Keresés

Részletes keresés

Crassus Creative Commons License 2001.12.05 0 0 15
Siemens eloszeretettel pakolja a vonalat a 2 szelso drotra. a csati neve egyegbkent TAE Stecker, ha vkinek pinkiosztas kell, google.de.
(kiosztas = Belegung)
Előzmény: tec1 (3)
zsofifika Creative Commons License 2001.12.04 0 0 14
Mindenkinek köszi a segítséget!Jött egy Matáv-guru,oszt mondta,hogy megcsinálja seperc alatt/így is lett/de ez ám nagyon nem szabálos!Kapott egy rugót,hogy szabálos legyen.:)Mégegyszer köszi a segítséget.
tec1 Creative Commons License 2001.12.03 0 0 13
Szia!

Legjobb ha a falicsatlakozót szeded szét és ott kötöd át a vezetéket. Az a legjobb a megoldás, ha olyan falicsatlakozót használsz amin két csatlakozóhely van és az egyiket kell átalakítani!

tec1

Előzmény: zsofifika (8)
Qqberci Creative Commons License 2001.12.02 0 0 12
Le kell venni (vagy vetetni a matávossal) a készülék alját és ott kell átkötni a vezetéket a két szélsőről a két belsőre. Eztán már a szabvány magyar csatlakozót is rá lehet nyomni.
Előzmény: zsofifika (10)
PETYUS Creative Commons License 2001.11.30 0 0 11
A rányomóka nem teszi sehova se.
A dugót beteszed a rányomókába, a megfelelően előkészített vezetékvéget beilleszted a dugóba, éspedig úgy, ahogy te akarod, aztán rányomod.
De szerintem ne a vezetékkel trükközz, hanem a fali csatlakozódobozzal! Sokkal egyszerűbb. Kösd át a bejövő érpárat a szélső érintkezőkre, és használj 4-eres vezetéket!
Előzmény: zsofifika (10)
zsofifika Creative Commons License 2001.11.30 0 0 10
Kösz a kalácsot,de már szóltam!Azzal rázott le,hogy neki csak Matáv/fújj/szabványos "rányomókája" van,ami pedig a két középső biszbaszra teszi!Új tipp esetleg? Off:ha vkinek kell egy igazoltan 0 tartozásos Matáv fővonal,csak jelezzen!Fizesd ki az átírást és viheted.Azért sem adom vissza nekik!
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.30 0 0 9
szólj telefonszerelő ismerősödnek és kész :)
Előzmény: zsofifika (8)
zsofifika Creative Commons License 2001.11.30 0 0 8
Köszi.Már észrevettem,csináltatni hol lehetne?Tudod nem vagyok egy zseni...
Előzmény: tec1 (7)
tec1 Creative Commons License 2001.11.30 0 0 7
Szia!

Kettővel korábban már leírtam az okát. A németek a csatlakozó két szélső pontját használják nem a két belsőt!
Lehetőségek:
A falicsatlakozó átkötése
Egy spec kábel legyártatása ahol keresztbe vannak kötve a szálak

tec1

Előzmény: zsofifika (5)
vomit Creative Commons License 2001.11.30 0 0 6
le kell vagni rola a csatlakozot, es a fali dugaszt szetkapva a megfelelo ket ert oda kell csavarozni.
de ha jon valami ellenorfele, ne mutasd meg neki a buherat, meg a telefont sem, mert engedely nelkuli keszuleket nem hasznalhatsz itthon.
az engedely annyi, hogy rozsaszin matrica van az aljan, es jo draga megvenni. kulon bevizsgalas elvileg van, de inkabb hasznald a tavolbabeszelot egeszseggel, ha a nemet halozaton jo volt, itthon sem lehet baja.
Előzmény: pingvin (-)
zsofifika Creative Commons License 2001.11.30 0 0 5
Sziasztok!Tudja valaki miért nem müxik a németből kapott Loewe Alphatel 3000 DE-m?Zsír új,csak leírás nincs hozzá.Lehet,hogy a csati?pls help.thx
Törölt nick Creative Commons License 2001.05.21 0 0 4
Egyszer valamilyen Kapsch készülék volt nálam, nagy német csatival. Amennyire emlékszem, sikerült átalakítani.
tec1 Creative Commons License 2001.05.21 0 0 3
Nekem is német telefonom van otthon, de annak megegyezik a csatlakozója a magyarral. Mégsem működött mert a két szélsőn volt a vonal, nem pedig a két középsőn.
Én a dupla falcsatlakozó egyik pontját alakítottam át, hogy működjön.

tec1

PETYUS Creative Commons License 2001.05.20 0 0 2
Ha olyan mint nálunk, akkor a középső kettő a vonal. De lehet, hogy az nem is telefon, hanem valami rendszerkészülék, ami egy spéci alközponthoz való. Ez esetben passz.
Ha van egy műszered, amivel lehet ellenállást mérni, akkor felemelt kagylónál mérj rá az erekre különféle párosításban! Szerintem a két középső között valami konkrét értéket fox mérni, a többi szakadás lesz. Ez esetben lehet, hogy tényleg telefon.
Előzmény: pingvin (-)
cyber.greg Creative Commons License 2001.05.20 0 0 1
Nem ISDN-telefon véletlenül?
ssneci Creative Commons License 2001.05.20 0 0 0
0-t
pingvin Creative Commons License 2001.05.20 0 0 topiknyitó
Kaptam egy német telefont, amin egy számomra ismeretlen csatlakozó van (4 ér, és laposan egymás mellett vannak a kivezetések, kicsit nagyobb, mint az ami a magyar telefonokhoz van).
Tudom e ezt a telefont magyar telefonvonalról használni? Nem tudja valaki, hogy mi a 4 ér jel-kiosztása?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!