Keresés

Részletes keresés

Pinyo Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76105

Acélra csere? Városi vagy téli biciklit akarnak építeni.

Előzmény: mzoli77 (76101)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76104

Én nem értek hozzá, csak azt tapasztaltam, hogy a karbonvillás bringa jobban nyeli a rezgéseket, mint a telós trekkingem:P

Előzmény: Friczy (76102)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76103

Ez így lenne, amennyiben mindenki megfelelő mennyiségű mozgást tudna párosítani hozzá, amiből következik, hogy a diéta elég alacsony hatásfokú (a profikat ettől elválasztanám, mert ott még 1kg felesleges is sokat számít és ott tényleg komolyan tervezés van, de ezt egy mezei halandó nem tudja megtenni/többnyire)

Amúgy az ásványi anyag a lényeg, ahogy írod: gyakorlatilag alig van már az élelmiszerekben, ezért is éhes gyakrabban az ember, mert hiába van tömegre darabra megfelelő mennyiségű étel belapátolva, a test éhezni fog, mert az ásványi anyagokra ugyanúgy vágyni fognak a sejtek a normális működéshez. (Környezetemben többen is csináltak mindenféle divatos diétákat, de nem működött, mert nem tartható hosszú távon - pár kiló le, aztán megint jön a "folyamatos éhségérzet", mert ürül az ásványi anyag, az ak evés is, ami volt:P)

 

Plusz ott van még a rossz szokás, hogy sokszor a folyadék bevitel hiánya okoz éhséget, mivel tévesen éhségnek érzékeli a test a szomjúságérzetet. 1-1 pohár víz ilyenkor sokat segít...

 

Ezzel viszont maximálisan egyetértek:

  A minőségi éhezést el lehet kerülni alapos ételismerettel (miben milyen ásványi anyag, vitamin nyomelem van), de kapszula formában is rá lehet segíteni. 

Előzmény: henngergely (76099)
Friczy Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76102

Ezt miért nem attól kérdezed, aki meg akar szabadulni a karbon villától? Itt nem tudok ilyenről.

Előzmény: mzoli77 (76101)
mzoli77 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76101

Sziasztok!

Most fogok egy alu vázat venni, villa kérdül. Érdekes: Mindenki (3 fő) a karbon villáját acélra akarja cserélni.

Csak 1pár kérdés: Miért akar megszabadulni a carbon villájától? Az alu miért jobb-igazából miért rosszabb?

Üdv!

Longboat Creative Commons License 2014.04.11 0 0 76100

Tényleg nem szentírás, de jó gondolatok. Az önsanyargatás valóban kontraproduktív hosszú távon, ezt magamon is tapasztaltam.

Előzmény: henngergely (76099)
henngergely Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76099

A diéta=tervezett étrend. Nem koplalást jelent! Hatalmasat téved, aki a diétát az eszetlen sanyargatással azonosítja.

 

Fogyáshoz fontos, mennyi időt tud valaki rászánni.

Ha sokat, akkor hosszú alacsony intenzitású aerob edzéssel szoktathatja szervezetét a zsíranyagcsere hatékonyságának javítására. De ez alkalmanként minimum 2 órát jelent! Ekkor edzés előtt, közben minimális energiabevitel, mire eléheznél pont kezdheted tölteni a raktárakat.  

Ha kevés idő van edzeni, akkor az aerob zóna felső részét érdemes forszírozni. Több energia fogy egységnyi idő alatt, de még nincs túlzott savasodás ami zavarná a rendszeres edzést. 

Mit, mikor és mennyit együnk?

Az energiamérleget minimális deficitre állítsuk be. Lassú, de biztos fogyás a cél, elhízni sem 1 hét alatt sikerült. Segít a felesleges kalóriák bevitelében, ha minél kevésbé feldolgozott ételt veszünk magunkhoz (legjobbak a friss zöldségek, gyümölcsök, magvak pl.), és változatosan eszünk. Ha az emésztőrendszerünknek meg kell dolgoznia az ételt, később leszünk éhesek újra.  A minőségi éhezést el lehet kerülni alapos ételismerettel (miben milyen ásványi anyag, vitamin nyomelem van), de kapszula formában is rá lehet segíteni. 

 

Ez nem szentírás.

Előzmény: _Haszi_ (76083)
oleandro Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76098

ez remek ötlet (eddig úgy látszott, inkább lovagolni szerettek.... :))

Előzmény: Hobbiciklis (76097)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76097
biciklizzünk.
Előzmény: Frajti (76096)
Frajti Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76096

Nem szeretnék tovább offolni, de ugye tudod, hogy mekkora hülyeséget mondtál? Ha nem így lenne, nem létezne a töltött káposzta, meg a szabolcsi töltött káposzta. Sőt, a nyugati országrészben élő nagyanyám máshogy főzi az ételeket, máshogy fűszerezi, mint aki Békésből jön. Pedig egy országról beszélünk. Hagyod, hogy az érzelmeid fűtsenek, és nem a tényeket követed. Részemről lezártam a témát.

Előzmény: Hobbiciklis (76095)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76095

Én konkrétan a "szláv vidék"-en akadtam ki. Nem a többin. A konyhánk ugyan az mint a tiétek. Itt nem kicsi kisebbségről van szó, amelyre képes hatni a "főbérlő" ukrán lakosság. Sőt! Az ide betelepedett ukránok vették át, a mi fűszerezési szokásainkat, stb

A vidék nem szláv, sosem volt az.

De nem harakszok. Télen nincs más választásom, mint a savanyúság, nyáron én is zölden eszem...

Előzmény: Frajti (76091)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76094

Igen, éreztem hogy kell ez a kis segítség. :-)

Előzmény: ave / timeslip.hu (76092)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76093

Nekem van motiválóm. A környezet ahol nap mint nap elhaladok csodálatosan szép. 50%-ka erdő, a maradékról pedig csak annyit, hogy a keleti kárpátok teljes sora tárul elém, minden pompájával... :) Egyszer lehet le is videózom.

Előzmény: _Haszi_ (76090)
ave / timeslip.hu Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76092

Nem volt az, de most eleg volt megneznem az avatarod, es egybol leesett. :)

Előzmény: kivi (76077)
Frajti Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76091

Szerintem baromira félreérted a kérdésem, megpróbálom elmagyarázni egy példával, az itt (Mo-n) élő kisebbségek (svábok, etc.) óhatatlanul átvesznek szokásokat tőlünk. És eddig csak szláv területeken találkoztam azzal, hogy a reggelihez mindenféle savanyúságot esznek, míg mi paprika, paradicsom, uborka (nyersen). De nem szeretnék tovább offolni. Remélem most már érted, miért furcsálltam, ennyi.

Előzmény: Hobbiciklis (76086)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76090

Tudom, nekem 6km, tele lámpás, zebrás megszakítással, szóval még szaggatott is, de még ez is látványos eredménnyel tud zárulni, ha rendszeres.

Előzmény: Hobbiciklis (76089)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76089

Egyáltalán nem nevezhető edzésnek a 25-28km/h sebességes 9-10km (egy irányú) munkahelyre gurulásom, de mikor odaérek és látom az ajtóban kávézó/cigiző kollégákat, álmosan, fagyoskodó tekintettel rám nézni, büszke vagyok magamra.

Előzmény: _Haszi_ (76088)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76088

Általánosságban írtam hozzá plusz infoként.

Az jó, ha épp jól érzed magad, bár az mindig csak egy pillanatnyi állapot ... ;-)

Az viszont respektálandó, hogy végig bringa, nekem most minden össeesküdött ez ellen:(

Előzmény: Hobbiciklis (76085)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76087

Off:

Csak, mert nem értem hozzáállásodat:

ON:

 

 

 

Előzmény: Frajti (76084)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76086

Az ország (már ha lehet annak nevezni) sajnos igen. De a térség, kultúra, lakosság többsége, ahol élek, nem az. Sosem volt, és nem is lesz. Jártál már itt valaha? Nem kötekszem, pusztán érdekel. Beregszász, Nagybereg, Kígyós, Déda, Mezővári. Nagybégány, Beregújfalu, Oroszi, Kaszony... és még sorolhatnám azokat a településeket, ahol a lakosság többsége egyáltalán nem beszéli az ukránt, mert kb 896 óta magyar. Itt élek, Hamarébb tudtam kimondani a töltöttkáposztát, mint a borscsot...

Előzmény: Frajti (76084)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76085

Nem tudom, mi jött át neked abból amit írtam, de arra akartam kilyukadni, hogy nem kell diétás szarokat tömni magadba kalória helyett, mindössze naponta egy-két alkalommal, tízórai, vacsora mennyiségének csökkentése, vagy helyettesítése almával, és máris jo.

 Anyámnak, illetve Longboatnak is ezt javasoltam.

Egyébként, én mondhatom, hogy napiszinten almát rágok, emellett zsírosabbnál zsírosabb kaját tolok a szervezetembe, meg tojást (fővel, sütve rántva...) és tök jól érzem magam. Napi 18-20km tekeréssel kompenzálom az edzés hiányt (melóba-haza)

Előzmény: _Haszi_ (76083)
Frajti Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76084

Az ország, amelyben élsz tudtommal szláv ország. 

Előzmény: Hobbiciklis (76074)
_Haszi_ Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76083

A diéta azért nem jó, mert jellemzően drasztikus anyagbevitel megvonásról szól, ami hosszú távon nem működik, marhaság. Azért lesz a libikóka effektus is, mert a szervezet érzékeli, hogy x anyagból hiány van. Nem azért fog utána az ember folyton hurkakolbászra/fagyira stb. vágyni, mert úgy érzi az a normális, hanem mert így tolmácsolja az ásványi anyaghiányt a test, a sejtek. Meg van mindegyik "sóvárgási" fajtára (mikor kíván édeset az ember, mikor sósat és így tovább), hogy mely anyagok hiánya okozza. Vagyis nem megvonni kell dolgokat, és főleg nem úgy, hogy nap "2 alma meg 3 répa, különben nem fog fogyni", hanem mindent lehet és kell is enni, de normálisan elosztva. (pl. a porckorong benyomódás is hiánybetegség, és nem egyéb faszságok, amiket ezzel kapcsolatban nyilván lehet "tudni", mert sima alap sóval is lehet kezelni)

 

Előzmény: Hobbiciklis (76081)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76082

Egy nagyon jól megszerkesztett íromány:

http://dietamegoldasok.hu/alma-kura-es-alma-dieta/ 

 

Előzmény: Hobbiciklis (76081)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76081

Azt még hozzá teszem, hogy anyám nem edz, de nagyon szeret kirándulni, és a túlsúj miatt fájt a szíve sétálás közben is, a doki diétás szarokat javasolt neki, amitől még hányingere is volt... olvasta az almás fogyást, kikérdezett engem is, és elkezdett keveset vacsorázni, meg almát enni vacsi előtt vagy vacsira. Elmondása szerint már ezzel is ért el eredményt, olletve nem kell megvonnia magától a napközbeni étkezést diétás szarságokkal.

Előzmény: Hobbiciklis (76080)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76080

Végülis igen, de ha tudsz parancsolni az étvágyadnak, (nem edzés közben/után, hanem pl napközben, mikor bedobnál egy hambit) és csak úgy elrágcsálsz két almát. Ezt nap mint nap meg csinálod, mikor pl 10 óra felé kezdesz éhes lenni, vagy kevesebb vacsi előtt/után betolsz egy szép nagy almát, az is jó. Anyámnak magyaráztam el ezt, mert 55 évesen elérte a rekord 87 kilót, és panaszkodik a szívére... február óta csinálja a következőt vacsorára: tea+piritós+alma. valamennyit fogyott, de nem árúlja el... viszont nem panaszkodik a szívére, ami már eredmény.

Előzmény: Longboat (76079)
Longboat Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76079

Szeretem, és eszem is. Akkor működik, amikor más - sokkal több kalóriát tartalmazó dolog - helyett eszem. :)

Előzmény: Hobbiciklis (76078)
Hobbiciklis Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76078

A kerékpározás nem fogyaszt mindenkit egyformán. Almát szereted? Nem vicc, tényleg működik, bár én nem azért eszem.

Előzmény: Longboat (76076)
kivi Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76077

OFF Csak hogy képben legyél (ha eddig nem lettél volna :-), én kérdeztem meg, hogy mennyivel mentél tegnap a kanyarban. :-)

Előzmény: ave / timeslip.hu (76064)
Longboat Creative Commons License 2014.04.10 0 0 76076

Ez nagyon egyéni. A hosszabb edzés nálam az, ami két óránál tovább tart, még jobb, ha eléri a három órát. Ennél többet állóképesség hiányában nem megyek, mert az már önszopatás.

A kis intenzitásra azt szokták mondani, hogy az ember már szuszog, de tud csukott szájjal tekerni, vagy simán beszélget, mert annyira nem liheg. Nekem síkon a 25 km/h körüli utazó jelenti ezt.

Idén nekem eddig 1500 km jött össze és én sem fogytam, de én tudom, miért. (Össze-vissza eszem és jóval többet, mint kéne.)

Előzmény: bossery (76069)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!