Keresés

Részletes keresés

nosztalgika02 Creative Commons License 2022.11.11 0 0 243

Sziasztok, van itt még valaki?

Nagyon szeretnék kapcsolatba lépni egy Ausztráliában élö magyar müfordítóval, Kery A. Leslie-vel. Semmilyen kapcsolatot nem találok. Tudna segíteni valaki?

Edmond Dantes Creative Commons License 2019.01.28 0 0 242

No worries. 2 perc egy Telstra üzletben.

Előzmény: emre33 (241)
emre33 Creative Commons License 2019.01.28 0 0 241

Hát sajnos senki se jelentkezett.

De hát ez a világ már ilyen, senki se bízik senkiben :(

Előzmény: emre33 (238)
Noemi Kincs Creative Commons License 2019.01.09 0 0 239

Sziasztok!

 

Angliaban elo magyarkent szeretnek egy evre Ausztraliaba utazni. Ahogy utana olvastam evente 200 magyar kaphatja meg a vizumot. Esetleg tudna olyasvalaki informaciot adni aki mar megkapta korabban? Elore is koszonom

emre33 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 238

Sziasztok! különös, nehéz, de számomra nagyon fontos kérésem lenne.
Én Magyarországon élek, de februárban 1 hónapra Ausztráliába utazom, és bejárom a nyugati parti vidéket. Informatikus vagyok, számomra fontos az állandó internet, sajnos nyaralás közben is kell dolgoznom.
Utána jártam, hogy nekem a Telstra szolgáltató a legmegfelelőbb. Netről rendeltem is egy 2$ feltöltős simkártyát.
Viszont én ezt aktiválni csak akkor tudom, ha belépek az országba. (Útlevél számom alapján tudja, hogy nem léptem még be az országba)
Ahogy olvasom, ezzel többeknek gond volt, és gyakran előfordul, hogy napokig nem sikerül aktiválni.
(https://www.telstra.com.au/prepaidactivation oldalon lehet aktiválni)
Én szeretnék biztosra menni, és már most előre elintézni az aktiválást.
Ez viszont csak úgy lehetséges, ha egy kint élő útlevelét vagy vezetői engedélyre végzem el a regisztrációt.
Tudom, hogy ez hatalmas kérés, és bizalom kell hozzá. Ez így ismeretlenül ez elég nagy kérés.
De kérem, bízzatok bennem, nem vagyok se csaló, se olyan aki vissza akar ezzel élni.
Köszönettel:
Nagy Imre

jogomvan.hu Creative Commons License 2017.09.14 0 0 237

Jogi segítség külföldön élő,  dolgozó magyarok részére is. www.jogomvan.hu

k.k.hajcsi Creative Commons License 2017.01.13 0 0 236

Sziasztok! 

Segítséget szeretnék kérni Ausztráliában élő rokonaim felkeresésében!

Sajnos nagyon kevés információm van róluk!  :( 

2011.03.27-én írt nekem üzenetet egy Csehi Laura nevű nő aki, apámat Kalmár Tibort kereste és engem mint a lányát!

Sajnos az üzenetet később vettem észre és hiába válaszoltam,  azóta nem jelentkezett!  :(

Csehi Laura valószínüleg apám fél testvére! Apám vérszerinti anyja (azt hiszem Lengyel Mária) lemondott róla és örökbe adta! Utolsó levelét a volt férjének Ausztràliából küldte! Mária férjét Kalmár Imrének hivták! Kérem bárki bárhogyan segíteni tud írjon emailt! Nevem: Kalmár Hajnalka, email címem: k.k.hajcsi@gmail.com 

 

 

ebelin28 Creative Commons License 2016.12.30 0 0 235

Sziasztok, 

 

nem tudom mennyire él még ez a fórum, mindenesetre megpróbálom választ találni a kérdéseimre :-)

 

Adódott számomra egy továbbtanulási lehetőség Ausztráliában, ösztöndíjjal. Egyetemi képzésről van szó, 1,5 év. 

Igazából a megélhetés / árak / realitás érdekelne. Az anyagi támogatás amit kapnék, $3000 / hó, és lehet választani, hogy Sydney, Melbourne vagy Brisbane legyen az oktatás helyszíne. Ami nehezíti a döntést (mert én ugyan ellennék egy diákszállón is tizedmagamammal), hogy van egy férj + egy gyerek (1 éves). Férjem rekreációs szakember / fintess instructor. Ha jól tudom, az én tanuló vízumom által ő vállalhat munkát minden további nélkül. Angolul tudunk - 6 éve élünk Angliában, no meg engem értelemszerűen fel sem vettek volna az egyetemre megfelelő IELTS pontszám nélkül.  

 

Tehát igazából a megélhetési költségek érdekelnének, hogy vajon ez a $3000 / hó mennyire elég az említett városokban és hova lenne érdemes menni? Nyilván férjem is vállalna munkát az első adandó alkalommal, csak mivel már Angliában végigjártuk a bavándorlási szamárlétrát, tisztában vagyunk vele, hogy munkát találni nem mindig egyszerű. Szóval jó lenne ha tudnánk hogy abban az esetben ha pl. 1-2 hónapig ő munka nélkül van, mennyi pénzzel kell számolni.

 

Eddig Sydney-nek sikerült úgy ahogy utánanézni, egyelőre méregdrágának tűnik :-) Sajnos azzal hogy csak kattintgatok a gugliban, nem jutok előrébb, és egy bennfentes információira mindig jobb hagyatkozni :-) Letelepedést egyelőre nem tervezünk, a 1,5 év után visszajönnénk Angliába, persze ez az elképzelés még változhat :-)

 

Köszönöm előre is!

 

 

 

 

 

Juci58 Creative Commons License 2016.01.17 0 0 233

Üdvözlöm az oldal látogatóit!

 

Segítséget szeretnék kérni Ausztráliában élő rokonaim felkutatásában. Hat év óta nincs róluk hír. Hová tudnék fordulni  milyen szervezet tudna címet adni ahová  tudnék  írni? Köszönettel Molnárné

Vizipapa Creative Commons License 2016.01.03 0 0 232

Szia! Szerintem Baráth Andrást keresed - webhely: http://www.cairnstouradvice.com/ Üdv.

Előzmény: peterpanne (231)
peterpanne Creative Commons License 2015.12.03 0 0 231

Sziasztok abban szeretném segítségeteket kérni hogy ismertek e Cairnsban olyan utazásszervező céget akinek magyar a Főnöke  valamilyen Andrásnak hívják egy cikkben találtam az origon idézem                   (Még idehaza rábukkantam egy irodára, melynek tulajdonosa magyar nevet viselt.András, a tulaj 20 éve költözött Ausztráliába, idehaza egyébként tornász volt. Mára ő az egyik legnagyobb programszervező a városban.) Ha tudna valaki címet, emailt vagy valami elérhetőséget előre is köszönném !!!! de ha valaki más magyart utazásszervezőt ismer ott azt is szívesen venném!

http://www.origo.hu/utazas/azsiaesausztralia/20131112-elmenybeszamolo-az-ausztral-cairns-varosabol-a-nagy-korallzatonyrol.html

Genovéva51 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 230

És még annyit, hogy a leánykori neve Papucsek Márta. Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni.

Előzmény: Genovéva51 (229)
Genovéva51 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 229

Sziasztok! Most tudtam meg, hogy elhunyt Édesapámnak él egy húga Ausztráliában, a címéből csak annyit tudtam meg, hogy N.S.W.2073, W. Pymble. A néni neve Márta Toth, és 80 év feletti lehet. Szeretném felkutatni a leszármazottait (unokatestvéreimet), ha tudtok, adjatok tanácsot, hogyan kezdjem? Köszönöm.

Kanga26 Creative Commons License 2015.06.29 0 0 228

Hello Bea, mi végigcsináltuk a kivándorlást és meg is kaptuk a vizumot. Ha dobsz egy mailt a galagonya@gmx.net cimre szivesen leirom.  Ez természetesen nem a normális email cimem azt nem akartam nyilvánosba irni.

Előzmény: Ékszíjas (227)
Ékszíjas Creative Commons License 2015.06.22 0 0 227

Sziasztok!

 

Ónodi Bea vagyok , kérlek senkit ne tévesszen meg a felhasználónevem, teljesen normális vagyok, csak kb a századik nick name próbálkozásra sikerült beregisztrálnom , és ez jutott eszembe , gondoltam ilyen neve nemigen van senkinek.Szóval a kérdésem a következő: Tudna -e nekem valaki abban segíteni, hogyan induljak neki az ügyintézésnek, ha ki szeretnénk utazni dolgozni esetleg később letelepedni.Férjemmel két és fél éve Londonban élünk , de szeretnénk végre tovább lépni , és nagyot álmodni.Próbáltam írni a Hajdu Gábornak akinek a neten találtam egy email címét de sajnos valami miatt az üzenetem beragadt , így most nem igazán tudom kihez fordulhatnék.Valaki esetleg tudna nekem pontos elérhetőségeket adni? Előre is köszönöm.Üdvözlettel:Bea

Francis Pope Creative Commons License 2015.03.18 0 0 226

geroge_63

 

Ha Ausztráliában szeretnél élni a pároddal ezen az oldalon nézz szét.

 

Study Time

 

Itt sok mindenről írnak szerintem elég érthető módon. Sokat lehet tájékozódni és személyesen is megkaphatjátok az ajánlatokat. Remélem egy kicsit tudtam segíteni nektek....

Sok sikert és minden jót!

Aussie1979 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 225

Tobb ugynokseg foglalkozik Magyarorszagon ausztral vizum ugyintezessel akik segithetnek Nektek.

Ami biztos ha csak munkacellal szeretnetek kimenni Ausztraliaba akkor keresett szakmaval, igazolhato szakmai tapasztalattal es megfelelo angol nyelvtudassal kell rendelkeznetek. 

A megfelelo angol nyelvtudas a minimum 5.o IELTS (mar mas nyelvvizsgat is elfogadnak) nyelvvizsga. De sok feltetelnek kell megfelelni a vizumokhoz.

 

 

Előzmény: george_63 (224)
george_63 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 224

Hello

Ausztráliában dolgoznék én és a párom ,ehhez keresek segítséget aki lakhely és munka ügyben segitene

Keresem az a taxist akivel New Yorkba találkoztam, de sajnos elvesztettem a címét.

Ígéretét szeretném most igénybe venni ha megtalálnám.

Angolul alapfokon beszélünk

 

mapetya Creative Commons License 2014.10.27 0 0 223

Tisztelt Mindenki,

 

Segítséget szeretnék kérni Vízilabdás gyerekekkel megyünk nemzetközi játékra 2014.dec 6-11-ig Lake Macquarie ba.

Sydney-be érkezünk dec 4-én és dec 15-én jövünk vissza.Dec 4-től 6-ig illetve dec 11-15-ig szállásunk meg van Sydney-ben.Tudtok-e valakit aki szervez programot.Sajnos nagyon drága ajánlatot kaptunk itthon.

 

előre is köszönöm

 

Matyuga Péter

ThomkAU Creative Commons License 2014.09.22 0 0 222

Sydney és Brisbane 1000km. :D

Szóval hova is? Meg nyaralni vagy itt élni? Pár nap mert nyaraltok az is már meg pár nap mert keresnetek kell albit az is más. ;)

Pakisztáni életszínvonal: 1szoba 4ember 80AUD/fő/hét és átlag 3szobás 2fürdős vagy 1fürdős....lehet számolni. :)

Normál életszínvonal: 160-200AUD között és saját fürdő és egyedül laksz a szobában.

Ezek mind akkor értendőek amikor több hónapot aláírsz szerződésre.

 

Egyéb esetekre pedig beírod a googl-be: 'bondi apartman in sydney' persze a bondi szót cserélheted más környékre is. :)

 

400-550ig/hét található normális apartman egyébként.

Előzmény: audrey_75 (221)
audrey_75 Creative Commons License 2014.09.16 0 0 221

Kedves Fórumozók! A férjemmel idén november végén-december elején készülünk kimenni Ausztráliába. Olyan kint élő, vendégszerető magyarokat keresünk, akik befogadnának bennünket pár éjszakára Sydney-Brisbane városában, vagy tudnának javasolni jó szállást, ami nem túl drága. Először megyünk ki, beszélünk angolul (konyhanyelven), de egy kint élő segítsége ilyenkor aranyat ér:) Minden segítséget köszönök előre is!

Audrey

zsizsili Creative Commons License 2014.09.02 0 0 220

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Olyan honfitársakat keresek, akik Ausztráliában az egyészségügy területén dolgoznak, azon belül is a gyógyszeriparban. Tanulmányt írok az ausztrál gyógyszerészetről, és hát eléggé elakadtam. A leadási határidő meg csak közeleg....

aussie1981 Creative Commons License 2013.01.14 0 0 215

Hello,

 

Tobb teves informacio kering az interneten Ausztralia lehetosegekkel kapcsolatban. Mindenkepen nezzetek jol! Altalanossagban: szponzor vizum csak munka cellal. Ehhez kell egy kinti ceg aki beszponzoral es rajta keresztul lehet a vizumot megkapni hatarozott idore. Ehhez keresett szakmaval szakmai tapasztalattal es magas szintu angollal kell rendelkezni es keves ceg vallalja ezt be, egyszerubb hamar kinn vagy Ausztraliaban.

Turista vizum: ingyenes magyar allampolgaroknak de hivatalosan nem lehet munkat vallalni, de tanulni van lehetoseg.

Tanulo munkavallaloi vizum: tanulas mellett lehet hivatalosan munkat vallalni

 

Es meg sok sok vizum tipus van ,de sajnos a nyelv hianyossaga szokott lenni a legnagyobb problema es ezert sokan indulnak el a tanulo munkavallaloi vizummal, amivel a nyelvet hamarabb meg lehet tanulni a heti 20-25 oras tanfolyamon nyelvi kornyezetben, mint itthon Magyarorszagon. Ehhez szukseges egy indulo toke. Amilyen koltsegekkel mindenkepen kell szamolni: repulojegy ( kb 300.000 Ft) biztositas ( kb 45 AUD/ho/fo ) 

 

remelem kicsit segitettem:)

 

somi55 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 213

Így meg lehet nézni:http://hu-hu.facebook.com/pages/Damjanich-uszoda-DAMI-eml%C3%A9koldal/344731568922784

 

Elküldöm az ismerősöknek, talán tudnak segíteni.

Előzmény: azsuzsa (211)
azsuzsa Creative Commons License 2012.05.04 0 0 212

Természetesen Ausztráliában, nem Ausztriában... Bocsi.

azsuzsa Creative Commons License 2012.05.04 0 0 211

Magyarországon nyitottak egy emlékoldalt a szolnoki Damjanich uszodáról. Nagyon sok most Ausztriában élő magyar nőtt fel ott velünk és tanult meg úszni, vizilabdázni. Komoly sport eredményekkel.
Tudom, hogy néhányan már nem élnek, de akik igen, azokat meg kéne találnom.
Kérem segítsetek, mert nagy élmény lenne Nekik is visszalátni magukat Hasznos Pista bácsi oldalán.
Néhányuknak a nevére emlékszem, de ennyi idő távlatából már nem emlékszem hol lakhatnak.
Perényi András családja, Halász Géza Családja. Halász Pál és Kati. Biztosan vannak többen is, de ennek már negyven éve.

Axum Creative Commons License 2012.02.25 0 0 210

Sziasztok!

A feleségem és én is rajta vagyunk a bevándorláshoz szükséges keresett szakmák listáján. Érdemes megpróbálni a bevándorlást? Mire számithatunk? Tárt karokkal várnak vagy pedig még turistavizumot sem kapunk soha többé?

bigboy84 Creative Commons License 2012.01.06 0 0 209

Szeva gasteven! Én is ezen gondolkoztam,már felvettem egy melóhelyel a kapcsolatot.
Ha érdekel írj elérhetőséget!Az van,hogy nem akarok egyedül belevágni! 

Előzmény: gasteven (208)
gasteven Creative Commons License 2012.01.02 0 0 208

Ausztráliába szeretnek költözni! 19 evés vagyok a és most úgy dontotem hogy arra fele fogok költözni 1-2 évre. Nincs meg végzettségem de tökéletesen beszelem az angolt . Mi a teendő? Turista vízummal kimenni és majd ott keresni munka? Majd úttana valami sponsort találni!

Koszi

 

hun119 Creative Commons License 2011.05.21 0 0 205

Kedves Fórumozók! Olyan személlyel szeretném felvenni a kapcsolatot, aki Perthben él. A télen oda fogunk kiutazni több hónapra verseny miatt, és szeretnék 1-2 információt begyűjteni a helyről. Email: hun119@gmail.com , előre is köszönöm a segítséget! Üdv

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!