjteménye az mostanában picit se nyugodt. Mert az nem négyéves pártciklus alatt lett összehozva. És ha lezuhan az értéke.....

mittel Creative Commons License 2015.06.28 0 0 30999

Semmi problémám a 99,9 %-os meglátásaiddal, ehhez a remek képességedhez csak gratulálni tudok. A leírtakkal is lehet egyetérteni vagy sem, ez most teljesen mindegy. Viszont ez egy numizmatikai fórum, és szerintem nem kellene rombolni politikai véleménynyilvánítással, ami nem ide való. 

"Persze ez csak a saját privát véleményem."

(ami ilyen esetekben 100%-os szokott lenni.)

HKSZ 1 fok Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 30998

Nem tájékoztattam magam félre, tisztában vagyok vele, hogy mi egy KFT. Ha elolvastad volna figyelmesen én a kormánypárti haverokról beszéltem. Állam által támogatva, de nem állami! 

De, ha nem tudnál róla, egy csomó állami szervet megszüntettek és a régészektől pedig elvették a feltárási jogot. A haver KFT-k privilégiuma a feltárás kemény 8 nap alatt.

Temetőket és ókori élőhelyeket fognak ledózerolni.

Törvényt csináltak róla.

A műemlékvédelem és társai már múlt idő.

Szabad a gazda.

Már a pesti műemlékházakat is simán lehet dózerolni.

Spanyol, arab, kínai, befektetők már élnek is vele.

Csak, hogy tudd, hogy mennyire nem vagyok tájékozatlan. 

A Pécsi kulturális fővárosban megcsinálták a Zsolnay kulturális negyedet nem kevés milliárdokért.

Az ember azt gondolná:-No, ez egy HUNGARIKUM!

Ne gondold:-Az már ARABIKUM!

Utána rögtön eladták egy arabnak.

Aki azzal kezdte a tevékenységét, hogy duplájára emelte a Zsolnay árát.

Egy éve szerettem volna a Haas & Czjzek-ben esküvői ajándékot vásárolni, és akkor dobozoltak a csőd miatt. Szégyenszemre a Bajcsy-Zsilinszky úti évszázados nívós üzlet húzott el a sunyiba.

Magyarország értékei szépen tűnnek el.

Előzmény: tamas1000 (30997)
tamas1000 Creative Commons License 2015.06.28 0 0 30997

Nagyon felretajekoztattad magad.

ez nem allami Cég.

ilyen denarok szarasig vannak, rendszeresen lehet itthon es kulfoldi aukcion venni nagy lotokban.

nem ritkasag (egyes tipusok kivetelevel)

HKSZ 1 fok Creative Commons License 2015.06.28 -1 0 30996

Én azért nem vagyok ennyire optimista. Az országban mindenki tiltólistán van, és ez a cég mint a főnix 5000 db-ot vásárol (kiktől???) és elad "hiszékenyeknek". Én inkább, haver, koma, sógorságot szagolok kormányoldalról.

A Mátyás dénárok a becsületes magyar gyűjtőknek immáronn PIPA!

A 16.-századi pénzek PIPA!

A madonnás dénárok sorsára jutottak.

Azt hittük a detektorosok a rákfenéi ennek a hobbinak.

Pedig azok csak "matyiztak" a földeken.

Most pedig a kormány által kiválasztott cég-ek, gondolom a pontos koordináták biztos tudatában "legálisan" leszippantják a Magyar történelmet és kiárusítják.

Én úgy gondolom, hogy a detektorosok olyanok voltak mint a hétvégi "koca" horgászok.

Ezek pedig a merítőhálósok.

Amíg ki nem merülnek a készletek, vagy be nem hal a piac.

Persze ez csak a saját privát véleményem.

(ami 99,9%-os szokott lenni.)

Előzmény: mittel (30995)
mittel Creative Commons License 2015.06.27 0 0 30995

Szerintem valami félreértésről lehet szó, amit minden bizonnyal a "Múzeumok féltve őrzött kincse" mondat okozhat. 

Korábban már többször volt szó itt erről a Kft-ről. Természetesen nem a múzeumokban őrzött pénzérméket árusítják, ezt csak jelzőként alkalmazzák a reklámban, ezzel érzékeltetik, hogy milyen "értékes" érmékről van szó, amiket még a múzeumok is féltve őriznek. Valójában a "szabad piacon" fellelhető olcsó, kommersz darabokat vásárolják össze, és busás haszonnal, 10-20-szoros áron adják el a tapasztalatlan, hiszékeny embereknek. 

Előzmény: HKSZ 1 fok (30991)
HKSZ 1 fok Creative Commons License 2015.06.27 -1 0 30994

Hoppá! Rámentem az oldalukra és mit látok? 

A XVI. század magyar királyai szett!!! :0) elfogyott!

Lassan pénztárgépek lesznek a múzeumokban is?

Boldog-boldogtalan viheti akár külföldre is a történelmünket?

A kormányunk képmutatóan Magyar-kodik és közben kiárusít!

Történelmi szett!!!Forintosítva!!!

Norbi25Bcs Creative Commons License 2015.06.27 0 0 30993

Kedves Gyűjtőtársak,

ha a lenti papírok érdekelnek valakit, az írjon e-mailben.

Kb. 15 cm magas a stóc, ha mindet egymásra rakom.

Költözés miatt selejtezek.

2000 Ft + postaköltségért szívesen elküldöm ezeket.

HKSZ 1 fok Creative Commons License 2015.06.26 -1 0 30992

Aki eddig büszke volt a gyűjteményére. esetleg volt pár unikum is köztük annak most már annyi.

Ezrével lesznek a piacon a dózerrel mentett leletek, fillérekért.

Az autópálya nyomvonalon, lakóparkok munkálatai folytán 8 nap alatt kell feltárni a leleteket.

Nagyüzemi módon lesznek a történelmi értékek kimazsolázva.

HKSZ 1 fok Creative Commons License 2015.06.26 -1 0 30991

Először a detektorosokat, aztán a régészeket, és most a numizmatika boltokat teszik taccsra! :0)

Mátyás király ezüst dénárjaMúzeumok féltve őrzött kincse most az Ön otthonában

A különleges történelmi ezüst pénz, amely a 15. századból maradt fent egy igazi gyűjtői kuriózum. A különleges ritkaság a legkeresettebb érmék egyike, értékét tovább fokozza, hogy szigorúan korlátozott példányszámban érhető el. A Magyar Éremkibocsátó Intézet Kft.-nél mindössze 5 000 személy kap lehetőséget az érme lefoglalására. 

• Eredeti történelmi ezüst érmekülönlegesség
  • Szakértői tájékoztató anyag és Eredetiséget Igazoló Tanúsítvány
  • A magyar történelem egy szelete, most karnyújtásnyira!

Mátyás király ezüst dénárja, eredeti történelmi pénz

Hunyadi Mátyás ezüst dénárja, egy kivételes kollekció, a Magyar királyok kincstára nyitó eleme. A páratlan gyűjtemény első ízben foglalja össze a magyar történelem jelentős pénzérméit, az Árpád-háztól egészen a 19. századig. A kollekció minden egyes eleme eredeti történelmi ezüst érme, nem másolatok és nem utánveretek. A páratlan kollekció minden eleme ezüstből készült, ezzel tisztelegve legnagyobb királyaink és nemzetünk történelme előtt. A Mátyás király ezüst dénárja érme most 50%-os kedvezménnyel, mindössze 9 995 Ft-ért (a 19 990 Ft-os teljes ár helyett) érhető el az Ön számára.

Ne feledjük EREDETI érmék.

Ilyen a világban nincs.

ZomiNumizmatika Creative Commons License 2015.06.23 0 0 30990

Semmi gond :-) Végül is reklámozta a webáruházamat, amiért hálás vagyok :-)

Előzmény: Freddy4 (30987)
mittel Creative Commons License 2015.06.23 0 0 30989

Gondolom, hogy kellő idő ráfordításával interneten meg lehet keresni a felirata alapján:

печат на кан тервел 700-721 * град тервел *

Előzmény: Morgic (30988)
Morgic Creative Commons License 2015.06.22 0 0 30988

Köszönöm szépen a válasz.

Hogyan tudhatnák meg róla további adatokat?

Például: mikor készült, van-e valami értéke?

Előzmény: mittel (30985)
Freddy4 Creative Commons License 2015.06.22 0 0 30987

Akkor, biztosan én tévedtem. Valamiért összekevertem a dukát és a tallér szavakat, pedig mind - 

kettőből jópár db van már nekem is a gyüjteményemben. Ezért ezúton is elnézést kérek és bocs ! 

Előzmény: ZomiNumizmatika (30984)