Keresés

Részletes keresés

n scatto 3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77468

Valamikor még nem fájtak az ízületek a terheléstől, mert az ember fiatal:)

Előzmény: Feri1946 (77466)
n scatto 3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77467

Akkor most könnyen meg lehet előzni.

Előzmény: kocsi (77465)
Feri1946 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77466

Nagyon köszönöm megértő és biztató szavakat. A téli kerékpározást amíg az útviszonyok engedik, szeretném folytatni. Valamikor még télen, hóban is jártam kerékpárral munkába. Nem országútival, hanem egy egyszerű Csepellel. :)

Előzmény: Törölt nick (77454)
kocsi Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77465

"Előzd meg a Fogaskerekűt versenyről tudtok esetleg valamit. lesz idén?"

 

Azt nem tudom, de egyelőre nem jár a fogas, mert felújítják a hídjait.

Előzmény: 3aaa3 (77460)
Longboat Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77464

Annyit tennék hozzá, hogy az egylábazás jó dolog, de kezdetben épp a te javaslatoddal ellentétben enyhe lejtőn, vagy maximum síkon érdemes csinálni, hogy minden erőlködés nélkül, a folyamatos, gördülékeny mozgást tanulja meg.

Előzmény: Frajti (77461)
successful77 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77463
Üdvözlet!
ugyanilyen sportkamera eladó 45ezerért de 32Gb-os sd-hc samsung memóriakártyával

íme egy bemutató link

SONY Action Cam HDR-AS15 sportkamera
http://olx.hu/hirdetes/sony-action-cam-hdr-as15-sportkamera-ID2nFkx.html


egy db két perces videó lett vele készítve.
érdeklődni email vagy itt. Pár napig benézek ide. )))

töltése ugy néztem usb-n keresztül történik.
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77462

Az csak egy porvédő kupak, más szerepe nincs, csak hogy megvédje a csavar nyílását és a menetet a kosztól.

Előzmény: csiba00 (77459)
Frajti Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77461

Menj el valami nyugisabb részre, ahol nem baj, ha bénázol picit, még jobb, ha ez enyhe emelkedőt is tartalmaz. Indulj el, először könyebb fokozatban, és csatolj ki egyik lábbal és csak a másikkal tekerj, így talán jobbanb ráérzel, hogy kéne körkörösen mozognia a lábadnak. Nézz körbe a youtubeon a profik, hogy pörgetnek, abból is lehet tanulni.

Aztán majd biztos profibbak mondanak még más okosságot is: )

Előzmény: 3aaa3 (77460)
3aaa3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77460

Sziasztok!

 

Tudnátok mondani hajtáshatékonyságot segítő gyakorlatot/gyakorlatokat? Gondolok olyanra ami rávezet arra  hogyan húzzam is a pedált illetve ami egyenletesebbé teszik a húzás taposás erő arányt. Már elég régóta használok patentpedált de nem igazán éreztem rá. 

 

Előzd meg a Fogaskerekűt versenyről tudtok esetleg valamit. lesz idén?

csiba00 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77459

Szia!

 

Hajtókarból nekem olyan van, amit írtál. Pár hónapja használom, de eddig meg vagyok vele elégedve, egy dologtól eltekintve. Kb. 200-300 km után elhagytam menet közben a bal oldali hajtókaron lévő záró (?) kupakot. Ettől függetlenül a hajtókar még használható, nem esik le, nem lazul meg. Pontosan nem tudom, mi célt szolgál ez rajta, de biztos nem a semmiért tették oda.

 

Amin viszont nagyon meglepődtem, az az alkatrész beszerezhetősége. Persze még én sem jártam körbe több boltot, csak ott érdeklődtem, ahol vettem a bicajt. Gondolván, hogy ilyet forgalmaznak megvannak a megfelelő partnerek. No ez nem ilyen egyszerű. Azt a válasz kaptam, hogy megszűnt az FSA magyarországi márkaképviselete, nem lehet beszerezni az alkatrészt. Aztán elvileg az anyacéggel vették fel a kapcsolatot, akiktől most az a legfrissebb információ, hogy küldik az alkatrészt. Addig meg így használom a kerékpárt.

 

 

A Shimano 105-höz: nekem még az 5700-as változat van. Teljesen meg vagyok vele elégedve, teszi rendesen a dolgát. Jó beállítás mellett nincs félreváltás, hezitálás.... A fékeim is ilyenek. Eddig még mindig meg tudtam állni, lassítani ott és úgy ahogy akartam, nem éreztem bizonytalanságot. Nem tudom mennyiben más pl. egy Ultegra, nem próbáltam még olyan szettet. Könnyebbnek gondolom valamivel könnyebb, de minőségben szerintem a 105 is egy nagyon jó darab.

Előzmény: meno10 (77452)
n scatto 3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77458

Ha régi a vázad, akkor lehet, hogy a BB30-as csapágy nem is megy bele. 

A 11-30 és 50/34-es kombinációhoz váltókanál is kell ám, mert a sima rövidkanal váltónak nincs akkora átfogása.

Előzmény: meno10 (77452)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77457

Ennyi:

Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77456

na, most nézem, hgoy Frajti is ugyanezt ìrta, bocs

Előzmény: Törölt nick (77455)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77455

Inkàbb egy pàr Ultegràt nézzél, vàrj még inkàbb pàr hetet és felbukkan majd vmelyik e-bayen kb. annyiért az is. Ha sokat mész lejtös utakon, nagyon fontos, hogy legalàbb a féked jô legyen.

Előzmény: sinci01 (77437)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77454

Kedves Feri bàtyàm!

Nagyon örülök, hogy végülis összeàll lassan a gép (lehet csak össze kellett szoknotok ill. -kopnia az ùj technikànak). Az öreg Henry Fordtòl, mikor megkérdezte a farìzeus ùjsàgìròcsorda, hogy melyik autò a legjobb egy sajtòtàjékoztatòn (ugye azt vàrtàk volna, azt mondja majd: természetesen a Ford), de nem ö -jòszokàsàhoz hìven- frappànsan vàlaszolt: -Baràtaim, az ùj.

 A Te helyzetedbe beleképzelve magam, nyìlvàn én se rohangàsztam volna fél éveket spéci és àttekinthetetlen cuccok utàn, hanem ha nincs egyben egy megkìmélt és méretes gép, vettem volna egyet, amit a megbìzhatònak vélt boltos ajànl. Ehhez képest jòl sült el és sikerült is a dolog. Nem kell türelmetlenkedni és föleg nem magadat hajszolva idegesen menni (gondolom ez nem is jellemzö), csak szépen és fokozatosan és minél nagyobb frekvenciàval pörgetni -föleg tavasztòl. Nem az a jò kerékpàros, aki magàt 40-el nyùvaszja egy rövid és zilàlt szakaszon, majd napokig fekszik és nyalogatja sebeit a megeröltetéstöl. Hanem az, aki szépen, ésszel és pörgetve, kimegy a vilàgbòl és közben minél több élményt szìv magàba. Ehhez kìvànok tovàbbi jò erönlétet és a téLen valami bringàt kivàltò, okos keresztedzést!

Tisztelettel, h.

 

 

Előzmény: Feri1946 (77451)
csiba00 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77453
A keréknyomás milyen kapcsolatban lehet ezzel? Annak a nyonástartomànynak fújom kb. a 90%-ra, ami a gumira rá van írva.

A mai próba után még jobban jöttek ezek a kattanó hangok. Szinte már biztosra veszem, hogy a hézagolók a felelõsek ezért. Most szedtem szét úgy elõször, hogy egy vékony zsírréteggel bekentem a peremüket majd visszaraktam. Úgy látszik nem sikerült olyan jól.
Előzmény: csiba00 (77448)
meno10 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77452

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Fel szeretném picit újítani a kerékpáromat.

Jelenleg komplett shimano 105-ös szettem van, már nem mai darab! :)

Ha a pénztárcám megengedhetné vásárolnék pl egy teljes shimano 105-ös szettet de sajna jelenleg nincs 100ezres keretem erre így arra gondoltam pár használt-új alkatrészt vásárolnék.

A nagy kérdésem az lenne hogy menyire működnének jól együtt?!

Amiket kinéztem:

Hajtómű: FSA Gossamer bb30 - 50/34

Fogaskeréksor: Shimano CS-HG41 11-30

Fékváltókar: Shimano 105 2x8

Első-hátsó váltó marad a régi 105ös szettemből (egyenlőre) vagy érdemes lenne ezeket is lecserélni? (mert hibátlanul működnek)

Feri1946 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77451

Üdv!

 

A boltig még nem jutottam el, mert kb.30 km-re van tőlünk és a majd' folyamatos esőben nincs kedvem elázni. De közel 200 km után már kezd csökkenni az 42-ről a 52-re való váltáskor a recsegés. Valószínűleg én kezdek ráérezni, hogy  a pedál és az erőhatás melyik poziciójában kell váltani. A hátsó lánctányérok között 1-2 fogkülönbség van csak /kivéve a 26-23/, ezért itt minden ok.

Olvasok itt a fórumon utazó sebességről és hozzátartozó áttétel párról. Tudom, hogy ez mindenkinél más és más. De azért talán van egy sebesség, amit illik tartani, ha már országúti kerékpározunk:) Én 52/15,17-nél érzem kényelmesnek, 52/13 sima úton 40km/h, ha jó erőben vagyok /figyelembe véve a 68 évemet :) /

De a lehetőségem 52/13 és 42/26 között van.

Mivel eléggé magas dombtetőn lakunk, mindég a kerekezés végén, elfáradva kell felfelé mennem :). Úgyhogy a 42/26 használata után még a lábamat sem tudom átteni a nyergen, inkább a gépet döntöm meg. :))

Előzmény: Törölt nick (77410)
Feri1946 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77450

Keréknyomás?

 

Előzmény: csiba00 (77441)
csiba00 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77449

"Dobáltam" már párszor az elejét így, de semmi hang. Max ha kicsit magasabbról ejtem le, akkor már a váltókar rezeg be, de az más jellegű hang. Ez inkább egy halk, kemény kattanásra hasonlít. Ezért is gyanakszom most már a hézagolókra. Egy boltban tanácsolták, hogy vékonyan kenjem be az érintkezési felületüket és akkor elmúlik, feltéve ha ez adja ki.

 

Kormánycsapágy az rendben, kotyogás 0. Most is próbáltam ráhúzni az előírt nyomatékkal, de nem mozdult meg. Viszont, ahogy nézem egyre jobb az idő, így kimegyek egy körre.

 

Sajnos nálunk szinte csak rázós utak vannak :S Eddig csak MTB-vel tekertem, pár hónapja vettem ezt az országútit, de néha már azt hittem, hogy törik a villa, váz.... amikor kicsit későn vettem észre az úthibát. Most már ismeretlen úton kb. úgy közlekedek, mintha hímes tojásokon lépkednék.

Előzmény: vittore_30 (77445)
csiba00 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77448

Köszi, meglesem ezeket is :)

Előzmény: n scatto 3 (77444)
sinci01 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77447

Szóval, akkor a fékváltókart is cseréljem 105-re? Az viszont az egész hajtás cserét vonzza maga után, ami nem kis pénz. Ezért kérdeztem, hogyha a féktestet cserélem, de a fékkar marad, lesz-e változás. Gondoltam, hogy más erőkarral, vagy beállításokkal dolgozik a saját fékkarja a féknek. Szóval akkor felesleges ebben a formában a csere?

Előzmény: henngergely (77446)
henngergely Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77446
Amire te vàgysz, egy Ultegra szettes orszàguti. Felesleges köröket futsz ezzel a fékcserével. Hiàba dràga fék, a Claris fvkar nem az a szett.
Előzmény: sinci01 (77443)
vittore_30 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77445

Érdemes megnézni, hogy álló helyzetben, ha pár cm-re felemeled a bringa elejét és visszaejted, milyen hangok érkeznek. A kormánycsapágy kotyogását is érdemes ellenőrizni + rázós úton tudnak jönni hangok a fékváltókarokból is, shi és cam rendszerekből biztosan.

Előzmény: csiba00 (77441)
n scatto 3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77444

Kulacstartó csavarjai, középcsapágyház lehet még a zaj forrása.

Előzmény: csiba00 (77441)
sinci01 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77443

Köszönöm az infokat. Én is az apro oldalt nézegettem, valamint az E-bay-en is vannak új fékek, free shipping-el. :) A fékkar nem befolyásol sok mindent? Jelen esetemben a Claris karral semmi gond? Főleg ez az új 5800-as 105-ös csigázott fel, de kapható a régebbi 5700-as széria is jó árban.

Előzmény: Frajti (77438)
Frajti Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77442

Mindig előbb megy a régi, mielőtt új jönne, de most más erők mocorognak a háttérben. Meglátjuk, mi, hogy alakul.

Előzmény: n scatto 3 (77440)
csiba00 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77441

Sziasztok!

 

A hangok miatt szeretnék írni és tanácsot kérni. No nem azok miatta, amik a fejemből jönnek, hanem amiket időnkét a kerékpáromból hallok. Nyáron beszereztem első országúti kerékpáromat, egy Cannondale Synapse Carbon 105-öt.

Néha, halk kattanó/pattanó hangot hallok a váz első részéről, amire eddig nem nagyon tudtam rájönni, hogy mi adhatja. A hang kizárólag akkor jelentkezik, ha átmegyek egy úthibán, vagy kiállok a nyeregből, de ekkor sem mindig, csak mondjuk az esetek 40-50%-ban. Vagy ha menet közben kicsit felemelem az első kereket és, amikor visszaérkezik a talajra, de ekkor csak az első alkalomkor adja. Először a nyeregcsőre és nyeregre gondoltam. Ott bezsíroztam, beolajoztam minden érintkezési, szorítási pontot, de utána is előjött. Igaz már sokkal ritkábban.

Most egy dologra gyanakszom, és ezért is kérdezném tőletek, hogy másnak is voltak/vannak ilyen észrevételei. Ezek pedig a hézagolók a villa szárán. Elég magas vagyok és nem is szeretem az annyira agresszív pozíciót, ezért berakattam a maximális mennyiségűt, ami 4 db-ot jelent és 5,5 cm. Ha jól tudom ezek is karbonból vannak és ahogy olvastam a neten, azt írták sok helyen, hogy a karbon alkatrészek szeretnek "mocorogni" és hangokat kiadni.

 

Szétszedtem őket és karbonhoz való zsírral vékonyan bekentem az érintkezési felületüket. Azóta sajnos az időjárás miatt nem tudtam kipróbálni, így még nem tudom, sikerült-e megszüntetni a zaj forrását.

 

Szemre már átnéztem mindent a kerékpáron, repedést, vagy bármilyen egyéb sérülésre utaló jelet nem látok a villán és a vázon. Remélem sikerül a végére járni, mert lassan én is elkezdek kattogni. Esetleg más ötlet valakinek, amit érdemes lenne átnézni, újrakenni....?

n scatto 3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77440

Milyen új bringád van, hogy eladó a régi?

Előzmény: Frajti (77438)
n scatto 3 Creative Commons License 2014.09.14 0 0 77439

Más a csapágyazás minősége a 105/Ultegra szinten, ezáltal könnyebben működik a fék. Amit még kipróbálhatsz, az a bowdencsere. Meglepően sokat számít, és olcsóbb, mint új fékeket venni. Persze nem az alapmadzagokra gondolok, hanem valami középkategóriás szettre, ami kb. 2-3000 forintból kijön.

Előzmény: sinci01 (77437)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!